شرایط و ضوابط بیمه خویش فرما

حسین 3 ماه قبل

با سلام و احترام 
۳ سوال درباره بیمه خویش فرما دارم : 
۱- آیا هر فردی که بیمه تامین اجتماعی ندارد می تواند خود را بیمه خویش فرما کند ؟ یا اینکه این نوع بیمه ضوابط و شرایط خاصی را شامل میشود ؟
۲- فرض کنیم یک نفر ۱۰ سال در یک شرکت مشغول بکار بوده است و با حداقل پایه حقوق برای او بیمه تامین اجتماعی رد شده است حالا این فرد از این شرکت خارج میشود و ترک کار میکند سوال اینجاست : این شخص در حال حاضر قصد دارد خود را بیمه خویش فرما کند آیا الان میتواند خود را با مبلغی بیشتر از پایه حقوق ، بیمه خویش فرما کند ؟ 
۳- در ادامه سوال شماره ۲ میخواستم بدانم : اگر کسی خود را بیمه خویش فرما کند آیا میتواند به مرور زمان پایه حقوق بیمه خود را افزایش دهد ؟ مثلا طی ۳ تا ۵ سال آخر ( جهت افزایش رقم بازنشستگی ) 
با تشکر

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here

1 پاسخ
حامد داودیان عضو سایت 3 ماه قبل

سلام

  1. هر شخصی میتواند بر اساس بخشنامه حقوق به شرطی که تاکنون بیمه نشده باشد بیمه خویش فرما با حداقل حقوق سال را انجام دهد و سال به سال این بیمه را تمدید و طبق بخشنامه سالیانه نیز مبلغ ان افزایش خواهد داشت
  2. اگرترک کار کند و بخواهد خود را بیمه خویش فرما کند بیمه بر اساس سوابق حقوق و بیمه ای ایشان، مبلغ بیمه را اعلام و با شخص قرارداد می بندد و امکان کمتر و بیشتر کردن آن میسر نمی باشد.
  3. خیر و متناسب با بخشنامه سالانه این مبلغ افزایش خواهد داشت

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here