دانلود رایگان فیلم ثبت نام کد اقتصادی

0
1202

ثبت نام کد اقتصادی

 

ثبت نام کد اقتصادی

همه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که به امر تولید، مونتاژ، واردات و صادرات و هر نوع فعالیت تجاری و توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی اشتغال دارند مکلف به ثبت نام  کد اقتصادی می باشند. مراحل ثبت نام کداقتصادی که توسط سازمان امور مالیاتی و بعد از گذراندن مراحل خاصی به فعالان اقتصادی اختصاص داده می شود . در واقع شماره شناسایی این افراد در سازمان امور مالیاتی وجود دارد . کد اقتصادی در واقع یک کد الزامی است که باید برای انجام کارهای مهم تجاری نظیر گرفتن شرکت در مناقصات و مزایده ها – اخذ قرار داد با شرکت های دولتی – کارت بازرگانی -صادر کردن فاکتور و حتی باز کردن حساب در بانک حتما باشد.

آن دسته از مودیان گرامی که اطلاعات پیش ثبت نام ایشان در مرحله اعتبارسنجی پیش ثبت نام دارای مغایرت اعلام می گردد، جهت رفع مغایرت، بایستی از شماره/  شناسه ملی و کد پستی به بخش “ثبت نام و صدور شماره اقتصادی ” سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی به نشانی  www.TAX.gov.ir مراجعه و با استفاده از امکانات قسمت “سامانه پیش ثبت نام شماره اقتصادی”   و وارد نمودن، نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سامانه اقدام نمایند تا نسبت به اعتبارسنجی مجدد اطلاعات ایشان اقدام به عمل آید.

به منظور ارسال اظهارنامه می بایست ثبت نام کد اقتصادی در وضعیت ۴۵ قرار داشته باشد. لازم به ذکر است داشتن وضعیت ۴۵ برای مودیانی که ثبت نام کد اقتصادی آنها غیر فعال است الزامی نمی باشد.پروسه دریافت کد اقتصادی زمان بر نیست اما تکمیل اطلاعات اقتصادی و رسیدن به گام آخر کمی زمان بر باشد  و باید در تکمیل مراحل دقت لازم را داشته باشید و این نکته را در نظر داشته باشید اطلالعات وارد شده در تمامی سامانه ها یکی باشد .

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  همایش رایگان آموزش حسابداری ضربدری

در فیلم آموزشی زیر می توانید مراحل ثبت نام کد اقتصادی را بررسی و مشاهده کنید.
فقط لازمه یک مطلب رو اضافه کنم . وقتی در مرحله اعتبارسنجی پیش ثبت نام یا ثبت نام مغایرتی پیش میاد لازمه دوباره به مرحله ویرایش اطلاعات بازگردید و نسبت به رفع مغایرت اقدام نمایید.

موفق و پیروز باشید

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here