و باز هم تغییرات جدید در ساختار صورت معاملات فصلی

2
1746

صورت معاملات فصلی

سلام دوستان خوب پرشین حساب. با توجه به تغییر مجدد ساختار دریافت گزارشات فهرست معاملات فصلی برای سال ۱۳۹۶ ، لازم شد تا بار دیگر این نرم افزار را مورد بررسی قرار دهیم. در تاریخ ۲ بهمن ماه سال جاری این نرم افزار به روزرسانی شد و لازم است تا مودیانی که ( به صورت آف لاین) از نرم افزار غیر برخط معاملات فصلی استفاده میکنند بار دیگر نرم افزار خود را به روزرسانی نمایند.

محتوای گزارشهای خرید و فروش هایی که برای سازمان برای عملیات سال ۹۶ ارسال نموده اید تغییر نداشته است و مودیان نباید اطلاعات را مجددا ارسال کنند. اما در مورد رکورد هایی که به شکل ارزی ثبت شده اند، در صورتی که حاصلضرب ستون های مبلغ ارزی و نرخ برابری ارز، برابر با مبلغ درج شده در ستون معادل ریالی نشود، در بخش جزئیات و نمایش اطلاعات با تغییر رنگ فیلد مربوطه، ضروری است که مودیان به کنترل مجدد و در صورت نیاز به اصلاح رکورد اقدام نمایند.

در این ورژن در کلیه رکورد های همه گزارشات در ستون نوع کالا گزینه ” سایر کالا ها و خدمات ” قرار گرفته اند. لذا در صورتی که گزارشات قبلی نیاز به ویرایش داشته باشد امکان اصلاح  در این مورد وجود دارد.

با توجه به اینکه در گزارش های صادرات و واردات طبق ساختار قبلی، منظور از فیلد ” مبلغ” مبلغ ثبت شده طبق دفاتر بوده است در ساختار جدید فیلد  ” مبلغ مطابق پروانه ” نیز اضافه شده است. به همین دلیل اطلاعات قبلی که ارسال شده با تغییر ساختار، مبالغ اولیه به مبالغ مطابق با دفاتر تبدیل شده است. برای همین لازم است تا مودیان این مورد را هم بررسی کنند و اگر نیازی به اصلاح وجود داشت اصلاحات را انجام دهند.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  چگونگی اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری

صورت معاملات فصلی

در قسمت صادرات برگشتی و یا واردات برگشتی نیز تغییراتی حاصل شده است. در نسخه به روز شده این دو قسمت حذف شده اند. لذا در صورتی که مودیان در این دونوع گزارش قبلا اطلاعاتی وارد نموده اند، رکوردهای مذکور حذف شده است و لازم است تا این قسمت مجدد بررسی شده و در نرم افزار جدید به ترتیب زیر انجام شود:

صادرات برگشتی در گزارش واردات
واردات برگشتی در گزارش صادرات  و موضوع برگشتی نیز در فیلد توضیحات ثبت شود.

حذف عنوان تخفیف از بخش صادرات و واردات در صورت معاملات فصلی به صورتی که در تصویر نمایان است.

صورت معاملات فصلی

اطلاعات ارسالی در گزارشهای حق العملکاری، دریافت و پرداخت قراردادها و اجاره مربوط به سال ۱۳۹۶ با توجه به اینکه با نسخه جدید سامانه قابلیت بروز رسانی نداشته اند حذف شده است. به همین منظور لازم است تا مودیان اطلاعاتی را که در این جداول در ورژن های قبلی ثبت نموده اند در جداول مربوطه در نرم افزار جدید مجددا ارسال کنند.

با توجه به حذف کلی سرفصل های گزارش حمل و نقل بار، حمل و نقل مسافر و بیمه در صورت معاملات فصلی باید اطلاعات مربوط  به مودیان اصلی طرف معامله خود را از طریق گزارش های خرید و فروش و مطابق ساختار جدید مجددا درج و ارسال نمایید.

متن کامل تغییرات در ساختار جدید در لینک زیر وجود دارد
تغییرات در ساختار جدید 

دریافت نرم افزار با ساختار جدید از لینک زیر امکان پذیر می باشد.

دریافت نرم افزار صورت معاملات فصلی

2 دیدگاه ها

    • سلام دوست عزیز مشاورین املاک به ازای مبلغی که به عنوان کمیسیون دریافت میکنند باید حق العمل کاری را تکمیل نمایند در آن قسمت مبلغ دریافتی از خریدار یا فروشنده را در فیلد مربوطه ثبت نمایند.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here