حسابدار قبلی خوبی باشید

2
787

حسابدار
حسابدار

یک نقاش، با اثر ماندگارش در ذهن افراد نقش می بندد و یک حسابدار هم با نحوه عملکرد خوبش….

به نام خدا و درود بر شما

یکی از اشتباهات کم ولی خطرناک در شغل حسابداری خراب کردن پل پشت سر است.من همیشه این جمله را طور دیگری بیان می کنم : اگر میخواهید در جذب پروژه ها به طور مستقل موفق عمل کنید و پولدار شوید نباید متکی به کارمندی باشید و در حقیقت پل های نجات کارمندی را خراب کنید تا فقط به جلو رفتن فکر کنید ولی این به این معنی نیست که پل اعتباری هم خراب شود. متاسفانه حسابداران خیلی به این نکته توجه نمی کنند و معمولاً تصور بچه گانه ای از این موضوع دارند.

ما که رفتیم از اینجا و دیگر کاری با این ها نداریم ، شمارشون هم جواب نمیدم

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

دیگه کلاهم اون ورا بیفته، پامو اونجا نمیذارم

وقتی پیشنهاد بهتری دارم دیوانه ام مگر اینجا بمونم ، تسویه هم نخواستیم

مهم برام اینه که هر جا حقوق خوبی بدن اونجا باشم دیگه هیچی برام مهم نیست

حسابدارای حرفه ای فقط دنبال پول هستند نه دنبال وقت تلف کردن تو جاهای بی کلاس

.

.

.

این جملات از تفکرات خراب نشات گرفته است و متاسفانه خیلی زیاد در بین افراد استفاده می شود. منظور من از تفکر خراب یعنی اینکه نیم نگاهی هم به پشت سر نداشته باشید و مهم فقط حرکت رو به جلو باشد. یک حسابدار باید از اعتبار خود به هر نحو ممکن مراقبت کند. فرض کنید شما از یک بیمار مراقبت می کنید که از نزدیکان شماست، شما می دانید که بخاطر بیماری اخلاق او بد شده است و دائم بهانه گیری می کند ولی برای حفظ سلامتی اش بحثی نمی کنید و طوری وانمود میکنید که صحبتهای او کاملا صحیح است . حالا در مورد بازار کار هم وضعیت به همین منوال خواهد بود.شما حتی با اینکه می دانید این کارفرما و این مدیر و این شرکت عملکرد و وضعیت خوبی ندارند بازهم بسازید فقط برای اینکه بدگویی پشت سر شما شکل نگیرد.

این مطلب را هم بخوانید:  1 تمرین عملی جلوگیری از تنبلی مغز حسابدار

مهمترین نکته ای که باید در این نوع رفتار به آن توجه کرد استعلام از محل کار قبلی است. شما اگر در ۲ یا چند محل کار مشغول به کار بوده اید حتما می بایست شماره تماس همه آنها را به همراه علت ترک در رزومه سوابق شغلی خود قرار دهید. اگر در حین استعلام حتی با عملکرد خوب از نظر شما، کارفرمای قبلی تعریف بدی به کارفرمای جدید ارائه کند در اینجا زحمات ارزشمند شما دیده نشده است ولی شاید بحث های آخر شما هنگام خروج از محل کار قبلی بیشتر به چشم بیاید. به همین خاطر به شما دوست گرامی که حتما به نوعی کار مرتبط با امور مالی دارید توصیه میکنم از اعتبار خود که برایش شبانه روز وقت می گذارید به خوبی حفظ و حراست کنید و سعی کنید با خوشرویی و در پوشش دوستی از مجموعه قبلی خارج شوید.

یک نمونه از علت های ترک محل کار معمولاً بخاطر عدم توافق بر سر حقوق است. من همیشه این مورد را با تصادف رانندگی تشبیه میکنم. در یک تصادف غیر جانی که دو ماشین باهم تصادف میکنند بلافاصله شروع به دعوا نمیکنند و کار را به پلیس و اداره بیمه واگذار میکنند. در مورد کارفرما و کارمند هم باید وضعیت انقدر عادی باشد. اگر بر سر حقوق به توافق نمی رسید نباید تمامی روابط طول همکاری را خراب کنید بلکه باید در یک مذاکره کاملاً آرام عدم رضایت خود را ابراز کنید.

در حال حاضر حسابداران کمی هم هستند که هنوز روابط خیلی خوبی با محل کار قبلی خود دارند و تعداد انگشت شماری هم از مجموعه قبلی خود پروژه سازی انجام می دهند.امیدوارم همه حسابداران جزء این گروه باشند.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود فایل صوتی: حسابداران مراقب باشند!

