مالیات

به نام خدا و سلام به شما دوست عزیزم

با به اجرا گذاشتن اصلاحیه قانون مالیاتها، توجه همه به سمت مالیات جلب شده است. منظور از توجه در اینجا یادگیری است. هم یک دارنده کسب و کار به عنوان مدیر و هم مجری امور مالی به عنوان حسابدار تلاش می کنند با رشد اطلاعات خود در این حوزه خودشان را از خطر نجات دهند. بله خطر . وقتی به یکباره برگه مطالبه صادر می شود نباید استرس دفاعیات و یا ارسال مدارک به سراغ این افراد بیاید چون اگر اینطور باشد و تکرار شود باعث از هم پاشیدگی مجموعه می شود.

جالب است بدانید اخیراً تعداد  زیادی از کارفرمایان و مدیران با بنده تماس می گیرند و درخواست دارند که برایشان کلاس مالیاتی تدریس کنم. ولی پاسخ من اینطور است اگر میخواهید مالیات بیاموزید مشکلی نیست ولی اگر بخواهید اجرا و دفاع انجام دهید باید زمینه حسابداری و حسابرسی داشته باشید.در حالت کلی یادگیری مالیات به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می شود

آموزش عمومی

شناخت مالیات و قوانین

آموزش اولیه مالیات بر ارزش افزوده

آشنایی با اطلاعات اجرایی تکالیف مالیاتی مانند حقوق و اجاره و استهلاک و غیره

آشنایی اولیه با انواع گزارشات مهم مالیاتی ( اظهارنامه و صورت معاملات فصلی )

آموزش تخصصی

آموزش نحوه مطالعه و ریشه یابی قوانین مالیاتی

آموزش با مهمترین مواد قانونی به همراه دستورالعمل های مرتبط آن

آموزش کار با جستجو در آرا دیوان عدالت اداری

آموزش مهارت یابی در لایحه نویسی و دفاعیات مالیاتی

ابعاد اصلی اصلاحیه و تاثیرگذاری بر دیگر مواد قانونی مانند حذف م ۱۰۴ و تاثیر بر روی م ۸۶

این مطلب را برای شما منتشر کرده‌ایم:  خداحافظی با مالیات بر ارزش افزوده ( مالیات مصرف نهایی )

آموزش نحوه ارائه مشاوره مالیاتی به مودیان

آموزش اصول و فنون اظهارنامه نویسی

مهارت یابی در ارزش افزوده و استراتژی ارائه مدارک در ابلاغ برگه مطالبه

آشنایی با جرائم و نحوه کاهش آنها

آموزش معافیت مالیاتی

متاسفانه باید عرض کنم برخی از حسابداران ما نه کارفرمایان، در همان آموزش عمومی درجا می زنند و جالب اینکه بدون رعایت سلسله مراتب آموزشی وارد حوزه های تخصصی تر شده اند که اخیراً شاهد حوادث مخربی از بابت اشتباهات مالیاتی هستیم. اشتباه در مالیات به مراتب خطرناک تر از اشتباه در حسابداری است چون با یک حرکت نادرست برداشت های بسیار بدتری از طرف کارشناس انجام می شود ولی در مورد حسابداری شاید یک یا چند بار فرصت اصلاح وجود داشته باشد. بازهم یکی از حساسیتهای مالیات این است اگر هم شما بتوانید اصلاح را انجام دهید در همان باراول ممکن است برچسب بدی بر روی شما از طرف کارشناس حوزه مالیاتی بخورد.

الان در این پست روی صحبتم با حسابداران و کارشناسان بخش مالی است. اگر میخواهید اطلاعات شما در حوزه مالیات بالا برود باید کتاب و اصول استفاده از آن را خوب یاد بگیرید. من همیشه این مثال را میزنم در یکی از کلاس های آموزش مالیات  یک دختر خانم کم سن و سال بیشتر سوالات بنده را که از شرکت کنندگان می پرسیدم پاسخ می داد همه حضار مات و مبهوت بودند که این فرد با این سن کم مگر چقدر سابقه کار داشته که پاسخ همه سوالات را می داند؟ بله ایشان با مطالعه خیلی خوب قوانین مالیاتی و دستورالعمل ها اطلاعات ارزشمندی را ذخیره سازی کرده است و فقط باید بیاموزد که چگونه از آنها استفاده عملی کند و به کسب درآمد برسد.

این مطلب را برای شما منتشر کرده‌ایم:  مهلت ارسال اطلاعات معاملات فصلی تا پایان امسال تمدید شد

پس حالا دو مدل دیگر بعد از آموزش پیش می آید

تسلط بر محتوی مالیاتی

تسلط بر اجرای مالیاتی

شاید برخی از مدیران مالی ادعا کنند که بر مالیات تسلط دارند و وقتی از آنها سوال می پرسید همانند همان دختر جوان پاسخ ها را میدانند ولی در عمل صفر هستند و یا در ابتدای راه،می خواهم اینطور عرض کنم یادگیری مالیات دقیقا مانند وزنه ترازو عمل می کند هم طرف آموزش محتوی و هم طرف اجرا باید در تراز باشند تا فرد به یک کارشناس حرفه ای مالیات تبدیل شود و هر کدام به تنهایی کافی نیست!

امیدوارم با انواع آموزش ها از جمله مطالعه،کلاس آموزشی و فیلم آموزشی و یا کارآموزی بتوانید به یک فرد مالیاتی قدرتمند تبدیل شوید. انشالله

ماهم در پرشین حساب اقدام به راه اندازی دوره جدید صفر تا صد مالیات نموده ایم که در قالب ۱۰ جلسه به پرورش کامل حسابداران مالیاتی می پردازد . دوره ای که شرکت کنندگان قبلی حتی با تعداد جلسات کمتر، موفق به درخشش در بازار کار شده اند.

برای مشاهده جزئیات این کمپ آموزش مالیات وارد لینک زیر شوید :

مشاهده نحوه برگزاری دوره جدید صفر تا صد مالیات

4 دیدگاه ها

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here