کارآموزی حسابداری شامل چه مواردی می شود؟

کارآموزی حسابداری شباهت زیادی به کارآموزی وکلا دارد. درست یک مرحله مانده به ورود به بازار کار و اشتغال کلیه وکلا باید دوره ای را در محل فعالیت امور حقوقی نظر مجموعه های دادگستری پشت سر بگذارند. در کارآموزی حسابداری هم سبک کار دقیقا بر همین منوال است و یک حسابدار قبل از درگیر شدن به امور اجرایی بازارکار می بایست حتما درگیر کلیه امور پایه مالی و حتی مالیاتی شود.

کارآموزی حسابداری شامل چه مواردی می شود؟

اگر بخواهم در اینجا مثال دیگری برای کاراموزی حسابداری عنوان کنم می توانم به شغل شریف مکانیکی اشاره کنم. یک مکانیک بعد از گذراندن دوره ها و تخصص ها باید باصطلاح دستش روغنی شود یعنی درگیر خدمات سرویس و تعمیرات شود تا چالش ها را بخوبی لمس کند. شما برای موفقیت در هر شغلی باید دست خود را به اجرای آن روغنی کنید چون اگر دستان شما یکبار هم روغنی نشده باشد نمی توانید معایب و مزایای آن را متوجه شوید، هر چقدر هم علم رشته حسابداری را بلد باشید باید وارد بازار کار شوید . حساسیتهای کارآموزی قبلا خیلی زیاد نبود و معمولا افراد یا در کنار دیگر حسابداران با انجام کار کمکی آبدیده می شدند و یا حتی به تنهایی و با شروع به کارهای سبک به این موفقیت می رسیدند. ولی هم اکنون خیلی مجال خطا و آزمون در بازار کار واقعی نیست و حتی به حسابداران نوپا داده نمی شود زیرا با راه اندازی طرح جامع مالیاتی که بشدت عملکرد امور مالی را تحت الشعاع قرارداده دیگر مدیران کمتر اداره سکان بخش حسابداری خود را به حسابداران نوپا می سپارند و ترجیح می دهند از افراد با سابقه استفاده کنند. سوال اینجاست حالا با توجه به این وضعیت تکلیف سیل عظیم فارغ التحصیلان حسابداری و فعالان نوپا چیست ؟

قبل از پاسخ این سوال می خواستم نتیجه وضعیت حاکم را خدمت شما توضیح دهم. نتیجه عدم ریسک کارفرمایان تبدیل به یک دنبال بازی شده است. کارفرمایان و مدیران شدیداً به دنبال یک نیروی کارآمد هستند که شاید پیدا نکنند . حال انکه آن سیل عظیم هم دائما به دنبال کار در روزنامه ها و کاریابی هستند و شاید نهایتا یک شغل معمولی پیدا کنند.

این مطلب را هم بخوانید:  اگر خوب رنگ آمیزی کنید ، جایزه شما یک شکلات است!

پاسخ بنده به بیشتر فارغ التحصیلان و حسابداران نوپا در خصوص سوال مطرح شده این است : درسته که طرح جامع مالیاتی حساسیتهای شغل حسابداری را بالا برده و به نوعی مهارت ان را در ردیف دوم بعد از فنون مالیاتی قرار داده است.الان اگر یک کمک حسابدار هم سر رشته ای فنون مالیاتی نداشته باشد خیلی در اجرای حسابداری عمومی هم موفق نخواهد شد.پس تلفیق این دو باهم مهمه که نامش حسابداری مالیاتی است.

تقریبا همه می دانند نیازجامعه چیست؟ رسیدگی به امورمالیاتی !پس باید مالیاتی را بطور کامل بیاموزید. من قصد تبلغات  کلاسم را ندارم . البته پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید حتما در دوره صفر تا صد مالیات شرکت کنید ولی ورود به همین دوره هم نیاز به قبولی در آزمون ورودی است . ولی فقط این راه نیست شما باید اولویت یادگیری خود را مالیات قرار دهید البته در دوره کاراموزی نه درس و دانشگاه . شروع حرکت شما می تواند با کتاب قانون مالیاتها باشد . فرض کنید شما می خواهید کلیه امور مالی و مالیاتی یک فروشگاه تایپ و تکثیر را انجام دهید یک کار حسابداری کاملاً ساده ، ولی پیگیری های مالیاتی هم باشماست.من چند سوال برای شما طراحی میکنم که مورد نیاز این دسته از فعالان هم می شود شما باید پاسخ اینها را شناخت داشته باشید :

