مهلت ارسال لیست و حق بیمه پرداختی تامین اجتماعی آبانماه تمدید شد

0
1759

حق بیمه پرداختی

سلام به همه دوستان خوب پرشین حساب. مهلت ارسال لیست بیمه و حق بیمه پرداختی تامین اجتماعی به دلیل وقوع زلزله در برخی از استان های کشور، در آخرین روز ماه گذشته، تمدید شد.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی با انتشار این خبر عنوان نمود، با توجه به وقوع زلزله اخیر تهران و استانهای البرز، قزوین، قم و گیلان و شهرستان اراک و همچنین تعطیلی روز پنج شنبه ۳۰ آذرماه و با عنایت به درخواست ها و تماس های مکرر کارفرمایان محترم این استان ها، سازمان تامین اجتماعی با صدور اطلاعیه ای مهلت پرداخت حق بیمه آبان سال جاری را تا روز شنبه ۲دی ماه تمدید کرد.

بر این اساس کارفرمایان محترم استان‌های مذکور می‌توانند تا پایان وقت اداری روز شنبه ۲ دی ماه با مراجعه به شعب تامین اجتماعی نسبت به تحویل لیست و پرداخت حق بیمه کارکنان خود اقدام کنند. قابل ذکر است در این صورت، جرایم مربوط به تاخیر در ارسال لیست و دیرکرد پرداخت حق بیمه، لحاظ نخواهد شد..

لینک خبر 

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

جرائم عدم ارسال لیست بیمه

درصورت عدم پرداخت حق بیمه: جرایم تاخیر پرداخت حق بیمه برای هر ماه ۲ درصد به ازای هر ماه نسبت به جمع کل حق بیمه و بیمه بیکاری محاسبه و مطالبه خواهد شد.
در صورت تاخیر ارسال لیست نیز  به میزان ۱۰درصد و در یک نوبت بر جمع کل حق بیمه و بیمه بیکاری محاسبه و مطالبه خواهد شد.

افرادی که قرارداد موقت برای کار دارند چگونه برایشان بیمه ارسال می شود؟

برای افرادی که روزانه ٢، ٣، ۴ ساعت در روز مشغول به کار هستند (مانند: منشی مطب پزشکان ،مربیان و مدرسان حق التدریسی) بر اساس زیر عمل می گردد:

این مطلب را هم بخوانید:  20 اشتباه مدیران در جذب نیروی انسانی

طبق قانون کار ،  کارگران به هر نحوی که کار میکند و رابطه کار و کارفرمایی برقرار است بایستی بیمه شوند. فرقی نمیکند ساعتی ، روزمزد، پاره وقت و … جمع کارکرد به ساعت را برمیزان کارکرد استاندارد روزانه تقسیم کرده و عدد بدست آمده بعنوان تعداد روز کارکرد در لیست بیمه درج می شود. فقط این دو مورد دارای اهمیت زیادی است:
۱-میزان حقوق و مزایای مشمول کمتر از حداقل حقوق نباشد.
۲- کارگر فقط بایستی مشمول قانون کار باشد یعنی دیگر پرسنلی که تحت پوشش سایر صندوق های حمایتی هستند نبایستی در لیست بیمه تامین اجتماعی درج شود. برای این منظور هم باید مدارک و مستندات جمع آوری گردد.

چگونگی ارسال لیست بیمه:

برای ارسال لیست بیمه باید نرم افزار دیسکت بیمه را از سایت سازمان تامین اجتماعی تهیه و سپس با وارد شدن به سامانه مربوطه این فایل را بارگذاری نمود. در واقع کارفرمایان باید از طریق آدرس samt.tamin.ir فایل مربوط به اطلاعات بیمه ایی که همان خروجی نرم افزار دیسکت بیمه است را برای سازمان تامین اجتماعی ارسال نماید.

لینک دریافت نرم افزار لیست حق بیمه پرداختی تامین اجتماعی

 

https://persianhesab.com/dependent-leave/
https://persianhesab.com/the-right-to-mission/

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here