مالیات مدل چیست؟

257
5991

اظهارنامه مالیاتی

اگر بخواهم در یک کادر مختصر تصویری از مالیات مدل به شما ارایه کنم می توانم از کادر اظهارنامه استفاده کنم.از یک سوال شروع میکنم شما برای یادگیری و تسلط بر روال تکمیل و ارسال اظهارنامه به چه نکات و مهارت هایی نیاز دارید ؟ قطعا پاسخ شما این است : من باید مواد مالیاتی و بخشنامه های مرتبط را یاد بگیرم تا بتوانم اظهارنامه را در تیر ماه ارسال کنم!

خوب این خوبه و شکی نیست با تسلط بر قوانین و بخشنامه ها شما اطلاعات و حتی تکنیکهای کاربردی خوبی را می آموزید.ولی آیا شما مجری قدرتمندی هم در خصوص ارسال اظهارنامه خواهید شد؟ در اینجا ممکن است با این چالش روبرو شوید که بارها پیش آمده در دوره کارآموزی بوده اید ولی خیلی چیزی از اظهارنامه نیاموخته اید! علت عمیق است و خیلی واضح باید عرض کنم شما در چالش حل مشکل قرار نگرفتید!

اگر بخواهیم فنی تراظهارنامه را بررسی کنیم باید به ماده ۱۱۰ قانون مالیاتهای مستقیم رجوع کنیم که اشاره میکند اشخاص حقوقی مکلف اند اظهارنامه و ترازنامه وحساب سود و زیان متکی به دفاتر و اسناد و مدارک خود را حداکثر تا چهار ماه پس از سال مالیاتی همراه با فهرست هویت شرکا و سهامداران و حسب مورد میزان سهم‌الشرکه یا تعداد سهام و نشانی‌ هر یک از آنها را به اداره امور مالیاتی که محل فعالیت اصلی شخص‌حقوقی در آن واقع است تسلیم و مالیات متعلق را پرداخت نمایند. پس از تسلیم اولین فهرست مزبور، تسلیم فهرست تغییرات در سنوات بعد کافی خواهد بود. محل تسلیم اظهارنامه و پرداخت ‌مالیات اشخاص حقوقی خارجی و مؤسسات مقیم خارج از ایران‌ که در ایران دارای اقامتگاه یا نمایندگی نمی‌باشند تهران است‌.

کار جالب تیم پرشین حساب در دوره های صفرتاصد مالیات، در اختیار گذاشتن یک پرونده کاملا واقعی بعد از آموزش کامل اظهارنامه است تا شرکت کنندگان بتوانند با تحلیل ، ثبت سند و گزارش، اظهارنامه مالیاتی را از منظر تشخیص کارشناسان امور مالیاتی تکمیل کنند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  محاسبه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی همراه با مثال

حتما متوجه این ماده قانونی شده اید که لزوماً نباید همه پایان تیرماه اظهارنامه ارائه کنند و هنوز موسساتی هستند که مهلت ارائه اظهارنامه آنها فرا نرسیده است مانند دانشگاه و موسسات علمی آموزشی . اگر به متن قانون دقت کنید موعد مقرر را ۳۱ ام تیرماه تعیین نکرده بلکه صحبت از ۴ ماه پس از سال مالی است. اظهارنامه مالیاتی یکی از عملیات اجرایی مالیات است که بصورت کاملا” الکترونیکی ارائه میشود  . فرم های PDF اظهارنامه الکترونیکی یک چک لیست کاغذی است که شما با پرینت آن می توانید اطلاعات خود را در آن بنویسید و اصلاحات لازم را انجام دهید. درسایت www.tax.gov.ir  این فرمها با قابلیت چاپ به عنوان پیش نویس و به منظور آماده سازی اطلاعات جهت ثبت در سامانه الکترونیکی اظهارنامه با قابلیت PDF قرار داده شده است.این دقیقا یک کارعملی در دوره مالیاتی پرشین است همان مثال پرونده واقعی که با کمک و همراهی استاد تکمیل می گردد.

معمولاً در روزهای پایانی موعد چهارماهه جهت ارائه گزارش اظهارنامه به حوزه مالیاتی، ممکن است حجم کار بالا برود و شما نیاز به یک لیست کنترلی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با نحوه کنترل اظهارنامه مالیاتی، من فهرستی را در اختیار شما قرار می دهم تا در جریان این روند قرار بگیرید و با آرامش بیشتری این روزهای پر فشار را به پایان ببرید.

سرفصل کلی عملیات سامانه اظهارنامه مالیاتی 

• دانلود نرم افزار اظهارنامه الکترونیکی از سایت سامانه عملیات الکترونیکی مودیان
• نصب و راه اندازی نرم افزار
• تکمیل اظهارنامه الکترونیکی
• تهیه پرینت پیش نویس اظهارنامه به همراه کنترل نهایی
• ارسال اطلاعات با امضا و یا بدون امضای الکترونیک
• در پایان چاپ نهایی اظهارنامه الکترونیکی عملکرد

این مطلب را هم بخوانید:  مالیات در ایران چگونه طبقه‌بندی می‌شود؟

شروع مالیات مدل 

در مالیات مدل که فقط در دوره صفرتاصد مالیات اجرا میشود برای یادگیری اظهارنامه مالیاتی که یکی از سرفصل های جلسه این دوره می باشد ابتدا مسیر طراحی استراتژی به ترتیب زیر مشخص می شود و بعد از آموزش آن شرکت کنندگان باید یک پرونده واقعی را طبق همین قالب تحلیل و سپس وارد اظهارنامه کنند با این روش شما قادر خواهید بود ضمن یادگیری تکنیک ، به تنهایی بتوانید یک پرونده مالیاتی را بطر کامل به حوزه مالیاتی ارسا نمایید. مسیر استراتژی شامل موارد زیر است :

 1. تطبیق گروه فعالیت اظهارنامه با گروه شغلی در سامانه خرید و فروش فصلی
 2. به روز بودن مصوبه هیات مدیره در موارد مهمی شامل اندوخته قانونی و احتیاطی، افزایش سرمایه، مصموبات مجمع و رویت صورتهای مالی
 3. آنالیز کامل حجم فروش اینکه آیا واقعا بهای تمام شده و کسر از فروش با درصد سود قابل توجیه است؟
 4. جداسازی سود بانکی از سایر درآمدها
 5. تخصیص کامل سود سال جاری و ایجاد ذخیره مالیات و بستن با حساب سود انباشته پایان دوره
 6. محور بندی موجودی ها از ابتدای دوره + خرید – فروش تا پایان دوره ( گردش مواد در واحدهای بازرگانی و تولیدی الزامی است)
 7. تطبیق کامل لیست بیمه با هزینه حقوق به همراه صحت سنجی پرداخت ها با اسناد حسابداری صادر شده
 8. ثبت اصلاحی مالیاتهای جامانده مانند تکلیفی و اجاره و حق تمبر ها ….
 9. کنترل  کامل جدول استهلاک گیری و محاسبات مربوط به آن طبق ارزش دفتری جهت درج در صفحه ترازنامه اظهارنامه
 10. تطبیق ۴ دوره مالیات و عوارض ارزش افزوده با کدینگ سیستم حسابداری و برطرف کردن مغایرت ها
 11. کنترل پایش ارزش افزوده ( تسویه در پایان هر دوره ) و پرداخت همراه با ثبت صحیح اسناد حسابداری
 12. کنترل تمامی قبض های مالیاتی پرداختی در طول سال مالی جهت کسر از میزان مالیات محاسبه شده
 13. کنترل اظهارنامه دوم که منظور گزارش صورت معاملات فصلی است چون در هر دوره مجدد اظهار میگردد
 14. گرفتن تاییدیه از بدهکاران بصورت ریز گزارش کارکرد
 15. گرفتن تاییدیه از بستانکاران و تطابق با حسابها و اسناد پرداختنی
 16. اقدام برای امضا الکترونیک حداقل یک ماه قبل از ارسال
 17. برطرف کردن مغایرت نرم افزارحسابداری با صورتهای مالی اساسی
 18. آماده سازی تقدم و تاخرها در تاریخ اسناد و ثبت ها و پرینت مجدد اسناد
 19. کنترل گردش های منفی و خارج کردن از قرمز شدن مثلا تنخواه در هیچ زمانی بستانکار نمی شود
 20. کنترل جمع تراز حسابها کسر از حسابهای موقت با ترازنامه تعدیل شده
این مطلب را هم بخوانید:  5 راه مفید برای توسعه پایدار حسابداری در اقتصاد پس از کرونا

نکته ای که ارائه دراظهارنامه باید توجه داشته باشید لینک شدن سامانه ارسال اظهارنامه الکترونیکی با سامانه شماره اقتصادی است . بدین صورت که همه اشخاص حقیقی و حقوقی باید مرحله ثبت نام در سامانه صدور شماره اقتصادی انجام داده باشند و نام کاربری و رمز عبور را دریافت کرده باشند لذا در صورتیکه تاکنون در این خصوص اقدامی ننموده اید در اسرع وقت نسبت به دریافت موارد ذکر شده (شماره رهگیری سامانه ثبت نام و یا نام کاربری) از سامانه صدور شماره اقتصادی اقدام نمایید.

فقط یک کارشناس حرفه ای می تواند اظهارنامه مالیاتی را سلامت به مقصد برساند. پس اگر علاقمند هستید تسلط خود را در این خصوص و دیگر فرایندهای مالیاتی بالا ببرید پیشنهاد میکنیم حتما برای حضور در دوره صفرتاصد مالیات برنامه ریزی کنید :

اطلاعات کامل دوره صفرتاصد مالیات

257 دیدگاه ها

  • سلام

   لطفا برای مشاوره با بخش فروش به شماره های زیر تماس گرفته و در صورت نیاز، پس از هماهنگی میتوانید حضورا هم تشریف بیاورید.

