در تهران هم به خواسته ام نرسیدم…!

6
2243

گفتاری از میثم حاجی محمدی موسس پرشین حساب

سلام دوست خوبم

علاقمندی ام به مالیات و امور مالیاتی وقتی زیاد شد که حسابدار ۲ شرکت بودم. در آن زمان یک پیرمرد خیلی خوشتیپ با کت و شلوار و خیلی شیک هر ماه یک روز وارد شرکتی میشد که من حسابدارش بودم.ایشان بازنشسته اداره دارایی بودند و سمت مشاور مالیاتی را در شرکت داشتند و  یک فرد بسیار با تجربه و حرفه ای بودند. یک روز بعد از صرف ناهار در شرکت از ایشان یک مشورت خواستم و شاید سوال فعلی شما هم باشد، چگونه در مالیات حرفه ای شوم و یک روزی شغلم مشاور مالیاتی شود؟ البته در آن زمان هم پیگیری های دارایی و بیمه هر دو شرکت را انجام میدادم ولی در حد اجرای تخصصی نبود.شاید باورتان نشود پاسخ ایشان خیلی جالب بود. گفت مالیات مثل یک آچار است که هم خودش را باید یاد بگیری و هم کار با آن را بدانی. هر کدام به تنهایی راه به جایی نمیبرد.

این توصیه ملکه ذهنم شد و مدام کتاب قانون مالیاتها را مطالعه میکردم و یادداشت برداری میکردم. از اصفهان به تهران و حتی شهرهای دیگر میرفتم و در همایش های مالیاتی شرکت میکردم ولی بجای مسلط شدن بیشتر سردرگم میشدم. چون محتوای خوبی در همایش ارایه میشد ولی یا من با آن موارد در کارم مواجه نمیشدم و یا موقعیت اجرای آن تکنیک برایم فراهم نمیشد. حتی زمانی که تقریبا یک چیزهایی از اجرای تخصصی یادگرفتم و سمت مدیرمالی پیدا کرده بودم بازهم خیلی دنبال یک دوره اجرایی و کاراموزی میگشتم. حاضر بودم بدون هرگونه حقوقی مثل ۲ سالی که در شهرک صنعتی کاراموز بودم کارآموزی مالیاتی کنم. ولی این نیاز بود و همکارانم هم مثل من بودند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

اولین اقدام مهمم بعد از تاسیس پرشین حساب

بلافاصله زمانی که پرشین حساب متولد شد و کم کم کارهای پروژه ای زیاد شده بود. بعد از مدتی وارد مجموعه پروژه اتوبان تهران – کرج شده بودم و دیگر پروژه هاهم در اینجا شکل گرفته بود.تصورم این بود در شهر تهران مشکلی با تشکیل تیم پروژه هایم نداشته باشم ولی در عین ناباوری دیدم که تخصص مالیاتی بین مصاحبه شوندگان خیلی کم است و بیشتر روال روتین مالیات را میدانستند. حس کردم میتوانم یک فرآیند آموزش تخصصی تکالیف مالیاتی را راه اندازی کنم. در سال ۹۳ خواسته ام را عملی کردم و اولین دوره ام با سبک جدید در کشور را با نام دوره صفرتاصد مالیات برگزار کردم.خیلی خوشحال بودم چون بازخورد خوبی داشت و تقریبا همه راضی بودند و البته ایراداتی هم در کار بود مثلا عناوین با زمانبندی تطبیق نداشت و محل برگزاری مناسب نبود. به مرور در دوره های بعدی سعی کردم فرایند را بهبود ببخشم و ایده آل تر کنم. هدفم هم مشخص بود. آموزش مالیات همراه با اجرای تکالیف.

این مطلب را هم بخوانید:  آیا هوش مصنوعی از تقلب در حسابداری پیشگیری می‌کند؟

خودم را بجای شرکت کننده میدیدم 

همیشه حین آموزش دادن خودم را بجای افرادی میگذاشتم که وقتشان را صرف حضور در دوره گذاشته اند و حتی از راه های دور و نزدیک برای آموزش به تهران آمده بودند. پیش خودم میگفتم این خانم یا آقا در پایان هر جلسه باید یکی از تکالیف مالیاتی را بطور کامل یاد بگیرد بطوری که بتواند خیلی خوب در محل کارش از آن استفاده نماید. خداروشکر در هر دوره ایده های خوبی را بکار بستم تا بالاخره توانستم محتوی دوره را به یک اثر کاربردی تبدیل کنم. کتاب صفر تا صد مالیات که هم اکنون به چاپ چهارم در طی ۲ سال رسیده حکایت از نیاز به تکالیف اجرایی در کشور است.

