مشاوره مالیاتی

74
16,884 بازدید

مشاوره مالیاتی

 مشاوره مالیاتی به سبک TIM چیست و چگونه در ایران پیاده سازی می شود؟ 

TIM به معنی مدیریت مالیات و بیمه است که سبک جدید ارایه خدمات مشاوره مالیاتی و بیمه ای و توسط تیم پرشین حساب در کشور اجرا می شود . مهمترین عناوین اجرایی TIM که مد نظر پایگاه مشاوره مالیاتی این مجموعه قرار می گیرد شامل موارد زیر است:

 • بررسی و نظارت بر روند امور مالی در راستای رعایت استانداردهای حسابداری و قوانین مالیاتی
 • بررسی نقاط بحرانی واحد مالی در جهت پیشگیری از اجرای عملیات مشکوک قوانین مبارزه با پولشویی
 • بررسی توانمندی فنی کادر اجرایی واحد حسابداری و برنامه ریزی آموزشی در راستای ارتقای هدفمند مناسب با سازو کار شرکتها
 • ارایه راهکارهای مناسب جهت پیاده سازی سیستم بهای تمام شده همراه با کنترل انبار و محاسبات سود
 • شناسایی علل نفوذ جرایم مالیاتی و برنامه ریزی جهت به حداقل رساندن آن منطبق بر دستورالعمل های سازمان امور مالیاتی
 • اجرای فرایند کنترل و پیش حسابرسی بیمه تامین اجتماعی با هدف پیشگیری از جرایم سنگین هنگام استقرار حسابرسان سازمان تامین اجتماعی

مشاوره مالیاتی در پرشین حساب توسط شرکت مبتکران تراز هزاره سوم که وابسته به این مجموعه میباشد، انجام می شود. تفاوت های زیادی در نوع مشاوره مالیاتی این شرکت وجود دارد که یکی از مهمترین ویژگی های آن نحوه پذیرش پروژه مشاوره است، مشاوره مالیاتی گروه پرشین حساب به صورت حضوری است..متقاضیان می توانند با تکمیل فرم مربوط به مشاوره در پایین صفحه را تکمیل و درخواست قرار مشاوره را اعلام نمایند تا در سریعترین زمان تیم روابط عموی و پشتیبانی تماس حاصل می کند.اشخاص و شرکتهایی که در دیگر شهرستانها هستند و نیاز به مشاوره مالیاتی دارند می توانند ابتدا فرم زیر راتکمیل کنند تا پس از بررسی، با تعیین وقت قبلی دردفتر حضور داشته باشند. مشاوره مالیاتی در خارج از شهر تهران به جز حق الزحمه مشاوره مالیاتی، با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب در شهر متقاضی امکان پذیر خواهد بود.

ما در این طرح با کمک تیم متخصص مشاورین خود و همراه با مدرسین مجرب ضمن پذیرش و انعقاد قرارداد با سازمانها،شرکتها و ارگانها در حد ظرفیت، کار مشاوره و نظارت حسابها جهت انتقال به اظهارنامه مالیاتی را همراه با آموزش برعهده می گیریم و در تمام تلاش خود را بکار می بندیم در سریعترین زمان این نوع سرویس ها را با بهترین کیفیت پیاده سازی کنیم. در ادامه همین صفحه برخی از مهمترین سوابق ما در طرح های سنوات قبل قابل مشاهده است. جهت رزرو و درخواست می توانید عدد ۳۱ را به سامانه ما ۵۰۰۰۵۰۰۰۳۰۲۵۳۸ ارسال فرمایید.

نحوه ارایه خدمات مشاوره مالیاتی گروه پرشین حساب 

لیست عناوین

۱) مشاوره مالیاتی به مدیران 

یکی از بزرگترین ضربات فعالان اقتصادی از ناحیه جرائم مالیاتی و اختلاس های مالی عدم آگاهی از اتفاقات پیش آمده در سیستم می باشد. بیشتر بازاریابان پروژه های مالی وقتی در پرزنت حضوری روبروی مدیر مراکز و شرکتها قرار می گیرند با گارد بسته ای مواجه می شوند. بلافاصله مدیر می گوید ما کادر مالی و حتی مالیاتی منظمی داریم. ولی وقتی چند سوال مهم و کلیدی درباره پیشگیری از اوضاع مالی و مالیاتی می پرسیم متوجه میشویم که خیلی کار حرفه ای انجام نشده است و صرفا امور اجرایی روزمره و تکلیفی اجرا می شود. از مهمترین وظایف ما آگاه کردن مدیران در جلسات مشاوره رایگان است، در صورتی که تمامی پرسش ها بررسی و پاسخ داده شود نیازی به اقدام دیده نخواهد بود  ولی در صورتی که چالش مشاهده شود پیشنهادات بعدی ارائه می گردد.