پیروزی مطمئن شما را آرزومندم / میثم حاجی محمدی

 

هر گونه کپی برداری از این متن بدون ذکر نام و آدرس persianhesab.com غیرقانونی و حرام می باشد 

 

 

2 دیدگاه ها

 1. با سلام و احترام
  با نظرتون موافق بودم اما
  از نظر بنده با این فرمایش شما جایگاه و شأن یک حسابدار زیر سوال میره
  چرا باید در برابر زورگویی ها و… سر خم کرد ؟فقط برای پول ؟اونم پولی که هزاران بار باید زنده و مرده بشی تا فقط حقتو بگیری؟؟!!!!
  شاید از نظر شما بنده افکار پلید یا سیاه یا ی…داشته باشم اما با ۱۵سال سابقه کاری و تحمل تمام زورگویی ها حاضرم بیکار بمونم ولی دیگه به کارفرما باج ندم و به عنوان سرپرست و مدتی هم سمت مدیر مالی همیشه مدافع حقوق کارمند بودم چون هیچ حامی ندارن
  اینقدر کارفرماهارو گستاخ کردیم که از پرداخت معمولیترین حق و حقوق هم با حمایت سرباز میزنن
  خود من یکسال و نیم طول کشید حقوقم رو با تحقیر و تهمت و …بگیرم
  حالا به نظرتون بعد از ۳سال کار طاقت فرسا اگر کارفرمای جدید از این شیادها سوالی راجع به رفتارو کاروسابقه ی بنده بپرسن چی جواب میدن ؟؟؟؟!!!
  اشتباهم همون تحمل ها و دندون رو جیگر گذاشتنها و آبروداریها بود

  اگر قرار باشه با پرداخت معوق چند ماه حقوق و بیمه و…به این روش برخورد کنن پس آیا بهتر نیست بخاطر یه لقمه نون سرخم نکنیم ؟؟؟؟
  خودتون اگر الان در جریان مصاحبه های استخدامی باشید میبینید که با حسابدارها به بدترین و بی ادبانه ترین روشها برخورد میشه (درخواست سفته باارقام بالا و سوالهای بی اساسی که خود من اکثرا با وجود ۱۵ سال سابقه برخوردی نداشتم و با یک توضیح ساده میتونم درک کنم و انجام بدم ولی صرفا برای آزار میپرسن در حالی که هر شرکتی سبک و نیازهای خودشو داره و خودشون هم شاید خیلی موارد رو بلد نباشن)
  حالا بفرمایید بعد از ۱۵سال با این همه سرشکستگی و بی انگیزگی چه میشه کرد واقعا با این ذهنهای بیمار باید توجه کرد نظر دیگران چی میتونه باشه ؟؟؟
  پس ما انسان نیستیم که بیمار بشیم همیشه باید تحمل کنیم؟؟
  آیا مشاورین و مدیرانی که پولهای کلان میگیرن صرفا برای آموزش کارفرما جهت تضییع کردن حقوقوکارگران و کارمندان محتاج نظر کارفرمایان هستند ؟؟؟
  حتی قوانین هم علیه حسابدار هاست. چرا باید حسابداری که بله قربانگوست برای لقمه نانی که شاید بدهند باید جوابگو و مجرم شناخته شود ؟؟؟؟
  و
  دهها چرای بی جواب دیگر
  شاید درد و دلی بود و در آخر سخن شما متین
  اما
  از حسابداری وحشت کردم
  پایدار باشید
  راهم را گم کردم بعد از این همه زحمت

  راهی برای مظلوم موندن این رشته پیدا کنید

  • با سلام
   برداشت اشتباه نداشته باشید لطفا
   ما نگفتیم هر طور زدند بر سر حسابدار بنده خدا نگه آخ تازه بگه دست شما درد نکنه ، بلکه منظور را اگر گرفته باشید این است که برای کنتاک هایی مانند جقوق و مشکلات محل کارفرما نباید بحث راه بیندازد و سعی کند حالت مودبانه و خوشرویی از محل قبلی خداحافظی نماید
   و یک نکته به هیچ عنوان تلقیق منفی به خود راه ندهید حالا چون چند جا مشکل داشتید کل حسابداری بد نیست شاید کانال های شما اشتباه بوده وگرنه الان حسابداری پنجمین شغل پولساز می باشد
   موفق و پیروز باشید راحله خانم

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here