ایده جدیدم در پانزدهمین دوره صفرتاصد مالیات 

تا کنون ۱۴ دوره صفرتاصد مالیات را برگزار کردم و سعی کردم دوره پانزدهم با ایده جدیدی برگزار شود. اقدام مهمی که قبل از ثبت نام انجام شد تعیین سطح کاملا رایگان علاقمندان به ثبت نام در دوره بود.چون اگر کلاس مالیاتی یکپارچه نباشد و همه در یک سطح نباشند با تمام تلاش ها ناموفق خواهد بود و به نظر من نباید صرف علاقه افراد در این نوع کلاس ها حضور پیدا کنند و اگر در حسابداری ضعف دارند ابتدا مشکل را حل کنند.

مشاهده اطلاعات دوره صفرتاصد مالیات

روال برگزاری دوره صفرتاصد مالیات

محتوی اصلی دوره بر مبنا این هدف طراحی شد که کلیه تکالیف اجرایی قانون مالیاتهای مستقیم مانند حقوق ، اظهارنامه، اجاره ، ارث ، تحریر دفاتر، ارزش افزوده و ماده ۱۶۹ بصورت کاملا عملی آموزش داده شود.کاری که در این دوره میتواند برای شرکت کنندگان کاربردی باشد آموزش تکنیکهای اجرایی مالیاتی در هر جلسه است. انجام تمرینات واقعی در هر جلسه باعث شکل گیری تسلط بر تکلیف مربوطه در هر جلسه می شود.

این مطلب را هم بخوانید:  نحوه استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده از سوی سازمان امور مالیاتی

واقعاً متاسفم که برخی از افراد ظاهراً متخصص و سودجو با استفاده از نام این دوره و یا تغییر نام دوره  در دیگر نقاط ایران اقدام به برگزاری کردند، اگر اجرای خوبی داشتند شاید حداقل به نام کپی برداری شده کمک می شد ولی وقتی دیدم از شهرهایی انتقاد بد بودن دوره برایم ارسال می شود که تا کنون یکبار هم در آن شهر حضور نداشتم چه برسد به برگزاری دوره. با توجه به ترافیک بالای کاری،این موضوع را بررسی کردم و متوجه شدم افراد فرصت طلب اقدام به استفاده از نام صفر تا صد مالیات نمودند.از طرف دیگر خوشحالم وقتی می بینم رقبا فکر و ایده ای ندارند و منتظرند ببینید که ما چیکار می کنیم همان کار را به طرز غیر حرفه ای پیاده کنند. حتی افرادی را به عنوان شرکت کننده وارد کلاس می کردند تا با استفاده از فایل های کلاس و بدون هر گونه ایده جدیدی نام دوره را تغییر دهند و شرکت کننده جذب کنند.

IMG_20150326_153626

راهکارهای جدید در آخرین دوره صفر تا صد مالیات  

 • تغییرات اساسی در عناوین دوره که در زیر اشاره می کنم
 • بالابردن سطح کاربردی کلاس به صورت حل کارعملی واقعی در کلاس و عدم محول کردن تکالیف به هفته بعدی
 • حذف آموزش ارث از کل دوره و افزایش آموزش عملی  لایحه نویسی و دفاعیات در جلسه چهارم بجای آن
 • آموزش عملی و مختصر اجاره و جایگزین شدن ۲ مدل دیگر اظهارنامه نویسی در گرایش های حقیقی و حقوقی
 • آموزش کاملا واقعی و همزمان ارزش افزوده و گزارش فصلی جهت پی بردن شرکت کنندگان به تکنیک رفع مغایرت
 • آموزش تکنیکهای مذاکره در جلسه آموزش دفاعیات مالیاتی به صورت عملی با کمک شرکت کنندگان
 • عناوین مهمی که در آخرین دوره  به آنها می پردازیم 
 • آموزش تشکیل پرونده و ثبت نام شخص حقوقی
 • آموزش تشکیل پرونده و ثبت نام شخص حقیقی
 • آموزش تشکیل پرونده و ثبت نام مستغلات
 • آموزش کامل ثبت نام و دریافت کد رهگیری کد اقتصادی تا رسیدن به نام کاربری
 • آموزش کامل ثبت نام ارزش افزوده تا رسیدن به نام کاربری و تشکیل پرونده
 • درخواست گواهینامه الکترونیکی در کلاس
 • تراز حسابها، بستن حسابهای موقت ، دائمی و اصلاح و تعدیلات با اسناد واقعی ۲ شرکت
 • تکمیل پیش نویس اظهارنامه عملکرد از دانلود نرم افزار تا مرحله پرینت نهایی
 • آموزش نقاط ضعف اظهارنامه ها و نحوه پیاده سازی تعدیلات
 • تحریر دفاتر قانونی برای هر نفر یک صفحه در کلاس
 • آموزش کامل ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و نحوه الحاقی کردن اظهارنامه در هر دوره
 • آموزش کامل تهیه مدارک و فایل در سامانه صورت معاملات فصلی تا دریافت کد رهگیری گزارش ۳ ماهه در ۲ روش آنلاین و آفلاین
 • آموزش تکنیک های فنون مذاکره جهت پرزنت پروژه مالیاتی و اجرای دفاعیات
 • آشنایی با نحوه دفاع در برابر محاسبات روزانه خرید و فروش کارشناسان مالیاتی
 • تشریح نقاط پررنگ اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم و ارائه استراتژی جهت سال ۱۳۹۵
 • آموزش حرفه ای اعتراض ، لایحه ، شکستن پرونده، دفاع از متمم ، تمکین، نحوه استرداد مالیات از حوزه،دفاعیات مطالبه ارزش افزوده