   شماره های شرکت : ۲۲۷۲۴۵۶۴ و ۲۲۷۴۹۴۶۷ و ۲۲۷۳۵۲۶۳ و ۲۸۱۱۱۲۲۸ و داخلی های ۳۰۶ و ۳۰۳
   واحد فروش: ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰ و ۰۹۹۱۰۶۱۳۷۸۶

 1. یکی از مهمترین نکته هایی که باید در تکمیل مراحل مالیاتی بخصوص پیش ثبت نام کد اقتصادی باید در نظر داشته باشید، ثبت دقیق کد پستی است. کد پستی صحیح را باید با ارائه یک قبض تلفن از اداره پست به صورت حضوری دریافت کنید و برگه تاییدیه را نزد خود نگه داشته و همان را در سامانه اظهارنامه ها و کد اقتصادی منظور کنید.

  • سلام

   انشاالله موفق باشید و بتونیم در زمینه های حسابداری ، مالیاتی و بیمه ای کمکی در جهت پیشرفت به کاربران محترم بنماییم .

 2. مطالب خیلی عالی ، مفید و کاربردی است . واقعا از صمیم قلب به عنوان حسابدار و علاقه مند به پیشرفت دانش حسابداری به ویژه در بین حسابداران کم تجربه و تازه کاری که نیازمند حضور اساتید دلسوزی چون شما در کنارشان هستند ، تشکر و قدردانی میکنم . شما با این کار وظیفه انسانی خود را هم در رشد و تعالی و تربیت حسابداران اگاه وشریف انجام می دهید . کشور به سرانجام انضباط مالی بدون حضور حسابداران اگاه و شریف نخواهد رسید . بازهم تشکر و سپاس.

  • باسلام خدمت شما دوست محترم
   شما می توانید جهت ارتباط با کارشناسان پرشین حساب با یکی از شماره های ۲۲۷۲۴۵۶۴ و۲۲۷۳۵۲۶۳ و ۲۲۷۴۹۴۶۷ داخلی ۲ تماس حاصل فرمایید و از اطلاعات مربوط به مجموعه مطلع شوید.موفق و پیروز باشید.

 3. سلام وقت بخیر
  سال مالی یک شرکت با مسولیت محدود طبق اساسنامه از اول مرداد شروع می شود ولی دوره اظهارنامه های عملکرد شرکت فوق در سالهای قبل از تاریخ ۱/۱ تا ۱۲/۲۹ می باشد آیا این باعث رد دفاتر خواهد شد و چه پیشامدی برای شرکت خواهد داشت و چه راهکاری وجود دارد و اینکه برای دریافت دفاتر قانونی سال جدید در سایت تاریخ سال مالی را باید مرداد ماه ثبت نمود یا فروردین ماه ؟
  متشکرم

  • سلام دوست عزیز طبق قانون تا دو ماه بعد از ثبت می توان به تشکیل پرونده اقدام نمود و رویدادهای همان سال را در دفتر ثبت کرد و مجدد تا انتهای سال اقدام به درخواست دفاتر سال بعد نمایید. اینکه از اواسط سال شروع فعالیت داشته باشید مغایرتی با قوانین ندارد.

 4. با سلام
  اینجانب مجموعه شاه کلید را خریداری نموده ام در قسمت حقوق و دستمزد اشکالی که وجود داشت این بود که فیش حقوق برای هر پرسنل جداگانه طبق فرمول اماده نشده بود و باید دستی برای هر پرسنل پر می شد و اینکه در یک صفحه قرار نداشت . برای مثال وقتی شماره پرسنلی یک کارمند را در بالای فیش وارد می کنیم باید اطلاعات فیش ایشان نمایش داده شود
  ممنون از سایت خوبتان

  • سلام کاربر عزیز
   از توجه شما کمال تشکر را داریم
   فیش حقوقی که در قسمت حقوق و دستمزد قرار داده شده است، بعنوان نمونه است.
   روز حسابدار رو بهتون تبریک میگوییم.
   موفق باشید

 5. سلام من برای عملکرد سال ۹۱ شماره پرونده رو اشتباهی وارد کردم ولی مبلغ پرداختی به مالیات در ان شماره پرونده درست میباشد دو روز پیش برگ تشخیص سال ۹۱ برام اومده با رقم نجومی .به اداره مراجعه کردم گفت در سیستم ما اضهار نامه شما ثبت نشده به همین خاطر برگ تشخیص اومده .خلاصه اعتراض کردم رفتم پیش ریس گفت نصفش میکنم قبول نکردم گفت پس میفرستم کمیسیون .
  ایا الان میتونم از طریق نرم افزار شماره پرونده رو تصیح کنم ؟الان برج ۷ سال ۹۳ میباشد .
  اگر نه ایا به کمیسیون امیدی هست ؟ زیرا حداقل مبلغ پرداختی به مالیات در ان شماره پرونده اش درست میباشد

 6. پس چرا اداره دارایی سمنان هم در مورد اظهار نامه ارزش افزوده و هم معاملات فصلی تاکید بر تحویل آنها حتی پس از ارسال الکترونیکی ، به آن اداره کل را دارد؟
  لطفا راهنمایی کنید و دستورالعمل مربوطه را برای ابراز به اداره دارایی مبنی بر عدم نیاز به تحویل نسخ کاغذی اعلام نماییم.
  با تشکر

 7. با سلام مجدد
  برای اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده هم آیا پس از ارسال الکترونیکی باید نسخه کاغذی را به اداره دارایی تحویل داد یا نه؟

 8. با سلام
  میخواستم بدونم زمانیکه صورت معاملات فصلی را بصورت آنلاین ، با نام کابری و کلمه عبور ارسال می کنیم
  آیا نسخه کاغذی را باید به اداره دارایی تحویل بدیم؟
  و اگر باید می دادیم تا چند وقت بعد از ارسال فرصت داریم ؟ و چقدر مشمول جریمه می شویم؟
  مرسی

  • سلام کاربر محترم
   شما تا یک ماه پس از آخرین مهلت ارائه اظهار نامه، فرصت اصلاح آن را دارید.اگر اصلاحیه اظهارنامه شما منطقی و قابل قبول باشد موردی ندارد.تاریخ تولد اگر در اصلاحیه به طور صحیح وارد شود مشکلی به وجود نخواهد آمد.البته به یاد داشته باشید هر دو اظهار نامه شما(اصل و اصلاحی)بررسی می شود و موارد مغایرت این دو به طور کامل چک می شود.اما چون اصلاحیه مربوط به تاریخ تولد است مشکلی به وجود نخواهد آمد.
   موفق و پیروز باشید

 9. سلام

  من اظهارنامه عملکرد ۹۲ را ارسال کردم وکد رهگیری و تاریخ رو آن درج شد و تایید نهای جهت ارسال را دیدم. ولی پیامکی از دارایی دریافت نکرده ام چکار کنم؟
  آیا مشکلی متوجه شرکت خواهد بود.؟
  لطفا سریعتر پاسخ دهید

  با تشکر

 10. سلام خسته نباشید من امروز نام کاربری و کد رو دریافت کردم اما سیستم از من قبول نمیکنه و میگه اشتباهه هم با
  internet explorer امتحان کردم هم mozila اما قبول نمیکنه
  ممنون میشم

 11. سلام آقای حاجی محمدی

  من برای ارسال اظهارنامه ی اصلاحی با نسخه ی ۶،۰،۰،۳ اقدام کردم. نام کاربری و کد رهگیری پیش ثبت نام رو می خواد ازم. هنوز نام کاربری ندارم. کد رهگیری پیش ثبت نام رو زدم به جاش گفت با شناسه ملی مغایرت داره . شناسه ی ملی رو زدم خطای ۵۰۴ رو داد. که می گه مغایرت با اطلاعات کد اقتصادی. می شه لطفا راهنماییم کنید ؟

 12. سلام جناب حاجی محمدی. من هنگام ثبت اظهار نامه مالیات اجاره املاک اشتباها متراژ۱۸ متر را ۱۸۰ متر ثبت کردم. لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه می تونم اشتباهم را تصحیح کنم. با سپاس از شما

  • سلام
   در فرصت باقیمانده شما می توانید اظهارنامه اصلاحی ارائه دهید.
   وارد نرم افزار شوید اظهارنامه جدید را کلیک کنید . سمت راست تیک اظهارنامه اصلاحی را بزنید و وارد صفحات شوید و گزینه مورد نظر را اصلاح کنید.

 13. سلام جناب حاجی محمدی.
  من مهندس عمرانم ؛ هم پروانه حقیقی دارم و هم شرکت مهندسی(حقوقی) . در هر دو مورد هم پرونده مالیاتی تشکیل دادم ولی از تاریخ ۱۳۹۲/۸/۳۰ که شزکت رو ثبت کردم تا امروز کار نگرفتم و یعنی در آمد صفر بوده در مورد پروانه حقوقی هم به همین صورت. در حال حاضر یک نامه عدم کارکرد برای شرکت و یکی دیگه برای پروانه از نظام مهندسی گرفتم و به واحد مالیاتی تحویل دادم. حالا نیاز به ارسال اظهار نامه هست یا نه ؟

 14. سلام
  من یک بار اطلاعات را ارسال کردم و از سازمان پیامکی آمده که” برخی بخش ها را ویرایش کنم و مهلت آن را تا پایان ۳۱ تیر قرار داده است” ولی بعد از ویرایش و ارسال مجدد، خطای شماره ۲ می دهد!!
  لطفا مرا راهنمایی کنید.

