فیلم آموزشی محاسبه اضافه کاری از روی دستگاه کارت ساعت زنی

1
2397

محاسبه اضافه کاری

سلام به همه دوستان خوب پرشین حساب

استفاده از دستگاه ساعت زنی حضور و غیاب یکی از بهترین روشهای کنترل داخلی در حوزه حسابداری حقوق و دستمزد می باشد. شرکتهایی که در کنترل رفت و آمد کارکنان خود دقیق عمل می نمایند و از این نمونه دستگاههای حضور و غیاب استفاده مینمایند در کنترل محاسبات حقوق و دستمزد خود موفق ترند.

شرکتی را تصور نمایید که به علت نوع عملیاتش از نیروی کار پاره وقت استفاده میکند. مبلغ پرداختی حقوق و دستمزد این افراد با جمع ساعات کارکرد در طول یک ماه قابل پرداخت خواهد بود. اگر این نیرو در طول مدت کارکرد اضافه کاری هم انجام دهد باید محاسبه اضافه کاری هم انجام شود.

محاسبه اضافه کاری در روزهای معمولی و عادی مشخص است اما زمانی که تعطیلات رسمی هم وجود دارد چگونه باید اضافه کاری را محاسبه نمود؟

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

اگر در یک ماه ۷ روز تعطیلات رسمی داشته باشیم و کارمند ۱۹۱ساعت کارکرد خود را کارانجام داده باشد در این صورت اضافه کاری به او تعلق میگیرد؟

این موضوع شاید برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد. فروردین ماه که معمولا تعطیلات رسمی آن بیش از سایر ماه هاست نیروی کار را به فعالیت بیشتر در حوزه کاری خود در روزهای غیر تعطیل ملزم میدارد. افراد تصور میکنند که صرف نظر از تعطیلات باید کارکرد خود را به بقیه ماهها برسانند چرا که مزد کامل را دریافت مینمایند، که این تصور اشتباهیست.

طبق قانون کار، افراد باید ۱۹۱ ساعت در ماه کارکرد داشته باشند. ( مطلبی که در فیلم آموزشی ضبط شده از کارشناس قانون کار در سایت وجود دارد ) حال اگر فردی این کارکرد را داشته باشد و از طرفی تعطیلات رسمی هم وجود داشته باشد  محاسبه اضافه کاری او به شرح زیر است:

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه از دعاوی مرتبط با قانون کار در امان بمانیم؟ (قسمت دوم)

۲۵ روز =۶ روز تعطیل رسمی نوروز-۳۱روز فروردین ماه

۱۸۳ساعت=۷.۳۳*۲۵روز

۸ساعت اضافه کاری=۱۸۳ساعت کار موظفی  -۱۹۱کارکرد فرد

میزان ساعاتی که این شخص در فروردین ماه اضافه کاری انجام داده است ۸ ساعت می باشد که باید با نرخ محاسبه اضافه کاری که همان فوق العاده ۴۰درصد می باشد محاسبه نمود. پس محاسبه اضافه کاری با استفاده از روش فوق برای ساعات کاری در تعطیلات رسمی بهترین روش  خواهد بود.

حقوق و دستمزد نکات بسیار ریزی دارد نکانی که شاید برخی افراد در محاسبات خود اعمال نکنند و از آن صرف نظر شود اما با کمک کارشناسان خبره در این زمینه می توان در قانون کار و حقوق و دستمزد حرفه ای شد. بخشهایی از فیلم های آموزشی دوره حسابداران ثروت آفرین که در جشنواره حسابسازه نوروزی پرشین حساب با استقبال بی نظیری روبه رو شد درزیر برای شما قرار داده شده است که در صورت تمایل به دریافت مجموعه کامل آن در دوره تخفیف از راههای زیر با ما در ارتباط باشید:

۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸

۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰

۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵

۰۹۲۱۵۲۷۴۳۹۴

@persianhesab4

@persianhesab5

@persianhesab7

 

 

۵ تمرین کاربردی برای یادگیری اضافه کاری،شبکاری، نوبت کاری

 

1 دیدگاه

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here