استخدام حسابدار مطابق حسابداران ثروت آفرین

0
3022

استخدام حسابدار به صورت تمام وقت و پاره وقت و حتی پروژه ای در پرشین حساب یک سبک به خصوص دارد. ما سعی میکنیم تمام حسابداران در بیشتر نقاط کشور استخدام کنیم .چون استخدام حسابدار با توجه به بازارکار فعلی وارد بخش ها و فرآیندهای بیشتری شده و مدل اجرا و پیاده سازی هم تغییرات زیادی داشته است. اما سبک استخدام حسابدار ما چگونه است؟ ما ابتدا بازارکار و نیاز کارفرمایان را تحلیل می کنیم و بر اساس نیاز آن ها برنامه می دهیم. البته برنامه پاسخ به نیاز کارفرمایان توسط حسابداران. اگر ساده تر توضیح بدهیم روال کار اینگونه است یک حسابدار باید فنون اجرایی حسابداری و مالیاتی را خیلی خوب بفهمد و اجرا کند وقتی به این مرحله رسید خیلی کار سختی ندارد چون دیگر می تواند خودش را استخدام خودش کند و دیگر محدود به یک شرکت و یک واحد خاص نباشد.

پرشین حساب راه اندازی کسب و کارحسابداری بطور مستقل را در قالب دوره حسابداران ثروت آفرین آموزش می دهد. دوره ای که سخت گیری خاص خودش را دارد و در ۵ پایه حسابداران را در این مسیر قرارمی هد. و البته بازخودهای خیلی خوبی در موفقیت این علاقمندان دریافت کردهایم.

اگر قرارباشد خودتان مستقل باشید و کارمند جایی نباشید باید ابتدا با پاسخ به سوالات زیر خودتان و تصورتان را محک بزنید چون وقتی با خیلی از حسابداران در مورد شغلشان و مسیر طی شده تا کنون صحبت می کنیم دقیقا نمیدانند چرا در این جایگاه هستند و در آینده چه اتفاقی ممکن است رخ دهد!

تمرین عملی برای اینکه متوجه شوید اینکاره هستید یا نه ؟

چقدر با رشته حسابداری آشنایی دارید در یک جمله میزان آشنایی را بیان کنید؟
چرا این رشته را انتخاب کرده اید و از چه طریق وارد این رشته شده اید؟
شما ۵ سال آینده خود را در کجا می بینید؟
مدت کارآموزی در حسابداری  شما پس از پایان تحصیلات یا هرزمان دیگر چقدر بوده؟
قبل از شروع به کار حسابداری چقدر با اصول پذیرفته شده آشنا هستید؟ در یک جمله بنویسید
آیا تا به حال به درخشش رزومه فکر کرده اید؟ چگونه؟
به چه گرایش هایی در حسابداری علاقه دارید و چرا؟
به نظر شما ضمانت یک حسابدار به کارفرما چه مواردی می تواند باشد؟
بازار کار رشته حسابداری شامل چند کانال درآمدزایی برای یک حسابدار می باشد؟ حداقل ۱۰ و حداکثر ۵۰ مورد را بیان کنید
آیا برای شما فرقی می کند حسابدار گاوداری باشید یا حسابدار یک شرکت مدرن در بهترین نقطه شهر و چرا ؟
میزان درآمدزایی خود  از طریق حسابداری را هم اکنون بنویسید اگر بیکارید صفر بنویسید
درآمد ایده آل شما ماهیانه چقدر است؟
مجرد هستید یا متاهل ؟ مجردها : آیا برای متاهل شدن برنامه ای دارید؟ متاهل ها : چقدر برای خانواده در روز وقت می گذارید؟
برنامه روزانه خود را حتی در حالت بیکاری فهرست کنید
میزان مطالعه شما در روز ، هفته و یا ماه چقدر است؟ و حول محور چه منابع حسابداری  است؟
چه مدت زمانی قول می دهید رایگان کار انجام دهید تا حرفه ای شوید ؟ آیا تمایل به ارائه ضمانت سفته هم دارید؟