 15. با سلام
  من اظهارنامه ام را ثبت کردم ولی وقتی که به قسمت ارسال بدون توکن میروم و تاییدیه ارسال را میزنم و گزینه بعد اعلام دوره ارسال اظهارنامه است که دکمه اوکی را میزنم و بعد تاییدیه اطمینان ار کد واحد مالیاتی است که دکمه اوکی اون رو هم میزنم.ولی دیگه هیچ اتفاقی نمی افته و ازم کد کاربری و رمز عبور نمی خواهد و یه فیلد با نام شرکتم و این که اطلاعات به سازمان ارسال نشده است میاد.میشه بهم کمک کنید؟؟؟؟

 16. با سلام وخسته نباشی
  من ورژن جدید اظهار نامه را دانلود کردم ولی نمی دونم چگونه اطلاعات ورژن قدیم رابه جدید انتقال دهم ممنون می شم کمکم کنید

 17. جناب حاجی محمدی سلام مجدد
  شرمنده ها ولی واقعا سیستم اداری مملکتمون داغونه اول قانون اجرا میشه بعد میرن سراغ درست کردن زیر ساختها ! تو این مدت هم ملت باید بدوند و بدوند و بدوند
  ۱۰۰ با تا حالا از پیش ثبت نام ایراد گرفته که مغایرت داره هیچ کسی هم نیست جواب آدم را بدهد که مغایرت با چیه و چطور رفعش کنیم رفتم ادراه پست کد پستی گرفتم بردم دارایی با کلی التماس خودشون اصلاحش کردن و گفتن برو اظهارنامه ات رو بفرست رسیدم محل کار دو ساعت نشستم تا جوابش بیاد بالا دیدم باز از یه چیز دیگه ایراد گرفته اون رو دویاره کنترل کردم باز ۲ ساعت نشستم اعتبار سنجی بشه الان که بازش کردم میبینم باز زده آدرس و کدپستی مغایرت داره (حالا چرا همون اول ایراد نگرفت خدا میدونه)! نه تلفن جواب میدن نه حضوری جوابت میدن سیستم هم که اینقدر داغونه و اعصاب خوردکنه که خدا میدونه من فقط موندم این اعتبار سنجی اتوماتیک انجام میشه یا یکی اونور نشسته و هی چپ و راست ایراد میگیره ! خدا وکیلی شما ها که دستتون میرسه و اوضاع رو میبینید بگید یه فکری بکنن ملت که فقط مالیات نیستن انسان هم هستن وقت و انرژی و هزینه مون فدای سر اداره دارایی لااقل یه ذره برای اعصاب و روانمون ارزش قائل بشن

  • سلام جناب طیفوری
   طاعات و عبادات شما قبول حق
   این روزها ترافیک کاری هر دو طرف بالا رفته و میتونه عامل اصلی مشکلاتی هم باشه . بهترین گزینه برای رفع این مشکل سامانه ۰۲۱-۳۵۰۸۷ است . شما میتوانید به صورت مستقیم با اپراتور سازمان امور مالیاتی مشکل خود را مطرح کنید . بهترین موقع تماس تلفنی بین ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر می باشد.
   موفق باشید.

 18. با سلام خدمت شما
  من کد پستی محل فعالیت را اشتباه وارد کردم و با کدپستی که برایم نامه از اداره مالیات آمده و کاربری و رمز را اعلام کرده همخوان نیست الان اصلاحیه درست کردم ولی ارسال نمی شود و خطای ۴۲ می دهد لطفا من را راهنمایی کنید.
  ممنون

 19. سلام
  درامد شریک رو باید جدا از درامد مودی اصلی وارد کرد یا جدا
  مثلا درامد کل دو میلیون تومانه باید دوتا یک میلیون تومن وارد کرد یا دو تا دو میلیون تومن

 20. با سلام و خسته نباشید
  بعد از وارد کردن کل مشخصات در اظهارنامه مالیاتی املاک، و ارسال آن، پیغام میدهد که کد واحد مالیلتی را وارد کنید. این در صورتی است که کد واحد به صورت اتوماتیک وارد می شود خواهشمند است مرا راهنمایی کنید
  با تشکر

 21. باسلام
  من همونی هستم که در موردپیام ” این شناسه ملی قبلا درسیستم ثبت شده است.لطفا مجدد سعی نمایید.” راهنمایی خواستم با اون شماره تماس گرفتم شماره پیگیری داد(آخه بعدازتایم اداری تازه تونستم ارتباط برقرارکنم) شماره پیگیری ۱۵۱۹۸۸ را داد حالا هرچی اون شماره پیگیری رو وارد می کنم میگه شماره پرونده اشتباه است چندنفربودیم حتی که یادداشت کردیم مطمئنم که شماره درسته گویا اینا قصد سرکار کذاشتن مردم رو دارن تورو خدا یه راه حل دیگه پیشنهاد کن واقعا به مشکل برخوردم. باتشکر

  • سلام
   تا وقتی که شما تاییدیه کد را نگیر ید اصالت ندارد . باید وارد قسمت اصلاح ثبت نام شماره اقتصادی شوید و در قسمت شماره موبایل مدیرعامل ویرایش را بزنید و کد فعال سازی مسیج شده را وارد کنید تا کد شما تایید و ثبت نام شما نهایی شود.

 22. با سلام و خسته نباشید.یک سوال در مورد ارسال اظهارنامه الکترونیکی داشتم.در موقع ارسال اظهارنامه،پیام میدهد که کد واحد مالیاتی وارد نشده،در صورتیکه،در هنگام پر کردن فرم اظهارنامه،با وارد کردن واحد مالیاتی،کد آن واحد به صورت اتوماتیک وارد می شود.لطفاً من رو راهنمایی کنید .ممنونم

 23. سلام.من پیش ثبت نام انجام دادم.اما با گذشت ۲۳ روز هنوز کدکاربری برایم ارسال نشده.این درحالی است که در سامانه نوشته کد کاربری برای شما ارسال شده است.
  اداره دارایی شهر ما گفتند که می توانی با کد پیگیری پیش ثبت نام،وارد شوی و اظهارنامه پر کنید.الا« هر کاری میکنم با کد پیگیری وارد نمیشود؟
  چیکار کنم.لطفاً راهنمایی کنید.

 24. با سلام و خسته نباشید و ممنون بابت وقتی که برای جواب این همه سوال صرف می کنین
  مادر من سال ۹۲ یه خونه سمت تهرانپارس خریده و اجاره داده و الان من می خوام اظهار نامه اش رو پر کنم (خودش ساکن غرب تهرانه) چند تا مشکل دارم اول اینکه تو اظهار نامه، اداره کل مالیاتی و کد واحد مالیاتی می خواد، اینا چی هستن؟ به جایی باید مراجعه کنه و من می تونم جاش برم کارای اداریشو انجام بدم یا خودش باید بره؟

  یک مورد دیگه اینکه تو اظهار نامه صفحه ۵ برنامه یه جایی نوشته معافیت اجاره قانون ۵۳ تا سقف ۱۵۰ متر در تهران، این خونه کلا ۶۰ متر هم نیست الان بهش مالیات تعلق می گیره؟ اگه نه چی کار باید بکنم که مالیات رو ۰ بزنه یا کم کنه؟

  لطفا اگه براتون امکان داره به سوالای من هم پاسخ بدین. من که هر چی فایلای توضیحات خود این برنامه رو خوندم هیچ جزئیاتی رو توش توضیح نداده همش گفته پر کنید یکی هم مثل من بار اولشه اصلا نمی دونه چی به چیه
  با تشکر

  • سلام کاربر گرامی

   اداره کل و واحد مالیاتی شما وقتی مشخص میشه که در اداره دارایی تشکیل پرونده داده باشید.
   موضوع شما همونطور که خودتون اشاره کردید طبق تبصره ۱۱ الحاقی به ماده ۵۳ ، منازل تا ۱۵۰ متر در تهران و تا ۲۰۰ متر در شهرستان از پزداخت مالیات بر درآمد اجاره معاف می باشند.

 25. با سلام و خسته نباشید زمانی که ارسال نهایی اظهار نامه را می زنم پیغام میدهد که بابد مالیات مربوط به این اظهارنامه را پرداخت کنید آیا اول باید پرداخت کنیم و چگونه؟؟

 26. باسلام
  من درقسمت پیش ثبت نام حقوقی بعدازواردکردن شناسه ملی و کدپستی مدام
  باپیام ” این شناسه ملی قبلا درسیستم ثبت شده است.لطفا مجدد سعی نمایید.” برمی خورم و اجازه ثبت نمیدهد.
  البته در ثبت نام سال ۹۱ چون شرکت تعاونی ما دارای چندین کدپستی است در قسمت هویتی یک کدپستی و درقسمت نشانی اقامتگاه قانونی کدپستی دیگری واردکرده بودیم که امسال دارایی به ما گفت که دراداره پست کدپستی دیگری برای شرکت ثبت شده و بایدوارد پیش ثبت نام شده وکدپستی و آدرسی که در پست ثبت شده را وارد کنید. با وجود این همه کدپستی من ندانسته یکی را وارد کردم که بعدهم به این مشکل برخوردم .خواهشا و لطفا مرا کامل راهنمایی بفرمایید
  در این شبهای عزیز از خدا برایتان عزت و سربلندی خواستارم. باتشکر

  • سلام کاربر گرامی
   این مشکل را می توانید از طریق تماس با ۳۵۰۸۷ برطرف کنید. حدوداً ساعت ۳ بعد از ظهر با این سامانه تماس بگیرید و با ارائه شماره پیگیری ، اپراتور در همان لحظه اصلاحیه لازم را انجام خواهد داد .
   موفق باشید.