 1. موارد معافیت در ارائه صورت معاملات فصلی کدامند؟
 2. اگر بجای اجاره ، رهن کامل مورد اجاره باشد نحوه محاسبه مالیات در اظهارنامه املاک چگونه است ؟
 3. با توجه به حجم بالای کار یکی از نیروها بطور چرخشی مشغول به کار است و استخدام او بصورت نوبت کاری است. اگر آقای مددی ۲۲ ساعت تعطیل کاری در کارت خود ثبت کند مطلوبست نحوه محاسبه تعطیل کاری در سال ۹۴؟
 4. در صورتی که یک فاکتور فروش در سه ماهه دوم جا افتاده باشد نحوه اصلاح گزارشات چگونه است ؟ نحوه ثبت در پایان سال به چه صورتی است ؟
 5. در مواقعی اظهارنامه اصلاحی جایز است ؟ لطفا ماده قانونی را ذکر کنید؟
 6. فرق هیئت بند۳ ماده ۹۷ با هیئت بدوی در چیست؟
 7. انواع اوراق مالیاتی به ترتیب ابلاغ را نام ببرید؟
 8. اقدامات مهم بعد از دریافت برگ تشخیص مالیاتی چیست؟
این مطلب را هم بخوانید:  دوره هوشمند حسابداری پیمانکاری1

این سوالات بصورت نمونه و بسیار آسان هستند شما برای یادگیری باید در دوره کاراموزی به ان برسید.

یکی از گلایه های حسابداران و علاقمندان به دنیای مالی عدم دسترسی یا محدودیت در موسسات آموزشی و حتی شرکتهای حسابداری در دوران کاراموزی است.خوب راه بازتوانی مالی و مالیاتی خیلی زیاد است .مثلا می توانید کاراموزی را سیار کنید یعنی به عنوان کمک حسابدار در کنار حسابدار یک شرکت کسب تجربه کنید بنابراین دوره کارآموزی دوره ای است که هر کسی موظف و ملزم به کسب تجربیات در راستای مطالعات مستحکم طول دوره تحصیل می باشد.  نحوه ورود به این دوره ها و انتخاب نوع موسسه ویا شرکت برای افراد متفاوت خواهد بود . یعنی افرادی که قصد شرکت در این مراحل آموزشی را دارند به دو دسته تقسیم می شوند : دسته اول کسانی هستند که تحصیلات آنها دروس رشته حسابداری نبوده و در دیگر رشته ها فارغ التحیل شده اند و دسته دوم فارغ التحصیلان رشته حسابداری هستند . انتخاب نوع آموزش این دو گروه با هم متفاوت است . ولی همه این افراد باید به یک سری نکات توجه داشته باشند تا بتوانند استفاده بهینه و کاربردی داشته باشند .

کارآموزی حسابداری

۱-سابقه یا تجربه کدامیک؟

این یک از نکاتی است که تازه واردها خیلی باید مد نظر داشته باشند . ممکن است فردی در شهرستانی زندگی کند که حسابداران و موسسات با تجربه بالا در رشته حسابداری فعال هستند ،  نباید خود را در گیر این موضوع کند که موسسه معتبر و یا شرکت حسابرسی جامعه حسابداران کجا هستند و یا مدرک فلان موسسه چگونه است ؟ آیا اعتبار لازم را دارد؟ اولین قدم گرم کردن و تمرین کردن است ، مهم نیست که در سالن ورزشی باشد و یا در کنار پارک ، مهم این است که شما فضایی برای تمرین کردن پیدا کنید . اگر گواهینامه معتبر به شما نمی دهند ولی در قبال آن نکات و تکنیکیهای کاربردی را یاد  می دهند می تواند شما را با مسائل اجرایی بازار کار آشنا کند . بعد از کسب تجربه مقدماتی حتی در یک شرکت خدماتی ساده و ورود به شغل حسابداری می توانید بجای ادامه دادن به صورت یکنواخت ، نحوه شرکت در دوره های معتبر با گواهینامه معتبر را دنبال کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  حسابدار ها را نترسانید

۲-برنامه ریزی بدون توقف داشته باشید!

نکته مهم دیگری که باید توجه کنید این است که هر شرکت و یا موسسه آموزشی برای دوره کارآموزی خود یک روند مشخص و برنامه ریزی شده دارد . به عنوان مثال اکثر این دوره ها از آشنایی با ثبت در حسابداری شرکتهای خدماتی و بصورت دستی آغاز می شود . یک حسابدار در کنار یادگیری نرم افزار باید مهارت نوشتن دفاتر و ثبت سند بصورت دستی را به خوبی بلد باشد . پس متوقف کردن فرآیند دوره  کارآموزی بجز ضرر چیز دیگری را برای کاربر و استفاده کننده نخواهد داشت . خوشبختانه با انجام مصاحبه و تعیین سطح برخی از موسسات ، این مشکل مرتفع شده است . شما می توانیدخودتان پیشنهاد تعیین سطح به موسسه و شرکت پذیرنده بدهید و با مشخص شدن سطح و دانش خود دوره کارآموزی را آغاز کنید .

۳-هر محیط کارآموزی یک چراغ از بازار کار است!

متاسفانه برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حسابداری قدر این دوره را نمی د انند و با معرفی دیگران و یا مرکز تحصیل به  کارآموزی به جای کسب تجربه ، خود را از نحوه اجرای کار دور می کنند و یا علاقه ای به کار نشان نمی دهند و تقریباً به عنوان اپراتور و یا کارپرداز دوره را به پایان رسانده و ساعات دوره کارآموزی را برای کسب نمره پر می کنند. ارزش  دوره کارآموزی به قدری است که شما باید برای شرکت در این دوره ها هزینه زیادی متحمل شوید تا بتوانید از موقعیت کاری که پیش روی شما قرار می گیرد به خوبی بهره ببرید.

برای شروع هیچوقت دیر نیست و منتظر اتفاق خاصی نباشید!

اگر میخواهید بدون وساطت دوست و آشنا در شغل حسابداری درآمد خوبی کسب کنید و هر روز صبح سر یک ساعت مشخص در محل کار حاضر شوید و همینطور در بین خانواده اقتدار درآمدی خود را افزایش دهید حتما عناوین دوره ضد کارمندی پرشین حساب را مشاهده کنید و ببینید چه افرادی با چه حد امکاناتی الان به موفقیت رسیده اند.

 

دوره غیرحضوری راه اندازی کسب و کار مستقل حسابداری (حسابداران ثروت آفرین)

کارآموزی حسابداری

41 پاسخ

 1. باسلام ودرود خدمت شما،
  من دانشجوی ترم ۵ مدیریت مالی هستم.دوره حسابداری مقدماتی وکاربانرم افزار سپیدار واکسل را در آموزشگاه شهرمان گذراندم.تجربه محیط کاری ندارم.خواستم دریک دوره کارآموزی رایگان۶ماهه شرکت کنم که ازمن ۳میلیون تومان سفته بابت تعهد این ۶ ماهه خواستند.چون تجربه کارندارم نمیدانم بایکی دوماه کارآموزی علاقه مندمیشم!؟ یا ازکار زده خواهم شد!!
  نظرشما چیست؟ایا در این دوره شرکت کنم؟!
  یا به عنوان کمک حسابدار در جایی مشغول شوم؟

 2. سلام.ممنونم از مطالب آموزندتون استاد حاجی محمدی.
  من دانشجوی ترم ششم حسابداری هستم و هنوز درس مبانی کامپیوتر را در دانشگاه نگذراندم در واقع آشنایی با نرم افزارهای حسابداری ندارم.یکی از دوستان به بنده بابت گذراندان کارآموزی در شرکت خود پیشنهاد کار داد. من چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
  ۱.احساس میکنم خیلی از مباحثی که در درسهای گذشته خوندم رو فراموش کردم مثلا از درس میانه۱ چیزهایی رو به خاطر دارم و چیزهایی رو نه. به گفته ی خیلی ها عادیه و زمانی که مشغول به کار بشم مشکلی ایجاد نمیکنه…
  ۲.باید به چه مباحثی در زمان کارآموزی اشراف داشته باشم؟و اینکه برای کارآموزی هم با فرد متقاضی مصاحبه میکنند؟
  ۳.حتما باید با نرم افزار ها در ابتدای کار آشنایی داشت؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید من به شدت از ورود به بازار کار میترسم…و نگران بابت دروسی که از خاطرم رفته

  1. سلام درود
   هر مطلبی نیاز به تکرار شدن داره تا در ذهن شما جا بیفته و شرایط پذیرش کاراموز بستگی به شرکت در خواست کننده دارد و کسی که به حسابداری تسلط داشته باشد با هر نرم افزار مالی متوانند کار کند با میتوانید برای دریافت راهنمای بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۳۵۲۶۳ با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

 3. سلام و درود خدمت آقای حاجی محمدی من تازه دانشجو شدم و به کارهای حسابداری اصلا وارد نیستم و از طرف آشنایی دعوت به کار شدم(کمک حسابدار) آیا مشکلی پیش میاد با سواد کم این پیشنهاد رو قبول کنم؟
  و اینکه اصلا کمک حسابدار باید چه چیزهایی رو بلد باشه

  1. با سلام خسته نباشید و تبریک سال نو بهتر است با مدیر مالیت این موضوع رو اعلام نمایید و بهشون بگین و اگه قبول کردن خیلی عالیست

 4. سلام روزتون بخیر من دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.من ۳۰ سالم هست ودانشجو ارشد حسابداری هستم و مقطع کارشناسی حسابداری رو سال ۹۰ تموم کردم به خاطر یه اشتباه تایم زیادی رو از دست دادم و وارد بازار کار حسابداری نشدم اما حالا می خوام وارد این کار بشم اما بخاطر سنم و اینکه سابقه کاری ندارم واینکه دانشجو ارشد هستم اکثر شرکت هایی که تماس میگیرم نمی پذیرنم میشه لطفا بهم بگین من دقیقا چکاری باید بکنم؟ و سوال دومم اینکه تفاوت بین کمک حسابدار شدن و کاراموز حسابداری شدن در چیه وبرای ورود به بازار کار شما کدوم رو توصیه می کنید که پیگیرش باشم؟
  ممنون از سایت جامع وخوبتون.

  1. باسلام خدمت شما
   این مطلب رو بدونید که برای شروع در این حوزه دیر نیست!من افرادی رو میشناسم که در مقطع ارشد وارد بازار کار شده اند ولی در حرفه حسابداری خوش درخشیدند و این فقط و فقط به توانایی شما در آنالیز مسائل حسابداری مرتبط می باشد.همچنین در حسابداری باید سرعت بالایی در ثبت عملیات روزانه داشته باشید این امر بسیار بسیار در حرفه حسابداری مهم می باشد.نگران ورود به بازار کار نباشید فقط سعی نمایید حتما وارد بازار کار شوید و کار حسابداری را به صورت تجربی انجام دهید.یادگیری برخی از مسائل مانند کار با اکسل و آشنایی با یک سری قوانین مالیاتی و بیمه مانند کاتالیزور عمل می نماید.کمک حسابدار اولین سمت و ابتدایی ترین سمت در حسابداری می باشد فردی که به عنوان کمک حسابدار مشغول به کار می شود در واقع از صفر شروع می نماید و به مسائل حسابداری اشرافی ندارد و اصولا سهل ترین کارها به کمک حسابدار سپرده می شود.در مورد کارآموزی باید بگویم که برای برخی نیاز هست به مدت مثلا ۵۰ ساعت کارورزی کنند تا مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند و حقوق دریافت نمی نمایند.به عقیده من شما به عنوان حسابدار مشغول شوید در ابتدای راه بایستی مشکلات این رشته را تحمل نمایید ولی مطمئن باشید اگر ناامید نشوید می توانید به آنچه که می خواهید نائل شوید.با اعتماد به نفس گام بردارید.در این رشته سعی نمایید اعتماد به نفس داشته باشید و از انجام دادن کارهای متنوع نترسید بلکه مشتاقانه به یادگیری همه مسائل حسابداری بپردازید.با توجه به شرایط شما کار پارت تایم هم گزینه خوبی برای شما می باشد ولی حتما بیمه برایتان رد شود.موفق باشید.

 5. سلام. من ۲۵سالمه و حدود ۲سال هست که مدرکمو از دانشگاه پیام نور گرفتم…
  دقیقا نمیدونم باید چکار کنم .نمیدونم به رشته حسابداری علاقه دارم یانه .کتابی برمیدارم مطالعه کنم ثبات ندارم …
  بنظرتون شاید سوالم خنده دار بیاد … آیا راهی هست بفهمم علاقه به این رشته دارم ؟

  1. باسلام خدمت شما دوست محترم
   سوالی که پیش میاد اینکه آیا تو این مدتی که مدرکتون رو دریافت نمودید تلاشی برای ورود به بازار کار انجام دادید؟زمانی که وارد بازار کار حسابداری می شوید خودتان متوجه می شوید که به این رشته علاقه دارید یا خیر!سعی نمایید هدفمند در زندگی خود گام بردارید.شما بسیار جوان هستید و بایستی یک تصمیم درست را برای ادامه راه خود بگیرید.سعی نمایید که مراحل حسابداری یک شرکت را به صورت تجربی دریافت کنید.چطور؟می توانید مطالب آموزشی مفیدی در سایتهای مختلفی از جمله سایت پرشین کسب نمایید نیازی نیست که فقط کتاب مطالعه نمایید.کلیپ های مختلف مربوط به مسائل حسابداری را میتوانید دانلود نمایید با مشاهده آنها مطمئن باشید متوجه می شوید که به رشته حسابداری علاقه دارید یا خیر.در ضمن این مطلب را بدانید که برای موفق شدن در هر امری بایستی تلاش نمایید.حسابداری دنیای جذابی دارد و نیاز است هر روز مطالب جدید را فرا بگیرید.همه افرادی که در این حوزه موفق هستند خیلی تلاش می نمایند و خود را محدود به مطالب سطحی نمی کنند.حتی می توانید به صورت آزمایشی به فعالیت مشغول شوید.ولی این را بدانید در ابتدای راه کارهای بزرگ را به شما محول نمیشه و این به استعداد و توانایی شما در انجام امور حسابداری دارد.برای بزرگ شدن در این حوزه اول با اعتماد به نفس گام بردارید دوم منضبط کار نمایید و سوم مطالعه.امیدوارم بتوانید مسیر موفقیت خود را به درستی پیدا نمایید.موفق باشید.

 6. سلام آقای حاج محمدی.
  بنده لیسانس حسابداری مالی هستم و جویای کار در تهران و علاقه زیادی به کار حسابرسی، میخاستم بدونم شرکت در کلاسهای شما برای کارورزی امکان پذیر است و آیا هزینه دارد برای من. لطفا جواب بدید. سپاس

  1. سلام به شما
   به نظر من یک هدف را برنامه ریزی کنید : حسابرسی یا خدمات مالی
   ما آموزش حسابرسی نداریم و فقط در حوزه مالی و مالیاتی و راه اندازی کسب و کار مستقل در قالب دوره حضوری صفرتاصد مالیات و دوره غیرحضوری حسابداران ثروت آفرین ارایه می گردد.
   در صورت تمایل می توانید با همکاران در ارتباط باشید : ۰۲۱۲۲۷۲۴۵۶۴

 7. با سلام خدمت شما آقای حاجی محمدی.من سال ۹۰ کارشناسی حسابداری رو تموم کردم.نزدیک چهار سال توی شهرمون دنبال کار بودیم ولی نشد به ناچار مهاجرت کردیم کرج.هر جا به عنوان کاراموز رایگان ثبت نام کردیم اصلا جواب نیومد.خواستم بدونم تو کرج شعبه داره موسسه تون.ایا میشه امیدوار بشم که کار بکنم.خیلی علاقه دارم ولی کم کم ناامید میشم

  1. سلام به شما
   میتونم بپرسم چه نوع و چند تا موسسه یا مجموعه مراجعه ثبت نام کردید و جوابی نیامده ؟ ما فقط ۲ دفتر در تهران و اصفهان داریم ولی نکات مهم جهت حضور در دوره کارورزی و موفقیت در آن را داخل سایت منتشر کردیم . شما با جستجوی کلمه کارآموزی داخل بخش جستجوی سایت می توانید مطالب مهم این موضوع را مطالعه بفرمایید

 8. باسلام
  خیلی خوشحالم که به تازگی با گروه محترم آقای حاج محمدی آشنا شدم . به دلیل اینکه یک حسابدار هستم،،،
  سوالی که از آقای حاج محمدی دارم تقریباً یک مشاوره میباشد. در حال حاضر من سرباز هستم و هفت ماه از خدمت مقدس سربازیم مانده و شش سال سابقه کار دارم و حدود یک ماه هست که توان رفتن به محل کارم ندارم و فقط سرباز هستم (لازم هست بگم که در این تولیدی به صورت نیمه وقت هستم و فقط امور ثبت سند و گزارش گیری و خبری از بیمه ومالیات نیست و تقریبا دارم فراموش میکنم این مباحث)،،،
  با توجه به این شرایط بنده شما چه پیشنهادی دارید؟؟؟
  اول اینکه ادامه همکاری با تولیدی داشته باشم؟؟؟
  دوم اینکه برم دنبال محل کاری که شرکت باشد و مباحث بیمه و مالیات برقرار باشد؟
  سوم اینکه دوره کارآموزی حسابداری و حسابرسی اقدام کنم؟؟

