پوشش شما مانند مدیر است یا کارمند؟

2
1310

مدیر

به نام خدا و عرض سلام خدمت شما دوست گرامی

در این پست می خواهم از یک واقعیت مهم در رشته حسابداری صحبت کنم، نحوه پوشش حسابداران. فقط آموزش حسابداری نباید در حد دروس و مسائل تخصصی باشد بلکه رفتار حرفه ای هم باید آموزش داده شود.اگر بخواهیم حسابداران و فعالان حوزه مالی را در جامعه طبقه بندی کنیم اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند ۲ دسته است: حرفه ای و غیر حرفه ای یا مبتدی و حرفه ای که هر کدام از این دو دسته به بخشهای دیگری تقسیم می شوند. حال اگر هر دو دسته را اینجا در نظر بگیریم به یک نگاه مشترک و مهم میرسیم: نحوه پوشش یک حسابدار در محیط کار.

وقتی صحبت از پوشش می شود همه افراد جامعه خیلی زود پاسخ سوال را می دانند و حتماً شما خواننده عزیز هم همین فکر را می کنید، آقایان باید کت و شلوار بپوشند تا رسمی شوند و خانم ها هم با مانتو و مقنعه و چادر. بله من هم منکر این قضیه نمی شوم و کاملاً این پیشنهاد را می پذیرم ولی ایراد بزرگ همینجا وارد می شود که آیا فقط باید در مراسم ها، همایش ها رسمی باشید؟ به نظرم اکثر افراد در محیط های گروهی و عمومی مانند سمینار رسمی هستند و خیلی فرقی نمی کند شرکت کنندگان چه سمتی داشته باشند؟ چون تقریباً همه در یک سطح هستند که بطور رسمی ظاهر خود را حفظ کرده اند.

عادت کنید رسمی باشید 

شاید برخی مواقع خودم این موضوع را رعایت نمیکردم ولی خیلی تلاش کردم تا بالاخره موفق شدم، موفقیت من یک عادت بود. من بعنوان یک سرپرست حسابداری دائم با کت و شلوار در محیط کارم حاضر می شدم به قدری که اگر برای خرید منزل هم بیرون می روم با کت و شلوار هستم و فقط برای گردش و تفریح لباس متنوع می پوشم. توصیه من به شما دوست گرامی این است که سعی کنید پوشش رسمی برای شما یک عادت شود. مطمئن باشید نگاه ها تغییر می کند کما اینکه فقط حفظ ظاهر مهم نیست و باید بعد اخلاقی و در حسابداری ، اطلاعات تخصصی هم بالا باشد.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه در مشاوره مالیاتی خطای نیم را حذف کنید؟

اصلاً فکرش را نمیکردیم 

شاید برای شما این موضوع بارها اتفاق افتاده باشد که مثلا در یک جلسه فردی با پوشش عادی اطلاعات خیلی خوبی ارائه می کند و همه استفاده می کنند ولی خیلی سریع بعد از مدتی فراموشش می کنید و فقط یادداشت ها را مرور می کنید.حالا  یک جلسه کوچک هیات مدیره را تصور کنید، مشاور مالیاتی با پوشش کاملا رسمی و بوی خوش و ظاهر آراسته د ر جلسه حاضر شده و خیلی کوتاه مثلا یک آیین نامه را بررسی و اظهار نظر می کند. این مذاکره خیلی کوتاه منجر به جلب توجه عظیمی خواهد شد چون ظاهر مشاور باعث ایجاد اعتبار او حین سخنرانی در جلسه می شود.

خوشتیپی در بیابان 

خاطره ای که در اینجا به ذهنم می رسد مربوط به یکی از مدیران مالی می شود که در سالهای نه چندان دور بنده به عنوان حسابدار در خدمت ایشان بودم. فردی میانسال که همیشه با کت و شلوار در محیط کار حاضر میشد. منطقه ای که من در آن زمان شاغل بودم کیلومترها خارج شهر در شهرک صنعتی بود. در موقع جلسات هیات مدیره نگاه اعضا بر روی صحبتهای ایشان فرق می کرد. اگر به میانسال بودن ایشان متمرکز میشوید باید عرض کنم مدیر مالی قبلی هم سن ایشان بود ولی پوشش کاملاً عادی داشت که بعداً هم بر سر مبلغ حقوق به توافق نرسید.

شما برای حفاظت از جایگاه خود هرچقدر کوچک و یا بزرگ باید ظاهر خوبی را پیش روی مردم قرار دهید تا هم خانواده و هم افرادی که با آنها ارتباط دارید متوجه این موضوع شوند. امیدوارم همیشه به عنوان یک حسابدار با صلابت در محیط کار حاضر شوید.

این مطلب را هم بخوانید:  5 راهکار برای اقتدار مدیر مالی در برابر حسابدار

به امید موفقیت همیشه شما

میثم حاجی محمدی

 

دیگر پستهای مرتبط که می توانید ابعاد بیشتری از این نوع موارد را بدانید:

۵ راهکار برای اقتدار مدیر مالی در برابر حسابدار

۶ کارمهم که کسب درآمد از حسابداری را افزایش می دهد

حساب شده = کلید طلایی بازار کار حسابداری

بابت ۲ ماه کار چقدر میگیرید؟(صوتی)

۳ حرکت روزانه برای موفقیت در حسابداری

صفر تا صد حسابداری

2 دیدگاه ها

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here