یک راه‌حل هوشمندانه برای کسب تجربه اجرایی در حسابداری پیمانکاری

0
498
اگر از غول حسابداری پیمانکاری می‌ترسید، نگران نباشید! با این راه‌حل هوشمندانه آموزش حسابداری پیمانکاری 100% برای بازار کار حسابداری پیمانکاری آماده می‌شوید!

حتما شما هم مانند بسیاری از حسابدارهای تازه فارغ‌التحصیل شده آرزو می‌کنید که وارد بازار کار حسابداری پیمانکاری شوید اما نه آموزش حسابداری پیمانکاری داشته‌اید، نه تجربه دارید و نه دقیقا می‌دانید که چگونه اجرا می‌شود؟!

نگران نباشید همه حسابدارها ابتدا از غول حسابداری پیمانکاری می‌ترسند اما پس‌ازاینکه از یک راه‌حل هوشمندانه استفاده می‌کنند، متوجه می‌شوند که این غول خیلی هم ترسناک نیست!

برای اینکه ثابت کنیم که حسابداری پیمانکاری ساده است، مفاهیم پایه را برایتان توضیح می‌دهیم و راه‌حل هوشمندانه‌مان را معرفی می‌کنیم.

تعریف حسابداری پیمانکاری

برای اینکه بدانیم حسابداری پیمانکاری چیست باید ابتدا درک کنیم که پیمان چیست. پیمان یا قرارداد، توافقنامه‌ای است که بین یک پیمانکار و کارفرما بسته‌ می‌شود که حقوق و وظایف مشخصی برای طرفین قرارداد تعیین می‌کند. طبق مفاد پیمان، کار توسط پیمانکار انجام می‌شود و کارفرما هم مبلغ مشخصی را پرداخت می‌کند. کار مورد قرارداد می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که شامل پروژه‌های بزرگ عمرانی مانند ساخت سد و راه‌آهن تا پروژه‌های ساختمانی کوچک و خصوصی است.

شرایط تعیین‌شده در پیمان معمولاً شامل تاریخ شروع کار، حجم کار، زمان تکمیل و تحویل کار، مشخصات فنی مواد و مصالح مصرف‌شده و تاریخ دقیق هر پرداخت توسط کارفرما است که قیمت پروژه نامیده می‌شود.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

حسابداری پیمانکاری طبق تعریف IFRS، روند ثبت و گزارش همه تراکنش‌های انجام‌شده در پیمان است که با شرایط مشخص‌شده در قرارداد مقایسه و کنترل می‌شود. هدف نهایی در حسابداری پیمانکاری محاسبه بهای تمام‌شده پروژه و سود و زیان حاصل است.

این مطلب را هم بخوانید:  ثبت حسابداری مطالبات مشکوک الوصول

حسابداری قراردادها شبیه حسابداری بهای تمام‌شده یک کارخانه است با این تفاوت که پروژه پیمانکاری، مقطع زمانی مشخصی دارد و مانند تولید کارخانه روند روزانه و بدون توقفی ندارد.

ثبت‌های حسابداری پیمانکاری

برای هر پیمان یک حساب جداگانه در سیستم حسابداری و دفاتر مالی ایجاد می‌شود که کلیه هزینه‌ها و درآمدهای پروژه را توسط ثبت‌های حسابداری پیمانکاری نگهداری می‌کند که درنهایت سود یا زیان پروژه را نشان خواهد داد.

در دفاتر کارفرما، همه هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم پروژه در این حساب بدهکار می‌شوند و مبالغ پرداختی به پیمانکار در ستون بستانکار قرار می‌گیرند درنتیجه مانده این ‌حساب، سود یا زیان پروژه را نشان می‌دهد که در زمان تکمیل پروژه به‌حساب سود و زیان منتقل می‌شوند. البته حسابدارها می‌توانند از متد درصد تکمیل پروژه یا پیشرفت کار استفاده کنند که در این صورت سود و زیان پروژه در انتهای سال مالی به نسبت درصد واقعی تکمیل پروژه محاسبه و در صوت سود و زیان گزارش می‌شود. متد درصد تکمیل پروژه برای پیمان‌های بلندمدت مناسب‌تر است.

از طرف دیگر در دفاتر پیمانکار، ثبت‌های حسابداری برعکس کارفرماست یعنی مبالغ دریافتی از کارفرما در ستون بدهکار حساب پروژه قرار می‌گیرند و هزینه‌های انجام‌شده برای پروژه در ستون بستانکار ثبت می‌شوند.