  مشاهده اطلاعات دوره صفرتاصد مالیات

من می خواهم بطور رایگان محک بخورم 

مشاوره دریافت ویدیوهای صفرتاصد مالیات

در صورتی که سوال دیگری دارید هم می توانید دیدگاه بگذارید و هم می توانید با شماره مستقیم ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰ تماس حاصل کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  مالیات سازی چیست؟

هدیه ام به شما دوست خوبم 

فصل اول کتاب صفر تا صد مالیات را دریافت نکرده اید اینجا کلیک کنید

6 دیدگاه ها

 1. مطالبی که در مورد تجربه کاری و تلاشهایی که داشته اید را مطالعه کردم و به این معتقدم که اول باید کاری را که می خواهی انجام بدی را کامل بشناسی بعد آن را انجام دهی

 2. سلام جناب اقای حاجی محمدی
  شما فرمودید کار اجرایی رایگان بردارند.
  این نوع کار را از کجا پیدا کنیم. که تمام وقت نباشد و در راستای اهداف آموزشی ما باشد.

  • سلام به شما
   اگر تمام وقت نیست باید برای ارتقا خود وقت خود را ازاد کنید و کمی سختی که مهمترین ان حقوق نگرفتن است را تحمل نمایید.البته از محلی که استقراردارید هم میتوانید برای اموزش خود استفاده نمایید.

 3. با سلام و خسته نباشید.
  خواستم تشکر و رضایت خود را از حضور در کلاس” صفر تا صد مالیات “در همین جلسه اول حضورم اعلام نمایم.موفق در پناه حق باشید.

 4. سلام آقای حاجی محمدی خسته نباشید.بنده تو یه شرکتی مشغول بکار میباشم که فعالیت خاصی نداره وماهانه لیست حقوق وبیمه را رد مکنیم چون شرکت در حال ساخت پروژه خود میباشد وهنوز به بهره برداری نرسیده است وبه محض اتمام پروژه وبهره برداری از آن امور حسابداری آنرا هم باید انجام بدهیم میخواستم از تون بخوام راهنماییم کنین تا زمان اتمام پروژه توصیه میکنین کدام یک از موارد حسابداری (اظهار نامه نویسی.گزارش معاملات فصلی .تحریر دفاتر قانونی یا موارد دیگر ….) یاد بگیرم منظورم اینه اولویت کدامیک است که یاد بگیرم تا بمحض آغاز امورات حسابداری تا حدودی بتونم با کمک دیگران از عهده کارا برآیم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • سلام جناب هاتفی
   پیشنهاد میکنم بجای معطل شدن راه اندازی پروژه کاراجرایی دیگری حتی رایگان را انجام دهید چون شاید چند ماه دیگر هم پروژه راه نیفتد و شما از هدفتان همچنان دور شوید فیلم و آموزش ابزاری است برای یک اجرای موفق اگر اجرا نباشد ابزارها خیلی کارساز نیستند. البته مطالعه در حوزه قوانین مالیاتی و قانون کار را هر روز برنامه ریزی کنید.
   برای شما آرزوی موفقیت دارم

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here