 ۲)عارضه یابی  حسابدار یا مدیر مالی 

در این حالت ما بعد از مرحله اول قراردادی را منعقد می کنیم و متعهد می شویم تمامی خطاها و اختلالات سیستم مالی را برطرف کنیم تا سیستم قابلیت اجرای بدون مشکل توسط نیروی حسابدار را داشته باشد و دیگر شما را با مشکل خاصی مواجه نسازد. در کنار این قرارداد می توانیم قرارداد پشتیبانی هم مکمل آن داشته باشیم که با سرکشی مستمر کنترل داخلی و گزارشگیری را هم در دست بگیریم .

۳) کنترل روند اجرای تکالیف مالیاتی

یکی از خدمات ویژه ما که مشکل بیشتر واحدهای تجاری و بازرگانی و صنعتی است یکسان سازی سیستم مالی و مالیاتی جهت ارائه گزارش به حوزه مالیاتی است . ماحصل یکسان سازی گزارش ماده ۱۶۹ مکرر، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی و تحریر دفاتر قانونی است. همینطور تهیه صورتهای مالی اساسی هم در ین نتیجه گیری قرار خواهد گرفت.

۴) مشاوره مالیاتی به مشاغل و موسسات 

بخش فوق تخصصی در شغل ما ارائه مشاوره است. به دلیل حساسیت زیاد مشاوره، پیشنهاد می کنیم اگر با ماهم همکاری ندارید مشاوری را انتخاب کنید که رزومه و سوابق اجرایی قدرتمندی را داشته باشد.نکاتی در اجرای تخصصی مشاوره است که تا فرد مشاور درگیر آن نشده باشد نمی تواند راهکار مثمرثمری ارائه کند. مندر این بخش هم از تخصص و تجربه خودم و دیگر کادر اجرایی که تشکیل دادم، . سوابق کنترل و نظارت اجرایی در پروژه های سنگین مانند بزرگراه تهران کرج ، همت کرج، مترومشهد، برج میلاد، سازمان بنادر و کشتیرانی ، بانک صادرات توسط ایشان باعث شد تا در مدت زمان کمتری به یکی از مشاورین مالیاتی برتر کشور تبدیل شود.از دیگر توانمندیهای پرشین حساب  اجرای مصاحبه تخصصی و گزینش نیروهای حرفه ای جهت ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی می باشد.

حتما بخوانید:  اصطلاحات حقوقی قانون مالیات‌های مستقیم به زبان ساده – قسمت سوم

۵) مشاوره شغلی و مالیاتی  به حسابداران  

مخاطب دیگر ماحسابداران هستند. ما در راستای یکی از اهداف خود مشاوره شغلی و تحصیلی را نیز بنیانگذاری کرده ایم. متاسفانه در جامعه سازمان و یا ارگانی وجود ندارد که با ارائه مشاوره مطلوب راه صحیح و نحوه کنترل یکی از حساس ترین شغل ها را پیاده کند. ما علاوه بر مطالب رایگان و آموزش ها بخش دیگری شامل مشاوره شغلی را هم در دستور کار خود قرار داده ایم که برخلاف انتظار استقبال خوبی از آن شد. برخی از همکاران عقیده دارند که قشر حسابدار از نظر پرداخت حق مشاوره و حتی اموزش ضعیف هستند و خیلی بسته عمل می کنند در صورتی که در طول مدت راه اندازی پرشین حساب خلاف این موضوع برای ما اثبات شده است. در این بخش هم با مبالغ بسیار ناچیز صرفا کمک رسانی را هدفگذاری کرده ایم. ترسیم مدل کسب و کار حسابداری ماحصل خدمات ما در این بخش به فعالان حوزه مالی محسوب می شود.

