پیشنهاد: برای خودتان یک سایت / وبلاگ شخصی بسازید!

9
1124
ساختن یک وب سایت شخصی

شرط می‌بندم که لحظه‌ای بوده که دلتان بخواهد یک وب‌سایت شخصی داشته باشید. حتماً پیش خودتان فکر کرده‌اید که با این وب‌سایت چه کارها که نخواهید کرد و در وبلاگ آن در مورد چه چیزها که نخواهید نوشت. چقدر خواننده که نخوهید داشت. شاید هم نه… هیچوقت داشتن یک وب سایت برایتان آنقدر مساله بزرگی نبوده است و به آن فکر هم نکرده‌اید. (حداقل من به این ایده فکر کرده‌ام و برای همین هست که اکنون برای شما می‌نویسم.

اصلاً چرا باید یک وب سایت / وبلاگ شخصی راه اندازی کنم؟

اما اینکه یک سایت و یک وبلاگ شخصی داشته باشید، چه سودی برایتان دارد؟ من در ادامه می‌خواهم چند مزیت ساختن وب سایت و داشتن یک وبلاگ را به شما معرفی کنم.

پیدا کردن دوستان و روابط جدید از طریق اینترنت

با داشتن یک وب‌سایت و نوشتن وبلاگ، شما می‌توانید دوستان جدیدی پیدا کنید که علایق یا شغل مشترکی با شما دارند. اما چگونه؟ آخر چه کسی قرار است به سایت شخصی شما سر بزند و از شما و حرف هایتان بخواند؟ تجربه چند ساله من در اینترنت نشان داده است که… خیلی‌ها! من در این چند سال متوجه شده‌ام که آدم‌ها واقعاً دوست دارند که دیگران را بشناسند و درباره تفکرات آنها نسبت به مسائل مخلتف (که مورد علاقه دو طرف است) بخوانند.

من در حال حاضر سایت‌ها و وبلاگ‌های شخصی بسیاری را می‌شناسم که خوانندگان ثابتی دارند که هر روز به آنها سر می‌زنند. در واقع، معمولاً بعد از اینکه مطالب یک سایت تا حدی زیاد شد، گوگل کم کم شروع به بها دادن به این سایت می‌کند و آن را در نتایج جستجو بیشتر نمایش می‌دهد. این یعنی هر چقدر شما بیشتر فعالیت کنید، گوگل نیز افراد بیشتری را که در جستجوی خواندن مطالبی که شما می‌نویسید هستند را به سوی وب‌سایتتان می‌فرستد.

این مطلب را هم بخوانید:  بازاریابی و تبلیغات شرکت شما در شبکه های اجتماعی

نکته جالب دیگر آن است که بعد از خواندن چند نوشته مختلف، در صورتی که خواننده به مقالات شما علاقه پیدا کند، به احتمال زیاد باز هم به شما سر خواهد زد. این یعنی از طریق وب‌سایت شخصی خود، می‌توانید دوستان و همکارانی پیدا کنید که با شما ارتباط برقرار کرده‌اند، می‌توانند در مسیر زندگی به شما کمک کنند و حتی شاید آینده شغلی شما را تحت تاثیر قرار دهند.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

ساخت رزومه و پیشرفت در زندگی حرفه‌ای

فایده دیگری که ساختن یک وب سایت برای شما خواهد داشت، مستقیماً مربوط به زندگی کاری شماست. فرض کنید که شما قصد دارید در یک شرکت به عنوان حسابدار استخدام شوید. به نظرتان اگر یک وب سایت داشته باشید که بخشی از مطالب آن مربوط به حسابداری شود، چقدر در استخدام شما و میزان حقوقتان تاثیر خواهد داشت؟ به عنوان کسی که قبلاً در طرف دیگر میز مصاحبه شغلی نشسته است، باید به شما بگویم که این تاثیر از چیزی که فکر می‌کنید بیشتر است.

در واقع، یک کارفرما می‌تواند به کمک وب سایت شما، تا حد زیادی با تفکرات، خلقیات و حتی میزان تسلط شما بر روی کار آشنا شود. و این آشنایی مطمئناً به سود شما تمام خواهد شد. چرا که باعث می شود که در مقابل ده ها یا شاید صدها نفر دیگر، پر رنگ شوید.

نوشتن برای نوشتن و مسیری به سوی یادگیری چیزهای تازه

مزیت دیگر وبلاگ نویسی که می‌خواهم به شما بگویم، به نظرم از تمام موارد دیگر مهم‌تر است و تاثیر آن بر روی زندگی شما بسیار بسیار پر رنگ خواهد بود. داشتن یک سایت و نوشتن مطلب در این سایت، برای شما همچون یک دریچه عمل خواهد کرد. دریچه‌ای به فکرهای نو و نگاهی تازه به جهان.

این مطلب را هم بخوانید:  همه چیز درباره اتصال نرم افزار حسابداری به پنل پیامک

نوشتن واقعاً جادویی است. در حین نوشتن، بارها پیش می‌آید که شما خود متوجه چیز تازه‌ای شوید. یا بفهمید که یک مساله چقدر برایتان مهم است. حتی این موضوع که کم کم یاد می‌گیرید کلمات را چگونه انتخاب کنید و چطور حرف خود را بیان کنید.