  اگر مقدور به جواب بودید جواب بدهید چون وسوال طولانی و جواب هم زیاد مورد استفاده دیگران قرار نمیگرید.
  بازهم ممنونم که این فضا را برای حسابدران محیا نمودید.
  موفق باشید

  1. سلام ماه هم خوشحالیم
   من همیشه یک پیشنهاد واضح و مشخص به حسابداران نوپا دارم تا مثل خودم دچار اشتباه و اتلاف وقت نشوند و آن هم راه اندازی کسب و کار مستقل از راه خدمات مالی است که قطعا کار سخت ولی بعد از مدتی تحمل بسیار دلچسب و پر درآمد است. شما باید به قدری اطلاعات مالی و مالیاتی تون به روز باشد که صفرتاصد کار یک فروشگاه کوچک را به بهترین شکل ممکن و بی عیب انجام دهد آنوقت میتونه تعداد فروشگاه ها را چند برابر کند نه اینکه غصه استخدام شدن در یک شرکت بزرگ را بخوره و فعلا جیبش خالی باشه

 9. سلام به همه دوستان
  کسی با کارآموزی موسسه ملک (خیابان بهار شمالی، بعد از کوچه مانی) آشنایی داره؟ جای مناسبی برای کارآموزی است؟ واقعا کار یاد میدن؟
  ممنون از پاسختون

 10. سلام استاد حاجی محمدی نمیشه الان دوره های کارآموزی شما شرکت کنم بعد از اینکه کسب درآمد پول پرداخت کنم والا الان پولش نیست خیلی هم دوست دارم تو کلاسهای شما شرکت کنم باتشکر

 11. آقای حاجی محمدی سلام. بنده رشتم حسابداریه . ۴ سالم کار آموزی کردمو متاسفانه شرکتها پول بده نیستن. کار رو انجام میدی و سر ماه خبری از حقوق نیست. همین طور فکر هم نکنید کارمندی را میگم. خودم کار نیمه وقته حسابداری دارم

 12. سلام جناب حاج محمدی عزیز
  داستان “داوطلبین کارآموزی “و “کارآموزان واقعی ” برای من یکی تبدیل شده به یک داستان تکراری و خسته کننده ؛ شما که کاملا” واقفید استاد ، در هر صورت اگر صلاح میدانید شماره بنده رو به خانم ترکمان بدهید

  1. سلام جناب مرادی
   بله هستند حسابدارانی که تعداد آن انها کم نیستند و هنوز اقدام جدی برای کاراموزی انجام نداده اند و جامعه و مشکلات ان را متهم می کنند.ما وظیفه داریم اطلاع رسانی کنیم حداقل به احترام نفرات با انگیزه ای که جویای کاراموزی هستند. شماره تون را به همکارانم در دفتر اصفهان میدهم اقدام کنند.

 13. سلام وقتتون بخیر من فوق دیپلم حسابداری گرفتم میخوام قبل ادامه دادن درسم وارد بازار کارش شم بخاطر همین میخوام جایی کاراموز رایگان پیدا کنم اما هر چقدر میگردم نمیتونم پیدا کنم به نظر شما چطور میشه پیدا کرد ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام شقایق خانم یعنی درست را ادامه نمی دهی ؟ ببینید شما اگر در اگهی روزنامه ها با شرکت های خدمات مالی و مالیاتی مذاکره کنید امکان جذب بصورت رایگان وجود دارد ولی خیلی مهم است که هدفگذاری شما چی باشه ؟ مثلا قصد دارید استخدام حوزه خاصی شوید یا اینکه خودتان کسب و کار مستقل راه اندازی کنید. در بازار کار امروز شاید استخدام خبری نباشد ولی کار و نیاز به حسابدار بسیار داغ است . من پیشنهاد میکنم در دوره کاراموزی ما مشارکت کنید. جهت اطلاع با خانم براتی ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰ هماهنگ شوید.

