گزارشی از سومین دورهمی حسابداران ثروت آفرین در شهر زیبای اصفهان

2
1367

کسب و کار حسابداری

سلام و عرض ادب و احترام به همه دوستان خوب پرشین حساب. سومین گردهمایی حسابداران ثروت آفرین روز گذشته در شهر اصفهان برگزار شد. در این گردهمایی که با حضور مهمانان ارجمندی همچون آقایان  اشکان فروتن و  شهروز اسماعیلی صورت گرفت ، جناب آقای میثم حاجی محمدی به بیان موضوعات مهمی در خصوص راه اندازی کسب و کار حسابداری پرداختند.

هدف از برگزاری این گردهمایی چگونگی راه اندازی کسب و کار مستقل از طریق شغل حسابداری بود. اینکه از چه راه هایی میتوان به جایگاهی رسید که در آن یک درآمد خوب از حرفه حسابداری کسب کرد، در بین این همه حسابدار، یک تخصص است. اگر بخواهیم بحث را منطقی پیش ببریم باید بیان کرد : در این فضای تحصیلی کشور که جوانان راهی جز تحصیل پیش روی خود ندارند و برای ورود به بازار کار مدرک دانشگاهی را سلاح خوبی قلمداد میکنند، با خروجی های بالای دانشگاهی تا چه میزان نیاز بازار کار مرتفع میشود؟
در واقع هرساله شاهد این موضوع هستیم که جوانان زیادی از درب دانشگاه ها با مدارک تحصیلی متفاوت خارج میشوند. برخی از رشته ها که از همان ابتدا مشخص است که بازار کار خوبی برایش نیست ولی رشته هایی مانند حسابداری با هدف جذب به بازار کار برای خود ورودی جمع میکند. اما سوال اینجاست که خروجی های دانشگاه ها تا چه میزان مورد رضایت کارفرمایان هستند.
قابلیت اینکه به سرعت جذب بازار شوند و مدیریت مالی یک مجموعه را بر عهده بگیرند دارند؟ معمولا این اتفاق نمی افتد و افراد بعد از دانشگاه نیازمند دوره هایی هستند که حسابداری کاربردی  را برایشان آموزش دهد.

این مطلب را هم بخوانید:  راهنمای ارسال اظهارنامه آنلاین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

کسب و کار حسابداری

یک حسابدار برای اخذ ویزای بازار کار باید: 

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

 • حسابدار باید حساب ها را به خوبی بشناسد. یعنی نه تنها از مباحث تئوریک اصول یک حسابداری اطلاعات خوبی داشته باشد بلکه از نظر کاربردی و بازار کار هم به تک تک حساب ها مشرف باشد.
 • در تعریف کدینگ حسابها مشکلی نداشته باشد.
 • استانداردها را به خوبی بشناسد. استانداردهای حسابداری و حسابرسی از موازینی است که حسابداران بایستی در همان مسیر قدم برداشته و در امور اجرایی رعایت نمایند.
 • مباحث مربوط به تجدید ارزیابی دارایی ها را بداند.
 • به عملیات پایان سال آگاه باشد و بستن حساب ها را به خوبی انجام دهد.
 • با امور مالیاتی و مواد قانونی مالیات ها آشنا باشد.

کسب و کار حسابداری

یک حسابدار برای ماندگاری در بازار کار باید:

 • تعدیلات سنواتی را بداند و در اجرای آن حرفه ای عمل کند.
 • ترازنامه و سود وزیان و صورت جریان وجوه نقد را بتواند تهیه کند.
 • قوانین کار و تجارت را بداند.
 • بخش نامه های جدیدی که در حوزه های قانون کار، قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده منتشر میشود را آگاه باشد
 • در حوزه قوانین به روز باشد .

دانستن این نکات که تنها چند اسلاید از ارائه دیروز جناب آقای میثم حاجی محمدی در گردهمایی حسابداران ثروت آفرین بود، برای یافتن مسیری تازه در کسب و کار حسابداری بسیار مفید و کاراست. بعد از اینکه صحبتهای  ایشان در این زمینه به اتمام رسید آقای اسماعیلی و آقای فروتن به همراه خانم ایرجی ( از مدرسین دوره ثروت آفرینان ) هرکدام به بیان سوابق کاری خود و تکنیک های موفقیت در کار حسابداری پرداختند.

این مطلب را هم بخوانید:  کشش شما در حسابداری چقدر است؟

این دوره در شیراز نیز برگزار خواهد شد و ظرفیت آن در حال تکمیل شدن است برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸ داخلی ۳ تماس حاصل نمایید.

2 دیدگاه ها

 1. با سلام.از شما و همینطور جناب استاد حاج محمدی با وجود کسالتی که داشتند بازهم همایش را برگزار کردند کمال قدردانی و تشکر را دارم.

  • سلام و عرض ادب خدمت کاربر عزیز جناب آقای دارویی. سپاس فراوان از همراهیتان با تیم پرشین حساب. با آرزوی سربلندی برای شما. موفق باشید.

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here