صورت معاملات فصلی

پرسش و پاسخ حسابداری و مالیاتصورت معاملات فصلی
فاطمه 4 ماه قبل

با سلام واحترام
۱-آیا گزارش  معاملات فصلی مربوط به سنوات قبل را می توان در سامانه امور مالیاتی ثبت کرد؟
۲- مؤسسات غیر تجاری مانند اتحادیه ها که تامین درآمد آنها از اعضاء صنفی  بوده ومشمول ثبت گزارش معاملات فصلی هستند می بایست به چه شکلی در سامانه ثبت شود وآیا نیاز به فاکتور رسمی دارند یاخیر ؟
۳-با توجه به اینکه از سال ۹۵ ثبت شرکت انجام شده آیا ازهمان سال باید  گزارشات فصلی انجام شود؟
سپاس از شما کارشناس محترم
 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here

1 پاسخ
حامد داودیان عضو سایت 4 ماه قبل

سلام
۱- بله می توان ثبت کرد و پس از ارسال و تائید فقط یکبار هر ردیف گزارش ها قابل ویرایش خواهد بود
۲- طبق ماده ۱۶۹ کلیه فاکتورهای خرید و فروش رسمی باید گزارش شوند و فاکتورهای غیر رسمی جز هزینه های قابل قبول نیستند و در سامانه انلاین و یا افلاین قابل تهیه و ارسال می باشد و از سایت tax.gov.ir میتوانید به بخش مربوطه وارد شوید.
۳- بله ولی جریمه عدم گزارش به موقع را مشمول خواهید شد

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here