چی شد درآمدم از حسابداری به درآمد پزشکان رسید؟‌

5
4230
چی شد درآمدم از حسابداری به درآمد پزشکان رسید؟‌

بدون تعارف خدمتتون بگم واقعا اگه اون روزی که تو یه کارخانه در یکی از شهرک های صنعتی اطراف شهر اصفهان مشغول به کارآموزی شدم، فکر میکردم میتونم به درآمد یک پزشک متخصص برسم قطعا بیشتر اونجا می ماندم و به تلاش ادامه میدادم و دنبال جویای نام های بی پایه و الکی نمی رفتم!

امروز میخوام ماجرای به درآمد رسیدنم به حد و اندازه های پزشکان متخصص و براتون توضیح بدم تا بلکه اگر حتی یک حسابدار بخاد به جایگاه خوبی از این شغل برسه، زودتر اون جرقه معروف تو مغزش بخوره.

اول از جرقه شروع کنم یا از اتفاقاتی که در دوره کارآموزی افتاد؟

به نظرم جرقه بهتره و موضوع اصلی مون سریعتر جمع میشه، درروزها و ساعاتی که در این کارخانه به ظاهر کارآموزی میکردم با یک گروه حسابرسی آشنا شدم. در مسیر آشنایی مدیر تیم حسابرسی در پاسخ به سوالم جوابی داد که باعث رنگ پریدگی شدیدم و تغییر دیدم از حسابداری شد! سوالم مثل همه حسابدار این بود : چیکار کنم یک حسابرس بشم ؟ پرسید چه هدفی داری؟ بدون مکثی گفتم پول گفت میدونستی الان حسابدارهایی در همین شهر هستند که درآمد ۱۵ میلیون به بالا دارند؟ باورم نشد اون سال ها ۱۵ میلیون عدد خیلی زیادی بود؟ بلافاصله گفتم احتمال زیاد آشنا و معرف دارند و یک شرکت درجه یک مشغول شدند.
آقای حسابرس گفت کاملا اشتباه فکر میکنی اونا اصلا استخدام نیستند چه برسه به کار تو یک شرکت خوب، پرسیدم پس حسابسازی و این داستانا دارند؟ نگاه عجیبی کرد و گفت چرا فکر میکنی پول زیاد فقط از راه غیرقانونی حاصل میشه؟ ظرفیت تو بالا ببری اونوقت فکرت هم باز میشه.

اولین جرقه!

کلی خجالت کشیدم از حرفام و سرم و از شرمندگی پایین انداختم. گفت ناراحت نشو من میگم چیکار میکنن تا کله ات شروع به کارکردن کنه. انگار دوباره امیدوارشدم و با اشتیاق پرسیدم چطوری ؟ ایشون گفت خیلی واضح و بصورت پاره وقت کارهای دیگر شرکتها و فروشگاه ها را انجام میدهند و از هر کدام مبلغی دریافت میکنند که جمعش براحتی به این اعداد میرسه.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود رایگان فیلم آموزشی نحوه تکمیل اظهارنامه ارزش افزوده

چند سال بعد…

بعد از اون ماجرا چند سال در نهادهای دولتی و خصوصی کارهای اجرایی مالی و مالیاتی انجام دادم ولی همش به راه اندازی یک شرکت حسابداری فکر میکردم تا اینکه این اقدام و انجام دادم و خیلی زود شکست خوردم. چون زود بود و هنوز پروژه ها را نگرفته بودم و مجبور شدم تعطیلش کنم. البته بعدش حرکت های جالبی از جمله اگهی در همشهری تهران و قرار گذاشتن برای تحویل مدارک تو ترمینال بیهقی گذاشتم بالاخره اخرین نقطه ای که استخدام بودم شد پروژه اتوبان همت کرج که بعد از سرپرست حسابداری، شدم مدیرمالی و نهایتا حسابرس داخلی! اون موقع کلی شرکت ها و فروشگاه های همکار با پروژه بودند که مشکل مالی و مالیاتی شون رو در قالب خدمات پاره وقت انجام میدادم که کار به جایی رسید فکر آقای حسابرس و عملی کنم این بار با قدرت تمام !

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

بفرمایید این هم استعفای من!

 

بفرمایید این هم استعفای من!

هیچ وقت چهره مدیر پروژه رو یادم نمیره وقتی اول صبح رفت اتاقش و نامه استعفای خودم رو تحویلش دادم. گفت عقلتو از دست دادی ؟ حقوق ۶ میلیونی پایه ، ماشین پژو سفر و خونه ویلایی دربست با کلیه امکانات در مهرشهر!!! گفتم واقعیت اینجا حدش ثابته و الان کلی کارهای دیگه دارم و باید برسم به اونها. گفت من دیگه نمیتونم مانعت بشم ولی امیدوارم زود سرت به سنگ بخوره و برگردی! فکر کنم هنوز منتظر برگشتنم باشه و این شد که کوچ من از دنیای پر فراز و نشیب کارمندی رقم خورد.

خیلی سخت بود واقعا خیلی ! این رفاه و ببندی و بذاری کنار و حالا خودت باید کلی بدوبدوکنی برسی به اون رفاهی که داشتی. اون شرکت و دوباره به جریان انداختم این بار در تهران و کلی نیرو که در کارهایی که قرارداد می بستم مستقر می شدند. کارم مذاکره و عقد قراردا و جذب نیرو و نظارت برکارها شده بودم. سرعت رشدم باور نکردنی بود که کار کار برام می آورد و بدون بازاریابی و تبلیغات. فکر نمیکردم طی یک سال از آخرین حد حقوقی که میگرفتم عبور کنم. ولی بقیه شو بجای ایجاد رفاه بر روی کارم سرمایه گذاری کردم.

