مفاصاحساب مالیاتی دریافت کنید نه برگه قطعی مالیات!

4
1,024 بازدید

شاید مدیران کسب و کارها بهتر بدانند پرداخت مالیات قطعی مالیات عملکرد سالانه به هیچ عنوان حکم مفاصاحساب مالیات را ندارد.و برخی از مدیران و حتی حسابداران برداشت اشتباه از این موضوع دارند، بطور واضح و مشخص باید عرض کنم پرداخت مالیات قطعی، مفاصاحساب مالیاتی محسوب نشده و اگر تاکنون اقدامی برای مفاصاحساب مالیاتی انجام ندادهید باید مطابق ماده ۲۳۵ قانون مالیاتهای مستقیم عمل نمایید.

مطابق ماده ۲۳۵ : اداره امور مالیاتی مکلف است نسبت به مودیانی که‌ بدهی مالیاتی قطعی خود را پرداخت نموده‌اند حداکثر ظرف پنج‌ روز از تاریخ وصول تقاضای مودی مفاصا حساب مالیاتی تهیه و به ‌مودی تسلیم کند.مفاصاحساب مالیاتی می تواند همه جوره خیال دارنده کسب و کار را راحت کند که آیا تاکنون بدهی معوقه در پرونده خود داشته یا نه ؟ و کلا کارنامه تعهد پرداخت خود را از حوزه مالیاتی دریافت می نماید.اگر شما قرارباشد از یک مشاورمالیاتی جهت همکاری دعوت بعمل آورید اولین موضوعی که بررسی خواهد کرد اقدام لاز جهت اخذ مفاصاحساب مالیاتی توسط شرکت است. چون وقتی تکلیف مشخص باشد بهتر می توانند در خصوص ادامه روند مالیاتی تصمیم گیری و مشاوره نمایند.

معمولا صدور گواهی عدم بدهی مالیاتی متقاضیان خروج از تابعیت ایران همیشه ر دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار دارد و در قالب یک دستورالعمل قابلیت اجرا دارد.این دستورالعمل شامل موارد زیر است:

۱- دریافت نامه درخواست ترک تابعیت متقاضی از وزارت امور خارجه به همراه اسناد و مدارک مربوطه;
۲- بررسی اسناد و مدارک دریافتی و در صورت نیاز، درخواست سایر اطلاعات و مدارک تکمیلی متقاضی;
۳- استعلام بدهی مالیاتی متقاضی از سامانه وصول و اجرای تحت وب سازمان و همزمان استعلام سوابق مالیاتی از ادارات کل مالیاتی در خصوص بدهی­های قطعی نشده سنوات قبل و دوره جاری توسط دفتر قراردادها و امور بین­الملل;
توضیح: در اجرای مفاد بند ۳ این دستور­العمل، با توجه به فرصت محدود سازمان برای پاسخگویی به استعلام ترک تابعیت، ادارات کل موظفند ظرف مدت ده روز از تاریخ استعلام، نسبت به ارایه پاسخ به دفتر مزبور اقدام لازم را بعمل آورند. در غیر اینصورت فرد مزبور فاقد بدهی مالیاتی قلمداد شده و مسئولیت ناشی از آن به عهده مدیران کل مربوطه خواهد بود.
۴- در موارد وجود بدهی، اعم از قطعی شده یا نشده، اعلام مراتب توسط دفتر قراردادها و امور بین­الملل به وزارت امور خارجه;
۵- در صورت احراز عدم بدهی، تهیه گواهی عدم بدهی مالیاتی توسط دفتر قراردادها و امور بین­الملل، عنوان اداره امور سجلات و احوال شخصیه وزارت امور خارجه;

حتما بخوانید:  قانون مالیات‌های مستقیم در مورد خوداظهاری چه می‌گوید؟

۴ گام برای رهایی از بن بست های مالیاتی  

ایمنی امور مالی خود را افزایش دهید 

تغییر در روند مالی وقتی الزامی می شود که شما تصمیم جدی گرفته اید تا تمامی نقاط ضعف سالهای گذشته را بهبود دهید. مثلا در برگ مبانی تشخیص متوجه یک سری اشتباهات شدهاید که قابلیت دفاع ندارد ولی قابلیت اصلاح را دارند. پس سند افتتاحیه در سال مورد نظر باید تعدیل گردد.  حتی در صورتی که تسلط کامل ندارید حتما از یک کارشناس خبره دعوت کنید تا با بررسی و ایجاد شوک ، میزان صلابت و چالاکی آن را تشخیص دهد.مشکل بزرگ بسیاری از فعالان عادت محوری در امور مالی است و این بسیار خطرناک است.چون برخی از حوادث به یکباره بروز می کند و ممکن است در سنوات قبلی خود را خیلی نشان نداده است.

دفعات رد دفاتر را به حداقل ممکن برسانید! 

با اصلاحیه قانون مالیاتها از ابتدای سال ۱۳۹۵ دیگر نمی توانید به سادگی  رد دفاتر شوید و اگر برای حل ان اقدام نکنید خیلی دفاعیات قابل قبولی در دو سامانه دیگر مالیاتی یعنی مالیات بر ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی نخواهید داشت.

قبولی اظهارنامه مالیاتی یک مزیت معتبر در پرونده شماست!

به قدری اظهارنامه های مالیاتی الکترونیکی مهم هستند که ارزش انها با ارزش یک سند ملکی و حتی خودرویی برابر است. چرا که اگر یک حرکت کوچک اشتباه در داخل آن مرتکب شوید باعث وقوع حوادث خطرسازی خواهید شد. اگر ارزش آن برای شما ملموس شود برای ارائه و حفظ آن برنامه ریزی خواهید داشت.

تسلط خود را در نحوه اجرای تکالیف مالیاتی بالا ببرید!

اجرای تکالیف مالیاتی فقط شامل تکمیل در سامانه ها نمی شود هر عدد و رقمی که وارد میشود باید با سیستم شما تطابق داشته باشد وقتی سیستم همخوانی دارد یعنی مشکل زیادی در اجرای دیگر تکالیف موازی مالیاتی مانند مالیات بر ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی نخواهید داشت.

حتما بخوانید:  جرائم غیرقابل بخشش از نظر اداره دارایی

پرشین حساب در حال حاضر تنها مجری مدیریت مالیاتی در کشور می باشد که جهت اشنایی با خدمات مشاوره ای مجموعه می توانید وارد آدرس زیر شوید :

https://persianhesab.com/moshavere/

اسلایدر جشنواره عید تا عید ۹۸

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید