کارگاه آموزشی اکتشاف (معرفی پتانسیل های نهفته در شغل حسابداری)

ما روزانه در پرشین حساب کلی ایمیل از مدیران و حسابداران دریافت می کنیم اگر تا الان فقط پول درآوردن دیگر حسابداران را می شنیدید و یا تماشا می کردید ما چند راه حل در اختیارتان می گذارم که عکس این قضیه اتفاق بیفتد

در شغل حسابداری ۲ موضوع از دو قشر متفاوت بارها تکرارمی شود :

کارفرما : شما حسابدارخوب و منضبط و مسلط برای ما سراغ ندارید!
حسابدار: شما جایی برامون سراغ ندارید مشغول شویم !
چرا ؟ در این بازاری که ما از آن تعریف می کنیم خیلی زیاد این جملات تکرار می شود!یک پاسخ بیشتر نداریم متاسفانه ! حسابدار تمام کننده کم است بله واقعا کم است!

چرا کارگاه اکتشاف را برگزار می کنیم؟  

ما تصور میکردیم مشکل اصلی آموزش مالیات است!تمام تمرکز تیم پرشین حساب بر توسعه بازار کار حسابداری بوده و هست و ما فکر میکردیم با آموزش های اجرایی محور مالیاتی روی دیگرسکه شغل حسابداری که منجر به درآمد های خیلی خوبی می شود را باید در اولویت آموزشی خود قراردهیم.

ولی مشکل بیکاری حسابداران فقط تکمیل آموزش و تجربه با مالیات نیست!‌

بعد از بررسی عمیق فرایند بیکاری و محورهای استخدام حسابداران به این نتیجه رسیدیم که تعداد خیلی زیادی از جویندگان شغل حسابداری و حتی شاغلین فعلی عدم آشنایی با شغل حسابداری یا بهتر عرض کنیم پتانسیل های نهفته در این شغل است. هم اکنون تنها درصد کمی از فعالان شغل حسابداری به کپسول های پر درآمد حسابداری دست پیدا کرده اند و بقیه هنوز درگیر صحبت های عامیانه و حاشیه ها هستند و توانایی ورود به مقدمات این شغل را هم ندارند!

به همین منظور تصمیم گرفتیم کارگاهی با محوریت آشنایی با مختصات کامل شغل حسابداری و پتانسیل های نهفته در آن را برگزار کنیم. این کارگاه مناسب اشخاصی است که علاقمند که کسب درآمدهای خیلی خوب از حسابداری هستند و همت زیادی دارند ولی ظاهرا همه تیرهایشان به سنگ میخورد و موفق نمی شوند. ضمن اینکه صحبت های عام هم فریبشان می دهد و دستیابی به این پتانسیل ها باز می مانند. افراد عام و بی تجربه در شغل حسابداری تمامی موفقیت ها را منوط به پارتی بازی و معرف می دانند درصورتی که وقتی گوشه ای از راهکارهای درآمدزایی در شغل حسابداری به آنها نشان می دهیم حرفی برای گفتن ندارند!

با بخش هایی از این کارگاه بیشتر آشناشوید؟ 

حتما این سوال در ذهن شما تداعی می شود چه موضوعاتی قراراست در این کارگاه مطرح شود؟ در ادامه با بخش هایی از موضوعات کارگاه اکتشاف بیشتر آشنا خواهید شد

شما در کنار تخصص حسابداری و مالیاتی به یک تخصص بسیار حیاتی دیگر نیاز دارید مشکلی که حتی در حسابداران با سابقه بشدت دیده می شود یعنی نداشتن تخصص و تکنیک جذب پروژه و باصطلاح اشتغال زایی مالی، ما می توانیم این تکنیک های تجربی که مسیر پول درآوردن شما قلمداد می شود را در اختیارتان قرار می دهیم تا با دنیای حقوق بگیری خداحافظی کنید و خودتان برای خودتان درامدزایی کنید و تا وقتی به درامد خوبی نرسیده اید همراه شما باشیم و بجای حسرت درامدزایی دیگران ، وارد مسیر کسب درآمد شوید.