مشاوره مالیاتی

در هنگام مشاوره مالیاتی به نکات زیر توجه و تفحس کنید :

 • حتماً مشاوره مالیاتی را در محل ثابت و با نام کسبی مشاور انتخابی برگزار کنید و در دومین جلسه محل شرکت خود را پیشنهاد دهید
 • بجای جستجو گواهینامه عضویت شخص برگزیده در انجمن ها و …جهت مشاوره مالیاتی، در سوابق و رزومه بررسی کنید تا بحال چند بار هیات مالیاتی حضور فعال داشته؟
 • قبل از طرح مشکل خود در قالب موضوع اصلی مشاوره مالیاتی، از اجرای پرونده هایی با موضوع فعالیت شما یا مشابه سوال کنید
 • سعی نکنید مشکل خود را جسته و گریخته مطرح کنید و قبل از برگزاری مشاوره مالیاتی از توانمندی مشاور اطمینان حاصل کنید
 • مشاوره مالیاتی را فقط اختصاص به مباحث مالیاتی دهید و از پیشنهاد مباحث بیمه ای و حقوقی پرهیز نمایید
 • استعلام قیمت در جلسه اول مشاوره مالیاتی بستگی به نوع مشکل دارد در صورت پرونده دارای جریمه مالیاتی جایز و در غیر اینصورت جایز نیست!
 • نگرانی از افشای مشکل پرونده در حین مشاوره مالیاتی باعث پنهان کردن پاره ای از مسائل می شود که در ارائه مشاوره تاثیر گذار است
 • همیشه انتظار صفر شدن جریمه و یا حذف مشکل خود را در مشاوره مالیاتی نداشته باشید و جنبه اعتباری مجموعه خود را در حوزه مالیاتی در نظر بگیرید

چگونه می توانید به ما اعتماد کنید؟ 

شاید نه، حتما برای شما مهم است که چگونه در بین دیگر مشاورین مالیاتی به خدمات مشاوره مالیاتی ما اعتماد کنید، ما سوابق خود را که طی این مدت رقم زده ایم،در اختیارتان قرار می دهیم تا با آگاهی کامل تصمیم گیری نمایید.برای دریافت سوابق می توانید وارد لینک فوق شوید:

حتما بخوانید:  مسیر مشاورین مالیاتی در کشور

سوابق پرشین حساب

مشاوره مالیاتی

سوابق اجرایی گروه پرشین حساب 

• تنها مجری طرح مدیریت مالیاتی در کشور
• انتشار کتاب صفر تا صد مالیات
• مجری برگزاری کارگاه مالیات بر ارزش افزوده سیستم های مخابراتی تهران
• مدرس دپارتمان حسابداری جهاد دانشگاه صنعتی شریف
• مدرس دپارتمان حسابداری و مالیاتی جهاد دانشگاه شهید بهشتی
•برگزاری همایش سراسری جامعه حسابداری در هتل پیروزی اصفهان
• مدرس دپارتمان حسابداری و اقتصاد جهاددانشگاه اصفهان
• برگزاری همایش مالیات بر ارزش افزوده در دانشگاه آزاد قم
• برگزاری همایش موفقیت در حسابداری دانشگاه آزاد ایلام
• برگزاری دوره اظهارنامه نویسی در دانشگاه روزانه قم
•برگزاری همایش اصلاحیه قانون مالیاتها در هتل ونوس قم
• برگزاری همایش کسب و کار موفق در تالار بزرگ شهروند اصفهان
• برگزاری همایش مالیاتی ویژه مجمع دندانپزشکان در هتل زهره اصفهان
• برگزاری ویژه همایش موفقیت در حسابداری بندرعباس
• برگزاری همایش مناطق ویژه کشور در استانداری بندرعباس
• برگزارکننده اولین وبینار(سمینارآنلاین) مالیات بر ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی در کشور
• برگزاری همایش مالیاتی ویژه موسسات فرهنگی در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز
• برگزاری همایش موفقیت در حسابداری- جهاد دانشگاهی بندرعباس
• برگزاری همایش کسب درآمد از حسابداری در دانشگاه شیراز
• عضو وابسته انجمن حسابداری ایران
• حسابرسی داخلی پروژه تعریض اتوبان تهران –کرج
•  مشاور مالی و مالیاتی فاز ۲ و ۳ اتوبان همت غرب – کرج
• مشاور مالیاتی پروژه یادمان برج میلادتهران

تعریف مشاوره مالیاتی 

مشاوره مالیاتی خدماتی است که موسسه پرشین حساب برای مدیران و شرکت ها ارائه می دهد . در مشاوره مالیاتی ما سعی نمی کنیم با ایجاد تهدید کسب درآمد زیاد داشته باشیم همانطوریکه قبلا مطرح شد کار ما آموزش است و ابتدا سعی داریم با یک آموزش کاربردی افراد را آگاه کنیم و اگر تمایل داشتند اجرای امورات مالیاتی و حتی حسابداری را در دست بگیریم .

