doooorangg1234

به نام خدا و سلام به شما مدیر عزیز

نمیتوان اسمش را یکی از مشکلات گذاشت بلکه  مهممترین و اصلی ترین مشکل شرکتهای حسابداری جذب نیوری کارآمد است. یک شرکت حسابداری برای شروع ۲ کار  مهم را باید پیاده سازی کند:

۱- جذب پروژه

۲- جذب نیرو

شاید شما بهتر از من بدانید جذب پروژه به مراتب راحتتر از جذب یک نیروی کارآمد است. کمااینکه نیروی عادی و کارآموز را با یک فراخوان و یا آگهی روزنامه در دفتر شما صف می کشند ولی وقتی مصاحبه تخصصی انجام می دهید متوجه می شوید که این نیروها نمی توانند بصورت کننده کار در راس امور قرار بگیرند وتنها به عنوان نیروهای کمکی در ازدیاد پروژه ها به شما کمک رسانی می کنند.

هر شرکت حسابداری مطمئنا به یک نیروی کارآمد نیاز دارد که در دوحالت می تواند از این سرمایه خوب استفاده کند.۱- از طریق تربیت کارآموز به یک نیروی کارآمد ۲- از طریق جذب مستقیم نیروی حرفه ای

داستان روسری فروشی

حالا یک راه سومی هم وجود دارد و کمی پیچیده تر از ۲ راه قبلی است. کشف نیروی کارآمد . روزی که هنوز دفتر پرشین حساب را راه اندازی نکرده بودم اولین منشی را از طریق آگهی روزنامه استخدام کردم . نفرات را در دانشگاه مصاحبه می کردم و بالاخره با خانمی که در یک روسری فروشی کار میکرد به توافق رسیدم . سرپا ایستادن و چانه زدن انگیزه اصلی تغییر شغل او بود.و نبز رشته نحصیلی این خانم فوق دیپلم بانکداری بود.نکته مهمی که در صحبتها متوجه شدم علاقه به یادگیری مهمتر از تجربه کاری است. این فرد هم تنها امتیازش همین بود که بیشتر وقتش به مطالعه می گذشت چه در محیط کار و چه در خارج از این محیط .

همین عامل کافی بود که این خانم را از یک فروشنده ساده به حسابدار حرفه ای طی کمتر از ۲ سال تبدیل کند. طی اموزشهایی که به صورت هدفمند به او می دادم و تلاش خودش برای موفقیت بک توافق برد برد را رقم زد . نکته ای اینجا قصد خدمت شما مدیر عزیز عرض کنم این است که اگر کمی وقت بیشتری به جذب نیرو اختصاص دهید و صبر را در دستور کار خود قرار دهید، مطمئناً می توانید نیروهای با استعداد را از محیط های غیر مرتبط کشف کنید.

نقل یک مربی فوتبال است که در محیط های غیر حرفه ای فوتبال بازیکنی که پتانسیل تکنیکی شدن را دارد که آهسته آهسته وارد تیم اصلی می کند و چه بسا تبدیل به بهترین بازیکن زمانه خود شود. نمونه واقعی این مطلب هم آقای علی کریمی بازیکن خوب تیم ملی در سالهای گذشته است. او قبل از اینکه وارد فوتبال حرفه ای شود به صورت سالنی در تیم مقاومت سپاه بازی می کرد که در جام رمضان مورد توجه مربیان چند باشگاه قرار گرفت . با ورد به باشگاه و عملکرد خیلی خوب وارد تیم ملی کشور شد.

یک از هزار را شما تعیین کنید

شاید هم بلافاصله این جمله بر ذهن شما خطور کند از هزار نفر یک نفر می تواند فرد با استعدادی باشد ولی حالا شما به این سوال پاسخ دهید: شما به عنوان مدیر یک شرکت حسابداری چقدر وقت گذاشتید که به این نتیجه رسیدید؟ این یک ضرب المثل عامیانه است در صورتی که جذب نیروی خوب مهمترین عامل برای پیشبرد اهداف شما به حساب می آید. پس برای شرکت خود برنامه داشتید و حتما در برنامه هایتان جذب نیروی با استعداد و علاقمند به یادگیری ترک نشود.

انشالله در بخشهای بعدی نکات مهمی درباره نیروی پاره وقت ، ساعتی و تمام وقت محضر شما ارائه خواهم کرد.

امیدوارم مجموعه شما هم جزو برترین شرکتهای خدمات مالی محسوب شود.

میثم حاجی محمدی / مشاور مالیاتی اتوبان همت – کرج

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here