راه های غلبه بر ترس در اجرای تحریر دفاتر قانونی

0
1162

تحریر دفاتر قانونی

آیا تاکنون اقدام به نوشتن دفاتر قانونی کرده اید ؟
آیا میدانید اطلاعات مورد نیاز  مالی شما چگونه جمع بندی و وارد دفاتر می شود؟
آیا از نوشتن دفاتر ترس دارید ؟

در پایان اسفندماه هر سال افرادی که تمایل به ارائه دفاتر قانونی دارند لازم است که برای دریافت دفاتر و تحریر دفاتر قانونی اقدام نمایند و درخواست خود را به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  ارائه دهند. دفاتر باید به صورت پلمب شده از اداره ثبت طی فرآیند خاصی دریافت میشود .

بر اساس ماده ۱۹۳ قانون مالیات های مستقیم – نسبت به مودیانی که به موجب این قانون و مقررات مربوط به آن مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند درصورت عدم تسلیم ترازنامه و حساب سود و زیان یا عدم ارائه دفاتر مشمول جریمه ای معادل بیست درصد (۲۰%) مالیات برای هریک از موارد مذکور خواهند بود.

 عدم تسلیم اظهارنامه و ترازنامه و حساب سود و زیان در دوره معافیت موجب عدم استفاده از معافیت مقرر در سال مربوط خواهد شد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

پس بهتراست  همه موارد و نکات را  از ابتدا  به صورت اصولی و درست یاد بگیرید تا هم توانایی خودتان  را بالا ببرید و هم به شرکت در اثبات حق و حقوق و بهره وری و پیشرفت مالی کمک نمایید و وظیفه خودتان را به عنوان یک حسابدار و مسئول امور مالی به درستی انجام بدهید.  این امر باعث می شود که به موفقیت برسید و احساس رضایت مندی از ارتقای شغلی و موفقیت های بزرگ بعدی را به همراه داشته باشید.

در مواردی مثل رد شدن دفاتر حسابداری تشخیص مالیات به صورت علی الراس صورت میگیرد . در خصوص تشخیص علی الراس مالیات به این صورت عمل می شود که ممیز مسئول رسیدگی  بر اساس میزان فروش یا درآمد شرکت یا شخص حقیقی یا حقوقی میزان مالیات متعلقه رو براساس یک ضریب تعیین میکند و علاوه بر آن  جریمه رد دفاتر هم به شما تعلق میگیرد.

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه مالیات سلامت اقتصادی جامعه را تضمین می کند؟

اگر به دنبال دریافت آموزش تحریر دفاتر به شیوه صحیح  از ابتدا تا انتهای سال می باشید میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید. این لینک فیلم آموزش تحریر دفاتر قانونی می باشد که برای دریافت مجموعه کامل آن میتوانید درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

 

آموزش تحریر دفاتر کل و روزنامه

آموزش تحریر دفاتر قانونی در یک فیلم ویدیویی

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here