بیشتر حسابداران با اینکه بیکار نیستند و درگیری بالای کاری دارند ولی ورودی پولی بالا نیست و از این موضوع بسیار ناراضی هستند و حالت بدتر هم افرادی هستند که بشدت دنبال کار هستند و هنوز محل مورد نظر فعالیت شغلی خود را پیدا نکرده اند.
پس باید خیال خودتان را تخصص مالی و مالیاتی راحت کنید تا انتظارات کارفرما برآورده شود

کسب درآمد

تفاوت روال شغل حسابداری قدیم و جدید 

قبلا حسابداری مانند دیگر رشته ها کارشناس محور بود یعنی شما باید دانشگاه رشته حسابداری را پشت سر می گذاشتید تا بعنوان یک حسابدار استخدام می شدید ولی الان بارها شاهد این اتفاق  بوده اید یک مهندس فنی هم بعنوان یک حسابدار موفق مشغول بکار است!علت هدفگذاری است ! هدف صرفا اشتغا نیست بلکه هدف اصلی کسب درآمد شده !دیگر در سبک جدید شغل حسابداری هدف معرفی شما جهت استخدام در موسسات و شرکتها نیست بلکه رسیدن شما به مرحله جذب پروژه های مالی و مالیاتی است.همین الان حسابدارانی هستند که در شهرهای کوچک به تنهایی شرکت خدمات حسابداری خود را راه اندازی کرده اند و رکوردهای خیلی خوبی را از خود به جای گذاشته اند.

این بهانه ها باید از ذهن و فکر شما کلا پاکسازی شود

• دقیقاً نمی دانم برای کاراموزی حسابداری کجا برم و چی رو چطور آموزش ببینم؟
• یعنی واقعا امکان داره من بدون معرف براحتی یک کار خدمات مالی را جذب کنم؟
• خیلی دوست دارم کارهای مالیاتی را دست بگیرم ولی نگران اجرا و پاسخگویی این حوزه ها هستم؟
• حالا اگر کار حسابداری پیدا کنم و نتوانم درست اجرا کنم چه عواقبی برایم دارد؟
• اصلا حس خوبی به کارمندی ندارم چون نسبت به کاری که انجام میدهم پول خوبی دریافت نمیکنم؟
• واقعا میشه روزی برسه که خودم یک دفتر در بهترین نقطه شهرداشته باشم و با درامد خیلی خوب خودم را به جامعه و خانواده اثبات کنم؟

و دغدغه های جدیدتر جایگزین آن شود 

کسب درآمد

 • به وساطت هیچ فرد یا سازمان امیدوار نباشم و فقط خودم تلاش کنم تا یک پروژه خوب را جذب کنم؟
  • انقدر اطلاعاتم به روز شده  تا اگر در لحظه با یک مورد خیلی خوب اجرای خدمات مالی ومالیاتی مواجه شدم کاسه چه کنم چه کنم دست نگیرم
  • کوچکترین کار مستقلم ( مثلا یک فروشگاه کوچک) را همانند بزرگترین و با ارزش ترین کار مد نظر قرار دهم تا ذره ای از کیفیت کار و اعتبارم کم نشود
  • عجله ای ای برای تاسیس شرکت خدمات حسابداری و امور مالیاتی نداشته باشم و وقتی اینکار را انجام دهم که تعداد پروژه های خوبم افزایش داده باشم و مقتدارانه وارد بازار کار شوم
  • اصلا به پشت سرم و گذشته فکر نمیکنم که بخواهم استرس اتفاقات اینده را به خود راه دهم
  • تعاملم را در محافل تخصصی و اموزشی بیشتر از قبل کنم و برای وقتم ارزش خاصی قائل باشم
  • آموزش و بروزرسانی خودم را به تعویق نیندازم و هر روز برای این نکات زمان بگذارم

کسب درآمد

کار حسابداری باید همراه با تسلط بر کارهای مالیاتی و بیمه ای باشد. چون الان در جامعه فرضاْ یک فروشگاه نسبتا بزرگ مواد غذایی هم در حال حاضر صندوق مکانیزه و سیستم حسابداری نیاز دارد چه برسد به انبوه شرکتهای تازه تاسیس و تجاری !

اگر علاقمند به اجرای کار حسابداری چند شرکت هستید و نمیدانید دقیقا  چگونه باید عمل کنید و هیچ تخصصی از این رشته ندارید ما در این کارگاه مسیرها و استراحتگاه ها و خطرات آن و شتاب گیری ها در شغل حسابداریر را برایتان تشریح می کنیم.

خیلی خوشحالیم و از شما تشکر می کنیم بابت اختصاص چند دقیقه از وقتتان به مطالعه این پیشنهاد، خوشحالیم از این بابت که مثل خیلی از افراد به دنبال بهانه گیری نیستید و شرایط اقتصادی را دلیل ناکامی خود ندانستید و به فکر چاره افتاده اید.باید عرض کنیم اگر تصمیمتان جدی باشد با راهکارهایی که ما به شما می دهیم می توانید دارنده یک شرکت خدمات مالی و یا یک حسابدار چند شرکته با درآمد خیلی خوب شوید.