چیزی که می‌خواهم بگویم این است که نوشتن به رشد شما از نظر فکری کمک خواهد کرد. باور کنید که بعد از مدتی، شما همان آدم قبلی نخواهید بود و خیلی چیزها برایتان فرق کرده است.

کسب درآمد از طریق وب‌سایت و وبلاگ شخصی

نکته آخر اینکه وقتی تعداد مخاطبان وب سایت و وبلاگ شما افزایش پیدا کرد و افراد بیشتری به خواندن مطالب شما علاقه نشان دادند، آن وقت است که حتی می‌توانید به این وب سایت به چشم یک منبع درآمد نگاه کنید. حتی شاید اولین مشتری شما، خودش برای هماهنگی تبلیغات در وبلاگ شما تماس بگیرید. چه کسی می‌داند؟

در نهایت پیشنهاد می‌کنم اگر دوست دارید بیشتر در مورد داشتن سایت شخصی و وبلاگ نویسی بخوانید و ببینید اینکار چگونه می‌تواند به درآمد شما منجر شود، پیشنهاد می‌کنم به بخش آموزش وبلاگ نویسی سایت نوین مراجعه کنید.

چگونه یک سایت و وبلاگ برای خودم راه اندازی کنم؟

خب، آخرین سوالی که احتمالاً برایتان به وجود خواهد آمد، این است که چگونه باید یک وب سایت شخصی داشته باشید. در جواب باید بگویم که ساده‌ترین و ارزانترین راه برای اینکار، استفاده از سرویس‌های وبلاگ‌نویسی رایگان ایرانی و خارجی است. همانطور که احتمالاً می‌دانید، این سرویس‌ها یک وبلاگ در اختیار شما خواهند گذاشت و شما به عنوان زیرمجموعه آنها فعالیت می‌کند.

البته، این تنها راه راه اندازی یک وبلاگ نیست. راهی که شاید برای شما معقول‌تر و جذاب‌تر باشد، این است که سایت خودتان را داشته باشید. داشتن یک سایت مزایای مهمی دارد. مثلاً اینکه دیگر خبری از تبلیغات مزاحم سیستم‌های وبلاگی در سایت شما نیست و به اضافه، همه‌چیز جنبۀ رسمی‌تر و حرفه‌ای‌تر به خودش می‌گیرد.

اما چگونه باید یک سایت شخصی مستقل راه انداخت؟ ساده است: شما ۲ راه دارید. یا باید خودتان دست به کار شوید و با صرف کمی وقت و هزینه، یک سایت ساده راه‌اندازی کنید. برای این منظور، سیستم‌های آماده رایگانی مثل وردپرس وجود دارند و شما فقط باید پیش نیازهای سایت را فراهم کنید، یکی از این سیستم‌ها را نصب کنید و یک قالب خوب برای سایت خودتان انتخاب کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  بازاریابی و تبلیغات شرکت شما در شبکه های اجتماعی

راه دوم هم این است که از سیستم‌های سایت ساز استفاده کنید. در واقع، سایت سازها دقیقاً به این منظور ساخته شده‌اند که به شما اجازه دهند که به راحتی و بدون دردسر یک سایت راه بیندازند.

اگر بخواهم یک سایت ساز خوب ایرانی که امکان وبلاگ نویسی را هم به شما بدهد را به شما پیشنهاد بدهم، این پیشنهاد چیزی جز سایت ساز پرتال نخواهد بود. البته شاید یک مقدار هزینه این سایت ساز برای شما سنگین باشد. به همین دلیل است که سازندگان این سایت ساز، تصمیم گرفته اند یک تخفیف خوب برای کسانی که قصد ساخت سایت شخصی را دارند  و از طریق این مقاله با پرتال آشنا شده‌اند، در نظر بگیرند.

سخن نهایی: چرا من این حرف ها را با شما زدم؟

قبلاً هم گفتم که من چند سالی است که در فضای اینترنت فعالیت دارم و در طول این مدت، متوجه شده‌ام که افراد فعال در اینترنت، معمولاً چندان اهمیتی به محتوا نمی‌دهند و فضای اینترنت فارسی پر از محتواهای تکراری و بی کیفیت است. محتواهایی که چندان ارزشی برای خواننده ایجاد نمی‌کنند.

بنابراین، به نوعی وظیفه خودم می‌دانم که افراد مختلف را تشویق به ورود به این فضا کنم. به امید آنکه فضای اینترنت فارسی با نوشته‌های جذاب و محتواهای آموزشی خوب بیشتری همراه شود (به لطف شما) و بتوانیم شاهد این موضوع باشیم که در آینده، بتوان از طریق اینترنت، درباره موضوعات بیشتری اطلاعات (مفید) کسب کرد.

ممنون بابت وقتی که بابت خواندن این مقاله گذاشتید. حتماً نظر خود را درباره حرف‌های من بگویید: به نظر شما داشتن یک وب سایت و وبلاگ شخصی چقدر مهم است؟ و چرا؟

9 دیدگاه ها

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here