اطلاعات کامل کارگاه اظهارنامه نویسی در تهران

4
1937

اظهارنامهاظهارنامه

با تکمیل اظهارنامه به صورت حرفه ای تفاوت آن را با عدد گذاری در اظهارنامه  به مدیر خود اثبات کنید

چگونه اظهارنامه نویس حرفه ای شوید؟ 

تکمیل اظهارنامه شامل مراحل خاصی است و متاسفانه بصورت تخصصی اجرا نمیشود، شما به عنوان یک حسابدار مسئول تکمیل محتویات اظهارنامه هستید. اصلا بحث ترس و تبلیغ و این صحبتها نیست، بلکه موضوع خیلی حساس تری به نام ماده ۲۷۶ مطرح است،اگر چه بعنوان اصلاحی قانون مالیاتها شناخته شده است ولی رد پای حسابدار ۹۴ هم در اظهارنامه ۹۵ دیده خواهد شد. اگر هم خیلی اطلاعی از ماده ۲۷۶ ندارید متن زیر را یکبار با دقت مطالعه کنید :

ماده ۲۷۶ – چنانچه هریک از حسابداران، حسابرسان و همچنین مؤسسات حسابرسی ، مأموران مالیاتی و کارکنان بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری در ارتکاب جرم مالیاتی معاونت نمایند و یا تخلفات صورت گرفته را گزارش نکنند به حداقل مجازات مباشر جرم محکوم می شوند. مجازات معاونت سایر اشخاص طبق قانون مجازات اسلامی تعیین می شود.

اگر می‌خواهید از حسابداری، درآمد شایسته‌ای داشته باشید این ویدئو را ببینید:

حالا پس فقط نگرانی ۳ آی پی باز کردن نیست مسئله مهمتر درج اطلاعات و محاسباتی است که شما از قلب تپنده شرکت یا موسسه به حوزه مالیاتی ارائه می کنید. سانت به سانت اظهارنامه حاوی علامت ها و نکاتی است که اگر به آن توجه نکنید ممکن است در ادامه مسیر با مشکلات جدی مواجه شوید. صرفا کار شما بعد از ارائه اظهارنامه تمام نیست کار شما ممکن است تا ۲ سال به طول انجامد درست زمانی که مهر قبولی بر پیکره دفاتر شرکت پس از بررسی اظهارنامه میخورد.

این مطلب را هم بخوانید:  اطلاعاتی از اظهارنامه که مودیان از آن بی خبرند... (بخش اول)

حالا شما تمام این نکات را رعایت می کنید و کار را برای سال آینده با انتقال سند اختتامیه آماده خواهید کرد.پس اگر واقعا قصد یادگیری فنون اظهارنامه را دارید باید با کاربردی ترین ابزار آن آشنا باشید.یکی از آنها آدرس و کارایی هر ماده قانونی مرتبط است مثلا برای ثبت درآمدهای معاف از مالیات باید دقیقا ماده قانونی مرتبط آن را بدانید.حالا بعد از شناسایی ماده قانون ها باید با دستورالعمل مرتبط هم آشنا شوید که کار کاملا تخصصی دنبال خواهد شد.

بعد از این مرحله وارد محاسبات خواهید شد یعنی محلی که پارامترهای اطلاعاتی نرم افزار حسابداری که با نظارات و کنترل شما و همکارانتان به اتمام رسیده به اظهارنامه انتقال پیدا می کند.شما قبل از انتقال اقدامات زیر را باید انجام دهید :

کنترل کد حسابها منطبق با ماهیت آنها ( طبقه بندی)

مانده گیری حسابها طبق ماهیت در کلیه سطوح ( کل ، معین و تفصیل ها )

اصلاح و یا تعدیل حسابهای خاص

کنترل مانده بانکها طبق پرینت تا آخرین روز ( به شرطی که کنترل ماههای قبل انجام شده و صورت مغایرت بانکی تنظیم شده باشد)

محاسبه سود و زیان و انتقال به سود انباشته

محاسبه مالیات

تخصیص اندوخته ها

کنترل حساب جاری شرکا

محاسبات ذخیره مزایای پایان کار کارکنان

استهلاک گیری دارایی ها و محاسبه ارزش دفتری

کنترل تراز حسابها و تراز آزمایشی

کنترل صورتحسابهای فروش و مبلغ ارزش افزوده

کنترل خرید و موجودی انبار

اخذ تاییدیه از بدهکاران و بستانکاران

کنترل ثبتهای ارزش افزوده

کنترل اظهارنامه ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی

کنترل قراردادها مبنی بر تسویه و مشخص کردن واریزی ها

این مطلب را هم بخوانید:  بعد از ایام تعطیلات نگران چیدمان کدینگ سیستم حسابداری خود نباشید

و دیگر اقدامات لازم

پس شما چک لیست بسیار ارزشمندی دارید که شاید کمتر کسی به آنها توجه کند اگر تمامی گزینه ها تیک زده شود نشانه آن است که ترازنامه و سود وزیان شما که دو صورت مالی خیلی مهم هستند کاملا بی عیب و نقص بوده و به راحتی مرحجله بعدی یعنی جایگذاری در اظهارنامه شما اغاز می شود.

کارگاه آموزش اظهارنامه مالیاتی 

اگر احساس می کنید در محاسبات و مفهوم قوانین مالیاتی کمی ضعیف هستید و وقت کافی دارید می توانید روز سه شنبه در کارگاه اصول وفنون اظهارنامه نویسی گروه بامداد حضور داشته باشید تا با مثالهای کاملا عملی در جمع حسابداران اطلاعات خود را محک بزنید. مدرس این کارگاه خودم هستم که مدت زمان آن حدوداً ۴.۵ ساعت می باشد.قبلاً هم عرض کرده بودم ،مطمئناً نکاتی تدریس می شود که شاید تا بحال به گوش شما هم نرسیده باشد. ضمناً محل برگزاری هم تهران – کانون اسلامی انصار واقع در سه راه طالقانی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس shop.bamdadsoft.ir مراجعه کرده و یا با شماره ۰۹۰۲۲۳۰۵۲۰۶ و یا ۲۲۳۰۵۲۰۶ جناب آقای بهزاد آقاخان تماس حاصل فرمایید.

به امید دیدار شما در کارگاه روز سه شنبه  و آرزوی موفقیت برای دوستانی که حضور ندارند

میثم حاجی محمدی / مدرس و تحلیلگر مسائل مالیاتی

4 دیدگاه ها

  1. باسلام و خسته نباشید به تیم خوب پرشین حساب و ممنون بابت مطالب مفید سایت لطفا اگر میشه در مورد نرم افزار جدید اداره دارایی برای مالیات حقوق اموزش جامعی تهیه کنید چون این نرم افزار ظاهرا مشکلاتی داره و مواردی که بصورت ریز وارد شده زیاد کاربردی نیست یا نحوه محاسبه ایتمها کمی گیج کننده شده باتشکر از استاد حاجی محمدی

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here