۲ بخشنامه کلیدی برای صدور گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

0
1871

آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده

 

آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده

 

با نام خدا

اگر می‌خواهید از حسابداری، درآمد شایسته‌ای داشته باشید این ویدئو را ببینید:

هنوز مشکل بیشتر مودیان امور مالیاتی در بیشتر حوزه های ارزش افزوده گیر افتاده است و می توانم به جرات عرض کنم که اصلی ترین آن عدم دریافت گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده است. اگر هنوز اطلاعات کاملی از حوزه آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده ندارید برای تکمیل فرآیند اطلاعات خود پیشنهاد میکنم حتما لینک های اماده شده در انتهای همین صفحه را حتما مشاهده کنید. آموزش مالیات بر ارزش افزوده فقط به آموزش اظهارنامه مالیاتی، کدینگ مالیات بر ارزش افزوده ختم نمی شود شما باید از جزئیات و نحوه اجرای بخشنامه های مالیاتی نیز اطلاعات داشته باشید.

۲ بخشنامه کلیدی

بهترین مشاوره مالیاتی شما در حوزه مالیات بر ارزش افزوده بخشنامه های شماره ۵۳۹-۹۳-۲۰۰ و بخشنامه شماره  ۵۱۵-۹۵-۲۶۰ می باشند که توصیه میکنم چندین بار آنها را مطالعه کنید تا در ارزش افزوده ابهامی نداشته باشید. هم اکنون بیشترین مشکل فعالان حوزه پیمانکاری و بازرگانی و حتی اشخاص حقیقی از بابت ندانستن این دو بخشنامه می باشد.

بخشنامه شماره ۵۳۹-۹۳-۲۰۰

شرایط صدور گواهینامه ثبت‌نام
۱. ثبت‌نام نهایی مؤدی در سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir و تکمیل ثبت‌نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir ؛
۲. درخواست صدور گواهینامه ثبت ‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده توسط مؤدی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده؛
۳. راستی آزمایی و تکمیل اطلاعات پرونده مؤدی مطابق دستورالعمل راستی‌آزمایی ثبت‌نام به شماره ۴۶۹۷/۲۶۰/د مورخ ۰۱/۱۱/۱۳۹۲؛
۴. ارائه کلیه اظهارنامه‌های دوره‌های مشمولیت مؤدی که تاکنون مورد رسیدگی قرار نگرفته است؛
۵. پرداخت یا ترتیب پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده ابرازی و یا قطعی شده.
نحوه صدور گواهینامه ثبت‌نام توسط واحدهای خدمات مؤدیان
۱. مراجعه به فهرست مؤدیان متقاضی گواهینامه ثبت‌نام در قسمت مدیریتی سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir/admin در منوی «گواهینامه ثبت‌نام» زیر منوی «صدور گواهینامه ثبت‌نام» توسط کاربران خدمات مؤدیان؛
۲. بررسی و تأیید بندهای «۱»، «۳»، «۴» و «۵» قسمت شرایط صدور گواهینامه ثبت‌نام این دستورالعمل توسط کاربران خدمات مؤدیان؛
۳. تعیین و پیشنهاد مدت اعتبار گواهینامه ثبت‌نام توسط کاربران خدمات مؤدیان در سامانه مالیات بر ارزش افزوده در منوی «گواهینامه ثبت‌نام» زیر منوی «صدور گواهینامه ثبت‌نام» و ارسال به کارتابل رئیس امور مالیاتی ذیربط جهت تأیید نهایی؛
تذکر: مدت اعتبار گواهینامه برای مؤدیانی که بدهی مالیاتی خود را پرداخت نموده‌اند یکسال و برای مؤدیانی که ترتیب پرداخت آن را داده‌اند شش ماه خواهد بود.

۴. مراجعه رئیس امور مالیاتی به بخش مدیریت سامانه مالیات بر ارزش افزوده منوی «گواهینامه ثبت‌نام» زیر منوی «تعیین وضعیت گواهینامه ثبت‌نام» و مشاهده فهرست مؤدیانی که درخواست گواهینامه ثبت‌نام آنان توسط کاربران خدمات مؤدیان تأیید شده است برای بررسی، کنترل و در صورت لزوم اعمال تغییرات درخصوص زمان اعتبار و تأیید صدور گواهینامه ثبت‌نام یا «رد درخواست» با درج دلایل؛
تذکر: تعیین وضعیت گواهینامه ثبت‌نام شامل تأیید، اصلاح و رد درخواست گواهینامه می‌باشد که صرفاً توسط رؤسای امور مالیاتی ذیربط یا معاون مالیات بر ارزش افزوده ادارات کل امور مالیاتی قابل انجام خواهد‌بود.