چه افرادی به مشاوره مالیاتی نیاز دارند؟ 

معمولا مشاوره مالیاتی می تواند در عناوین کلی زیر قرار بگیرد و افراد زیر بیشترین نیاز را دارند که یک مشاور مالیاتی خوب حتی بصورت پاره وقت در کنارشان باشد. البته شغل ها تفاوت دارند و هر شغلی نیاز به مالیات ندارد شما بین یک خلبان و یک وارد کننده کدامیک را نیازمند مشاور مالیاتی می دانید؟

ارتباط با تیم کارشناسی مشاوره ما 

۱-ثبت فرم زیر و دریافت و بررسی توسط تیم پرشین حساب

شما با تکمیل فرم زیر می توانید کارشناس بخش مشاوره را مطلع کنید تا کارشناس مربوط خیلی سریع با شما تماس حاصل کند.

عارضه‌یابی

کارگاه مالیات بر ارزش افزوده حرفه‌ای

74 دیدگاه‌ها

 1. با سلام و خسته نباشید خدمت آقای حاجی محمدی و تمامی پرسنل زحمتکش پرشین حساب
  می خواستم بدانم مشتریانی که گواهی ارزش افزوده ندارند، چه جور باید عمل نمائیم:
  ۱٫اگر فاکتور خریدی داشته باشیم و مبلغ ارزش افزوده داخل آن باشد اما مؤدی گواهی ارزش افزوده نداشته باشد چه کار باید انجام دهیم؟
  ۲٫ اگر مؤدی جدیداً گواهی ارزش افزوده دریافت کرده، آیا از تاریخ دریافت گواهی باید ارزش افزوده را محاسبه نمائیم ؟ و آیا فاکتورهای گذشته هم شامل ارزش افزوده می شود یا نه؟
  بعدش اینها را چگونه در معاملات فصلی گزارش کنیم؟

  • با درود
   اگر فروشنده گواهی ارزش افزوده نداشته باشد نبایید رقم ارزش افزوده به وی پرداخت گردد و اگر پرداخت گردد مبلغ فوق از نظر اداره ارزش افزوده رد و جزء اعتبارات شما محاسبه نمیشود

 2. با سلام
  سوال: در یک شرکت خدماتی تعدادی وسایط نقلیه سنگین وجود دارد که به نام مدیر عامل هست آیا جهت بالا بردن هزینه کردهای شرکت در قالب اجاره به شرکت مذکور میتونه صحیح تر باشد یا اینکه وسایط نقلیه با تغیر نام جز, دارای شرکت قرار بگیره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • با سلام احترام
   برای بالا بردن هزینه کارکرد میتوانید قرارداد با صاحب وسایل نقلیه بنویسد اما چون ان زمان طرف قرارداد مشمول کد پیمان بیمه و مالیات میشود پس شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که طرف قرارداد شما مدیر عامل میباشد

 3. با سلام و احترام
  در مورد نحوه ثبت حسابداری شرکتهای حمل و نقل سوال دارم
  شرکت حمل ونقل مواد نفتی که خود ماشین دارد و ماشینهایی نیز اجاره نموده و برای شرکت نفت به صورت پیمانکار عمل می کند نحوه ثبت عملیات حسابداری آن به چه صورت است؟
  همچنین غیر از شرکت نفت برای مکانهای آزاد مانند مرغداریها ،مدارس و..فراورده های نفتی توسط ماشینهای شرکت و ماشینهای اجاره ای حمل می نماید.نحوه ثبت این را هم لطف می کنید مرا راهنمایی نمایید.

 4. با سلام
  با توجه به نیاز جامعه حسابداری یه درخواست داشتم برگزاری سمینارها خصوصا در شهرستانها که امکانات زیادی ندارند خیلی کمک می کنه به آموزش نکات مالیاتی و حسابداری
  به امید موفقیت روز افزون

 5. باسلام وخسته نباشید،مدیر شرکت وام شخصی گرفته که قراره اقساطش رو از حساب شرکت بپردازن سوالم اینه;هزینه اقساط و بهره را جزو هزینه های مالی شناسایی کنم ؟باتوجه با اینکه وام به اسم شرکت نیست.باتشکر

  • باسلام خدمت شما کاربر محترم
   این موضوع را در نظر بگیرید زمانی که وام به نام شرکت می باشد هزینه های بهره که هزینه های متعلق به وام شرکت می باشد از نظر حسابرسان حتی با ارائه مدارک معتبر از بانک و ارائه هزینه های اقساط به سختی موردقبول است چه برسد به وامی که به نام شخص باشد که هزینه های مربوط به آن از نظر حسابرسان و ممیزان مورد قبول نیست و شما نمی توانید آن را جزء هزینه های مالی شناسایی نمایید.موفق باشید.