و سوالی که ضربان علاقمندی شما را در بازارکار می سنجد

در مورد مشاغل زیر هر نظری به ذهنتان میرسد در یک جمله ارائه کنید :
مراکز بازیافت
شرکتها و موسسات پخش
فعالان حوزه فن آوری
موسسات آموزش حسابداری
مشاورین املاک
شرکتهای چند منظوره
صرافی
پزشکان
کافی نت ها
دفاتر پیشخوان دولت
پخش پروتئین
باشگاه های ورزشی
مدارس سراسر کشور
صادرات
بورس
توزیع برق
چقدر قبل از حضور در برابر کارفرما اطلاعات جمع آوری می کنید؟
به نظر شما یک مذاکره خوب حسابداری شامل چه مواردی می شود؟
حساب بانکی پس انداز دارید؟

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

این مطلب را هم بخوانید:  دیکشنری لغات تخصصی حسابداری2

گلچین صحبت های حسابداران

۱- از بهمن ماه ۹۴ شروع به یادگیری حسابداری از طریق مطالعه و شرکت در یک کلاس فشرده یکماهه کردم. در این هفت ماهی که وارد دنیای حسابداری شدم، به صورت پراکنده کتابهای اصول حسابداری یک و همچنین مقالاتی در اینترنت را مطالعه کردم. همچنین آموزش های ویدئویی از سایت شما تهیه کردم از قبیل فیلم آموزش تهیه صورتهای مالی، فیلم همایش موفقیت در حسابداری، حقوق و دستمزد در اکسل (که فیلم ضعیفی بود)، و آموزش قدم به قدم شروع به کار حسابداری و همچنین در ماه رمضان امسال فیلم دوره صفر تا صد مالیات رو تهیه کردم و شروع به دیدن فیلم ها کردم. در مجموع در زمینه حسابداری آماتور هستم. البته حدود یکماه کاراموزی کردم و متاسفانه بیشتر از این امکان کاراموزی نداشتم.

چالش اصلی این بخش : عدم کارورزی در حوزه حسابداری، توجه داشته باشید همه این موارد ابزاری هستند برای یک اجرای خوب و نباید در حین کار اصلی برای شما تجربه آور باشد چون ممکن است اشتباهات در فضای واقعی منجر به حوادث گردد.

۲- من قبلا در حوزه طراحی و برنامه نویسی وب فعالیت میکردم اما به دلیل بی علاقگی به این حوزه متاسفانه چندین سال از بهترین سالهای عمرم رو به هدر دادم. سال ۹۰ برای لیسانس آی-تی در دانشگاه علمی کاربردی هم قبول شدم اما به دلیل عدم علاقه ثبت نام نکردم. الان در سن ۳۳ سالگی و خیلی دیر وارد حسابداری شدم. حسابداری رو اولا به دلیل بازار کار خوب و دوم به دلیل علاقه و توانایی خودم انتخاب کردم. حسرت زیادی میخورم چرا زودتر و در سن پایین تر وارد این حوزه نشدم. قصد دارم در دانشگاه پیام نور دوره کارشناسی رو در حسابداری تحصیل کنم.

پیشنهاد و تایید : بخش آخر یعنی تحصیل بسیار تصمیم درستی است چون پایه واصالت شما را در حسابداری محکم می کند. و پیشنهاد من این است که به هیچ عنوان افسوس فرصت را نخورید وفقط به این موضوع فکر کند که حالا در این مدت چگونه میتوانم فقط به پیشرفت فکر کنید و اهداف اصلی را دنبال کنید

۳- به امید خدا قصد دارم در پنج سال آینده یه کارشناس حسابداری مالیاتی و حسابرس بشم.

چالش : هدف دقیق انتخاب کنید و در آن مسیر ثابت قدم باشید، حسابداری مالیاتی با حسابرسی دو مسیر کاملاً مجزاست و پیشنهاد من خدمات مالی و مالیاتی است همیشه بدانید یک حسابدار حرفه ای براحتی تبدیل به حسابرس خوبی می شود و لی یک حسابرس حرفه ای نمی تواند یک حسابدار حرفه ای باشد.

