چگونه اظهارنامه مالیات خانه های خالی را ارسال کنیم؟

0
1536

مالیات خانه های خالی

روزهای پایانی ارسال اظهارنامه  املاک است تلاش تیم پرشین حساب بر این بوده تا تمامی موارد و نکات مالی و مالیاتی را در این مدت به شما آموزش دهد. نکاتی که هر کدام می توانست مشکل حداقل ده ها  پرونده مالیاتی را  رفع کند. در این مدت حتی بودند افرادی که به ما اعتراض داشتند که چرا نکات مالیاتی را به راحتی و رایکان در اختیار دیگران قرار می دهید؟ اینها مشاوره های مالیاتی است که در بیرون ازاین سایت با هزینه های بالا در اختیار مودیان قرار داده میشود. اما هدف تیم پرشین حساب افزایش سطح علمی در زمینه های مالی و مالیاتی است و با افتخار در این راه تلاش می کنیم.

امروز برای شما نکته ای دیگر در مورد مالیات خانه های خالی بیان خواهیم کرد. همانطور که می دانید سازمان امور مالیاتی بیان داشته است که به املاک خالی هم مالیات تعلق می گیرد و مالکانی که در دوره ایی ملک خالی داشته اند باید اعلام نمایند تا در صورت خالی بودن مشخص باشد.

مالیات خانه های خالی

ولی نحوه اعلام باید چگونه باشد؟

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

زمانی که در اظهارنامه املاک وارد می شوید در صفحه نخست باید اطلاعات مالک و حوزه مالیاتی را وارد نمایید. در ادامه شما به صفحاتی هدایت خواهید شد که می بایست اطلاعات مستاجر وارد شود در غیر این صورت نرم افزار اجازه ادامه راه را به مودی نمیدهد. حال سوال اینجاست ملکی که خالی بوده و مستاجری نداشته چگونه اظهارنامه اش را ارسال کنیم؟

شما برای ارسال اظهارنامه مالیات املاک خالی کافیست که با نامه کتبی که حاوی تمام اطلاعات مالک و حوزه مالیاتی و آدرس ملک است به اضافه قبوض آب و برق و گاز و.. که نشان دهنده عدم کارکرد و عدم استفاده در مدت مذکور است را به حوزه مالیاتی خود برده و در پرونده خود قرار دهید.

این مطلب را هم بخوانید:  چگونگی تشخیص مالیات از طریق قبض برق

نکته : اگر در یک سال مالیاتی که قصد ارسال اظهارنامه دارید ملک شما به فردی اجاره داده شده و در مدت کوتاهی از آن ملک رفته است و بعد از آن ملک شما خالی بوده ، باید در اظهارنامه املاک نام و اطلاعات مستاجر را وارد کنید و مدت اجاره او را منظور نموده، مابقی تایمی که ملک خالی بوده نیازی به اعلام نیست چون در سیستم مشخص است.

تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر قانون در مورد مالیات خانه های خالی صراحت دارد: “وزارت راه و شهرسازی موظف است حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون «سامانه ملی املاک و اسکان کشور» را ایجاد کند. این سامانه باید به گونه‌ای طراحی شود که در هر زمان امکان شناسایی برخط مالکان و ساکنان یا کاربران واحدهای مسکونی، تجاری، خدماتی و اداری و پیگیری نقل و انتقال املاک و مستغلات به صورت رسمی، عادی، وکالتی و غیره را در کلیه نقاط کشور فراهم سازد. وزارت راه و شهرسازی موظف است امکان دسترسی برخط به سامانه مذکور را برای سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد کند.”

امیدوارم مطلب امروز توانسته باشد به دانسته های مالیاتی شما بیافزاید

 

مطالب مرتبط 

توجه به نکات مهمی درباره اظهارنامه املاک

 

اگر مودی چندین ملک داشته باشد چگونه اظهارنامه املاک ثبت کند؟

 

پاسخ به ۲۷ سوال درباره اظهارنامه درآمد املاک

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here