مشاوره مالیاتی رایگان یا مشاور مالیاتی با هزینه های مشاوره؟

0
1346

مشاوره مالیاتی رایگان

ضمن عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمام دوستان مجموعه بزرگ پرشین حساب.
به نظر شما مشاوره مالیاتی رایگان نتیجه بهتری به ما خواهد داد یا مشاوره هایی که برای آن هزینه انجام می دهیم؟ امروز به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا لازم است که مدیران در سال بخشی از هزینه های خود را برای مشاوران مالیاتی صرف نمایند؟ آیا ضرورتی برای در نظر گرفتن وجوهی در خصوص مشاوره، در بودجه بندی آنها وجود دارد؟

ضرورت مشاوره مالیاتی

تمرکز ما بر این موضوع است که دریابیم دریافت مشاوره مالیاتی در چه زمانی برای یک مجموعه ضرورت پیدا میکند؟ تا چه اندازه استفاده از مشاوره های مالیاتی در زمان برخورد با مشکل مالیاتی برای مجموعه راهگشا خواهد بود؟ آیا درست است که فقط در زمان برخورد با مشکل ما به سمت دریافت مشاوره برویم؟

بیشتر کارفرمایان مقاومت زیادی در برخورد با مشاوران مالیاتی دارند. اگر بررسی بر رفتار مدیران را بیشتر کنیم خواهیم دریافت که مدیران ارتباط خوبی با هرآنچه به مالیات مربوط می شود ندارند. مالیات گریزی از صفات اکتسابی مدیران در زمان فعالیت های تجاریست. ترس از اینکه بخشی از سود حاصله شرکت در اختیار اداره دارایی قرار بگیرد از دلایل فرار مالیاتی برخی از مدیران است. البته نه همه مدیران بلکه مدیرانی که اطلاعات ناقص  و یا نادرستی از دنیای تجارت دارند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

اما زمان بهره بردن از مشاوره بسیار مهم تر از استفاده یا عدم استفاده از این موضوع است. در بیشتر مواقع مدیران وقتی به مشکل حل نشدنی دست پیدا میکنند به سراغ مشاوران میروند و جالب تر اینکه حتی در آن زمان هم تمایل بیشتری به مشاوره مالیاتی رایگان دارند. اما از دید صاحبنظران این موضوع کاملا اشتباه است. مدیران به جهت رسیدن به منافع بیشتر لازم است تا در بودجه بندی های مالی بخشی را به مشاوره مالیاتی اختصاص دهند.

این مطلب را هم بخوانید:  درآمد متفرقه مشاغل مشمول ارزش افزوده در چه صورت معاف از مالیات است؟

اگر به عنوان مدیریت مجموعه تمایل به موفقیت و پیشرفت شرکت خود دارید. باید حتما از همان ابتدای فعالیت شرکت با یک کارشناس مالیاتی حرفه ای مشاوره نمایید. لازم است تا نکاتی در مورد تاسیس شرکت و روند قانونی آن و دیگر موارد را برایتان توضیح دهند.

طی قوانین و بخش نامه های مالیاتی خیلی از مشاغل از پرداخت مالیات معاف شده است. بسیاری با نرخ صفر باید مالیات رد کنند و برخی از مشاغل هم تا نیمی از فرایند کاریشان مشمول و شاید برخی دیگر معاف باشد. اما دانستن این موارد برای مدیران و حسابداران یک مجموعه بسیار مهم است. به قدری مهم است که شاید پرداخت مبالغ مشاوره به نوعی هزینه تلقی نگردد و ماهیت سرمایه گذاری و یا نوعی بیمه شدن در قبال بدهی احتمالی مالیاتی خواهد بود.

به طور کلی الزام دریافت مشاوره قبل از انجام هر کاری از متخصصین مجرب همان حوزه، چه مباحث مالی و مالیاتی باشد و چه موارد دیگر، در موفقیت های ناشی از آن نمایان خواهد شد. وقتی راهی روشن پیش رو داشته باشید در طی نمودن مسیر بهتر عمل خواهید کرد تا زمانی که ناگزیر دل به دریا بزنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که سطح سواد تحصیلی و مدرک دانشگاهی یک عامل موثر در شناخت کارشناس خوب است ولی تاثیرگذارترین مورد سوابق اجرایی اوست. شاید با بررسی سوابق بتوانید از حرفه ای بودن او مطمئن شوید. امیدوارم در این مسیر به خوبی عمل نمایید و راهی پر از موفقیت طی نمایید. همچنین مطالب زیر در این حوزه به شما کمک خواهد کرد.

این مطلب را هم بخوانید:  جدول ۲۲ اظهارنامه مالیاتی و تعیین وضعیت املاک

با آرزوی سربلندی برای شما.

 

۲ فایل صوتی رایگان مشاوره مالیاتی اظهارنامه

چگونه در مشاوره مالیاتی خطای نیم را حذف کنید؟

نحوه راه اندازی دفتر مشاوره مالیاتی

روش های جدید کسب درآمد از مشاوره مالیاتی

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here