مسیر مشاورین مالیاتی در کشور

24
1722

شاید شما تا بحال ملاقاتی با مشاورین مالیاتی نداشته باشید و دقیقا اطلاعی از نحوه برگزاری جلسات با این گروه از مشاورین برای شما بوجود نیامده باشد.یکی از مهمترین نکاتی که در اینگونه جلسات باید به آن توجه داشته باشید میزان و نوع اطلاعاتی است که در اختیار گروه مشاورین مالیاتی قرار می گیرد. در حقیقت هرچقدراطلاعات و مستندات کامل تر باشد راهکارهای قابل قبول تری از طرف آنها دریافت خواهید کرد.شاید اینطور برداشت کنید که اگر مستندات کامل داشته باشید دیگر نیازی به حضور مشاورین مالیاتی نخواهید داشت در صورتی که این تصور اشتباه است چون حوزه مالیاتی و علی الخصوص هیاتهای مالیاتی زبان خاص خود را می طلبد زبانی که بتوان با استفاده از مواد و بخشنامه ها از حقوق مالیاتی مودیان دفاع کرد.

منبع :https://persianhesab.com/moshavere/

مشاورین مالیاتی مقیم چگونه فعالیت می کنند؟ 

مشاورین مالیاتی مقیم که اخیراً کارشناسان زیادی به سمت راه اندازی آن قدم برداشته اند و بسیار موفق هم بوده اند، پذیرش پرونده مودیان در دفترمشخص است. یعنی یک دفتر همانند دفتر وکلای دادگستری دارند و افراد با هماهنگی قبلی پرونده ها و مشکلات مالیاتی خود را مطرح می کنند. چند نکته در این نوع جایگاه باید مد نظر متخصصین قرار بگیرد که بعد از راه اندازی دفتر مشاوره مالیاتی بتوانند خدمات ارزنده ای را به مشتریان ارائه کنند.

مشاورین مالیاتی انفرادی 

معمولاً مشاورین مالیاتی که دفتر ندارند با حضور در محل فعالیت مودیان اقدام به ارائه مشاوره مالیاتی می نمایند که با توجه به نوع پرونده ها می توانند یک پرزنت خیلی خوب با هدف جذب کل پروژه را انجام دهند.

این مطلب را هم بخوانید:  رمزگشایی ماده 190 قانون مالیات‌های مستقیم

مشاورین مالیاتی رایگان

سازمانهایی همانند بیمه و مالیات معمولا واحدی به نام مشاوره را در بدنه ادارات خود برنامه ریزی می کنند. مشاوره مالیاتی اغلب متشکل از یک اتاق و دو کارشناس می باشد که بدون دریافت هزینه مودیان را در رابطه با مشکلات مختلف مالیاتی راهنمایی می نمایند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

انعقاد قرارداد مشاورین مالیاتی 

مشاوره مالیاتی بصورت جلسه ای جلسه ای می تواند به انعقاد قرارداد با مشاورین مالیاتی منتج شود. در این حالت شرکتها و موسسات بنا بر نیاز خود با کارشناس مشاوره یک قرارداد کوتاه مدت یا بلندمدت  منعقد می کنند که خدمات مشاوره فقط منوط به رخ دادن مشکل منتهی نشود و مشاور بطور مستمر در مواقع مورد نیاز در روز و ساعت مشخصی جهت نظارت بر فرایند پرونده حضور داشته باشد.

حق الزحمه مشاورین مالیاتی 

دستمزدهای مشاوره مالیاتی هم خیلی جای بحث دارد و متاسفانه در این زمینه سوء استفاده های خیلی زیادی صورت گرفته است . چندی پیش شخصی از خارج کشور با دفترما تماس گرفت و سوالی در مورد کد شناسایی واردات کالا در سامانه های ماده ۱۶۹ را داشت وما اطلاعاتی که در این زمینه می دانستیم را به او دادیم . خیلی خوشحال شد و تشکر کرد و گفت بابت این مشاوره چقدر باید پرداخت کنم ؟ ایشان را توجیه کردیم که این تماس مشاوره خاصی نبوده و فقط پاسخ سوال داده شده است. در جواب این دوست عزیز گفت که من برای جوابم نتوانستنم از طریق مراجعه به سایتها موفق بشم و به چند شرکت جهت راهنمایی زنگ زده بود که آنها درخواست واریز مبلغ نسبتا زیادی بابت مشاوره را داده  بودند .

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان: فایل صوتی سخنرانی آقای حاجی محمدی در هتل زهره

شاید این دوست عزیز نیاز به چند جلسه مشاوره داشته باشد ، اما نه با یک تماس و یک سوال اون هم از خارج کشور ، پس باید بدانید ممکن است سوال شما آنقدر عمقی و تخصصی باشد که نیاز به جلسه حضوری و مشاوره داشته باشید ، ولی این دلیل نمی شود که در اولین تماس مجبور شوید  بابت سوالتان هزینه ای پرداخت کنید . مشاوره حسابداری آداب و رسوم خود را دارد که بر اساس آن قیمت آن مشخص می شود . در حال حاضر شرکتهایی هستند که بدون قرار حضوری و از طریق ایمیل می توانند به شما مشاوره تخصصی در همه زمینه های مالی و مالیاتی ارائه نمایند .

امید است این مطالب بتواند اطلاع رسانی نسبتاً خوبی در زمینه همکاری با مشاورین مالیاتی برای شما باشد.

منبع :https://persianhesab.com/moshavere/

فرم مشاوره مالیاتی 

24 دیدگاه ها

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here