 27. با سلام وخسته نباشید
  من یک سوال داشتم میخواستم بدانم هنگام پرکردن اظهارنامه اسم مدیر عامل وقت را باید نوشت یا مدیر عامل سال مالی؟

 28. با سلام و خسته نباشید
  من اظهارنامه رو به طور کامل پر میکنم ولی موقع ارسال خطای ۱۰۰ رو میده و میگه اینترنت وصل نیست
  ولی اینترنتم وصله
  آیا تنظیماتی داره یا اینترنت من مشکلی داره ؟
  ممنون میشم جواب بدین

 29. سلام
  اگر به هردلیلی نشد اظهار نامه الکترونیکی داد اظهار نامه دستی قابل قبول میباشد به نظر بنده قانونی نمیتونه جلوی اظهار نامه دستی را گرفت

 30. سلام مجدد خواستم بگویم موقع ارسال اطلاعات دو گزینه از من میخواهد اول نام کاربری و دوم کد رهگیری اگر در قسمت کد رهگیری کد رهگیری پیش ثبت نام نوشته شود در قسمت نام کاربری چه باید نوشت با توجه به اینکه بارها وارد سایت شده اما نام کاربری دریافت ننموده ام از حسن توجهتان ممنون و متشکر

  • سلام
   شما برای پیگیری نام کاربری دو تا اقدام میتونید انجام دهید :
   یکی تماس یا ۳۵۰۸۷ هست که بطور مستقیم میتونید مطرح کنید .
   راه دیگه مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی در سایت هست که در قسمت شماره اقتصادی پیگیری سریع ثبت نام را انتخاب می کنید و با وارد کردن شماره پیگیری گزارش وضعیت نام کاربری را به شما اعلام می کند.
   موفق باشید.

 31. آقا میثم، ضمن تشکر از زحمات حضرتعالی در مدیریت و به روزرسانی اطلاعات مفید این سایت، بنده بالای ۵ سال است که در قالب یک قرارداد خدمات مشاوره فناوری اطلاعات (بصورت ساعتی) با یک شرکت خصوصی کار می کنم. کارفرما از هر پرداخت، ۵ (و اخیرا ۳) درصد بعنوان مالیات کسر میکند و این تمام کسورات قرارداد است. بندی هم در قرارداد است که می گوید پرداخت کلیه مالیات ها و بیمه بر عهده مشاور است. من فکر می کردم این قرارداد استخدام است و بنابراین من لازم نیست مالیاتی بپردازم. الان به این موضوع شک کرده ام. سوال این است، من اگر بخواهم مالیاتم را خودم تسویه کنم، جزو کدام گروه قرار می گیرم؟ آیا من باید خودم را جزو صاحبان مشاغل حساب کنم؟ کدام گروه؟ یا اینکه باید فقط مالیات حقوقم را پرداخت کنم؟ در ضمن درصورتیکه امکان مشاوره حضوری وجود دارد، شماره تماس اعلام فرمایید. ممنون.

  • سلام آقای صمدی
   از توجهتون نسبت به مطالب سپاسگذارم ، از رضایت شما خوشحالیم .
   در این مورد لزوماً حتماً نباید شخص حقوقی باشید، شخص حقیقی هم موظف است کسورات قانونی قرارداد را خودش اجرا کند.
   قرارداد شما مشاوره است و ارتباطی با استخدام ندارد و شما طبق قانون قرارداد مشاوره منعقد کرده اید مگر بندی در قرارداد مبنی بر ایجاد استخدام وجود داشته باشد که خودش نیاز به قرارداد مجزای دیگری دارد. در قرارداد شما به غیر از ۳ درصد تکلیفی ، بقیه کسورات بر عهده شماست . شما میتوانید فیشهای تکلیفی را با مالیات پرداختی خودتان تهاتر کنید.

 32. با سلام خسته نباشید .در خصوص ارسال الکترونیکی معاملات فصلی مودیان ، من که مهندس هستم و درآمدم حاصل از حق امضا یا همون امضای نقشهای ساختمانی هست این معاملات را در کدوم بخش و به چه اسمی ثبت کنم .از گزینه های خرید ، فروش و ثبت قرارداد کدوم رو انتخاب کنم و در مورد طرف معامله کارفرما(شخص سازنده ساختمان که من ناظر آن یا طراحش هستم) رو بنویسم یا دفتری که اون شخص رو به من معرفی کرده ومعامله زیر نظر اون انجام میشه .ممنون

  • سلام مازیار عزیز
   شما باید تمامی مبالغ را باهم جمع بزنید و در قسمت فروش گزینه حد نصاب را انتخاب کرده و جمع مبالغ را ثبت و گزارش کنید. نظارت شما فروش خدمات تخصصی محسوب میشه .
   موفق باشید.

 33. با سلام و عرض ادب
  ما یک شرکت حقوقی ثبت شده هستیم در موقع پیش ثبت نام کد اقتصادی متاسفانه شناسه ملی را اشتباه درج نموده ایم
  اعتبار سنجی این اشتباه را از طریق اس ام اس بما اطلاع رسانی نمود .زمانی که وارد سایت پیش ثبت نام برای اصلاح شناسه ملی می شویم آن قسمت که شناسه ملی است ویرایش نمیشود هرچند، زمان ورود به سایت با همین شناسه اشتباهی وارد می شویم نا گفته نماند بالغ بر۱۵ بار اعتبار سنجی با اس ام اس از ما خواسته که شناسه را اصلاح نمئیم
  نمی شود جنابعالی ما را راهنمائی فرمائید که بسیار ممنونیم

  با عرض تشکر مجدد_مردانی

  • سلام جناب مردانی
   شما باید حضوری به واحد کد اقتصادی اداره دارای مراجعه کنید تا کاربران سازمان امور مالیاتی با ورود به بخش اطلاعات هویتی کد اشتباه را اصلاح کنند .
   متن اس ام اس را هم عیناً منتقل کنید .
   موفق باشید .

 34. با سلام
  پس از دانلود نرم افزار اظهار نامه مالیاتی و نصبش اکثر نوشته های برنامه به صورت ؟؟؟؟… نمایش داده میشود با توجه به اینکه کلیه موارد نصب را طبق دستور العمل راهنما اجرا کردم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

 35. سلام و عرض ادب
  قبلا در خصوص اشتباه بودن آدرس و عدم ثبت نام برای کد اقتصادی سوال پرسیدم الان با کمک دارایی مجددا ثبت نام کردم و هم اکنون با وارد کردن مشخصات در پیگیری پیش ثبت نام نوشته شده که کلمه عبور و نام کاربری صادر شد تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۷ ولی یک روز بعد پیامی اومد با این موضوع:مودی گرامی یادآوری مینماید با وجود مقررات قانونی و جرائم مربوطه ایرادات اعتبارسنجی پیش ثبت نام شما در بخش نشانی محل فعالیت بنگاه اقتصادی مرتفع نگردیده است
  حالا سوال بنده این است که آیا کار تمام شده است و کلمه عبور و…برایم پست می شود یا مشکل کماکان بقوت خود باقیست؟

  • سلام به شما
   مهمترین نکته ای که باید در تکمیل مراحل مالیاتی بخصوص پیش ثبت نام کد اقتصادی باید در نظر داشته باشید ، ثبت دقیق کد پستی است . کد پستی صحیح را باید با ارائه یک قبض تلفن از اداره پست به صورت حضوری دریافت کنید و برگه تاییدیه را نزد خود نگه داشته و همان را در سامانه اظهارنامه ها و کد اقتصادی منظور کنید . اگر تاکنون اقدامی انجام نداده اید ، هر چه سریعتر اقدام کنید.

 36. با سلام و خسته نباشید
  سئوال من به ارسال صورت معاملات فصلی مربوط می شه، من از روش offline استفاده می کنم و تمام فیلد های اجباری را وارد می کنم اما زمانی که ثبت را می زنم پیغام “خطا در ثبت” را می ده. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

  • سلام به شما
   میتونه دلایل زیادی باعث این خطا باشه ، شما باید با یک نفر متخصص تنظیم کنید تا مشخص شود کجا اشکال دارید . سامانه کاملاً هوشمند بوده و مشکلی ندارد . البته برای هر بار ارسال آفلاین می باید یک برنامه جدید نصب نمایید.

 37. با سلام و عرض ادب
  بنده نزدیک به چند مرحله ست که دارم ثبت نام برای کد اقتصادی انجام میدم ولی هر چند بار مینویسه کد پستی شما مغایرت داره به اداره پست هم که مراجعه میکنم میگن که محل کار شما دو کد پستی داره خلاصه هر بار یکیشونو وارد کردم و به چند طریق آدرس نوشتم و نهایتا بعد اط پیگیری باز سیستم میگه که بعد بررسی کد پستی مغایرت داره.بنظر شما من چکار کنم؟خوشحال میشم در این مورد کمکم کنید.با تشکر.

  • سلام آقای ارحام
   این مغایرت بخاطر اینه که آدرس منطبق با کد پستی که اداره پست ثبت کرده و روی قبوض منتشر میشه با آدرس محل فعالیتی که به اداره دارایی و سامانه ثبت نام اعلام شده مغایرت دارد ، آدرس در اداره دارایی باید منطبق با اداره پست باشد .

   موفق باشید .

  • با سلام
   با شماره ۰۲۱۳۵۰۸۷تماس بگیرید کد داخلی ۲ رو بزنید. و منتظر بمانید تا به اپراتور وصل شوید سپس مشکل پیش آمده رو مطرح کنید. از اون بخواهید آدرسی که طبق کد پستی هست رو برای شما بخونه و طبق آن در سیستم بزنید

 38. با سلام و خسته نباشید .اینجانب به مدت یک ماه است که برای دریافت کد اقتصادی پیش ثبت نام را انجام داده ام و کد رهگیری را دریافت نموده ام. اما رمز عبور را هنوز دریافت ننموده ام .من یک پروژه برداشتم که شرکت طرف قرارداد برای تسویه حساب شماره اقتصادی میخواهد و من هنوز شماره اقتصادی ندارم با توجه به مبلغ بالای قرارداد میخواستم بدونم آیا راهی برای تسویه حساب هست و باید چکار انجام دهم؟

  • با سلام
   دوست عزیز ثبت نام در سایت tax.gov جهت دریافت کد اقتصادی جدید است . ولی جهت در یافت کد اقتصادی باید دفترچه پیش ثبت نام اشخاص حقوقی رو از دارایی دریافت و اقذام به تکمیل آن کنید .پس از آن کد اقتصادی، شماره پرونده، و واحد مالیاتی مشخص میشود.

