کلید تهیه صورت جریان وجوه نقد اینجاست!

2
2684

صورت جریان وجوه نقد

صورت جریان وجوه نقد

تصویر فوق مربوط به یکی از پرکاربردترین اثرات در حوزه تهیه صورت جریان نقد است. نویسنده این کتاب از همان ابتدا تشریح این صورت مالی مهم را با مثال کاربردی آغاز کرده و در ادامه مثال را گسترده تر کرده و ایده های خیلی خوبی برای یادگیری خواننده در داخل آن قرار داده است. یعنی اگر چند بار تلاش داشته اید که خودتان به تنهایی صورت جریان نقد تهیه کنید با چند بار مطالعه این کتاب مشکل شما حل خواهد شد. حالا اگر اصلاً فرصتی برای شما پیش نیامده که وارد عملیات تهیه و تنظیم صورت جریان نقد شوید، منتظر اتفاقات بعدی نباشید!

صورت جریان وجوه نقد

دوره صورت جریان وجوه نقد یک دوره ۳ جلسه ای است که برای اولین بار در کشور پیاده سازی شده است و در آن به راهکارهای عملی جهت تهیه صورت جریان وجوه نقد در کوتاهترین زمان ممکن همراه با نکات کاربردی تعدیلات سنواتی پرداخته می شود. مهمترین سرفصل های این دوره کارگاهی شامل موارد زیر است:

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

 • آموزش شکل استاندارد صورت جریان وجوه نقد
 • نحوه گزارشگیری فعالیتهای عملیاتی در دو روش مستقیم و غیر مستقیم
 • آموزش نحوه حذف معاملات غیرنقدی در روش غیر مستقیم
 • نحوه تنظیم صورت تطبیق سود عملیاتی
 • آموزش روند تهیه صورتهای مالی و اطلاعاتی در ارتباط با سود انباشته
 • آموزش تعدیلات سنواتی و استاندارد شماره ۲
 • آموزش تهیه و تنظیم کاربرگ تعدیلات سنواتی
 • انجام عملی یک شرکت واقعی در خصوص تعدیلات سنواتی
 • آموزش تکمیل ستونهای ۱۶ گانه و نحوه تکمیل آن
 • توضیحات مربوط به ستونهای ۵، ۷ و ۸ صورت جریان کلی و تعدیلات

صورت جریان وجوه نقد

جناب آقای محمدرضا محمودی نویسنده کتاب کلید تهیه صورت جریان وجوه نقد مدرس این دوره کاربردی هستند.

این مطلب را هم بخوانید:  یک راه مؤثر برای کشف اختلاف بین سود و وجه نقد !

برخی از دیگر از سوابق اجرایی ایشان عبارتند از :

 • سرپرست حسابرسی و مدرس دوره تهیه صورت جریان وجوه نقد در هلدینگ پدیده شیمی پایدار از مجموعه هلدینگ های گروه صنعتی گلرنگ و نویسنده کتاب پرطرفدار  کلید تهیه صورت جریان وجوه نقد

تهیه صورت جریان وجوه نقد بصورتی که عملاً در شرکتها تنظیم می شود، همچنین نحوه پیاده سازی تعدیلات سنواتی در اقلام مقایسه ای صورتهای مالی و اثرات آن در تهیه صورت جریان وجوه نقد دو مبحث بسیار مهم و تقریبا پیچیده در تهیه صورتهای مالی است که با مباحث تئوریک بسیار متفاوت است و دانستن این دو موضوع از مواردی است که علامندان به کار در حرفه حسابداری در سطوح بالا می باشند. من در کتابم سعی نمودم موضوعات فوق که برای نخستین بار به رشته تحریر درآمده با زبانی ساده بصورت گام به گام و در قالب ترکیبی از مباحث تئوری و عملی ارائه گردد.حالا لازم دیدم این فرآیند را بصورت یک دوره کاربردی به شما علاقمندان آموزش دهم.