این مطلب را هم بخوانید:  راهنمای جامع ثبت معاملات نفتی و پتروشیمی در سامانه ثامن

حسابداری کجا و یک پزشک متخصص کجا؟

حتما وقتی عنوان این نوشته رو دیدید پیش خودتان گفتید پزشکی کجا و متخصص کجا؟ بله در نگاه اول کاملا درست فکر کردید ولی از نگاه دیگر باید قدردانی از یک نهاد داشته باشم که خیلی به کمک این تحقق کمک کرد و اون هم اداره مالیاتیه. با تغییرات و آپدیتش باعث شد شغل حسابداری هم یک اپدیت درست و حسابی بشه و درآمد من و خیلی از فعالان حوزه حسابداری و مالیات از درآمد پزشکان عبور کند. داخل پرانتز یک موضوعی رو عرض کنم با دست خالی و همت و تخصص می تونید پول خوب از حسابداری در بیاورید حتی سابقه هم در این مدل کار حسابداری مهم نیست مهم فقط و فقط داشتن اطلاعات و تخصصیه که کارفرما و خیلی از مشاغل نیاز دارن. پس تا اینجا بدونید انجام کار حسابداری مثل روال قبل در حد کار با نرم افزار و سند زدن نیاز اصلی و رکن پولدار شدن از بازار کار نیست!

شما بروید نذری بگیرید…

بعد از شرکت زدنم دیدم چقدر این نیاز به خدمات مالی داره بیشتر و بیشتر میشه و من هم در توانم نیست همه رو پوشش بدم و فکر جالبی به ذهنم رسید. تشبیه اش حکایت نذری گرفتن و ادرس محل نذری دادنه. من از این بازار کلی نذری گرفتم و البته کلی تجربه هم کسب کرد و دیدم حالا وقتشه آدرس و گراها رو به همه علاقمندان بدم . این شد که سایتی راه اندازی کردم و مدل کاریم و بردم سمت مشاوره . به قدری درگیر کارهای آموزش فنون مالی و مالیاتی شدم که یک تیم برای پیشبرد کار سایت تشکیل دادم و شد بطور موازی یک شرکت برای کارهای خدمات اجرایی و یک شرکت هم برای کارهای آموزش!

این مطلب را هم بخوانید:  با مقررات قانون تجارت راجع به اسناد در وجه حامل بیشتر آشنا شوید

به آرزوم رسیدم

یک زمانی آرزوم این بود به پول خوبی برسم وقتی رسیدم خسته نشدم و بیشتر خستگیم این بود که اگر یک مرکز و یا شخصی بود که این همه سال بهم بگه این راه و اون راه و امتحان نکنم و مستقیم برم سراغ راه اصلی الان چند سالی بود بازنشست شده بودم اونم در اوج. ولی بازم خدروشاکرم. الان این آرزو محقق شده و اسمش سایت پرشین حساب نام دارد. البته این سایت برای شما معجزه نمی کند و یا راه چند ساله رو یک شبه به شما نمیگه هرگز! بلکه مسیریاب و رراهنمای شماست تا کسب موفقیت بدون پول و پارتی و این داستان ها

شما چطوری میتونید به درآمد پزشکان برسید؟

من تمامی تجربیاتم از نقطه صفر تا همین الان را داخل یک پکیج کامل آموزشی قرار دادم که به دو بخش تفکیک شده تجربیات صفرتاصدی موفقیت و تجربیات مالیاتی ! علاقمندانی که تصمیم شان برای رسیدن به درآمد یک متخصص از شغل حسابداری جدی است می توانند از آن بخوبی استفاده کنند فقط همانطوری که در پاراگراف قبلی خدمتتون عرض شد شما با دریافت این پکیج ها ره صدساله رو یک شبه طی نمی کنید و هر فردی به شما اینطور قول میدهد کلاهبرداری ای بیش نیست! اول باور دوم همت خودتون سوم علاقه و چهارم یک مسیریاب و مشاور قوی بدون شک شما را برای عبور از درامد پزشکان متخصص از شغل حسابداری اماده میکنه.من به کمک دیگر همکاران تکالیف و دستورالعمل هایی طراحی کردیم که هر هفته از طرف اونها برای اجراش ارزیابی و کنترل می شوید. بقیه راهنمایی ها را می تونید با درج شماره تون کسب کنید.

 

5 دیدگاه ها

    • سلام
      حسابداری فرآیند شناسایی و ثبت کلیه عملیات مالی شرکت و اعمال کلیه قوانین کشور در حسابها میباشد و حسابرسی فرایند کنترل و بررسی حسابها است که آیا به درستی ثبت شده و قوانین بدرستی اعمال شده و گزارشات مربوطه قابلیت اتکا برای استفاده کنندگان داخلی و خارجی را دارد یا خیر.

    • سلام
      شاید بخاطر اینکه بعضی ها ریسک پذیر تر هستند و بعضی ها هم از ترس اینکه جایگاه فعلی خود را از دست ندهند به جایگاه بهتر اصلا توجهی نمیکنند با اینکه میدانند میتونند ولی ایمان ندارند بخاطر همین اقدام نمیکنند و یک عده افراد ایمان به هدف خود دارند و ریسک آن را هم می پذیرند و اقدام میکنند و لطف خدا هم شامل حال همه از جمله افرادی که تلاش مضاعف میکنند همیشه میشود و موفق خواهند بود.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here