خشاب موفقیت در کسب و کار حسابداری

8
1655

موفقیت در کسب و کار

سلام دوست خوب پرشین حساب . با آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان.

عنوان مطلب امروز ” خشاب موفقیت در کسب و کار ” است. به نظر شما مفهوم این عنوان چیست؟
این موضوع به موفقیت های حسابداران در کسب و کار اشاره دارد ولی چگونگی بر گزیدن هدف و شلیک به سمت آن با اندک خشاب در دست اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای درک بهتر این موضوع خود را در موقعیتی تصور کنید که بین مرگ و زندگی شما تنها یک خشاب پر از گلوله وجود دارد که در میان سیبل های هدف مقابل فقط همین ۶ فشنگ را باید شلیک کنید. در این شرایط سنجیدن قبل از شلیک و انتخاب بهترین هدف از مهمترین دغدغه فکری شما خواهد شد. تمام تمرکز شما به این سمت خواهد رفت که مبادا با انتخاب غلط فشنگهای شما هدر رود.

این مثال را با وسعت بیشتری در زمینه کسب و کار حسابداری بسط خواهیم داد. با این حالت که تفنگ با مفهوم یک حسابدار با انگیزه  ایست که با خشاب درون او یعنی همان اعتبارش تصمیم به شلیک گلوله هایش دارد.  حسابداری را فرض کنید که در طول دوره کاری خود یک موقعیت فوق العاده برایش پیش می آید مثلا استخدام در بزرگترین شرکت خودرو سازی آن هم به سمت مدیر مالی با بیشترین حقوق. این حسابدار با موافقت و حضور در این شرکت موفقیت خوبی را برای خود رقم زده است.

اگر می‌خواهید از حسابداری، درآمد شایسته‌ای داشته باشید این ویدئو را ببینید:

این موفقیت زمانی بیشتر و اثر بخش خواهد بود که مداوم و مستمر باشد. اما اگر شرایط محیطی بر او مسلط شد و با چیزی شبیه غرور تصمیم به پریدن پله های بلند تری گرفت احتمال موفقیتش کم خواهد شد. این فرد با خیال اینکه در این مدت کوتاه توانسته رزومه خوبی از خود بر جای گذارد تصمیم به تجربه دیگری میگیرد اما نمیداند که هنوز برای این اقدام زود است باید شلیکهای خود را مدیریت کند. تجربه کارهای متفاوت در زمینه های مختلف برای یک حسابدار یک سیبل هدف بسیار خوب است که اگر حسابدار بتواند حیطه های فعالیتش را گسرده کند و در عین حال جامع ترین اطلاعات را در این زمینه ها کسب کند برترین هدف را برگزیده و تحقق بخشیده است.

این مطلب را هم بخوانید:  چند نکته مهم در مورد تشویقات و جرائم مالیاتی ( بخش دوم )

موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار آن هم حسابداری که از پردرآمدترین مشاغل در جهان است یک تئوری دور از ذهن نیست بلکه بسیار هم عینی و در دست است. اینکه برخی تصور میکنند هنوز هم ممکن است افرادی با پارتی و معرف به درجه های بالایی از موفقیت در حرفه خود به خصوص حسابداری میتوان رسید کاملا اشتباه است.

شاید ورود به بازار کار برای فرد مبتدی در کنار تلاش بسیار زیاد خود، نیاز به معرف پیدا کند اما تضمینی برای ماندن در این راه نخواهد بود. و تداوم موفقیت ها در هر رشته و حرفه ایی صرف نظر از اهمیت حسابداری، نیازمند تلاش و تحمل سختی راه است. مطالعه و کسب اطلاعات مهم آموزشی در کنار تجربه عینی موفقیت را موجب میشود و هیچ کدام به تنهایی موفقیت آمیز نخواهد بود. پس بهتر است آدمی برای اتنخاب موقعیت های زندگیش با تفکر بسیار بالایی اقدام کند و گلوله های زندگی را بیهوده شلیک نکند. اینها خشابهای پیروزی در زندگیست پس با احتیاط شلیک کنید…

از همین امروز که این مطلب را خواندید بر روی برگه ای بنویسید که کی میخواهید شرکت حسابداری خود را راه اندازی کنید؟ اگر هنوز فکر میکنید زود است مهم نیست کسی شما را کنترل نمی کند فقط مدت زمان آن را جلوتر ببرید. مثلا بنویسید ۵ سال بعد و از حالا برای رسیدن به ۵ سال بعد برنامه ریزی کنید. خشاب را بر این اساس ببندید. دوستان کارمند برای ما پیام می دهند که چرا کارمندان را می کوبیم مگر ما که ۲۰ سال کارمندیم چه اتفاق بدی افتاده است. اتفاق بدی نیفتاده است و فقط یک روال ثابت در پیش گرفته اند. ما می گوییم هر سال یک طرح و برنامه جدید پیاده کنید تا بتوانید به نقطه پیروزی برسید.یک راه هم همین است که دنبال دردسر نباشید و بروید یک شغل ثابت جستجو کنید و به زندگی کارمندی خود ادامه دهید.

این مطلب را هم بخوانید:  با روش و تکنیک مناسب حسابدار بیش از 100 مشتری شوید (بخش سوم)

لطفاً پس از مطالعه این مطلب پاسخ خود را در مورد اینکه ۵ سال بعد کجا هستید و چه کاری انجام می دهید؟ برای ما ارسال کنید.

تعیین سطح شغلی حسابداران و مشاوره

پس از تکمیل فرم به پیام پایین همین صفحه توجه نمایید!
 • مثال: ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹

برای همه شما حسابدار و مدیر عزیز از خداوند منان موفقیت و سربلندی و شادکامی آرزومندم.

این مطلب را هم بخوانید:  رییس جدید سازمان امور مالیاتی منصوب شد

 

لطفا برای دریافت پاسخ صحیح ایمیل خود را برای ما ارسال نمایید.

8 دیدگاه ها

     ارسال نظر و سوال

     دیدگاه خود را وارد کنید
     Please enter your name here