یک اقدام مهم در مسیر تشکیل پرونده مالیاتی

0
1120

تشکیل پرونده مالیاتی

سلام به شما دوستان عزیز .  امروز هم مطلبی دیگر در خصوص آموزش مالیات بر روی سایت قرار می دهیم. مطلبی که بیان میکند چگونه برای پرونده مالیاتی اقدامات لازم را انجام دهیم.

هر شرکتی برای شروع فعالیت خود لازم است تا یکسری اقدامات قانونی را انجام دهد. اقداماتی  که شرکت بدون آن هویت اصلی خود را پیدا نخواهد کرد. شرکتها تا دوماه بعد از تاسیس مکلف هستند تا به تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نمایند. اگر شرکت ثبت و تاسیس شد بلافاصله باید  پرونده مالیتی را در یکی از حوزه های نزدیک به محل شرکت تشکیل دهد. بعد از اینکه مراحل تشکیل پرونده مالیاتی انجام شد باید کد اقتصادی دریافت شود. چرا که اگر شرکت کد اقتصادی نداشته باشد انجام فعالیتهای عادی شرکت با مشکل مواجه می شود.

شرکت در صورتی می تواند به انجام فعالیت مبادرت نماید که کد اقتصادی داشته باشد. هر فعالیتی بدون کد اقتصادی فاقد اعتبار قانونی بوده و در ادامه با جرائم قانونی مواجه می شود. اگر شرکتی فاقد پرونده مالیاتی باشد نمی تواند اظهارنامه مالیاتی ارائه کند و همچنین عدم ارسال اظهارنامه نیز برای شرکت هیچ اعتباری را رقم نخواهد زد.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

چرخه تشکیل پرونده:

  • تاسیس و ثبت شرکت
  • تشکیل پرونده
  • دریافت کد اقتصادی
  • انجام فعالیت ها
  • ارائه اظهارنامه
  • عدم مشمولیت جرایم مالیاتی
  • تشکیل پرونده مالیات بر ارزش افزوده

این چرخه این موضوع را تشریح می کند که شرکت در زمانی که تشکیل خواهد شد باید اقدامات مربوط به تشکیل پرونده مالیاتی را انجام دهد و پس از آن کد اقتصادی را دریافت نماید تا مجوز انجام فعالیت را دریافت نماید. در صورتی که این مراحل انجام نشود امکان ارائه اظهارنامه وجود نخواهد داشت و به دنبال آن جریمه های مالیاتی را نیز تقبل نخواهد کرد. در ادامه هم لازم است تا به حوزه مالیات بر ارزش افزوده رفته و پرونده مالیات بر ارزش افزوده خود را نیز تکمیل نماید.

این مطلب را هم بخوانید:  اموزش ویدئویی قدم به قدم پیش ثبت نام کد اقتصادی

یک نکته مهم:

یکی از مدارک مهم درخواست شده توسط دارایی، اجاره نامه یا سند مالکیت ملک  مورد نظر شرکت می باشد. تنظیم سند این ملک باید حتما در دفتر اسناد رسمی شکل گرفته باشد و دارای هلوگرام و کد رهگیری ثبت املاک باشد.

آشنایی با این موارد جزئی هنوز برای برخی از حسابداران عزیز با ابهامات زیادی همراه است. استفاده از این اطلاعات موجب می شود تا سطح علمی و جایگاه شغلی شما افزایش یابد. در روزهای قبل هم از این موارد در سایت ما قرار داده شده بود که لینک آنها در ادامه برایتان قرار داده شده است. با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

 

چگونه اطلاعات مالیاتی خود را افزایش دهیم؟

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here