 6. باسلام.آیا به صورت مستقل وآزدادمیتونم بعنوان یک دانش آموز درجلسات آموزشی شماشرکت کنم.حوزه فعالیت من بیمه های بازرگانی هست و باور به آموزش و یادگیری درحوزه مالیه شخصی دارم.”آموزش آموزش می آورد واین بنیان جاودانگی است.بیل گیتس.

  • باسلام خدمت شما کاربر محترم
   شما می توانید جهت اطلاع از جلسات آموزشی مجموعه پرشین حساب با یکی از شماره های ۲۲۷۴۹۴۶۷ و ۲۲۷۲۴۵۶۴ و۲۲۷۳۵۲۶۳ تماس حاصل فرمایید.هدف پرشین موفقیت تمام کاربران هدفمند و پرتلاش می باشد.موفق باشید.

  • سلام وقت بخیر
   دقیقا بر اساس استاندارد ۹ باید عمل شود با این تفاوت که پیمانکار اول کارفرما می شود و پیمانکار دوم باید مفاصاحساب بیمه را اخذ نماید. شما با ثبت پیمانکاران اول مشکلی ندارید ؟

 7. سلام وقت بخیر
  یک شرکتی در سال ۹۶ که نماینده بیمه است و دارای تعدادی بازاریاب ( لیست بیمه ایی برای برخی از بازاریابها رد نمی شود ) ولی بابت بازاریابیها براساس کارکردشون که اداره بیمه می دهد پول دریافت می نماییند حتی برخی از این بازاریابها سهامدار این شرکت می باشند.
  می خواستم بپرسم چه نوع مالیات و با چه درصدی مربوط به موارد فوق می باشد و آیا باید مالیاتی از این بازاریابها کسر نماییم و بعد پول آنها را پرداخت نماییم. آیا مشمول مالیات تکلیفی می باشد یا خیر؟ سپاسگزارم

  • سلام دوست عزیز. بستگی به نوع قرارداد شما با این افراد دارد. البته مالیات حقوق این افراد طبق قانون باید اخذ گردد. در خصوص عدم ارائه لیست بیمه ای برای برخی از آنان هم این نکته را فراموش نکنید که بیمه پرداختی مطابق قانون کار وظیفه کارفماست و نمیتواند از آن صرف نظر کند و عدم تطابق لیست حقوق به جهت مالیات حقوق با لیست بیمه باعث می شود تا در بازرسی های بیمه مشمول جرائم مربوطه شوید. در صورتی که نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ تماس حاصل نمایید

 8. اگر در ثبت دفاتر فقط مانده حسابهای هر ماه گزارش گردد بطور مثال اگر موجودی نقدوبانک پایان ماه بدهکار باشد همین مانده انتقال داده شود ایا باعث رد دفاتر می گردد با توجه به اینکه سیستم معرفی شده است

  • سلام دوست عزیز با این توضیحاتی که فرمودید خیر مشکلی نخواهد بود البته لازم است به دارایی یک سیستم حسابداری مورد تایید را اعلام نمایید و موارد مطرح شده در لینکهای ارسال شده را حتما مطالعه فرمایید.

 9. Open عمومی
  با سلام ملکی قدیمی دارم که تعدادی مغازه در قسمتی از آن است ولی بدون مجوز تجاری از شهرداری سه دانگ آن از قدیم مربوط به خود و سه دانگ آن مربوط به پدرم.در سال ۸۶پدرم سهم خود را به شکل صلح قطعی با دریافت وجه به من واگذار کرد و در همان زمان سند به من منتقل شد و منافع حاصل از آن تا آخر عمر برای وی ماند.این کار با استفاده از قانون تسهیل انجام و مالیات پرداخت نشد. در سال ۹۳پدرم فوت نمود.اینک اینجانب در سال ۹۶قصد پرداخت مالیات متعلقه را دارم.نحوه محاسبه به چه شکل میباشد؟با سپاس

  • سلام دوست عزیز. به دلیل خاص بودن موضوع مشاوره شما لازم است تا در یک تماس تلفنی و یا ارتباط از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید و پاسخ خود را دریافت نمایید. از طریق راههای زیر با ما در ارتباط باشید:
   ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸
   ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰
   ۰۹۲۱۶۴۵۰۸۴۵
   @persianhesab5
   @persianhesab4

 10. سلام سرکار خانم خیری ممنونم از تقبل زحمات . همانطور که مستحضر هستید واردات برخی ماشین الات تولیدی مانند موتورهای تولید برق از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی ( به شرط نصب و راه اندازی توسط وارد کننده ) معاف میباشند ایا این واردات مشمول معافیت مالیات و عوارض ارزش افزوده هم میشوند یا خیر ؟

  • سلام و عرض ادب به شما دوست عزیز. بله طبق ماده ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی مواردی هم که در این زمینه در هنگام ورود مالیات ارزش افزوده برایش پرداخت شود، به عنوان مالیات اضافه پرداختی برگشت داده میشود. سپاس از همراهیتان.موفق باشید.

