محاسبه حق مرخصی سال ۹۶ را در این هدیه دریافت کنید

حق مرخصی سال ۹۶

سلام دوستان عزیز. روزهای پایان سال نزدیک شد و باز هم حجم سوالات  در خصوص محاسبات حقوق و دستمزد اوج گرفت. از آنجا که یکی از خدمات  تیم کارشناسی پرشین حساب پاسخ به سوالات کاربران عزیز به صورت رایگان می باشد، روزانه تعداد بیشماری سوالات مالی و مالیاتی در سامانه مطرح می شود که این روزها موضوع بیشتر آنها موارد مربوط به حقوق و دستمزد می باشد.

سوال مهمی که امروز به آن پاسخ خواهیم داد در خصوص حق مرخصی سال ۹۶ است. اینکه میزان ذخیره مرخصی برای سال ۹۶ چقدر است و چگونه محاسبه میشود ؟
میزان مرخصی برای هر فرد در یک سال مالی طبق قانون کار چند روز است؟
فردی که از مرخصی های خود استفاده نکرده باشد میزان دریافتیش در انتهای سال چه مقدار خواهد بود؟

پاسخگویی به این سوالات در صورتی که طبق قانون و با نظر کارشناسان اداره کار نباشد قابلیت اتکا ندارد . حتی گاها پیش آمده است که نظرات مختلفی در مورد برخی از این سوالات وجود دارد. تیم پرشین حساب هدیه ای را برای  شما علاقه مندان عزیز طراحی نموده است که شامل فایل  پاسخ به سوالات مهم قانون کار و حقوق و دستمزد اسفند ماه می باشد. سوالاتی که در محاسبه مبلغ حقوق دریافتی نیروی کار در انتهای سال برای کاربران مطرح می شود.

طبق ماده  ۶۴قانون  مرخصی استحقاقی سالانه کارگران با استفاده از مزد و احتساب چهار روز جمعه ، جمعا یک ماه است . سایر روزهای تعطیل جزو ایام مرخصی محسوب نخواهد شد . برای کار کمتر از یک سال مرخصی مزبور به نسبت مدت کار انجام یافته محاسبه می شود.

حق مرخصی سال 96

اگر کسی از مرخصی های خود که در ماه ۲.۵ روز می باشد  استفاده نکند تنها ۹ روز از این مرخصی در انتهای سال به عنوان ذخیره ایام مرخصی نگهداری می شود.
میزان دریافتی حق مرخصی سال ۹۶ برای نیروی کاری که از مرخصی خود استفاده نکرده باشد در صورت توافق بین کارفرما و نیروی کار به میزان حقوق روزانه می باشد.( حقوق روزانه دریافتی شما نه پایه حقوق اداره کار )  در واقع نیروی کار تنها حقوق روزانه ایام مرخصی استفاده نشده خود را می تواند در صورت توافق بین خود و کارفرما دریافت نماید.

این مطلب را هم بخوانید:  نحوه محاسبه مالیات قراردادهای پژوهشی با دانشگاه ها

نیروهایی که به صورت قرارداد پاره وقت در شرکتی مشغول به کار می باشند نیز مطابق قانون از میزان مرخصی و سایر مزایا بهره مند می شوند. به طوری که مثلا  اگر هفته ای ۳ روز و هر روز ۳ یاعت قرارداد اجرای کار دارد میزان مرخصی های او به همین میزان نسبت گرفته می شود و می تواند از آن استفاده نماید.

سوالات زیادی در مورد عیدی و سنوات برای قراردادهای پاره وقت و تمام وقت، مالیات حقوق و مالیات عیدی ، سنوات و … وجود دارد که در بسته هدیه حقوق و دستمزد اسفندماه پرشین حساب به این سوالات پاسخ داده شده است.

برای دریافت این فایل هدیه لازم است تا فرم زیر را تکمیل بفرمایید:

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام