پیش پرداخت مالیات تکلیفی موضوع ماده ۱۰۴

m.nematzadehafrozi 4 سال قبل

با عرض سلام
چند سوال در خصوص مبحث مالیاتی دارم و اینکه:

۱- پیش پرداخت مالیات تکلیفی موضوع ماده ۱۰۴ ق.م.م به عنوان اعتبار مالیاتی در کدام قسمت اظهارنامه مالیات بر درآمد درج می شود در جدول ۵ باید درج گردد یا جدول ۱۳ ؟

۲- پیش پرداخت مالیات بر درآمد اجاره موضوع ماده ۵۲ در کدام قسمت و جدول در اظهارنامه درج می گردد؟

۳-بطور کلی مالیات تکلیفی که در طی دوره مالی پرداخت می گردد آیا از مالیات بر درآمد در اظهارنامه کسر می گردد؟ وچرا مالیات تکلیفی را همانند سایر مالیات ها پس از پایان دوره مالی اخذ نمی کنند؟

۴-منظور از سایر در جدول ۵ اظهارنامه اشاره به کدام مواد مالیاتی است؟

۵- خواهشا در خصوص جدول ۱۳ اظهارنامه توضیح دهید.چون ما تا قبل از قطعی شدن مالیات بر درآمد که مالیاتی پرداخت نمی کنیم پس منظور از پرداخت های مربوط به این اظهارنامه در جدول ۱۳ چیست و کدام مواد مالیاتی را در برمی گیرذ؟

با سپاس

تهیه، تنظیم و تجزیه و تحلیل صورتهای مالی اساسی
محمد علی رصاف پاسخ داده شده 4 سال قبل

باتشکر از شما کاربر و دوست گرامی ۱- جدول ۱۳۲- سوال واضح نیست .۳- دوست عزیز منظورتاان را از مالیات تکلیفی متوجه نیستم . انواع مالیات تکلیفی در ق. م.م وجود دارد اگر منظورتان ماده ۱۰۴ ق. م .م می باشد بعنوان حساب پیش پرداخت مالیات ( حساب دائم ) در ترازنامه به سال بعد منتقل میگردد. ۴- هرآنجه غیر از موارد اشاره شده که مالیات آن مقطوع محاسبه و پرداخت شده است . ۵ – مثل مالیات ماده ۱۰۴ که بطور علی الحساب از پیمانکاران کسر گردیده و یا مالیات سود ابرازی اظهارنامه تسلیمی .دوست عزیز لطفا سوالات خود را شفاف و واضح مطرح تا پاسخی شایسته دریافت نمائید .متشکرم .