 11. با سلام
  من یک شرکت پیمانکاری دارم که کار نصب و راه اندازی مکانیکال و الکترونیکال و فروش برخی ابزارآلات رو انجام میدم. برای این منظور نیاز به یکسری اطلاعات و نقشه ها و مهندسینی دارم که از کمپانی خارجی باید بگیرم و بابت آن فاکتور خدمات دریافتی رو پرداخت کنم.سوالی که مطرحه اینه که آیا این فاکتور بعنوان یک هزینه قابل قبول برای دارایی هست یا نه؟ و آیا این موضوع بار مالی دیگری هم داره؟ که در رسیدگی مالیاتی و بیمه برای ممیزین حائز اهمیت باشه؟مثلا بیمه تامین اجتماعی مهندسین ناظر خارجی و یا ارزش افزوده فاکتور؟

 12. سلام.وقت بخیر . مالک مغازه ای هستم که همه ساله اظهارنامه پرکرده و مالیات بر اجاره را داده ام.مستاجر اولم اظهارنامه پر کرده بود ولی بدهی مالیاتی دارد دومی و سومی هم اظهارنامه پر نکردند. از هیچ کدام از ۳ مستاجر ودیعه و یا ضمانتی ندارم. راهنمایی بفرمایید بهترین کار چیه؟ آیا در آینده میتوانم مغازه ام را بفروشم ؟ یا مثلا موقع انحصار وراثت مشکلی پیش می آید؟ بفرمایید در نهایت بدهی مالیاتی مستاجر ها به عهده کیست؟ آیا دارایی می تواند مالک را مجبور به پرداخت مالیات مستاجر بکند؟ چگونه و کی؟ سپاس

  • سلام کاربر گرامی این بدهی نهایت به خاطر ملک است و در ادامه دردرسر ساز میشود. پیشنهاد ما به شما این است که به حوزه مالیاتی نامه بزنید و با بیان موضوع در رفع مشکل همکاری کنید. موفق باشید.

  • سرکار خانم خیری سلام. بله قرارداد دارم ولی غیر رسمی. در قرارداد ها هم آمده که مالیات بر درآمد به عهده مستاجر است. من هم هر سال اظهارنامه داده و مالیات بر اجاره را داده ام. در اظهارنامه هم مشخصات مستاجر را داده ام. ممنون

   • سلام کاربر گرامی. در صورتی که شما تمام وظایف مالیاتی خود را انجام داده باشید ومدارک پرداخت مالیات در پرونده شما باشد و اطلاعات مستاجر شما در اداره دارایی باشد بدهی مالیاتی ایشان برای شما مشکلی پیش نمی آورد فقط به شرطی که پرونده شما موردی نداشته باشد. موفق باشد

  • درود بر شما
   بدهی مالیاتی به مالک ملک ارتباط ندارد….. البته اکر ملک بفروش برسد کلیه بدهی ها
   ی مربوط به ملک بایستی تسویه شود

 13. سلام خریدهای موادغذایی و..که شرکت ما از فروشگاههای عسلویه می کنند ایاباید دراظهارنامه ارزش افزوده بیاید ولی رقم ارزش افزوده صفر ثبت شود یا اینکه اصلا در سامانه ارزش فزوده ثبت نشود؟

 14. آقای حاجی محمدی من یه سوال دارم : الان مفاد جز (ج) بند (۲) بخشنامه ۱۳۵۳۰مورخ ۸۴/۰۷/۲۷ مقرر می دارد که اشخاص موضوع تبصره ۹ ماده ۵۳ , در کسر مالیات های تکلیفی فقط باید مبلغ پرداختی خود بابت مال الاجاره را ماخذ قرار دهند . همچنین اگر ملک به صورت رهن تصرف (بدون دریافت مال الاجاره ) واگذار شده باشد کسر و پرداخت مالیات به تبع عدم پرداخت مال الاجاره منتفی می باشد.
  میشه راجبع این توضیح بدید؟ من هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای بگیرم . هر سایت و اداره مالیاتی یه چیزی میگه. یکی میگه مالیات تعلق میگیره یکی می گه نمیگیره.

