آیا بازنشستگان تامین اجتماعی برای استخدام مجدد، بیمه می شوند؟

7
1975

بازنشستگان تامین اجتماعی

سلام و عرض ادب به همه شما خوبان.

بحران های اقتصادی این روزها شرایطی را فراهم ساخته که مردم نیاز به درآمد بیشتر برای گذران عمر را به خوبی احساس میکنند. بحث اشتغال و بیکاری از مباحث مهم جوامع است که بیشتر هم بر جوانان تمرکز دارد. اما جدای از جوانان ، هستند افراد بازنشسته ای که به دلایل مختلف از جمله شرایط اقتصادی مجبور به کسب درآمدی بیش از حقوق بازنشستگی خود دارند.

اگر فرض بر این باشد که موقعیت کار برای بازنشتگان نیز فراهم آمده است، باید به نکات و موارد قانونی این موضوع پرداخت. سوالی که برای بیشتر کاربران ما نیز مطرح شده است. اینکه به بازنشستگان تامین اجتماعی در شرایط استخدام مجدد چه مزایایی تعلق خواهد گرفت؟

در کل بازنشستگان یا از بازنشستگان تامین اجتماعی هستند که از صندوق بازنشستگی حقوق دریافت می نمایند یا بازنشستگان سایر صندوق ها مثل صندوق مدیریت خدمات کشوری یا نیرو های مسلح می باشند. طبق قوانین اگر فردی که استخدام شده است از بازنشستگان تامین اجتماعی باشد، حقوق دریافتی او از صندوق بازنشستگی از زمان استخدام مجدد او قطع میگردد و در پایان زمان استخدام، مجددا حقوق بازنشستگی را دریافت خواهد نمود.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

نکته مهم اینجاست که در زمان استخدام و بعد از اینکه حقوق بازنشستگی او قطع شد، تمام مزایای نیروی کار به این شخص قابل پرداخت خواهد بود. در واقع کارفرما نمیتواند بازنشسته ای را استخدام نماید و برای او بیمه منظور نکند. البته این مورد برای بازنشستگان تامین اجتماعی بیان شده است که با سایر بازنشستگان دارای تفاوتهایی است.

این مطلب را هم بخوانید:  با Tax haven آشنا شوید

بازنشستگان سایر صندوق ها مثل صندوق مدیریت خدمات کشوری یا نیرو های مسلح نیز از همین رویه استفاده می نمایند با این تفاوت که تنها عائله مندی به آنها تعلق نخواهد گرفت.

موردی که باید به آن اشاره نمود پاسخ به این سوال  است که آیا سوابق بیمه ای ارسال شده در بازه  زمانی استخدام  مجدد فرد بازنشسته به حقوق دریافتی از صندوق بازنشستگی اضافه خواهد شد یا خیر؟

صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی ۳۰تا ۳۵ سال حقوق بازنشستگی را مشروط به داشتن سابقه پرداخت خواهد کرد. اگر بیشتر از این مدت فردی سابقه کار داشته باشد شامل دریافت این مزایا نخواهد شد.

در مورد شرایط استخدامی و قوانین کار نکات بسیار زیادی وجود دارد که بیان آن توسط  یک کارشناس اهمیت ویژه ای خواهد داشت. فیلم های ویدیویی زیر بخشی از جلسه ۲۹ دوره جامع حسابداری و مالیات است که باعنوان حسابداران ثروت آفرین هشتمین دوره خود را آغاز خواهد کرد. اگر تمایل به استفاده از این نکات کاربردی قوانین کار و استخدامی ها دارید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مراحل اعتراض نسبت به جریمه بیمه تامین اجتماعی

فیلم مجموعه قوانین کار و تامین اجتماعی

نکاتی در مورد جریمه های عدم ارسال لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی

 

 

7 دیدگاه ها

  1. https://www.aparat.com/v/WLfHC

    با عرض سلام و دعای خیر
    مطالب بیان شده در این قیلم نادرست بوده و نیاز به ویرایش و اصلاح دارد .
    با توجه به اینکه سایت پرشین حساب بعنوان مرجع در زمینه های حسابداری و مالیات مورد استفاده بسیاری از عزیزان تازه کار قرار میگیرد لطفا نسبت به اصلاح در اسرع وقت اقدام فرمایید .

    • سلام به شما دوست عزیز . ضمن سپاس از همراهی شما و پیگیری هایتان در خصوص مطالب پرشین حساب. باید عرض کنم که این موضوع با بررسی های بعدی مجدد تایید شد به طوری که از کارشناسان مختلف سازمان تامین اجتماعی و ریاست شعب هم نظرخواهی گردید و نظر تمام کارشناسان در خصوص اشتغال به کار بازنشستگان و قطع مستمری آنها در زمان اشتغال مجدد یکسان بود. با تشکر از شما دوست عزیز. خرسندیم که کاربران دقیقی چون شما با ما همراه هستند. موفق باشید

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here