۵. پس از تعیین مدت اعتبار گواهینامه ثبت‌نام و تأیید آن توسط معاون یا رئیس امور مالیاتی ذیربط گواهینامه مؤدی قابل چاپ خواهد بود و کاربران خدمات مؤدیان موظفند نسبت به چاپ آن در فرم‌های مخصوص جهت امضاء معاون یا رئیس امور مالیاتی مربوطه اقدام نمایند؛
۶. گواهینامه‌های صادره صرفاً از طریق پست سفارشی دو قبضه به نشانی اقامتگاه قانونی/ محل فعالیت مؤدی که در سامانه مالیات بر ارزش افزوده درج شده است ارسال خواهد شد. در صورت عودت گواهی مزبور توسط پست به هر دلیل و مراجعه و ارائه توضیحات کتبی توسط مؤدی، چنانچه دلایل ارائه شده به لحاظ راستی آزمایی کافی به مقصود باشد گواهی مذکور می‌بایست مجدداً به آدرس قبلی ارسال شود در غیر اینصورت طبق مقررات اقدام گردد؛
۷. در هر مقطع زمانی که توسط مراجع ذیصلاح، نام بنگاه اقتصادی بعنوان مؤدی ” فاقد اعتبار” به معاونت مالیات بر ارزش افزوده اعلام و در سامانه اعمال گردد، به صورت سیستمی ثبت‌نام وی غیرفعال و گواهینامه ثبت‌نام صادر شده نیز لغو می‌گردد. همچنین در صورتیکه پس از راستی آزمایی مجدد توسط ادارات کل، وضعیت ثبت‌نام مؤدی از وضعیت ” تأیید شده”به وضعیت” لغو” تغییر یابد، گواهینامه ثبت‌نام صادره به صورت سیستمی لغو می‌گردد؛

این مطلب را هم بخوانید:  نحوه پیش بینی درآمد هر سهم مدیران در آخر سال

 

۸. مؤدیان مربوطه می‌توانند با مراجعه به نشانیwww.evat.ir بخش ” ثبت نام” گزینه “درخواست صدور گواهینامه ثبت نام” از وضعیت درخواست خود اطلاع حاصل نمایند؛
۹. کارفرمایان، خریداران کالا و خدمت و فعالان اقتصادی می‌توانند با مراجعه به نشانی www.evat.ir در صفحه اصلی سامانه با انتخاب گزینه “بررسی اعتبار گواهینامه ثبت‌نام مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده” از صدور و اعتبار گواهینامه مؤدیان کسب اطلاع نمایند.
بدیهی است مسئولیت بررسی و کنترل کلیه موارد فوق به عهده مأموران مالیاتی ذیربط بوده و مدیران کل امور مالیاتی مربوطه نیز نظارت‌های لازم را اعمال خواهند نمود.

پیرو این بخشنامه، اخیراً بخشنامه دیگری توسط سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده است که ضمن تاکید بر بخشنامه قبلی،موارد قابل ملاحظه ای مانند دریافت ضمانت و چک پرداخت مالیات بر ارزش افزوده جهت تمدید وضعیت و یا دریافت گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده مودیان تاکید شده است .

بخشنامه شماره ۵۱۵-۹۵-۲۶۰

پیرو دستورالعمل شماره ۵۳۹-۹۳-۲۰۰ مورخ ۱۸-۱۲-۱۳۹۳ موضوع چگونگی صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده ، نظر به اینکه برابر اطلاعات واصله ، فرآیند بررسی درخواست و صدور گواهینامه های یاد شده مشکلاتی را برای برخی از مؤدیان ایجاد نموده است ، لذا به منظور تکریم مؤدیان و تسهیل در صدور گواهینامه ثبت نام مقرر می گردد :
۱. در صورت رعایت مفاد دستورالعمل صدرالاشاره توسط مؤدی، ادارات امور مالیاتی مکلفند پس از درخواست و تکمیل مدارک توسط مؤدی ، با رعایت اعتبار گواهینامه قبلی حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به صدور گواهینامه ثبت نام اقدام نمایند .
۲. چنانچه مؤدی ظرف مدت یک ماه از تاریخ درخواست در سامانه ، نسبت به تکمیل مدارک و مراجعه به اداره امورمالیاتی مربوطه ( درصورت اعلام مسئول پرونده ) اقدام ننمایند ، مأموران مالیاتی ذی ربط موظفند با ذکر دلایل کافی نسبت به رد درخواست اقدام نمایند .
۳. در مواردیکه برای پرونده مؤدی دارای بدهی قطعی شده دستور توقف عملیات اجرائی توسط مراجع ذیصلاح از جمله دیوان عدالت اداری صادر شده و تا زمانی که دستورمذکور لغو نگردیده ، ادارات امور مالیاتی مجاز خواهند بودنسبت به صدور گواهینامه ثبت نام سه ماهه اقدام نمایند .
۴. در موارد خاص که با دلایل توجیهی قابل قبول امکان ثبت نام در طرح جامع مالیاتی و یا پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی وجود ندارد و مؤدیان از نظر ثبت نام و یا دریافت مالیات و عوارض از کارفرمایان یا خریداران با مشکل مواجه می باشند ، مدیران کل امورمالیاتی مجاز خواهند بود با در نظر گرفتن وضعیت مؤدی و با اخذ تضمین لازم از جمله چک( از حساب های بانکی معتبر و فعال مؤدیان ) و در صورت عدم امکان دریافت چک ، اخذ تعهد پرداخت ، امکان صدور گواهینامه ثبت نام حداکثر سه ماهه را برای این دسته از مؤدیان فراهم نمایند .
بدیهی است مسئولیت بررسی و کنترل کلیه موارد فوق بر عهده مأموران مالیاتی ذی ربط و مدیران کل امورمالیاتی حسب مورد خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه از گزارشات اکسل در اجرای قوانین مالیاتی استفاده کنیم؟

 

منبع : سازمان امور مالیاتی همراه با یادداشتی از میثم حاجی محمدی

 

اگر در تکنیک های زیر هنوز مشکل دارید پیشنهاد میکنم بر روی کلمات کلیک کنید و پست مربوط را ملاحظه نمایید:

 

آموزش حسابداری مالیات بر ارزش افزوده 

کدینگ مالیات بر ارزش افزوده 

آموزش تصویری صفر تا صد مالیات 

مشاوره مالیاتی 

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here