  • سلام دوست عزیز. باید توجه کنید که حوزه مالیاتی تبدیل رهنی به اجاره را بر اساس نرخ بانکی انجام نمی دهد و فقط مبلغ اجاره مشمول مالیات است. سربلند باشید.

 15. با سلام و ادب،
  پرسش من درباره فاکتور فروشی است که پیش‌دریافت آن (۵۰% مبلغ کل از سوی خریدار به شرکت) و سفارش‌گذاری خرید اقلام با دریافت فاکتور خرید رسمی (از سوی شرکت از فروشنده داخلی کالا) در اسفندماه سال گذشته بوده ولی کالا در خردادماه سال جاری تحویل و تسویه شده.. در اسناد حسابداری مبلغ پیش‌دریافت بصورت بدهکاری به سال جاری منتقل و موجودی مواد و کالا از سال گذشته در اسناد افتتاحیه سال جاری ابراز گردیده؛ حال در گزارشات خرید فصلی، فاکتور خرید رسمی در زمستان سال گذشته ابراز شود و یا چون کالا درسال جاری دریافت‌شده جزو خریدهای بهار سال جاری محسوب می‌شود!؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز. شما تمام رویدادها را در دفاتر دقیق وارد کنید که در زمان بررسی دفاتر مشکلی پیش نیاید. ولی در مورد معاملات فصلی با توجه به اینکه در موضوع مفاصاحساب و تایید آن ، باید در زمان ارسال مفاصاحساب نه در زمان تایید، گزارش معامله ارسال شود؛ این مورد هم رویداد مالی معامله در زمان ایجاد باید گزارش شود.

 16. باسلام یک سال است ملک مسکونی را به عنوان مدرسه غیردولتی با پیش پرداخت پانزده میلیون ماهی سه میلیون و پانصداجاره کرده ام مالیات بر اجاره من چقدر است و چگونه محاسبه وثبت حسابداری میگردد با تشکر

 17. با سلام
  میخواستم بدونم اگر ۳ درصد مالیات تکلیفی مربوط به هزینه های تبلیغات ۱۳۹۴ شرکت، پیش از “رسیدگی” پرداخت شود، تاثیری در پذیرش آن توسط ممیز دارد یا خیر؟

  • سلام به شما از نظر کارشناس امور مالیاتی ثبت در دفاتر و تطبیق با اظهارنامه ملاک محاسبه است و ضمن اینکه حتما باید در اظهارنامه درج میشد تا از میزان مالیات متعلقه هم کسر می گردید.
   پیروز باشید

   • بله هم در دفاتر ثبت شده و هم در اظهارنامه آورده شده. اما همونطور که می دونید، رد هزینه ها توسط ممیز تا حدی سلیقه ای هست و این امر در مورد هزینه های تبلیغات دوچندان نمود پیدا میکنه و رد این هزینه ها موجب افزایش سود و مالیات خواهد شد.
    اما سوال من اینه که ایا پرداخت مالیات تکلیفی هزینه ها (تبلیغات)، در عدم رد آنها(به هر دلیلی) موثر است یا خیر؟
    ممنون

 18. با سلام و تشکر از سایت عالیتون
  سوال من اینه ایا عدم ثبت سند اختتامیه در دفاتر باعث رد دفاتر قانونی خواهد بود یا خیر باتشکر

 19. با سلام احتراما در ارتباط با منظور نمودن هزینه اجاره در سامانه گزارش فصلی باید در کدام قسمت درج گردد
  در گزارش ارزش افزوده همین هزینه اجاره چگونه درج میگردد که هر دو سامانه برابر باشند.
  باتشکر

 20. باسلام و تشکر از صبر و حوصله شما در پاسخ گویی.

  سوال؟
  از نظر مالیاتی(حساب و کتاب مالیاتی) راه اندازی و تاسیس مکانی که هم فعالیت خدماتی و هم فعالیات فروش داشته باشد (همزمان در یک مکان توسط یک نفر یا دونفر) مشکل ساز است یا خیر؟
  مثل ورق فروش آهن که همزمان فروش ورق به شکل معمول و هم برش و خمکاری آن را انجام میدهد.که من این فعالیت میخواهم در چوب انجام بدهم.ولی درصنف ما، افراد فروش و خدمات (ماشین کاری)به شکل مجزا در مکان متفاوت ( توسط افراد متفاوت) انجام میدهند به عنوان شغل دو شغل مجزا یعنی:مصالح فروشی و خدمات.
  تکلیف چگونه میشود؟

  • سلام دوست بزرگوار ، عنوان شغلی یکسان باشد بلامانع است ، چون یک موضوع با دو فرایند دارید ولی دو موضوع با دو فرآیند نیاز به دو پرونده مالیاتی مجزا دارد مثلا هم فروش ورق و هم فروش مصالح ساختمانی ، ولی فروش و برش آهن مانعی ندارد .

