چک لیست اقدامات مراجعه به اداره مالیاتی

0
1798
چک لیست اقدامات مراجعه به اداره مالیاتی

در نگاه اول اداره امور مالیاتی مانند دیگر ادارات دولتی است که عملیات مالیاتی مودیان را هدایت میکند و مدیریت وصول مالیات را بر عهده دارد.اما در نگاه عمیق تر ممکن است در هنگام مراجعه به اداره مالیاتی دچار سردرگمی شوید و این سردرگمی باعث اتلاف وقت خواهد شد. یک سری اقدامات خیلی ساده را در این نوشته ملاحظه خواهید کرد که با رعایت آنها هم در مدیریت زمان و هم در پیشبرد برنامه تون در این اداره بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

جای پارک و انتخاب نوع وسیله

اداره مالیاتی

معمولا ادارات مالیاتی در کلان شهرها مشکل جای پارک در محوده را دارند. بهترین انتخاب استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و یا تاکسی عبوری و یا آنلاین هستند .اگر ناچار هستید با خودرو شخصی به اداره مالیاتی بروید حتما قبل از مراجعه نزدیکترین پارکینگ عمومی را از طریق googlemap پیدا کنید.لزوما اول وقت تضمینی برای راه افتادن کار و یا مشکل شما نیست چون گاها مامورین مالیاتی به ماموریت های بازرسی در اول وقت اعزام می شوند.

روز پاسخگویی

اداره مالیاتی

معمولا ادارات مالیاتی ۲ روز در هفته را جهت پاسخ به مراجعین اعلام می کنند که شما می توانید برای مطلع شدن از این روزها قبل از مراجعه با حوزه مالیاتی مربوط تماس تلفنی داشته باشید.اگر نوع مراجعه شما ضروری نیست و یا از قبل هماهنگی صورت نگرفته از مراجعه غیر از روز پاسخگویی خودداری کرده و با کارشناس مالیاتی مربوط تماس تلفنی برقرار نمایید.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  7اصل مهم مالیاتی برای ترکیب اشخاص حقوقی

همراه داشتن اطلاعات و موضوع پرونده مالیاتی

انتظار نداشته باشید همیشه کارشناس امور مالیاتی،شماره پرونده شما را حفظ باشد و یا شما را بطور کامل بشناسد چون تعداد پرونده ها خیلی زیاد است به همین جهت حتما شماره کلاسه و شماره اداره و موضوع مراجعه خود را برای حفظ نوبت حتما آماده نمایید اگر هم هیچ اطلاعی در این رابطه ندارید می توانید از واحد بایگانی ادارات شماره پرونده خود را سوال کنید چون شماره کلاسه پرونده هر سال تغییر پیدا نمیکند.

صبور بودن و پرهیز از هر گونه بحث

در اداره مالیاتی در هر نقطه کشور همه به دنبال حل مشکل و یا پیگیری امورات خود هستند و فقط افراد معدودی جهت افزایش اطلاعات مراجعه می نمایند.بنابراین سعی کنید با همه مشکلات احترام به نوبت و مراجعه دیگران بگذارید.طرف دیگر کارشناس پاسخگوی شماست سعی کنید بطور دقیق و کامل به صحبت های مامورمالیایت گوش دهید تا نیازی به تکرار نباشد.اگر هم خیلی دور کارشناس شلوغ است سعی کنید یک دوری بزنید و مجدد مراجعه نمایید.مورد مهمتر عدم بحث با کارشناس مالیاتی پرونده است نه از لحاظ ترس و اعمال نظر شخصی بلکه از این منظر که هرگونه اعتراض روال قانونی و رسیدگی خاص خود را دارد و این حق بر مودی جاری است پس کارشناس تشخیص پرونده امکان اعمال نظر و تغییر نظر خود را ندارد.

بخاطر سپردن نام و مشخصات مامور و شماره اتاق

اگر برای اولین بار به اداره مالیاتی مراجعه می کنید حتما نام کارشناس ارشد مالیاتی، پرونده مالیاتی و شماره اتاق و ساختمان خود را در داخل دفترچه و یا گوشی همراه خود ثبت کنید.چون در مراجعات بعدی خیلی به این اطلاعات نیاز دارید و باید حتما به یاد داشته باشید. ضمن اینکه حوزه ها را به تفکیک ثبت کنید مثلا حوزه حقوق و املاک و مشاغل و حتی ارث واحدهای جداگانه از بخش رسیدگی به پرونده مالیاتی شماست.

این مطلب را هم بخوانید:  اظهارنامه‌های ارزش افزوده در سازمان امور مالیاتی چگونه رسیدگی می‌شوند؟

پرهیز از هرگونه کادو به مامورین مالیاتی 

تقدیر از ماموران مالیاتی ممنوع نیست ولی اینگه چگونه از آنها تشکر کنید خیلی مهم است.به هیچ عنوان در اداره مالیاتی تقدیر خود را در قالب سررسید، کادو و باکس و پاکت ارایه نکنید و در حد قاب نقاشی و یا یک دسته گل و یا بطور شفاهی مراتب تقدیر خود را اعلام نمایید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here