صورت جریان وجوه نقد

این صورت مالی مهم که می تواند اوج هنرنمایی و توانمندی حسابدار و مدیرمالی یک مجموعه را به رخ بکشد و بیشتر مورد استفاده سرمایه گذاران، اعتباردهندگان و مدیران می باشد. تهیه صورت جریان وجوه نقد باعث می شود :

توانایی شرکت جهت ایجاد جریانهای نقدی افزایش یابد

مهمترین هدف گزارشات مالی این است که اطلاعاتی با قابلیت پیش بینی شوندگی ارائه کند و در حقیقت پل ارتباطی بین حسابداری نقدی و تعهدی محسوب می شود. شما با بررسی روابط بین اقلامی نظیر فروش و خالص جریانهای نقدی ناشی از فعالیتهای عملیاتی و افزایش و کاهش در وجه نقد به قابلیت پیش بینی بهتری می رسید.

این مطلب را هم بخوانید:  گزارشات مالی میان دوره ای ( بخش اول )

توانایی واحدهای تجاری جهت پرداختهای مربوط به فعالیت شرکت نظیر بدهیها و سود سهام افزایش می یابد

وجه نقد شریان حیاتی یک شرکت و مجموعه است و یک شرکت بدون آن قادر به پردخت حقوق پرسنل، پرداخت بدهی و خرید تجهیزات و حتی تبلیغات نخواهد بود. صورت جریان وجوه نقد نشان می دهد که وجه نقد شرکت از کجا وارد شده و در کجا دقیقاً به مصرف رسیده است. کارمندان ، اسپانسران و مشتریان با شناخت این صورت مالی به تنهایی از جریانهای نقدی و توانمندی شرکت مطلع خواهند شد.

چرا وقتی انقدر سود افزایش داشته، وجه نقد کاهش یافته است؟

حجم تسهیلات (وام ) شرکت در سال گذشته چگونه محاسبه و ثبت شده است؟

در سال گذشته شرکت چه مقدار وجه نقد جهت خرید دارائی های ثابت، تجهیزات یا سهام پرداخت کرده است؟

مالیات بر درآمد پرداختی شرکت چه مقدار بوده است؟

اگر بعد از بستن حسابها ، حساب خرید و فروش و هزینه ای از سال قبل داشته باشیم چگونه تعدیل کنیم؟

آیا سود سهام بیشتری نسبت به سال قبل پرداخت شده چگونه ؟

این دوره مناسب افرادی است که مشغول به کار هستند و میخواهند با یادگیری فنون این دوره خودشان در محل کار صورت جریان وجوه نقد را تهیه و تنظیم کنند. سمت و جایگاه مهم نیست مهم این است که کاربرد این دوره با اجرا در محل کار چند برابر می شود.

شرط دیگر این است که قبل از حضور در این دوره، ابتدا کتاب کلید تهیه صورت جریان وجوه نقد را از طریق انتشارات کیومرث تهیه کنید و  صفحات ۸۱ الی ۱۱۳ این کتاب را یکبار با دقت مطالعه نمایید.

این مطلب را هم بخوانید:  صورت گردش وجوه نقد

این دوره از روز جمعه ۱۴ مهرماه در تهران آغاز خواهد شد.

شما برای یادگیری کامل صورت جریان وجوه نقد می بایست مبلغ ۴۲۰ هزار تومان بابت کل ۳ جلسه سرمایه گذاری کنید که به مناسبت عید غدیر مبلغ نامنویسی تا روز ۲۲ شهریور ماه  ۳۷۰ هزار تومان خواهد بود. ظرفیت این دوره تخصصی ۲۰ نفر می باشد و اگر تصمیم شما برای سرمایه گذاری در این فرصت کلیدی جدی است قبل از تکمیل ظرفیت صندلی خود را در دوره رزرو کنید.

صورت جریان وجوه نقد

2 دیدگاه ها

  • سلام کاربر گرامی برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ تماس حاصل نمایید یا با تلگرام زیر در ارتباط باشید:@persianhesab4

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here