خبر سیل در کشور منجر به معافیت مالیاتی شد!

2
751

خبرسیل باعث ناراحتی همه ملت ایران شد . در ادامه خبری که اخیرا در رسانه مالیاتی کشور منتشر شد باعث خوشحالی است که تمام ملت ایران از جمله مردم، سازمان ها و دولت و دیگر قوه ها علی الخصوص نیروی های مسلح در حد توان خود به کمک هموطنان عزیزمان در مناطق سیل زده شتافته اند.
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به وقوع حادثه سیل در برخی استان های کشور، کمک مالی به سیل زدگان این استان ها از طریق حساب های تعیین شده را قابل کسر از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۱۳۹۸ آنها دانست.

تشکر فراوان 

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمدقاسم پناهی، سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور وقوع حادثه سیل در شهرهای مختلف کشور که موجب جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان شد را تسلیت گفت.وی ضمن ابزار همدردی با هموطنان سیل زده از تدابیر سازمان امور مالیاتی کشور به منظور افزایش مشارکت مردم در تامین خسارات ناشی از سیل خبرداد و افزود: با توجه به وقوع سیل در برخی استان های کشور، کمک مالی به سیل زدگان این استان ها قابل کسر از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۱۳۹۸ آنها است.

پناهی عنوان کرد: وجوه پرداختی برای کمک به آسیب دیدگان حادثه سیل به حساب های اعلامی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی(ره) از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۱۳۹۸ منبع مالیاتی که مودیان محترم مالیاتی انتخاب می کنند، قابل کسر می باشد.وی خاطرنشان کرد: مفاد این اطلاعیه برای اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شده است.

این مطلب را هم بخوانید:  حسابداران مراقب پروژه های دارویی باشند!

خبر سیل

هم کمک و هم معافیت !

پیشنهاد خوب سازمان امور مالیاتی مربوط به ماده ۱۷۲ می شود و باصطلاح مطابق این خبر سرپرست سازمان امور مالیاتی به نوعی یک تغییر بطور موقت در این ماده رخ داده است و آن هم کمک به سیل زدگان استان های مختلف کشور است. مطابق ماده ۱۷۲صد درصد (۱۰۰%) وجوهی که به حساب­های تعیین شده از طرف دولت به منظور بازسازی یا کمک و نظایر آن به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود و همچنین ‌وجوه پرداختی یا تخصیصی و یا کمک­های غیر نقدی بلاعوض اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی جهت تعمیر، تجهیز، احداث و یا تکمیل مدارس،‌دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و مراکز بهداشتی و درمانی و یا اردوگاه­های تربیتی و آسایشگاهها و مراکز بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر و کتابخانه و مراکز فرهنگی و هنری(‌دولتی) طبق ضوابطی که توسط وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فن­آوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی تعیین می‌شود از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال پرداخت منبعی که مودی انتخاب خواهد کرد قابل کسر می‌باشد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

چگونگی اقدام 

همانطوری که ملاحظه میفرمایید مبحث سیل زدگان در ماده گنجانده نشده است ولی با ابلاغیه جدید سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور اگر تصمیم به کمک به هموطنان سیل زده را دارید می توانید از حساب نهادهای اعلامی در این ماده استفاده کنید تا با ارایه مستندات وجوه واریزی بتوانید از صد در صد معافیت مالیاتی آن استفاده کنید. قطعا اولویت همه عزیزانی که به هر مدلی کمک میکنند اجر الهی است .

تشکر از همه ملت ایران و کلیه ارگانهای اجرایی کشور

این مطلب را هم بخوانید:  بانک نمونه سوالات آزمون بازار سرمایه در راه است

2 دیدگاه ها

  1. با عرض سلام و خسته نباشید.میخواست تشکر کنم از این سایت خوبدون. من ترم آخر ارشد حسابداری هستم. و خیلی دوست دارم که وارد بازار کار شوم . ولی نمیتونم از کجا شروع و چکار کنم. هر جایی هم که برای کار مراجعه میکنم میگن باید به کارت مسلط باشی ولی متاسفانه جایی کار نکردم و تجربه ندارم . واز این بابت خیلی نگرانم و نمیدونم چکار کنم.

    • سلام درود بر شما
      شما میتوانید یه دوره کاراموزی بروید و یا در کلاس های اموزشی عملیات محور شرکت نمایید پکیج ثروت افرین محصول شرکت پرشین حساب میتوانید خریداری نمایید

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here