حسابداری قراردادها در عین سادگی جزییات حساس و اغلب پیچیده‌ای دارد که روی محاسبه سود و زیان پروژه تاثیر می‌گذارند و تصمیم‌های مدیریت را هدایت می‌کنند. اگر تجربه اجرایی نداشته باشید، هر نوع اشتباه محاسباتی می‌تواند مسیر پروژه را منحرف کند.

اما یک راه‌حل هوشمندانه وجود دارد تا همه تجربه‌ اجرایی که برای حسابداری پیمانکاری نیاز دارید را یکجا کسب کنید:

این مطلب را هم بخوانید:  تجربه شماره 5 : لطفاً حوصله نداشته باشید

اگر از غول حسابداری پیمانکاری می‌ترسید، نگران نباشید! با این راه‌حل هوشمندانه آموزش حسابداری پیمانکاری 100% برای بازار کار حسابداری پیمانکاری آماده می‌شوید!معرفی پکیج آموزش اجرایی حسابداری پیمانکاری

پکیج آموزش اجرایی حسابداری پیمانکاری شرکت پرشین حساب یک راه‌حل هوشمندانه برای همه حسابدارهایی است که تمایل دارند در بازار کار حسابداری پیمانکاری شاغل شوند. البته حسابدارهایی که فعلا در این حوزه فعال هستند هم می‌توانند با استفاده از این پکیج آموزشی، دانش و تجربه خود را تکمیل کنند.

این محصول ارزشمند که به‌صورت ویدئویی عرضه می‌شود، همه نکات تجربه اجرایی حسابداری پیمانکاری را به شما آموزش می‌دهد.

پس از مشاهده ویدئوی آموزشی این پکیج همه ترس‌تان از محاسبه بهای تمام‌شده پروژه، بیمه و مالیات می‌ریزد و با اعتمادبه‌نفس و به‌تنهایی همه ثبت‌های حسابداری پیمانکاری را تشخیص داده و سود و زیان پروژه را محاسبه می‌کنید. تکالیف قانونی، مالیاتی و بیمه‌ای پروژه را هم شناسایی می‌کنید و برای روبرو شدن با ماموران مالیات یا بیمه آماده می‌شوید.

این محصول کاربردی، نرم‌افزارهای حسابداری موجود در بازار را هم معرفی می‌کند تا مناسب‌ترین را برای حسابداری پیمانکاری انتخاب کنید و کدینگ موثر را پیاده کنید.

با استانداردها و قوانین پایه پیمانکاری مانند تعاریف و شرایط عمومی پیمان و انواع ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری هم آشنا می‌شوید.

انبار پروژه و ثبت‌های اختصاصی‌اش، متدهای شناسایی درآمد و هزینه بر اساس درصد پیشرفت کار یا متد تکمیل پروژه و نحوه افشا در صورت‌های مالی از سرفصل‌های مهم این پکیج آموزشی هستند.

بررسی متدهای رایج در بازار کار ایران هم شما را ۱۰۰% برای بازار کار حسابداری پیمانکاری آماده می‌کند.

حتما کنجکاوید که بدانید مدرس این پکیج مفید کیست؟

معرفی استاد محمدرضا جعفری

آقای محمدرضا جعفری که سال‌ها مدیر حسابداری و کنترل پروژه در بسیاری از شرکت‌های معتبر ایران بوده‌اند، تدریس این پکیج را به عهده دارند.

این مطلب را هم بخوانید:  دانلود کلیپ فرارمالیاتی شبکه 1 سیما

ایشان دانش و مهارت ارزشمندی در زمینه انواع پروژه‌های خدماتی و عمرانی دارند که با به‌کارگیری متدهای متنوع کسب کرده‌اند.

دانش، تجربه و فن بیان استاد محمدرضا جعفری، یادگیری پیچیده‌ترین مباحث حسابداری پیمانکاری را برای شما آسان می‌کند تا نه‌تنها دیگر ترسی نداشته باشید بلکه با اعتمادبه‌نفس و آرامش خاطر مدیریت حسابداری یک پروژه را به عهده بگیرید و با مهارت اجرایی کنید.

برای آشنایی بیشتر باکیفیت تدریس آقای جعفری می‌توانید بخشی از ویدئوی پکیج را ببینید و بعد تصمیم بگیرید:

مشاهده ویدئوهای آموزشی پیمانکاری

 

آماده‌اید که تجربه اجرایی حسابداری پیمانکاری را کسب کنید؟

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here