 39. با سلام خدمت شما … به من گفتند که سؤالم را در این جا مطرح کنم … البته سؤال من ربطی به اظهارنامه ندارد … و مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است …

  همانگونه که می دانیم؛ همه ی ما باید ضمن رعایت این قانون؛ اقدامات لازم را در هنگام خرید و عملیات مالی انجام بدهیم …

  یکی از اقدامات ما در بخش دولتی؛ ارتباط مالی با پیمانکاران است … اما گاهاً پیش می آید که پیمانکار ما حسب قرارداد و یا بواسطه ی هر عامل دیگر؛ مشمول دریافت جریمه می شوند ….

  سؤال من این است که آیا در هنگام اخذ این جرایم؛ باز هم باید مالیات بر ارزش افزوده را اعمال بکنیم یا خیر ؟

  در این مورد آیا استناد خاصی داریم؟ منظورم این است که چنین مواردی در متن قانون ارزش افزوده ذکر نشده است … اما آیا شما اطلاع دارید که موردی مشابهی که من طرح کردم؛ مثلاً در آرای صادره توسط مراجع مالیاتی؛ سابقه دارد یا خیر ؟ اگر هست؛ لینک و یا فایلی در این مورد می توانید به من معرفی بفرمایید ؟

  ممنون می شوم راهنمایی فرمایید … با احترام …

  • سلام پویا نعمت الهی عزیز
   از حسن توجه شما متشکرم ، دیدگاه شما مربوط به بخش مشاوره می شود ، در صورت تمایل می تونید به بخش مشاوره حسابداری پرشین حساب مراجعه کنید .
   موفق و پیروز باشید .

 40. با سلام
  اینجانب برای مرحله ی دوم ثبت نام کد اقتصادی مشکل دارم،نام کاربری و رمز عبور را دریافت کردم ولی گم کرده ام حدود ۲ ماه پیش هم با تلفن۳۵۰۸۷ تماس گرفتم مشکلم هم فکس کردم ولی هیچ جوابی برایم نیامد .شما اگر راه حلی دارید به من کمک کنید متشکرم

  • سلام به شما
   می توانید نامه ای مبنی بر مفقود شدن رمز عبور خود تنظیم کرده و به نزدیکترین حوزه مالیاتی ارائه کنید تا در صورت موافقت المثنی صادر گردد.

  • سلام کاربر گرامی
   می توانید بصورت کتبی درخواست مفقود شدن رمز عبور را به نزدیکترین حوزه مالیاتی ارائه دهید تا در صورت موافقت المثنی صادر گردد.

  • سلام کاربر محترم
   معمولاً کاربردش در افزایش سرمایه هست ، به اینصورت که شما برفرض ۱۰۰ هزار افزایش سرمایه داشته باشید باید ۱۰۰هزار ضربدر دو تقسیم بر ۱۰۰۰ را بپردازید .

 41. با سلام
  من در سامانه tax… پیش ثبت نام انجام داده ام اما الان نمیدونم با این کد ره گیری چطور شماره اقتصادی بگیرم
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • سلام آقای خسروی
   در حال حاضر با داشتن کد رهگیری می توانید معاملات را در سامانه آفلاین گزارش کنید . و باید منتظر دریافت نامه از اراده دارایی باشید، که در آن برای شما نام کاربری و رمز عبور اختصاص دارد .

 42. باسلام و خسته نباشید.در هنگام ارسال بدون امضای الکترونیکی خطای ۱۰۰ ظاهر می شود که از قرار زیر است:
  خطا در ارتباط با سرور، اتصال رایانه با اینترنت را بررسی نمایید. کد خطای ۱۰۰
  اما هیچ گونه مشکلی در اینترنت و شبکه وجود نداشته و بر روی چند دستگاه همین error دریافت می گردد.

  • سلام کاربر عزیز ،
   خطها امروز خیلی پر ترافیک هستند و مشکل از سرور سامانه عملیات الکترونیکی است . در حال حاضر کافی نت ها بخوبی این عملیات را ارسال می کنند .

 43. سلام
  تو قسمت پرداخت های انجام شده در جدول ۱۲ چی باید بنویسیم؟
  ما شرکت رنم افزاری داریم و هیچ کمک مالی و پرداختی تا حالا نداشتیم.
  همه رو صفر زدم باز گیر میده .همه رو یک زدم اختلاف تراز ایجاد میشه

 44. با سلام
  من اظهارنامه را تکمیل کرده و فرستاده ام اما از آن پرینت نگرفتم ، البته شماره اقتصادی را دریافت کرده ام، چگونه میتوانم پرینت بگیرم ؟؟؟

  • سلام محمد عزیز ، در همان سیستم که اظهارنامه را ارسال کرده اید ، در جستجوی اظهارنامه کد پستی را وارد کنید و چاپ اظهارنامه را انتخاب کنید .

 45. سلام جناب حاجی محمدی
  خسته نباشید
  من سال ۹۰ برای شرکتم پیش ثبت نام انجام دادم و کد رهگیری و شناسه ملی هم دارم، اما الان که در فرم اظهارنامه جدید رو انتخاب میکنم اینارو وارد میکنم میگه کد رهگیری اشتباهه، باید چیکار کنم؟ ممنون از راهنماییتون

  • سلام کاربر محترم ، علی بیژن عزیز
   از دومورد مطمئن شوید ، ورژن ۶ را دانلود کرده باشید، اطلاعات شما در ورژن قبلی نباید ثبت شده باشد و بطور کامل پاک شده باشد .

 46. با سلام و عرض خسته نباشید.
  در اظهرنامه های حقوقی در قسمت جدول شماره ۱۲ در صفحه ۱۱ که مربوط به ثبت کمکهای مالی پرداختی می باشد ما هیچگونه کمک پرداختی نداشته ایم اما هنگام ارسال اظهارنامه پیغام جدول ۱۲ را نشان می دهد. لطفا راهنمایی فرمایید

 47. سلام و خسته نباشید
  شرکت بنده تا کنون کمک های مالی پرداختی (بر اساس ماده ۱۷۲ ق م م) نداشته است اطلاعی هم نداشته ام که باید پرداخت شود حالا هم که می خواهم اظهار نامه پر کنم. الآن هم برای من مشکل پر نشدن جدول شماره ۱۲: پرداخت های انجام شده رو میگیره ، شما هم میفرمایید جزو گزینه هایی است که نباید صفر شود ، حالا راه حل چیست … لطفا راهنمایی ام کنید … با تشکر

 48. ُسلام و خسته نباشید
  یه سوالی داشتم ازتون
  ما یه کارخونه داریم که محلش به نام دو نفر شریک هستش و پروانه بهره برداری هم به نام دو نفره ولی به صورت حقیقی فعالیت داریم محصولاتمون رو کلا صادر کردیم تو سال ۹۱ ولی چون کارت بازرگانی فقط به اسم یکی از شرکا صادر میشه الان اداره دارایی برای شریک دوم صادرات ها رو قبول نمیکنه و میگه باید اظهار نامه مجزا پر کنید و همین مقدار صادرات رو هم برای شریک درامد حساب کنیم !! اگه راهنماییم کنید که چی کار باید بکنیم ممنون میشم

   • سلام ممنون از جواب سریع شما
    نه همون میزان رو به عنوان درامد تلقی میکنند و نه صادرات !!! یعنی میگن چون کارت بازرگانی به اسم یکی از شرکا است صادرات برای شریک دیگه حساب نمیشه !! و به همون میزان که صادرات شده برای شریک دیگه درامد تلقی میکنند و میخوان مالیت حساب کنیم برای اون مقدار !!

    • البته برداشت ادارات دارایی از این قضیه می تونه متفاوت باشه ، ولی چیزی که مشخصه این است که شما باید دواظهارنامه مجزا ارائه کنید ، ولی صادرات طبق قانون از مالیات معاف بوده و شما باید اینطور عنوان کنید که کلیه تولیدات با یک کارت بازرگانی شرکاء که در یک محل حضور داشته اند صادر شده است و هیچگونه معامله ای بین شرکاء رخ نداده است . اگر غیر از این برداشت شود می توانید از طریق دیوان عدالت اداری موضوع را پیگیری کنید .

 49. با سلام و خسته نباشید
  من اظهارنامه یه شرکت بازرگانی را همین دیروز رد کردم و پس از گرفتن کد رهگیری متوجه شدم عددی که برای خرید طی دوره ام رد کرده ام با خریدی که در گزارشات فصلی ارائه کرده بودم مغایر است!!!!!!!!! الان با این حساب هم کالای آماده بفروش هم موجودی آخر دوره و هم سود و زیان و نیز ترازنامه ام اشتباه است!!
  لطفا بنده رو راهنمایی کنید چیکار باید بکنم

  • سلام کاربر محترم
   اظهارنامه را باید اصلاح کنید ، بعد از ۳۱ تیر طی فراخوان سازمان امور مالیاتی گزینه اصلاح فعال شده و شما یکبار می توانید اظهارنامه را اصلاح کنید .
   با عضویت در خبرنامه جدید ترین اخبار و مقالات را دریافت کنید .
   موفق باشید .