۴- در حدود یکماه در دو شرکت مختلف. یک شرکت فروش تجهیزات پزشکی و یک شرکت فروش و پخش لوازم آرایشی.

پیشنهاد : به این دوشرکت برای موفقیت بسنده نکنید چون کار حسابداری ضعیفی دارند و فقط برای درآوردن خرجی و رسیدن به اهداف در کنارشان بمانید

۵- با اصول پذیرفته شده حسابداری در حدی که در کتابهای اصول یک عنوان شده آشنا هستم.

بد نیست بازهم مشکل این رو دادرید که در اجرا بهشون نرسیدید

۶- به رزومه پربار فکر کردم اما راه آن را نمیدانم.

در داخل سایت ما رزومه را جستجو کنید ، مطالب خوبی منتشر کردم

۷- به همه شاخه های حسابداری علاقه دارم و دوس دارم در هر شاخه ای حسابداری لااقل اطلاعات مقدماتی رو داشته باشم. اما شاید بتونم بگم به گرایش صنعتی علاقه کمتری دارم و حوزه های خدماتی و بازرگانی رو بیشتر میپسندم.

همیشه برای موفقیت از یک سمت وارد شوید الان خدماتی و بازرگانی خوبه، حسابداری رکن اصلی دارد که در گام های بعدی با کسب تجربه ارکان تقویت خواهد شد

۸- فکر میکنم ضمانت یک حسابدار به کارفرمای خودش اولا امانتداری و کار سالم هستش و بعد از اون تهیه و تنظیم گزارشات و صورتهای مالی درست و استاندارد به کارفرما هست تا کارفرما بتونه تصمیمات درست و اصولی اتخاذ بکنه.

الان در بازار کار کارفرما حسابدار را حافظ ناموسش می داند و حساسیت خاصی برای ضمانت حسن انجام کار مانند چک و سفته دارد البته قطعا این ها اطمینان نمی آرود ولی در بین کارفرمایان باب شده است

۹- با کانالهای درامد زایی حسابداری از طریق فایلهای صوتی سایت شما و همچنین فیلم همایش موفقیت در حسابداری (همایش شیراز) آشنا شدم. برای مثال رستورانها، فست فودها، بنگاه های مشاور املاک، پزشکان و به طور کلی مراکز درمانی، کافی نت ها، دفاتر خدمات تلفن همراه، دفاتر پلیس +۱۰ ، دفاتر پیشخوان دولت، باشگاه های ورزشی، سوپرمارکتها، اصناف در بازار، نمایندگی های پخش محصولات خانگی، نمایندگی های فروش خودرو و لیزینگها، موسسات حسابداری و حسابرسی، مدارس، داروخانه ها (البته در رابطه با بسیاری از این مشاغل نمیدونم دقیقا چطور میشه درامد کسب کرد اما میدونم که اینها کانالهای درامد حسابداری محسوب میشن)

این مطلب را هم بخوانید:  ماده 274= GPS حسابداران

بله خیلی خوبه نسبت به حسابداران با سابقه ای که کانال ها را فقط شهرکهای صنعتی و آگاهی روزنامه و وبسایت ها می دانند از این نظر از آنها بسیار جلوتر هستید ولی حداقل صفحه اصلی حسابداری ثروت را بخوانید بنده اصاری به خرید محصول ندارم

۱۰- تفاوت زیادی نمیکنه اما خوب طبیعتا حسابداری در جاهایی که داخل شهر هستش و رفت و امد راحت تره برام ارجحیت داره. به کلاس کار راستش خیلی فکر نمیکنم. برام چیزی که بیشتر مهمه اینه که جایی باشم که بتونم دانش و تجربه ام رو در حوزه حسابداری گسترش بدم و مسئله مهم بعدی کسب درامد بیشتره.

این تفکر خوبه ولی کافی نیست و باید پخته تر بشه، مثلا ذوم کردن روی یکی از اون کانال ها و اجرای کار رایگان در قدم اول

۱۱- بیکارم و درامدم صفره.

