دستورالعمل ترتیب تکمیل اظهارنامه اشخاص حقوقی

2
2196

تکمیل اظهارنامه

سلام دوستان خوب پرشین حساب. به دنبال تحقق هدف جامع تیم پرشین حساب و طرح حمایتی که چند روزیست  برای شما عزیزان برقرار شده است امروز یک نمونه از فرآیند های حمایتی را در اختیار شما قرار میدهیم.

مراحل تکمیل اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

زمانی که وارد نرم افزار اظهارنامه مالیاتی میشویم جداول مربوطه در صفحات مشخصی کنار هم قرار گرفته شده است. برخی از این جداول اطلاعات اولیه و آماری دارد و برخی دیگر اطلاعات محاسباتی است. جداول محاسباتی که اطلاعاتی نظیر فروش و موجودی کالا و اقلام  بهای تمام شده را شامل میشود بایستی به ترتیب و با دقت و یکسان وارد شود. ترتیب آن برای شما در زیر قرار داده شده است ولی این جداول در اظهارنامه متوالی قرار نگرفته است و ممکن است دچار مشکل گردد. توصیه ما به شما این است که برای نظم بخشیدن به فرآیند  ارائه اظهارنامه  از موارد اشاره شده در زیر استفاده فرمایید:

صفحات ۱ تا ۱۰ برای تکمیل اطلاعات و مشخصات مودی و واحد فعالیت قرار داده شده است. که جنبه آماری دارد و بخش محاسباتی آن در ادامه قرار دارد. بعد از آن بهتر است که  به تکمیل جدول ۱۰ از صفحه ۱۱ با عنوان کمک های پرداختی بپردازید. بعد از آن تکمیل جدول ۱۶ از صفحه ۱۸ با عنوان موجودی مواد و کالا و همچنین تکمیل جدول ۱۷ از صفحه ۱۹ با عنوان سرمایه  اهمیت دارد.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

تکمیل اظهارنامه

برای تکمیل بخش ترازنامه اظهارنامه مالیاتی ما به مواردی چون موجودی مواد و سود و زیان انباشته و سرمایه احتیاج دارد که برای هرکدام بایستی اعداد خروجی محاسبه شده از جدول خود را اعمال نمود.

این مطلب را هم بخوانید:  قانون مالیات‌های مستقیم در مورد خوداظهاری چه می‌گوید؟

زمانی که وارد جدول سرمایه که  در صفحات بعدی ترازنامه قرار دارد، میشویم  مواردی چون تعداد سهم و سهم الشرکه هر شریک و مبلغ سهم را از ما میخواهد که با وارد کردن اطلاعات مربوطه مبلغ سرمایه وارد فیلد مربوط در ترازنامه خواهد شد. برای محاسبه موجودی کالا نیز به همین ترتیب عمل خواهد شد. برای محاسبه سود و زیان انباشته باید در جدول مخصوص به خود عدد سود جاری را اعمال نمود که این رقم از جدول محاسبه سود سال جاری در صفحه دیگری، به این فیلد ارجاع میشود. درواقع برای رقم سود انباشته در ترازنامه باید دو جدول را قبل از آن تکمیل نماییم. جدول مروبط به رقم سود جاری و رقم مربوط به سود انباشته.

با استفاده از فرم زیر میتوانید به ترتیب جداول را تکمیل نمایید تا صفحات اصلی که در آنها اعداد لینک شده اند تکمیل شود و بتوانید مالیات خود را محاسبه نمایید. امیدوارم این فایل که به همراه تصاویر هرکدام از صفحات طراحی شده است، به شما کمک نماید.

تکمیل اظهارنامه مالیاتی

2 دیدگاه ها

  1. با سلام
    من یکی از مخاطبان پر و پا قرص پرشین حساب هستم و تقریبا هر روز مطالب سایت رو رصد میکنم. متاسفانه یکی از ایرادات اساسی سایت همین مطالبی است که جهت ارائه کامل مطلب باید فرمی رو ثبت نام کنی. من چندین بار از این دست فرمها رو ثبت نام کردم ولی هیچ اتفاقی نیافتاده و دریغ از ادامه مطلب. در ضمن برای کسیکه در سایت قبلا ثبت نام کرده و با نام کاربری مشخصی وارد میشود دیگر نیازی به پر کردن این فرمها نیست مگر در شرایط خاصی. لطفا موارد در صورت امکان اصلاح گردد تا کاربران با راحتی بیشتر از مطالب سایت استفاده کنند.
    ممنون، موفق و پایدار باشید

    • سلام کاربر عزیز. ضمن سپاس از همراهی شما با ما. نکته بسیار خوبی را اشاره فرمودیدضمن اینکه ۹۰درصد از مطالب سایت ما به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد ولی این موضوع حتما به تیم پرشین حساب انتقال و در روند تجدید نظر خواهد شد. ولی باید عرض کنم که تمامی ارسال فرم ها به صورت اتوماتیک و توسط سامانه بعد از تکمیل فرم انجام میشود در صورتی که برای شما یا شخص دیگری ارسال نشده حتما مشکل از ادرس ایمیل یا موارد این چنین بوده است لازم است درخواست خود را از طریق تلگرام پرشین ارسال نمایید. موفق باشید

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here