 50. سلام خسته نباشید من در تکمیل اظهار نامه ها یه اشتباه کردم اگه ممکنه منو راهنمایی کنید . برای شوهر و برادر شوهرم که هردو ناظر نظام مهندسی هستن اظهار نامه پر کردم و ارسال کردم امروز که بردن امور مالیاتی برای تحویل ، بهشون گفتن شما باید از قبل پرونده تشکیل میدادین و مدارک میاوردین و حالا که میخوان پرونده تشکیل بدن مشکل اینه که من آدرس منزل پدری رو برای هردوشون وارد کردم و آدرس باید مربوط به مکانی باشه که قولنامه به نام خودشخص هست . میخوام اصلاحشم کنم اصلاح نمیشه چیکار باید بکنم؟ و اگر از ۳۱ تیر به بعد سایت برای اصلاح باز میشه خوب اونموقع تحویل نمیگیرن که! لطفا راهنماییم کنید ممنونم .

  • سلام کاربر محترم ، سرکار خانم بهاروند
   بعد از ۳۱ تیر به مدت کوتاهی گزینه اصلاح فعال می شود و شما تنها یکبار می توانید اظهارنامه اصلاحی را انجام داده و تحویل دهید .

 51. سلام
  درمورد اظهارنامه املاک(اجاره ای افراد حقیقی) درآمد کمتر از ۳/۰۰۰/۰۰۰ که به ماده ۱۴۷ شامل ما میشه حالا قسمتی داره که قید کنیم وسوال بعدی اینه که اگه مانده مالیات قابل پرداخت مثبت بشه(۲۸۰/۰۰۰)یعنی ما این مبلغ وباید واسه مالیات بدیم؟؟؟

   • ۲دو مغازه اجاره ای داریم که جمعا اجاره دریافتی سالیانه هردو ۲۴۰۰/۰۰۰تومان و مانده درامد ۱۸۰۰/۰۰۰ ومالیات متعلقه ۲۷۰/۰۰۰ باتوجه به اینکه درآمد سالیانه کمتر از ۵میلیونه بازم۲۷۰/۰۰۰ مانده مالیات قابل پرداخت شده در ضمن دوره قبل مالیات صفر شده بود.
    باتشکر از توجه شما

 52. با سلام و احترام
  وقتی می خواهیم اظهارنامه را ارسال کنیم خطای جدول شماره ۱۲ را می گیرد. با اینکه تمام موارد را به گفته یکی از دوستان صفر گذاشتیم باز هم ایراد برطرف نشده است. لطفاً راهنمایی فرمایید.
  با تشکر

 53. با عرض سلام و خستع نباشید
  مشکل من در ثبت اظهارنامه خطای مغایرت نداشتن اطلاعات با مرکز میباشد . که بارها و بارها اطلاعات وارد شده را با پرینت پیش ثبت نام چک کردم. ممنون میشوم اگر مرا یاری بفرمایید.

  • سلام کاربر گرامی ، اطلاعات شما بطور خودکار در سامانه از طریق ثبت نام کد اقتصادی ثبت شده است و اگر با وارد کردن کد رهگیری پیش ثبت نام در اظهارنامه اطلاعاتی مغایر با آن وارد شود این خطا را به شما می دهد.

   • جناب اقای حاج محمدی
    با عرض سلام و تشکر بابت پاسخ دهی سریع و راهنمایی
    مغایرتی در پرینت پیش ثبت نام و اطلاعات اظهار نامه دیده نمیشود. به نظر شما چه باید کرد ؟
    لازمه اینو هم اطلاع داشته باشید جدیدا خطای (۱) میده و میگه دوباره سعی کنید و باز هم فایده نداره

     • احتمال خیلی زیاد یکبار ارسال کردید و دوباره می خواستید اصلاح کنید که موفق نشده اید ، به هر حال در همان سیستمی که اظهارنامه را ارسال کردید وارد جستجوی اظهارنامه شوید ، گزینه ویرایش را انتخاب کنید و مجددا” اطلاعات را ثبت و کنترل کنید .

 54. درسته ولی درایی الان این اظهارنامه رو قبول نکرده و گفته که دو تا اظهارنامه جدا تحویل بدم
  باید این دو اظهارنامه رو ثبت کنم دیگه !!!!

 55. سلام خسته نباشید
  کد خطای شماره ۲ که میگه به علت مغایرت در اطلاعات ثبت شده کد رهگیری نمیده یعنی چی ؟
  من اظهارنامه املاک رو برای یک نفر پر کردم ولی مشخصات هر دو ملک اونو تو یه اظهارنامه وارد کردم که دارایی قبول نکرد و گفت جداشون کنم الان که وارد میشم تا دو تا اظهارنامه جدا تهیه کنم تو مرحله ارسال این پیغامو میده و ارسال نمی کنه .
  البته من گزینه اظهارنامه اصلاحی رو برای این نفر استفاده کردم ولی ارسالش نکردم
  الان باید چه کار کنم ؟

  • سلام کاربر گرامی
   در حال حاضر شما نمی تونید اظهارنامه را اصلاح کنید و غیر فعال است و فقط بعد از ۳۱ ام طی مدت کوتاهی فعال شده و شما می توانید اصلاح فوق را انجام دهید .

 56. سلام دوست عزیز
  من سال ۹۱ شرکت ثبت کردم ولی هنوز هیچ کاری با شرکت انجام ندادم اول اینکه باید حتما اظهار نامه رو پر کنم؟اگه آره باید همه مراحل مثل بقیه انجام بدم؟

 57. سلام دوباره خدمت مدیر گرامی
  سوال دارم در مورد پیش ثبت نام الکترونیکی جهت دریافت کد اقتصادی
  اینکه چطور و از کجا باید پیش ثبت نام کنم؟
  گفتن که کپی پیش ثبت نام + کپی پروانه اشتغال به کار طراحی و نظارتم (نظام مهندسی)و ببرم دارایی برای تشکیل پرونده ی مالیاتی بعدش نام کاربری و رمز عبور از سازمان ارسال میشه دوباره تو سایت برم برای تقاضای کد اقتصادی.
  درسته ؟ روال کار همینه؟

  • سلام کاربر گرامی
   شما باید به http://www.tax.gov.ir مراجعه کنید و وارد سامانه ثبت نام و صدور شماره اقتصادی شوید ، پس از انجام پیش ثبت نام کد رهگیری خود را دریافت می کنید و در مراحل بعدی پاکت پستی به آدرس شما ارسال می شود که محتویات آن رمز عبور و نام کاربری است .

 58. سلام و خسته نباشید .
  سوالی دارم چرا تو قسمت پیگیری وضعیت ثبت نام شماره اقتصادی که برای اصلاح اطلاعات اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره ملک لازم دارم کد رهگیری و وارد میکنم و عبارت امنیتی و تایپ میکنم مینویسه که عبارت امنیتی رو درست وارد نکردید در صورتی که درست وارد کردم !
  چطوری میتونم اطلاعاتم و اصلاح کنم و دوباره پرینت بگیرم؟

  • سلام کاربر محترم ، در حال حاضر اصلاح اظهارنامه غیر فعال است و بعد از ۳۱ تیرماه طی اطلاع رسانی سازمان به مدت ۱۵ الی ۳۰ روز فعال خواهد شد .

  • سلام کاربر عزیز ، پیغامی برای این error نمی دهد ؟ به احتمال زیاد اشکال سیتم است ، بکبار خارج شوید و مجدد وارد شوید برطرف می شود .

 59. با سلام
  من اشتباها بجای بند ج اظهارنامه بند ب رو پرکرددم و ارسال کردم.الان میخوام اظهارنامه اصلاحی رو ارسال کنم که خطای ۴۲ رو میده و میگه کد رهگیری اظهارنامه اصلی اشتباه است!با ورژن جدید هم امتحان کردم نشد.چیکار باید بکنم؟ممنون…

  • سلام کاربر گرامی
   گزینه اطلاح اظهارنامه غیر فعال است ، بعد از ۳۱ تیر ماه طی اطلاع رسانی فعال خواهد شد و یکبار می توانید آن را اطلاح کنید .

 60. با عرض سلام و خسته نباشید
  ۱-من پروانه کسب ندارم و می خواهم برای کد اقتصادی پیش ثبت نام کنم ولی سایت حتما شماره پروانه کسب رو می خواد؟من چیکار کنم در این قسمت؟
  ۲-نحوه محاسبه مبلغ مالیات در صفحه ۷و ۱۱ اظهارنامه به چه صورت می باشد و اگر فرمولی دارد لطف کنید توضیح صریحی بفرمایید.تعجیلا
  از شما بی نهایت متشکرم

  • سلام کاربر محترم
   در صورتی که پروانه کسب برای شما صادر نشده است ، شما می توانید برای گرفتن مجوز موقت اقدام کنید و مرحله پیش ثبت نام را انجام داده و کد رهگیری را دریافت کنید .
   در مورد صفحات ، لزوما” شما نباید همه صفحات را تکمیل کنید ، اگر مشمول فعالیت های شما می شود ، آن را تکمیل کنید ، صفحه ۷ ، مربوط به افرادی می شود که مالیات درآمدهای خود را قبلا” پرداخت نموده اند ، و در مورد صفحه ۱۱ ، اگر مشمول توافقنامه های مالیاتی ماده ۱۶۸ قانون مالیاتهای مستقیم هستید و کمک های پرداختی را ثبت کردید ، باید جدول را تکمیل نمایید .