چند کار مهم باید انجام بدهید فعلا شغل اصلی شما پیگیری اشتغال خودتان  است که بین ساعت ۸ الی ۱۶ باید براش وقت بذارید، به تمامی موسسات حسابداری آگاهی همشهری و جام حم طبق فهرست منظم تماس بگیرید و نتایج را در جلو نام هریک بنویسید و پیشنهاد بدهید علامند به همکاری رایگان جهت کارآموزی هستید .

۱۲- درباره درامد هرچقدر بیشتر بهتر. البته مادی گرا و اهل تجمل و پول پرست نیستم. اما دوس دارم ثروتمند بشم و به دیگران کمک کنم. هدفم از ثروتمند شدن، زندگی اشرافی و غرق در مادیات شدن نیست. اگر بخوام رقمی اعلام کنم در حال حاضر دوست دارم حداقل ماهی ۲۰میلیون درامد داشته باشم. طبیعتا در سالهای آتی با توجه به تورم این رقم بالاتر میره.

ریال یا تومن ؟ اگر تومن باشد برای شروع با هر توجیهی زیاد است و ذهن نیمه هوشیار شما خیلی تایید نمی کند برای شروع ۴ الی ۵ تومن به مدت حدوداً ۲ سال خوبه

۱۳- مجردم و در حال حاضر برنامه ای برای ازدواج ندارم.

ازدواج آسانسور هدف گذاری هاست چون شما را به تلاطم حرکت و پیشرفت واردار می کنه

۱۴- انجام کلیه خریدها و بیشتر امور خارج از منزل به عهده منه. بخشی از وقت من صرف خوندن اگهی های حسابداری از طریق کانال تلگرام میشه و پی گیری برای پیدا کردن کار. حدود دو ساعت در روز کانالهای و گروه های تلگرامی در موضوع حسابداری رو دنبال میکنم. در نمایشگاه بانک و بیمه بعد از مشورت با آقای حاج محمدی در دوره حسابداری انلاین شرکت کردم و الان جلسه چهارم هستم؛ طبیعتا بخشی از وقتم صرف این دوره میشه. باقی وقتم هم صرف مطالعه و دیدن فیلمهای اموزشی و گوش کردن پادکستها میشه.

پس زمان خوبی برای کارآموزی دارید خیلی سریع وارد حوزه اجرایی شوید

مشکلی که دارم اینه که پراکنده کاری میکنم. کمی کتاب میخونم. کمی از فیلم دوره صفر تا صد مالیات میبینم. باز کمی فرضا پادکستهای سایت شمارو گوش میدم. کمی در اینترنت مقاله میخونم. کمی فیلم اموزش اکسل میبینم (اکسلم ضعیفه). راستش سردرگم هستم و نمیتونم یک استرتژی و برنامه مشخص و مدون رو دنبال کنم که به مطالعاتم و کارهام جهت دهی و نظم مشخص بده. از طرفی با نداشتن کار و درامد در شرایط سختی به سر میبرم چرا که باید به خانواده هم کمک کنم چون پدر من درامد خیلی کمی داره. از طرفی در دیر وارد حوزه حسابداری شدم و وقتی به افراد کم سن و سال تر از خودم نگاه میکنم که چقدر جلو هستن، ناامید میشم. سردرگم هستم و راستش گیج میزنم.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزش رایگان نرم افزار حسابداری کلیک ویو در یک فیلم

اصلا ناامید نباشیدکانال هایی را می شناسید که برای شما حکم نقشه گنج را دارد بیشتر حسابداران که فکر می کنید جلوتر هستند تک محور دارن عمل میکنند نه چند محور با پیگیری های مراحل قبلی حتما به نتیجه مطلوب خواهید رسید 

۱۵- همون طور که در سوال قبلی توضیح دادم میزان مطالعه من در حوزه حسابداری بسیار پراکنده و بی نظمه. بعضی روزها اصلا نمیتونم مطالعه بکنم . بخشی از وقت من هم صرف دیدن فیلم ها و پادکستهای امورزشی میشه. در کل شاید به صورت مفید روزی یک ساعت تا یک ساعت و نیم ساعت مطالعه حسابداری میکنم. مطالعات غیر حسابداری هم دارم که بیشتر در مترو و اتوبوسه. در حوزه زبان شناسی و فلسفه و تاریخ معاصر مطالعه میکنم.

