قوانین مالیات در کشور امارات

0
2432

سلام به شما دوست گرانقدر

در این نوشته نکاتی در ارتباط با الزام آموزش مالیات در دبی برای فعالان ایرانی عرض می کنم. قطعاْ به جز ایرانیان هر فعال اقتصادی از هر نقطه جهان برای فعالیت در کشور امارات باید برای آموزش مالیات در دبی برنامه ریزی کند. یکی از مهمترین منابع درآمدی امیر شهرهای کشور امارات اخذ مالیات است. قرار نیست راهکارهای فرار مالیاتی را در قالب مراحل آموزش مالیات در دبی بیاموزید بلکه باید بطور کامل از میزان تعلق مالیات را متناسب با نوع فعالیت و نوع کالا و خدماتی که صادر میکند بخوبی آگاه باشد.

در کشور امارات بین وضع مقررات و اجرای آن فاصله زیادی وجود دارد و نظرات و روابط شخصی از اهمیت بالاتری نسبت به مقررات برخوردار است ، جالب اینکه فرامین صادرشده از جانب امیرنشین ها سخت گیرانه می باشد.  نرخ مالیات بر شرکت ها۱۰ تا ۵۰ درصد است ، به عنوان مثال درآمد های بین ۱تا ۲ میلیون درهم تابع نرخ ۱۰ درصد است و ۲تا ۳ میلیون درهم نرخ ۲۰ درصد لحاظ می شود .فرض کنید درآمد مشمول مالیات شرکتی ۲۱۱۰۰۰۰ درهم باشد . ابتدا ۲ میلیون درهم به نرخ ۲۰درصد محاسبه می شود و و سپس ۱۱۰۰۰۰ درهم بقیه عینا” بایستی به عنوان مالیات منظور شود چون در غیر اینصورت نرخ بالاتر یعنی ۳۰ درصد نسبت به کل درآمد مشمول مالیات اعمال خواهد شد. با همه این توضیحات مالیات بر درآمد فقط شامل شرکت های نفتی و بانک بوده و سایر انواع کسب و کار از شمول آن خارج است .در امارات مالیات حقوق و مشاغل و … و یا مالیاتهای تکلیفی وجود ندارد .انواع پرداخت های مالیاتی بصورت خلاصه شامل موارد زیر است .

این مطلب را هم بخوانید:  ارائه صورتحساب خرید و فروش بصورت 3 ماهه (فصلی)

آموزش مالیات در دبی

۱-شرکت های نفتی :نرخ مالیات بر درآمد های شرکت های نفتی ۵۵ درصد و دیگر امیر نشین ها ۵۰ درصداست . ۲- بانکها : نرخ مالیاتی برای بانکها ۲۰درصد می باشد .۳- مالیات و عوارض شهرداری :در مورد مالیات و عوارض شهرداری در بیشتر امیر نشین هاشرکت ها باید ۱۰ درصد ارزش اجاری محل سکونت مدیر شرکت و ۱۰ درصد ارزش اجاری محل شرکت و انبار ها را پرداخت کنند ، هتل ها نیز مشمول عوارض ۵ درصدی به شهرداری هستند . ۴- حق صدور پروانه ها و اجازه های دولتی :انواع چنین پرداخت هایی شبیه   مقررات مربوط به حق تمبر در قانون مالیاتهای مستقیم است . در پایان لازم است بدانید کشوری همانند امارات که درآمد بسیار بالای نفتی و جمعیت بسیار پایین را دارا می باشد درآمد های مالیاتی که مورد توجه اکثر کشورهای جهان است را در مراحل آخر قرار نداده است .

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

 

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here