سود / زیان معاوضه دارایی ثابت _ بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی

پرسش و پاسخ حسابداری و مالیاتدسته بندی: امور مالی و حسابداریسود / زیان معاوضه دارایی ثابت _ بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی
حسین 2 ماه قبل

با سلام و احترام خدمت همه همکاران و کارشناسان محترم 
۳ سوال دارم 
۱- سود و یا زیان معاوضه داریی های ثابت مشهود که پس از قیاس ارزش منصفانه و کسر استهلاک انباشته بدست می آید بهتر است در چه سرفصل حسابداری طبقه بندی شود آیا سود / زیان ناشی از معاوضه ( به عنوان نوعی هزینه و یا درآمد غیر عملیاتی ؟ ) و یا سرفصل دیگر ؟ و چنانچه هزینه ای در کار باشد آیا لازم به تخصیص مرکز هزینه اعم از تولیدی ، توزیع و فروش و یا اداری و تشکیلاتی است یا بهتر است مرکز هزینه به آن تعلق نگیرد ؟
۲- آیا شخصی که در حال حاضر بیمه تامین اجتماعی است و و به فرض ۲ ماه دیگر دوران سنوات خدمت وی جهت بازنشستگی کامل میشود و طبق قوانین بیمه مثلا از امروز به بعد نباید برای او بیمه رد بشود ، آیا در حال حاضر تامین اجتماعی سیستم آنلاین و دقیقی دارد تا بتواند فرد را بازنشسته شناسایی کند تا کارفرما و خود شخص وجه بیشتری را به بیمه پرداخت نکنند ؟ و کارفرما و خود فرد هم از این موضوع مطلع شود ؟
۳- فردی که در حین کارکرد خود بیمه تامین اجتماعی دارد و میزان سنوات خدمت وی کامل میشود برای ثبت و یا شناسایی بازنشستگی خود باید چه کارهایی انجام دهد تا بتواند حقوق بازنشستگی خود را دریافت کند ؟ 
پیشاپیش از زحمات شما کمال تشکر را دارم 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here

1 پاسخ
حامد داودیان عضو سایت 2 ماه قبل

سلام
۱- در سرفصل سایر درامد و هزینه غیر عملیاتی طبقه بندی میشود و کلیه موارد مربوطه در این سرفصل ثبت هزینه و درامد میگردد.
۲-ابتدا باید درخواست جمع اوری سوابق را بدهد و پس از تائید سازمان درخواست بازنشستگی دهد.
۳-باید به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و درخواست جمع آوری سوابق بیمه ای خود را دهد و سپس در صورت تکمیل بودن دوران لازم برای بازنشستگی اقدام به درخواست بازنشستگی در تامین اجتماعی بایید نماید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here