 61. ا سلام
  بعد از ارسال اظهار نامه اشخاص حقیقی بند ب با امضای دیجیتال با پیغام (( کد خطای ۲۲ امضاءمعتبر نمی باشد)) مواجه شدم در صورتی که امضا معتبر و تاریخ انقضا آن هنوز نرسیده ۲۰۱۴و با همین توکن اظهار نامه ارزش افزوده را فرستادم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

 62. سلام
  ممنون از راهنماییتون
  من پارسال پیش ثبت نام رو انجام دادم اما هنوز موفق به دریافت نام کاربری نشدم
  چون هر بار ایرادهای الکی میگیره. تا حالا شاید ۴ بار شده که اصلاح کردم و دوباره فرستادم اما باز هم ایراد میگیره.
  از شناسه ملی گرفته تا کدپستی و آدرس پستی همه رو هر بار میگه اصلاح کن در صورتی که درست وارد کردم.
  نمی دونم چه دلیلی داره.
  همونطور که می دونید ورژن ۵.۰.۰.۶ نرم افزار ارسال اظهارنامه هم در سایت برای دانلود گذاشته شده.
  به نظرتون ممکنه در این ورژن جدید به جز کد رهگیری پیش ثبت نام، نام کاربری نخوان؟
  متشکرم از وقتی که میذارین و زحماتی که میکشین

  • سلام کاربر محترم ، جناب آقای کمالی
   خوشحالیم از اینکه توانستیم تا حدودی رضایت کاربران محترمی چون شما را برآورده کنیم .
   در حال حاضر نام کاربرای برای اشخاص حقوقی برداشته شده و دیگر موقع ارسال نیازی به آن ندارید . کد رهگیری فقط موقع ورود اطلاعات لازم است .
   موفق و موید باشید .

 63. سلام خسته نباشید حسابدار ما درسال ۹۰ در موقع تنظیم اظهار نامه شناسه ملی وکد پستی را صیحیح وارد نموده ولی در سال ۹۱ در زمان ثبت نام شناسه ملی و کد پستی را اشتباه وارد نموده در نتیجه پاکت کد اقتصادی واصل نشد ودر سابت عنوان شده که شناسه ملی وکد پستی اشتباه میباشد چگونه اصلاح نماییم ثبت نام مجدد می کنیم سایت قبول نمی کند واعلام میشود کد پستی اشتباه می باشد لطفا راهنمایی کنید

    • در مورد کد اقتصادی ، شمااگر مرحله پیش ثبت نام را در سال ۹۰ انجام داده اید و هنوز پاکت پستی برای شما نیامده ، می توانید از کد رهگیری پیش ثبت نام برای تکمیل اظهارنامه استفاده کنید ، و در مورد ارسال اظهارنامه اگر کد پستی را اشتباه وارد کرده اید ، می توانید اظهارنامه را یکبار اصلاح کنید ، در حال حاضر ممکن است گزینه اصلاح غیر فعال باشد و لی بعد از ۳۱ تیر طی اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی فعال خواهد شد .

 64. با سلام وخسته نباشید:

  ۲تا شماره تماس داخل سایت گذاشته شده برای مشکلات سامانه مالیاتی که هیچ کدام جواب گو نیستند (۳۵۰۸۷/۳۵۰۲۷۰۰۰ )میخواستم اگر شماره ایی به غیر از اینها برای شهرستان ها میشناسید که پاسخگو باشند لطفا بدهید

  • سلام سجاد عزیز
   برای اینکه کارتان راه بیفتد معطل شماره تماس ها نشوید و در اولین فرصت بصورت حضوری به سازمان امور مالیاتی منطقه خود مراجعه کنید .

 65. باسلام و خسته نباشید.در هنگام ارسال بدون امضای الکترونیکی خطای ۹۸ برای من ظاهر میشه میگه : اطلاعات ، ثبت نشده است لطفا با تلفن های مندرج در نرم افزار تماس حاصل فرمایید . لطف می کنید راهنمایم کنید

  • سلام کاربر محترم
   درحال حاضر مشکلات سرور و شلوغی خطوط و پایین آمدن سرعت در بعضی ساعات ، ارسال را با مشکل مواجه کرده است ، پاسخ سازمان فعلا” تکرار عملیات ارسال برای رسیدن به نتیجه است .
   موفق باشید .

 66. باسلام خدمت مدیر محترم سایت:
  بنده طی تلاش های مکرر اقدام به ارسال اطلاعات اظهارنامه مالیاتی کرده ام اما در برنامه بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات با خطای ۹۸ (اطلاعات به سازمان ارسال نشد)روبرو می شوم لطفا مرا راهنمایی کنید که چگونه این خطارا برطرف کنم و اطلاعاتم را ارسال کنم باتشکر.

  • سلام کاربر گرامی ، فعلا” پاسخ سازمان امور مالیاتی درباره این خطا ، مشکلات سرور و پر ترافیک بودن فضای نت عنوان می شود . مجددا” در ساعات دیگری اقدام کنید .

 67. سلام
  در سایت اظهارنامه الکترونیکی ذکر شده که :
  شایان ذکر است شرط ارسال اظهارنامه الکترونیکی برای مودیان حقیقی و حقوقی درج کد رهگیری پیش ثبت نام شماره اقتصادی می باشد. لذا در صورتیکه تاکنون در این خصوص اقدامی ننموده اید در اسرع وقت نسبت به دریافت مورد ذکر شده (شماره رهگیری سامانه ثبت نام) از سامانه صدور شماره اقتصادی اقدام نمایید.

  به نظرتون منظورش اینه که دیگه لازم نیست نام کاربری هم به همراه کد رهگیری وارد بشه؟

  • سلام ، منظورش این است که باید و حتما” در سامانه صدور شماره اقتصادی هر چه سریعتر ثبت نام کنید و کد رهگیری پیش ثبت نام را دریافت کنید .

  • سلام کاربر محترم ،
   اگر شخص حقیقی باشند و شرکتی ثبت نکرده باشند ، باید بصورت مجزا ارائه شود ، ولی در صورت ثبت شرکت اظهارنامه به نام مدیرعامل ارائه می شود .

 68. با سلام.وقتی در سامانه تاییدیه را میزنیم و پیغام اظهارنامه شما با موفقیت امضاء گردید و okرا میزنیم کد خطا ۲۳:مودی گرامی،امضای الکترونیکی شما منقضی گردیده است صادر میگردد ولی certificate تا ۲۰۱۴اعتبار دارد.ورژن برنامه ۲ ۵.۰.۰.۵ می باشد.لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر

  • سلام کاربر محترم
   تاریخ توکن شما محدودیت دارد ، تاریخ توکن را کنترل کنید ،اگر نتیجه نگرفتید ،گزینه بدون امضاالکترونیکی انتخاب کنید .

 69. سلام
  توی اظهارنامه وقتی۴ شریک داریم که دوتای انها همسر هستند آیا باید در اظهارنامه هر ۴شریک عنوان کرد که آنها همسر هستند؟

  • این اخطار وقتی به وجود می آید
   ۱) که مکان فایل اظهار نامه مالیاتی تغییر داده شده باشد.مثلا از روی فلش بروی کامپیوتر ریخته شده باشد یا برعکس
   ۲) یا فایل مورد نظر توسط ویروس یاب به عنوان ویروس شناسایی شده و اجازه کارکرد نرم افزار را نمیدهد.
   راهکار :
   ۱)فایل رو به محل مورد نظر باز گردانید.
   ۲)فایل رو بروی سیستم دیگر کپی و دوباره اقدام کنید

 70. سلام خسته نباشید من تمام مشخصات رو وارد میکنم ولی قسمت مبلغ سود و زیان وارد نمیشه
  و موقع ارسال پیغام خطا میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام کاربر عزیز
   در همان ابتدا که وارد می شوید راهنمای کاربران را مطالعه کنید ، مبلغ های سود و زیان را می توانید از طریق فلش های رو به پایین و به بالا ، کنترل کنید ، این فلش ها به شما نشان می دهد که اعداد سود و زیان از چه مرجعی ( صفحه ورود اطلاعات ) باید تکمیل گردد.

 71. الان هم با زدن ارسال پیام خطای اتصال رایانه با اینترنت را بررسی کنید میاد.اینترنت adsl هست و وصل میشه مشکلی نداره.بخاطر چیه این پیغام؟

 72. سلام دوتا سوال داشتم:برای نام کاربری موقع ارسال اظهارنامه، نام کاربری پیش ثبتنام کداقتصادی رو وارد میکنم اول پیغام داد اشتباهه دوباره ارسال زدم پیغام داد نسخه برنامه قدیمیه.اگه ورژن جدید رو دوباره دانلود کنم و در همون مسیر قبلی نصب کنم دوباره باید اطلاعات وارد بشه؟و سوال دوم چجوری اطلاعات رو به کافینت انتقال بدم ارسال بشه؟با تشکر فراوان

  • با عرض سلام
   در حال حاضر ورژن ۵ هم که جدیدترین ورژنه ، مشکل داره ، تا هفته پایانی صبر کنید ، احتمالا” یا ورژن دیگری از طرف سازمان ارائه می شود و یا بخشنامه ای برای این مشکل صادر می کنند .
   با عضویت در خبرنامه پرشین حساب ، مطالعه تازه های حسابداری را از دست ندهید .
   موفق باشید .

 73. از کد رهگیری استفاده میکنم ولی برای قسمت نام کاربری که باید شناسه ملی را وارد کنم سیستم قبول نمیکند در صورتی که برای نمایش اظهارنامه همان شناسه را وارد میکنم

  • در حال حاضر همه اشخاص حقوقی با این مشکل مواجه هستند ، فعلا” باید صبر کنید تا هفته پایانی ، احتمال خیلی زیاد ورژن دیگری ارائه می شودکه نیاز به ورود نام کاربری نداشته باشد و یا ممکن است برای کاربرانی مثل شما ارائه اظهارنامه بصورت دستی ابلاغ گردد.

 74. با تشکر از سایت خوبتون من هم مانند سایر عزیزان مشکل ارسال اظهارنامه را دارم .
  شرکت ما در مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی می باشد و فقط کد رهگیری دریافت کردیم نه نام کاربری . برای ارسال اظهار نامه وقتی به جای نام کاربری از شناسه ملی استفاده میکنم پیغام نامعتبر بودن میدهد .
  خواهشمند است سریعاً راهنمایی بفرمایید
  ضمناً ورژن ۵ را نصب کردم
  (در ضمن چرا باید به کافی نت مراجعه کرد مشکل همه ما یکی است پس اشکال از یک نفر نیست )

  • در ورژن ۵ ، بعد از زدن گزینه ارسال اظهارنامه و نبودن ٍمشکلات تکمیل در صفحات ، این پیغام را به شما می دهد ( اظهارنامه با موفقیت ثبت شد کد رهگیری شما ). کافی نت به دوستانی پیشنهاد می شود که با سرعت پایین اینترنت مواجه هستند .

 75. سلام.باتشکر از سایت خوبتون .من نام کاربری و شناسه ملی رو درست وارد میکنم ولی پیغام شناسه ملی نامعتبر است رو میده.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی سریع شما.چندروز پیش از سایت دانلود کردم.نوشته ویرایش۵،۰،۰،۳ که فکر کنم همون ورژن جدید هست.نام کاربری پیش ثبتنام با نام کاربری شماره اقتصادی فرق داره؟ممکنه از نام کاربری باشه؟ولی پیغام خطا همونطور که گفتم شناسه ملی نامعتبر است هستش.

   • اشخاصی که هنوز پاکت پستی را از سازمان مالیاتی دریافت نکرده اند باید از کد رهگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی استفاده کنند .

 76. سلام خسته نباشید از محبتی که به کاربرا دارین ممنونم. من اظهار نامه رو تکمیل کردم بعد از اینکه گزینه ارسال اطلاعات بدون امضا رو میزنم تو صفحه جدید جای نام کاربری شناسه ملی میزنم و کدرهگیری پیش ثبت نام رو هم وارد میکنم (یعنی همون ارقامی که برای جستجوی اظهار نامه وارد میکنم ) ولی میگه نامعتبر می باشد لطفا راهنماییم کنید متشکرم

  • سلام کاربر محترم ، بعد از اینکه پنجره (تنها یکبار قادر به ارسال اطلاعات می باشید ) را تایید کنید، سیستم یک کد رهگیری به شما می دهد ، بعد از این مرحله دیگر نمی توانید وارد شوید و بلافاصله باید برای پرینت اظهارنامه اقدام کنید ، که کد رهگیری و تاریخ ارسال بالای صفحه چاپ می شود . پس از چاپ اظهارنامه را مهر کرده و تحویل دهید .
   از توجه شما ممنونم ، با عضویت در خبرنامه پرشین حساب از جدیدترین مطالب این سایت استفاده کنید .

   • سلام از اینکه با این سرعت جواب دادین ممنونم. من هنوز موفق به ارسال اظهارنامه نشدم. منظورم از سوال قبلی این بود که چرا وقتی شناسه ملی و کد رهگیری پیش ثبت نام رو وارد میکنم ارسال نمیشه و پیغام میده اشتباس؟مگه نام کاربری همون شناسه ملی نیس؟

    • سلام کاربر گرامی
     درحال حاضر سرعت اینترنت برای ارسال با مشکل مواجه شده ، شناسه ملی و کد رهگیری مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی گزینه های مورد تایید سازمان امور مالیاتی است ، توصیه میکنم به کافی نت مراجعه نمایید .

     • سلام با تشکر از راهنمایی هاتون اظهار نامه رو ارسال کردم مشکلم این بود که ورژن من قدیمی بود ۵۰۰۲ بود نسخه جدید ۵۰۰۶ رو دانلود کردم بازم ممنونم و از اینکه با سایتتون آشنا شدم خیلی خوشحالم روزی چند بار سر میزنم و استفاده میکنم واقعا مفیده . موفق باشید.

    • با سلام
     توی اشخصاص حقوقی وقتی که بخوای اظهارنامه را ارسال کنی حتما باید نام کاربری وداشته باشی حالا نام کاربری چیه ؟ همون نامه ای که بعد از پیش ثبت نام کد اقتصادی از طرف سازمان امور مالیاتی واسه شما ارسال میشه حالا اگه اونو نداشته باشید به هیچ عنوان نموتونید اظهارنامه را ارسال کنید

     • سلام
      کد رهگیری رو وارد قسمت پیگیری شماره اقتصادی در سایت tax.gov.ir وارد کنید تا از زمان ارائه نام کاربری خود با خبر شوید ، اگر ثبت نام اخیر نباشید حتماً نام کاربری شماره اقتصادی برای شما صادر شده است . موضوع را خیلی سریع پیگیری کنید. چون وقت زیادی ندارید .
      موفق باشید .

 77. سلام
  من اظهارنامه یکی از مودیامون رو کامل می کردم که اطلاع کاملی از شرکا نداشتم( لازم بذکره ما مودیامون همه علی الارس هستند و مدیرمون اعداد رو اعلام میکنه و من اظهارنامه ها رو کامل می کنم) توی این یه مورد از روابط شرکا خبر نداشتم و نمیدونستم دوتاشون همسر هستن و اظهارنامه رو تایید و ارسال کردم حالا باید چکار کنم و البته ایا توی اظهارنامه سایر شرکا هم باید کد ملی همسران رو وارد کنیم ؟
  با تشکر

  • شما می توانید گزینه اصلاح اظهارنامه را انتخاب کنید و بعد از اطلاح مجددا ارسال کنید ، درصورتی که غیر فعال بود بعد از ۳۱ تیر ماه به مدت ۱ ماه فعال خواهد شد .

 78. این اخطار وقتی به وجود می آید
  ۱) که مکان فایل اظهار نامه مالیاتی تغییر داده شده باشد.مثلا از روی فلش بروی کامپیوتر ریخته شده باشد یا برعکس
  ۲) یا فایل مورد نظر توسط ویروس یاب به عنوان ویروس شناسایی شده و اجازه کارکرد نرم افزار را نمیدهد.
  راهکار :
  ۱)فایل رو به محل مورد نظر باز گردانید.
  ۲)فایل رو بروی سیستم دیگر کپی و دوباره اقدام کنید

 79. باسلام خسته نباشید.یه سوال داشتم؟ولاه من واسه اظهارنامه مالیاتی خودم مشخصاتمو وارد کردم وحتی کد رهگیریم از نرم افزار دریافت کردم ولی پرینت نگرفتم دوباره وارد میشم که پرینت بگیرم از سامانه برای ارائه به اداره مالیاتی مربوطه از طریق کد رهگیری خطا شماره ۲میزنه واون پرینت برگه مالیاتیو نمیده ومن نتونستم بگیرم..لطفا راهنمایی کنیدوراهنمایی لازمو به میلم(mohamadmehdiizadi@yahoo.com) سندکنید.
  چگونه من از طریق کدرهگیری وارد سیستم شده وپرینت مالیاتیو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 80. با سلام
  موقع ارسال اظهارنامه اشخاص حقوقی به جای نام کاربری چه عددی را باید وارد کنیم ضمنا در صورتی که باید شناسه ملی را وارد نماییم با وارد کردن شناسه ملی پیغام اشتباه بودن می دهد با اینکه چندین بار اعداد ورودی را چک کرده ام

  • سلام کاربر محترم
   اگر هنوز پاکت ارسالی از سازمان امور مالیاتی ( نام کاربری و رمز عبور ) را دریافت نکرده اید ، می توانید کد رهگیری مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی را وارد کنید .

   • با سلام
    تشکر از اهمیت دادن به سوالات کاربران
    هنگام ارسال اظهارنامه بدون امضا الکترونیک نام کاربری و کد رهگیری اجباریست ولی متاسفانه هنوز نام کاربری را دریافت نکرده ام و برای ارسال خطای نامعتبر بودن می دهد به پیشنهاد شما جای نام کاربری کد رهگیری را وارد نمودم که باز هم خطا می دهد واقعا نمی دونم چکار کنم؟ ممنون می شوم کمک کنید.

    • سلام کاربر محترم ،
     اگر با وارد کردن کد رهگیری پیش ثبت نام شماره اقتصادی نتیجه نمی گیرید ،با یک نسخه از اظهارنامه سال قبل ، به کافی نت مراجعه کنید .

 81. بسیار سپاسگذارم از اینکه به این سرعت پاسخم را دادید.
  سیستم حسابداری مطمئن چیه؟ آیا نرم افزار خاصی را توصیه میکنید؟
  دیگه اینکه آیا کسی که عهده دار پخش مواد غذایی هست و از تولید کننده میخره و با سود ناچیزی بدست فروشندگان جزء میرسونه، باید مالیات بر ارزش افزوده هم بپردازه؟؟
  تشکر

  • کاربر محترم ۲ پست زیر را می توانید در همین وبسایت مطالعه کنید :
   ۱- نرم افزار حسابداری ابزار کاربردی دنیای حساب
   ۲- مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟

 82. سلام
  توی اظهارنامه اشخاص حقیقی وقتی که شریک داشته باشیم یه قسمت فعال می شود با عنوان«نام شراکت» منظور از این مورد چیه؟
  وقتی که یه کادر ستاره دار است یعنی باید حتما تکمیل شود یعنی باید تمامی موارد داخلی تکمیل شود یا تنها قسمتی از ان کافی است؟مثلا همین قسمت «نام شراکت» را می توان تکمیل نکرد؟

  • کاربر محترم ، ارسال اظهارنامه با امضا و یا بدون امضای الکترونیکی صورت می گیرد و پس از ارسال کد رهگیری داده می شود .

   • سلام
    این نام کاربری درگیر کرده مارو! فرم رو تکمیل کردم تو قسمت ارسال بدون امضا نام کاربری رو میخواد حتی شناسه ملی حقوقی رو هم میدم جای نام کاربری قبول نمیکنه!
    لطفاً راهنمایی بفرمایید

    • سلام کاربر محترم
     نام کاربری و رمز عبور پس از ثبت نام در سامانه کد اقتصادی برای شما ارسال خواهد شد ، در صورت نداشتن می توانید از کد رهگیری پیش ثبت نام استفاده کنید .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here