   پیروز باشید

 21. با سلام -مهندس حاجی محمدی

  یه سوال داشتم بابت ماده ۱۷قانون مالیات بر ارزش افزوده -برای تفسیر این ماده می خواستم برام کمک کنید چون درک ش برام

  یه کم سنگین می باشد -با مثال بگیید ممنون میشم-خود ماده ۱۷ نه تبصرهاش

  • سلام جناب شریفی عزیز
   در ماده ۱۷ هدفش توسعه در بهره برداری است . کلا سازمان مالیات بر ارزش افزوده برای اینکه تشویق بیشتری در این رابطه داشته باشد این قول را به مودیان داده که مالیات و عوارضی که در این راه پرداخت می کنند قابل کسر شدن و تهاتر با میزان مالیات وعوارض دریافتی است ولی باید به همان تبصره ها توجه بیشتری کنید :
   در ماده ۱۷ چند حالت وجود دارد : مشمول ، معاف و هردو ، مثلا شما اگر مشمول باشید و تجهیزات را برای توسعه فعالیت خود خریداری کرده اید از میزان مالیات فروش آن دوره کسر می شود و اگر معاف باشید خیر قابل کسر نیست .

 22. باسلام و عرض دعای خیر
  ۱-آیا های مالی به فروش مواد اولیه تعلق میگیرد؟
  ۲- سهم فروش مواد اولیه از هزینه های مالی در طی یک سال مالی چقدر است؟

  با تشکر

 23. باسلام و احترام : جناب میثم حاجی محمدی از نکته مالیاتی روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه شما متشکرم سوال اینجانب این است اگر زیان تایید نشده باشد وتقبل زیان ابرازی توسط جاری شرکاء آیان درآمد محسوب می شود و باید نسبت به آن مالیات گرفت ؟ در ضمن خاطر نشان می نمایم نسبت به زیان ابزاری مالیات مطالبه شده با توجه به بند ۱۲ ماده ۱۴۸ قانون پاسخ شما چیست ؟

 24. با سلام و عرض ادب یک سوئال داشتم اگر امکانش هست جواب دهید .
  با توجه به خذف مالیات ماده ۱۰۴ ما الان پیمانکارهای جزء مثل گچ کار و کاشی کارو غیره داریم . این قراداد هارو چگونه عمل کنیم ( چگونه دردفتر ثبت و چگونه در گزارش فصلی درج نماییم و آیا لازم هست که به اداره امور مالیاتی اعلام نماییم ؟) با سپاس فراوان رنجبر

 25. با سلام وخسته نباشید و تشکر از سایت خیلی خوبتون
  شما کارگاهی کاملا عملی برای صورت های مالی همراه یادداشت های پیوست که پیشرفته باشه دارید؟؟؟؟
  یکم تخصصی تر میخوام چون کارگاه تنظیم اظهارنامه عملکرد رو شرکت کردم ولی تقریبا مواردی که بحث شد رو میدونستم و یه موضوعی که هست اون کارگاه که من شرکت کردم اصلا عملی نبود فقط درباره تک تک آیتم های اظهارنامه صحبت شد

  اگر دوره پیشرفته کاملا عملی دارین لطفا اطلاع رسانی کنید

  با تشکر

 26. دوستان سلام
  برای نامه نگاری برای بخشودگی جرایم ماده ۱۶۹ مکرر به چه ماده ای اشاره کنم
  اگر متن خاصی هم مد نظر دارید بگذارید ممنون می شوم

 27. با سلام و خسته نباشید و تشکر از حضور پررنگ شما در حیطه ی مطالب کاربردی حسابداری
  میخواستم خواهش کنم که آیا امکان برگزاری دوره ی کارآموزی مالیاتی به صورت آن لاین وجود داره؟ برای ما شهرستانی ها که بتونیم از خدمات آموزشی شما استفاده کنیم. با تشکر

  • سلام به شما دوست گرامی
   سپاس از حسن توجه شما
   شما می توانید از بسته های آموزشی این دوره که در قالب ۱۰ dvd می باشد استفاده نمایید.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید با شماره ۰۳۱۳۶۶۳۳۲۵۵ تماس حاصل فرمایید
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید