۱۰ نکته بسیار مهم برای انتخاب دوره آموزشی

2
898

sss

به نام خدا و عرض سلام به شما دوست عزیز

یک دوره آموزشی کاربردی مانند  یک نیروی انسانی خوب در یک شرکت  بر روند کار تاثیر کار بوده و می تواند به پیشرفت فراگیر کمک کند. البته نکته مهم اینجاست که فهم و توان استفاده کننده از این دوره ها هم بسیار مهم است . متاسفانه برخی از دوستان کارگاه را مانند یک عامل تضمینی برای موفقیت خود می بینند و اصل باوررا زیر سوال می برند. اگر چه یک دوره اموزشی خوب تاثیرات خوبی برای شما دارد ولی نحوه استفاده از آن و در نظر گرفتن یک سری از پارامترها به مراتب بسیار موثر تر خواهد بود .

مهمترین عواملی که می تواند در انتخاب یک دوره اموزشی کارآمد تاثیر داشته باشند به شرح زیر می باشند :

• اول اینکه هدف خودتون رو بصورت خیلی دقیق مشخص کنید . یعنی اینکه با شرکت در این کارگاه آموزشی چه هدفی را دنبال می کنید .

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

• دوم ، انگیزه و منفعت خودتان را از شرکت در این رویدادها در نظر بگیرید ، خیلی مهمه که بدونید شرکت کردن در این کارگاه های آموزشی چه نفعی برای شما داره و چقدر شما رو به هدفتون نزدیک میکنه ، وقتی فهمیدید مطمئن باشید انگیزه لازم را بدست می آورید .

• سوم اینکه برای خودتان هزینه یابی کنید ، اگر این مورد را خوب آنالیز کنید اونوقت دست و دلتان برای پول دادن مشخص خواهد شد . منظورم این است که با توجه به دو مورد اول وقتی ارزش دوره آموزشی و انگیزه لازم برای شما بطور شفاف ایجاد شد ، دیگر هزینه کردن و خرج کردن برای این دوره برای شما مسئله ای ندارد .

این مطلب را هم بخوانید:  امنیت شغل حسابداری در درآمد بیشتر نیست!!

• چهارمین مسئله این است که انتخاب درست را انجام دهید تا بعداً پشیمان نشوید ، خیلی از دوستان بعد از اینکه یک دوره خیلی خوب را هم شرکت می کنند نتیجه نمی گیرند و احساس پشیمانی می کنند . خوشبختانه الان موسسات و برگزار کنند ه ها یک شرح کلی به همراه سرفصل ها و مطالب که قرار است ارائه کنند را اعلام می کنند .

• پنجمین مورد در راستای مورد چهارم قراردارد ، خودتان را گول نزنید ، یعنی اینکه با انتخاب درست از یک محل معتبر و تحقیق در مورد آن به همراه هدف ، انگیزه ، هزینه و همه اینها می توانید بهترین کارگاه آموزشی را انتخاب نمایید .

• ششمین موضوع که باید در نظر داشته باشید مدرس کارگاه است ، بازهم این یکی از نکات خیلی مهمه ، مدرس همه چی تموم کارگاست . یعنی همه مواردی که گفتم بستگی به نوع مدرس و استاد کارگاه آموزشی دارد . سوابق و تحقیق در مورد موضوعاتی که مدرس قصد تدریس کارگاه را دارد خیلی می تواند به شما کمک کند .

• هفتمین مرحله که باید بدانید اگر قبلاً دوره ای از این کارگاه برگزار شده حتماً ویدئوی آنهم روانه بازار گردیده است ، با هزینه کمتر خریداری کنید و اگر مفید بود حتماً شرکت کنید و اگر هم برای بار اول در حال برگزاری است آیتم هایی که در قسمتهای قبل گفتم را رعایت کنید.

• هشتم ، دیگر خود شما هستید که تعیین کننده اید ، منظور این است که وقتی در کارگاه حاضر شدید ۶ تا هواس دیگه هم قرض کنید و بخوبی به مباحث و اسلایدها و توضیحات مدرس دقت کنید و بعد از کلاس هم فایل ضبط شده را در همان روز مرور کنید .
• مرحله نهم اینکه حالا باید بخوبی از کارگاهی شرکت کردید بهره برداری کنید ، و بالاخره یک سرو گردن از کسانی که در این دوره ها شرکت نکردند بالاتر باشید ، شاید بزودی خود شما یکی از برگزار کننده های این دوره ها شوید .

این مطلب را هم بخوانید:  دستورالعمل اجرای تنخواه گردان

• و آخرین موردی که باید در نظر داشته باشید این است که در این کارگاه ها به دنبال نوع مدرک و یا گواهی معتبر نباشید ، البته این یکی از آیتم های مهم برای کارگاه های آموزشی است ولی من به شما پیشنهاد میکنم که اول نوع کارگاه و هدف شما از شرکت در اون برای شما مهم باشه تا نوع مدرک و تعداد ساعتی که در گواهینامه کارگاه می نویسند .

امیدوارم این ده مورد را بخوبی در نظر بگیرید و بهترین و مفید ترین کارگاه آموزشی را انتخاب کرده و بعد از شرکت در آن نهایت بهره و لذت را ببرید .

آرزوی موفقیت برای یکایک شما عزیزان را دارم .

ضمناً مطالب زیر انگیزه شما را بیشتر از قبل خواهد کرد حتما مطالعه کنید :

نقش اعتماد به نفس در حسابداری چیست؟

توصیه ها و نکاتی برای پیشرفت در شغل و ارتقای شغلی

احتیاط کنید ثواب شما کباب نشود

اهمیت رعایت اصول و قوانین مالیاتی در کسب و کارهای نوپا

چگونه اجرای کار حسابداری می تواند نماد تبلیغاتی شما شود ؟ (بخش دوم)

با آمادگی کامل به استقبال ممیزین مالیاتی بروید!

چقدر برای شغل خود برنامه ریزی داشته اید؟( ویژه حسابداران )

 

2 دیدگاه ها

    • سلام دوست عزیز، جناب آقای محمود نظری
      از حسن توجه شما متشکریم ، امیدواریم بتوانیم در ادامه راه با حمایت شما دوستان عزیز به نحو احسن خدمت رسانی کنیم .
      موفق و پاینده باشید .

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here