با مدرس این کارگاه آشنا شوید

شاید شما هم یک روزی مثل من بودید باصطلاح هرچی تیر می زنید به سنگ میخورد همه درها بسته می شوند و راهی جز پارتی بازی و درست شدن وضعیت خوب اقتصادی به ذهنتان نمی رسد. تازه فشار قسط و قرض و زن و بچه هم اون طرف ماجراست و غصه میخورید چگونه امکان دارد اوضاع خوب شود!

سلام من میثم حاجی محمدی هستم موسس گروه پرشین حساب، امروز میخواهم از یک اتفاق جالب برای شما صحبت کنم.

فرض کنید محل قرار و استقبال شما از میهمانان شما در سالن انتظار مسافران باشد! شاید پیش خودتان بگویید کار غیرمنطقی است ولی وقتی پولی برای کرایه حتی یک ساعت اجاره دفتر کار نداشته باشید به نوعی بهترین فکر ممکن است.در این نوشته میخواهم توضیح دهم درست در زمانی که هیچ امکاناتی نبود و واقعا نمیدونستم چیکار باید انجام دهم پولدارشدم و شما را همراهی کنم که اگر دوست دارید پولدار شوید منتظر اتفاق خیلی خاصی نباشید و فقط جلو بروید.

لیسانس حسابداری داشتم و ساکن شهر اصفهان، چندم ماهی بود ازدواج کرده بودم و واقعا آه در بساط نداشتم . با کلی ذوق و شوق کارمند که نه نیروی قرارداد پیمانی یکی از ارگانهای دولتی بودم و ماموریت داشتم برای پیگیری مغایرت حساب طرف معاملات این شرکت به شهرهایی پروژه داشتند سفرکنم. در بین این سفرها سفرم به تهران زیاد شد بطوری که هر هفته حداقل یک روز تهران بودم . در امور مالی دفتر تهران این شرکت با فردی آشنا شدم که در نیازمندیها تبلیغ کار خدمات مالی میداد و با همفکری او من هم تصمیم گرفتم آگهی ثبت کنم. در ۲ و ۳ اگهی اول هیچ فردی تماس نگرفت ولی برای دفعات بعد تماس ها شروع شد. متوجه یک مشکل بزرگ شدم، چون فکر میکردم براحتی محل شرکت مشتری قرار میگذارم ولی مشکل اینجا بود که همه تمایل نداشتند قرار در دفترشان باشد.

چون درامدی آن چنان خوبی نداشتم و خیلی هم نمیتوانستم پایین شهر قراربگذارم ناچار شدن کم هزینه ترین راه را انتخاب کنم و آن هم سالن انتظار مسافران در ترمینال بیهقی بود چون آدرس تقریبا خوبی داشت و کارفرمایان من راحتتر بودند ضمن اینکه پارکینگ هم برای مراجعه با خودرو برایشان فراهم بود. البته همه از این پیشنهاد استقبال نمی کردند و یا گوشی را قطع می کردند و یا مودبانه میگفتند خیر در ترمینال نمی آییم. بالاخره کار را با افرادی پیش می بردم که حاضر می شدند به ترمینال بیایند.یک جورایی با دست خالی توانستم کم کم از آگهی همشهری و قرارها کسب درآمد کنم با یک مقدار پس انداز اندک موفق شدم سیستم و پرینتر و یک محل ۴۰ متری کرایه کنم و در همان جا استارت راه اندازی اولین شرکتم زده شد. در همان زمان غیر از همسرم و برادرم کسی از این ماجرا خبر نداشت. چون همکاران همه صحبت های ناامید کننده می زدند و کلی موج منفی میدادند.

خلاصه عرضم را کوتاه کنم بدون اینکه واقعا یک مشاور به من بگوید چیکار کنم، متوجه شدم از کارمندی و حقوق بگیری تنوری گرم نمی شود و ضمن اینکه هرچقدر اطلاعاتم به روز تر شد توانستم وارد پروژه های بیشتری شوم.

این را خیلی خوب متوجه شدم موفقیت در شغل حسابداری نباید کلیشه ای شود و فقط یک معنا بیشتر ندارد و آن هم پول درآوردن در بازار کار پرنیاز! به این دو نوع مکالمه دقت کنید :

کسب درآمد

لطفا توجه داشته باشید!

به هیچ عنوان ما در این دوره کارگاه طبقه حسابداری به بازرگانی و پیمانکاری و صنعتی را تدریس نخواهیم کرد بلکه عمق بازارکار و مسیر دستیابی به آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.