ببخشید میتوانم گواهینامه ارزش افزوده ات را ببینم؟

8
855

گواهینامه ارزش افزودهگواهینامه ارزش افزوده

دوست عزیز من سلام

ایمیلی دریافت کردم که مرا به شدت متعجب کرد و فکر کردم بد نباشد این هشدار را برایتان بنویسم .
شاید ۸ سال پیش مورد عجیب و کم یابی بود وقتی میشنیدیم شرکتی به صورت مجازی و بدون فعالیت واقعی ایجاد شده و اقدام به خرید و فروش فاکتور میکند تا مبالغ ارزش افزوده شرکت ها را به خواسته مدیران نزدیک تر کند .
شرکت هایی هم وجود داشتند که خرید ها یا فروش های آنها بدون فاکتور است و در جواب اینکه برای چه فاکتور میخرید میگفتند اینجوری به صرفه تره !
اگر ارزش افزوده روی فاکتور هایم اضافه کنم قیمت بالا میرود و دیگر مشتری از من خرید نمیکند برای همین بعدآ فاکتور میفروشم و فروشم را نشان میدهم .
موارد برعکس هم بود فروشنده برای عدم اظهار فروش خود فاکتور رسمی نمیدهد و مشتری مجبور به خرید فاکتور برای نشان دادن خرید واقعی خود بود .

 

تمام این موارد که تخلفات سنگینی در سازمان امور مالیاتی شناخته می شوند روال کار تعدادی از شرکت ها شده است که منجر به تهیه لیست سیاهی از طرف سازمان ارزش افزوده شد .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

 

هر روز این لیست بلند بالاتر میشود و جرائم در نظر گرفته شده برای تخلفات ارزش افزوده سنگین مانع فعالیات شرکت های فاکتور فروش نشد .
تا اینجای کار با کمی بررسی و دقت در صحت فعالیت یک شرکت قابل پیشگیری است و از شرکت هایی با فعالیت حقیقی کالا را خریداری کرد اما کار آنجایی بالا میگیرد که واسطه هایی کالا را با فاکتور جور میکردند  .
به موردی برخوردم که خواستم هشدارش را به شما هم بدهم مبادا به این دردسر گرفتار شوید .
شرکتی برای خرید یک قلم جنس خاص مشتری پیدا کرده بود کافی بود کالا را با قیمت کمی پایین تر در بازار بخرد و تحویل مشتری دهد تا با حجم بالا سود خوبی به جیبش سرازیر شود .
از طریق واسطه ای کالا را پیدا کرده و شرط میکند که چون کارهای شرکت ما قانونی است باید فاکتور داشته باشد . کالا را میخرد و به مشتری تحویل میدهد و فاکتور خود را دریافت میکند بدون اینکه بداند واسطه فاکتور را از شرکت های کد فروش (فاکتور فروش) خریداری کرده است .
ثبت این فاکتور درسامانه و بررسی پرونده شرکت به دلیل واقعی نبودن فعالیت های شرکت صادر کننده فاکتور و تخلف هایش منجر به جریمه سنگین ارزش افزوده برای این شرکت شده است .
شرکتی که هم خریدش واقعی بوده و هم فروشش اما با یک سهل انگاری ساده متحمل جریمه ای سنگین و عواقب بدی برایشان شده است .
امروز که ایمیلی با عنوان فروش فاکتور با قیمت مناسب را از یک شرکت تبلیغاتی دیدم متعجب شدم و به نظرم رسید باید بیش از پیش مراقب این شرکت ها و خرید هایمان باشیم .
بهترین راه دریافت گواهی ارزش افزوده از شرکت خریدار ، بررسی کد اقتصادی و شناسه ملی آن از سامانه اعتبار سنجی ارزش افزوده و کنترل لیست شرکت های ممنوع الفعالیت از همین سایت از صحت فعالیت شرکت های فروشنده کالا مطمئن شوید .
نکته ای میخواهم اضافه کنم این است که در این بازده زمانی که باید گزارش فصلی و اظهارنامه ارزش افزوده را ارسال کنید از کنترل ارقام این گزارشات با یکدیگر غافل نشوید .

این مطلب را هم بخوانید:  11 اقدام حساس در ارسال ارزش افزوده

حسابدار و مدیر مالی عزیز امیدوارم بتوانیم با مطالب کاربردی و هشدارهای به موقع شما را با دید بازتری در رسیدن به اهداف خطیرتان یاری کنیم .

8 دیدگاه ها

  • جناب آقای کریمی سلام
   جهت گرفتن تایم مشاوره می نوانید با شماره تماس های دفتر پرشین حساب تماس حاصل فرمایید و یا لینک زیر را مشاهده نمایید

 1. خوب خیلی وقت ها هم هست طرفی که فاکتور فروش و کد فروش هست در حال حاضر گواهی ارزش افزوده داره و تکالیف مالیاتیشم اانجام میده فصلی هم رد میکنه اما یک سال بعد مالیاتی متوجه میشه و تو بلک لیست میره این هم خیلی اذیت میکنه شرکت رو

 2. عالی بود
  من هم سال قبل به همین مورد برخوردم
  و دو کار انجام دادم
  اول:مراجعه به سامانه اشخاص حقوقی جهت کنترل فعالیت یا عدم فعالیت شرکت(تشخیص صحت شناسه ملی)
  دوم: تماس با ۱۵۲۶(مرکز پاسخگویی اداره مالیات) و داخلی مربوط به کد اقتصادی
  شماره اقتصادی رو گفتم و بهم جواب داد که فعالیت داره یا نه مجاز هست یا نه

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here