نکاتی که مدیران باید بخوانند و بدانند …

2
1064

سلام به شما عزیزان.

محیط کار مکانی برای آرامش فکری و روانی افراد است. محیطی که در آن افراد ساعاتی را برای گذارندن زندگی خود در آن سپری میکنند. این محیط اگر دارای تنش ها و بار روانی بالایی باشد قطعا تمرکز افراد پایین و در نتیجه موجبات کاهش بهره وری در سطح سازمان را خواهد داشت.

هر یک از افراد در زندگی های شخصی خود دارای مسائل و مشکلاتی هستند که برای رفع آنها در تکاپو قرار میگیرند و در کنار آن زمانی را برای اینکه امرار معاش کنند، وارد محیط کاری خود می شوند. حال اگر تنشهای محیطی به قدری باشد که بر مشکلات فرد بیافزاید قطعا مشکل ساز خواهد شد.

افراد باید بتوانند بر عوامل جاری و محیطی خود کنترل هوشمندانه ای داشته باشند. مدیریت این شرایط به بازدهی فرد کمک میکند که در نهایت به بازدهی مجموعه منجر خواهد شد. اما وظیفه مدیریت به عنوان گرداننده یک مجموعه در چنین شرایطی چیست؟

ارتباط دوستانه در کنار برقراری یک ارتباط کاری باعث ایجاد دلگرمی برای کارمند است. بخصوص کارمندانی که به خاطر شرایط زندگی خود دارای مشکلات بیشتری به نسبت دیگر همکاران خود هستند. اما این روابط باید کاملا حساب شده باشد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

مدیران

فردی را می شناختم که در یک شرکت خصوصی مشغول به کار بود. این شخص در کنار مواردی چون اجاره منزل سنگین و هزینه های تحصیل فرزندان یک فرزند بیمار هم داشت که برای داشتن او در بین سایر اعضای خانواده مجبور به انجام هزینه های سنگین درمان او بود. ساعت کاری او ۸تا۴ بعدازظهر بود اما میزان حقوقی که دریافت می کرد کفاف زندگیش را نمیداد و مجبور بود ۲ساعت صبح قبل از۸ و ۵ساعت بعد از ساعت کاریش را به مسافر کشی مشغول باشد.  خود شما تصور کنید این شخص چگونه این بار خستگی فیزیکی و روانی را تحمل می نمود.

این مطلب را هم بخوانید:  مراقب باشید به جای یک حسابدار ، خدمتکار نشوید...

گاهی به دلیل نوبت عمل جراحی فرزندش، به مبلغی بیش از حقوقش نیازداشت که یکبار از مدیریت درخواست مساعده نمود. مدیر از آنجا که هیچ یک از مشکلات کارمندش را نمیدانست با این تقاضا مخالفت کرد و باعث شد تا زمان عمل او به تاریخ بعدی موکول شود. در کنار این موضوع نیز به دلیل کاهش بازدهی این شخص مدام به او تذکر و اخطار اخراج داده می شد…

پایان داستان زندگی چنین افرادی برای همه محرز است اما چرا ؟ چگونه می توان اینگونه مسائل را کنترل و مدیریت نمود؟ اگر مدیریت با برقراری یک رابطه دوستانه از زندگی کارمندان خود آگاهی یابد، می تواند حتی با یک احوال پرسی کم هزینه به کاهش بار روانی این افراد کمک کند. و در نتیجه بازدهی فرد و سازمان را افزایش دهد.

مدیریت باید در کنار تمامی تخصص هایی که دارد جامعه شناسی و روانشناسی هم بداند. تا بتواند با کارمندان خود ارتباطات قوی تری را برقرار کند. در کنار آن هم کارمندان باید بدانند که محیط کار محیطی عمومیست و لازم است تا در هر شرایطی وظایف خود را انجام دهند.

با آرزوی سربلندی شما عزیزان

 

2 دیدگاه ها

  1. باسلام ممنون از سایت خوب پرشین حساب .چندی پیش فایل های صوتی خوبی در کانال پرشین حساب منتشر شد که ارتباط بین همکاران در محیط کار رو توضیح میداد ولی متاسفانه مابقی فایلها روانتشار ندادید امیدوارم مابقی فایلها رو دوباره انتشار بدید.

    • سلام دوست عزیز. ضمن سپاس از همراهی شما با تیم پرشین حساب. این موضوع حتما در برنامه کاری قرار خواهد گرفت و منتشر خواهد شد.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here