هزینه نهار پرسنل _ هزینه های گمرک کالاهای صادراتی _ هزینه موبایل کارکنان

پرسش و پاسخ حسابداری و مالیاتدسته بندی: امور مالی و حسابداریهزینه نهار پرسنل _ هزینه های گمرک کالاهای صادراتی _ هزینه موبایل کارکنان
حسین 3 ماه قبل

با سلام و عرض ادب 
سه سوال دارم 
۱_ هزینه نهار پرسنل که توسط کارفرما پرداخت میشود و یا وجه نهار پرسنل که کارفرما آنرا به کارکنان خود پرداخت میکند ، جهت ثبت سند حسابداری مربوط آیا بهتر است این مبلغ در سرفصل هزینه حقوق منظور شود و یا در هزینهای پذیرایی و تشریفات و آبدارخانه ؟ 
۲ _ هزینه های پرداخت شده به اداره گمرگ جهت صادرات کالا بهتر است تحت چه عنوان و در کدام سرفصل حسابداری و با کدام مرکز هزینه ثبت شود ؟ 
۳ _ فرض کنیم یک شرکت هزینه موبایل برخی از پرسنل خود را به آنها پرداخت میکند ( این پرسنل جزء نیروهای توزیع و فروش هستند ) حال بهتر است بابت ثبت حسابداری این هزینه از کدام سرفصل حسابداری استفاده شود ؟ 
با سپاس فراوان 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here

1 پاسخ
حامد داودیان عضو سایت 3 ماه قبل

سلام
طی بخشنامه ۲۰۰/۹۸/۸۰ مورخ ۹۸/۸/۲۷ (ابلاغ رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص کمک هزینه رفاهی کارکنان) : پرداخت وجوهی به عنوان کمک هزینه مهد کودک ، یارانه غذا ، ایاب و ذهاب و بن کالا مشمول مواد ۸۲ و‌۸۳ قانون مالیاتهای مستقیم نبوده و از مالیات معاف است لذا بخشنامه ۳۳۵۵۳ مورخ ۱۳۸۷/۰۴/۱۲ ابطال میشود.
بنابراین وجوهی که بابت مهد کودک، یارانه غذا، ایاب و ذهاب و بن کالا در اجرای ماده ۴۰ قانون فوق الذکر و یا بر اساس مقررات استخدامی موسسه در حدود متعارف و یا ارائه اسناد و مدارک به کلیه کارکنان پرداخت می شود، از شمول حکم مواد ۸۲ و ۸۳ قانون مالیات های مستقیم خارج بوده و مشمول مالیات نمی باشد.
هزینه ناهار پرسنل را در هزینه های غذا و پذیرایی پرسنل و هزینه موبایل را میتوان در هزینه تلفن و موبایل پرسنل ثبت کرد
هزینه پرداختی به گمرک نیز تحت عنوان هزینه های گمرکی ثبت می گردد

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here

پاسخ شما