این خیلی غیر عادی نیست ما هم همینطوریم حس شاید نباشه انوقت تمرکز هم نیست تقریبا همه همینطور هستند فهرست هفتگی مطالعه تهیه کنید و حتما در کتابخانه حداقل ۲ ساعت زمان بذارید چون شما از دسته افرادی هستید فقط در کتابخانه تمرکز یکپارچه پیدا می کنید

۱۶- زمان مشخصی رو نمیتونم تعیین بکنم، تا حدی که احساس کنم تبدیل شدم به حسابداری که میتونه صورتهای مالی رو تهیه و تنظیم بکنه حاضرم رایگان کار کنم. مشکلی با دادن سفته ندارم البته اگر مبلغ خیلی سنگینی نباشه.

زمان را حتما مشخص کنید چون تلاطم ایجاد خواهد کرد و یک کاغذ آ یک در اتاق نصب کنید و هر روز کارهای مفید برای پیشبرد اهداف را بنویسید

۱۷- در مورد مشاغلی که نام بردید:

مشاورین املاک: یک کانال برای کسب درامد از طریق اظهارنامه های مالیات بر درامد اجاره ها

کافی نت ها: مذاکره با کافی نت ها برای انجام دادن اظهارنامه های مالیاتی

در مورد بقیه مشاغل چیزی به ذهنم نمیرسه. بعضی از این مشاغل رو راستش خیلی تصوری ندارم که رابطه شون با حسابداری چیه مثل: توزیع برق، بورس، مدارس، باشگاه های ورزشیف دفاتر پیشخوان دولت. البته میدونم که اینها قطعا با حوزه حسابداری درگیر هستن اما نحوه درگیری رو ازش تصوری ندارم.

آفرین احسنت بیش از ۸۰ درصد کاربرانی که پاسخ این سوال را دادن شروع به تعریف شغل کردن که مثلا مشاور املاک کارش ملک فروختنه بجای تشخیص کانال درآمد زایی و شما جز نفرات برتر در این قسمت هستید و نشان دهنده ان است که ذهن پرباری برای جذب پروژه ها دارید

۳۴- خیلی کم. راهش رو بلد نیستم. در رابطه با بعضی از مشاغل البته پیدا کردن اطلاعات راحت تره. مثلا پیدا گردن اطلاعات در رابطه شغل رستوران خیلی راحت تره تا فرضا توزیع برق.

خوب عالیست فهرست کامل رستورانهای شهر کرج را آماده کنید از کتاب تبلیغات شهر و نمایشگاه

۳۵- یک مذاکره خوب مذاکره ای هستش که هر دو طرف احساس برد و کسب منفعت داشته باشن.

در حسابداری یک مذاکره خوب این است احساس نگرانی طرف مقابل را از کلمه مالیات و خدمات مالی کمتر و کمتر کنید

۳۶- چون درامدی ندارم پس اندازی هم ندارم. قبلا پس انداز داشتم که همشون خرج کلاس اموزشی و خرید دوره های ویدئویی شد.

شما یک سرمایه گذاری خوب را شروع کرده اید حالا وقت آن است که در اجرا بکار بگیرید و در پایان یک کتاب به شما معرفی می کنم که زندگی خیلی از بزرگان را متحول کرده و امیدوارم شما را هم متحول کند نام کتاب دیوانگان ثروت ساز است

موید و پیروز باشید

چند نکته :

    • دوره حسابداران ثروت آفرین بدون مصاحبه تعیین سطح نامنویسی نمیشود
    • اگر زمان کافی برای پاسخ به دستورالعمل ها و تکالیف را در هر هفته ندارید ثبت نام نکنید
    • این دوره مناسب برای همه حسابداران نیست و فقط مناسب برای حسابدارانی که علاقمند به کار مستقل هستند

پذیرش مصاحبه دهمین دوره غیرحضوری حسابداران ثروت آفرین شروع شد

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here