 14. با سلام خدمت شما جناب حاجی محمدی
  بندرو ببخشید که بدون بدون مقدمه مطلبم رو خدمت شما عرض می کنم.
  من دوره های حسابداری رو دیدم و دانشجوی حسابداری هم هستم از نظر خودم آماده کار هستم،اما متاسفانه هر جایی که برای استخدام شدن اقدام می کنم به دلیل اینکه تجربه کار ندارم ،بنده رو نمی پذیرند.من مستاصلم ،با توجه به اینکه خیلی نیاز به این کار دارم.من از شما عاجزانه کمک می خوام. ضمن اینکه برای گزراندن دوره های کارآموزی استطاعت مالی ندارم.بنده حاضرم شش ماه تا یکسال هر جایی که شما دستور بفرمایید دوره کارآموزی رایگان بگذرونم و بدون حقوق مشغول به کار بشم.لطفا به من کمک کنید.سپاسگزار می شم اگر بندرو راهنمایی بفرمایید

  1. سلام میکنم خدمت شما دوست عزیز
   توجه داشته باشید که نداشتن سابقه شغلی به تنهایی باعث عدم جذب شدن شما در محیط کارنمیشه، بالاخره هر حسابدار موفق زمانی بی تجربه و بدون سابقه کار بوده است، به این نکته توجه کنید در زمان مصاحبه برای استخدام اکثر مدیران عامل و مدیران مالی تکیه فراوانی در جهت بالا بودن سواد حسابدار در امر حسابداری مالیاتی هستند(بیشتر سوالات مطرح شده در این زمینه هستش)، چون امروزه حرف اول اقتصاد کشور و رویدادهای حسابداری را مبحث مالیاتی می زند، شما باید در زمینه حسابداری مالیاتی اطلاعات خودتون را بالا ببرید(مالیات عملکرد سالانه-مالیات برارزش افزوده-مالیات عملکرد ماده ۱۶۹ مکرر)، همچنین بتونید گزارشات صورتهای مالی اساسی(صورت سود و زیان-ترازنامه-صورت جریان وجوه نقد-…) تهیه و به مدیریت تحویل بدید،
   حالا چطوی میتونید این اطلاعات را کسب کنید؟
   کتابها و جزوات زیادی در این موارد هستش(البته با مثالهای جامع و کاربردی) که میتونید از طریق اینترنت، کتابخونه های دانشگاه و یا کتابخونه های در سطح شهر تهیه و مطالعه کنید، در ضمن با جستجو کردن در همین سایت هم میتونید مطالب خوب و کاربردی در زمینه های مختلف حسابداری از جمله مبحث مالیاتی بدست بیارید، در نهایت باید به دنبال شرکتهای حسابداری باشید که بصورت رایگان کارآموز جذب می کنند، امیدواریم که شما هم بتونید به زودی جذب بازار کار بشید، (از نظر من شخصی باسواد و کاربلد هیچگاه بیکار نمیمونه)

 15. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من به تازگی تقریبا حدود سه ماه هستش که در یک اژانس هواپیمایی در حوزه حسابداری مشغول به کار شده ام و رشته ام مدیریت بوده و قصد دارم که برای ارشد حسابداری بخونم.
  الان حسابداری اژانس رو تقریبا کامل یاد گرفتم منظورم اینه که فقط ثبت سندها رو بلدم به طور کامل و هیچ چیزی از مالیات و این سوال هایی ک پرسیدید نمیدونم و اینکه برای رد کرردن مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر حقوق کارمندان و رد کردن بیمه تامین اجتماعی از یکی از دوستانم کمک گرفتم و برای ماه های بعد دیگه نیازی به کمک این مواردیکه گفتم ندارم.
  خیلی ممنون میشم نظر شما رو در مورد کارم و اینکه ممکنه در اینده یک حسابدار قابلی بشم بدونم و همچنین اگر منو در خصوص سوالات فوق راهنمایی و کمک کنید ممنون میشم.
  با تشکر

  1. سلام کاربر عزیز
   ممنون از اینکه ما ر ا به عنوان مشاور شغلی خود برگزیدید
   خوبه پس قصد شما فعلا ارشد هست؟
   خوب از این نظر که هدف کوتاه مدت شما مشخص شده ولی باید ببینید بعد از آن قصد دارید به کجا برسید؟
   مرحله کاری شما در حد شروع خوب هست ولی اگر وضع به همین منوال پیش برود هرزگردی در حسابداری پیدا می کنید. توصیه مهم من به شما این است که هدف خودتون را دقیق مشخص کنید برای حسابدار حرفه ای شدن باید اول مطالعه دوم کار تخصصی را در دستور کار خود قرار دهید. منظور مطالعه منابع پایه ای مانند اصول حسابداری – کتاب قانون مالیاتهای مستقیم – کتاب قانون مالیات بر ارزش افزوده و وبگردی مالیاتی می باشد.
   امیدوارم شما را بزودی در جمع حرفه ای ها ببینیم

  2. مرجان خانوم با سلام منم دقیقا در شرایط کاری شمام .منم تو یه آژانس هواپیمایی در تهران عضوم مبلغ ناچیزی به عنوان کار اموزی بم میدن حدود دو ماهه اینجام .حالا سوالی که از سایت دارم: اینه ک شما میتونید استخدامس در جایی رو برام فراهم کنید با قبول کمی راهنمایی با درخواست مقدای از حقوق اینجانب؟

   1. سلام به شما و مرجان خانم

    خیر ما با ارسال چنین پست ها راهنمایی خودمان را انجام میدهیم شما میتوانید موفقیت در حسابداری را در سایت جستجو کنید و راهنمایی کاملا رایگان ما را مطالعه فرمایید
    معرفی کار توسط کاریابی انجام میشود و هدف تیم پرشین حساب کمک به راه اندازی کسب و کار مستقل حسابداری است نه استخدام شدن در شرکتها

 16. سایت پرشین حساب واقعا عالیه.ایمیلایی که برامون میاد واقعا مفید و ارزشمندند.اما من شخصا فقط اینها رو میخونم هیجا نمیتونم بکار بگیرم چون شاغل نیستم یعنی شغلی در زمینه حسابداری نیست که من درش وارد بشم چون من تو شهرستان زندگی میکنم.انگیزمو از دست دادم.
  پرشین حساب لطفا کممممممممممممممممممممممککککککککککککککککککک.!!

  1. سلام خانم واحدی
   شما لطف دارید و رضایت شما انگیزه ما وتیم اجرایی را دو برابر می کند. من نمیدونم کدام شهرستان مستقر هستید ولی این را خیلی خوب می دانم که پروژه های نیازمند به بروزرسانی حسابداری و بخصوص مالیاتی در شهرستانها زیاد هستند شما باید ابتدا سطح علمی و تجربی خودتان را بالا ببرید تا انگیزه لازم را بدست آورید انگیزه می تواند اعتماد به نفس را بخوبی بالا ببرد و آنوقت می توانید با ایجاد یک بانک اطلاعاتی از شهرک صنعتی شهرستان و قرار حضوری توانمندی خود را اثبات کنید .
   خوشحال میشیم در ادامه مسیر به شما کمک کنم

 17. با سلام وخسته نباشید خدمت آقای حاجی محمدی
  من بیشتر از یک سال است که عضو سایت شما شده هام وتمام مطالب سایتتون به ایمیل من فرستاده میشه که از این بابت بسیار سپاسگزار وقدردان هستم.ولی متاسفانه جدیدا برخی از مطالب را که میخوام بازکنم پیغام میده که عضو نیستم ونمیتونم استفاده کنم.چندبار سعی کردم فرم عضویت که برروی سایت هست را پرکنم که بازهم موفق نشدم.ازتون خواهش میکنم در این مورد منو یاری کنید.
  در ضمن من مدرس حسابداری هستم وسایت شما رو بعنوان یک سایت برتر حسابداری همیشه به کار آموزهام معرفی میکنم.
  با سپاس فراوان

  1. سلام سرکار خانم ایرجی
   برای بنده هم باعث افتخار است که یکی از کارشناسان فرهیخته جامعه حسابداری از اعضای سایت ماست . حساب کاربری مجددا براتون ایمیل شد . خوشحالیم که جامعه حسابداری هم در حوزه اینترنت پیشتاز شده و تیم ما هم افتخار خدمتگذاری به دوستان عزیز را دارد . برای شما و دیگر زحمت کشان این حوزه آرزوی موفقیت دارم .

   1. سلام خسته نباشید سوالی که من از شما دارم اینه امکان این که من بعد گرفتن دیپلم حسابداریم جایی مشغول به کارآموزی و کمک حسابداری بشم و برام سابقه میشه؟

    1. سلام
     شما هر جا که مشغول بکار بشوید طبق قانون به موجب ماده ۱۴۸ قانون کار از روز اول شروع بکارتان توسط کارفرما باید بیمه اجباری بشوید به میزان کارکردتان برایتان سابقه منظور میشود.

 18. درود بر شما

  بابت ایمیلهای مفیدتان سپاسگزارم لطفا اگر برایتان مقدور است فیلمهای آموزشی نیز در سطح مقدماتی متوسط و پیشرفته

  در سایتتان قرار دهید برایتان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم

  سپاس

  1. سلام کاربر گرامی

   از پیشنهادارزشمندتان متشکرم . بزودی بسته های جدیدی در سطوح مختلف در این سایت منتشر خواهد شد . براتون آرزوی موفقیت دارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام