بعد از ایام تعطیلات نگران چیدمان کدینگ سیستم حسابداری خود نباشید

0
4,049 بازدید

کدینگ حسابداری

سلام دوستان خوب پرشین حساب.

نگرانی های پایان سال برای قشر حسابدار و همه افرادی که در این روزهای شلوغ به فکر بستن حسابهای خود هستند زمانی که به افتتاح حسابهای سال مالی بعد متصل میشود، دوچندان میشود. برخی از حسابداران با استفاده از تجربیات سال های قبل همان کدینگ نعریف شده قبلی را حتی اگر استاندارد هم نباشد مورد استفاده قرار میدهند و روند سالهای قبل را ادامه می دهند.

اما آن دسته افرادی که تازه شروع به کار حسابداری نموده اند و یا افرادی که در تلاش برای تغییر سیستم معیوب خود برآمده اند، به دنبال یافتن یک کدینگ استاندارد برای سیستم حسابداری خود می باشند. کدینگ اصولی و استاندارد حسابداری باید به گونه ای باشد که تمام مواضین و استاندارهای حسابداری را رعایت کرده باشد.

دارایی ها، بدهی ها و سرمایه از ارکان اصلی حسابداری می باشند که در طراحی یک سیستم کارای حسابداری لازم است تا به اجزاء ریزتری تبدیل شود. این اجزاء حسابهای معین و تفصیلی می باشند که در زیر گروه اصلی معادله حسابداری قرار داده شده اند.

کدینگ باید به نوعی طراحی شود که استانداردهای حسابداری را نقض نکند. در سیستم های حسابداری معمولا کدینگ حسابداری به صورت پیش فرض طراحی می شود که لازم است حتما حسابداران آنها را بررسی و در صورت بروز مشکل و مغایرتی آن را اصلاح نمایند.

در سیستم های قبلی حساب تفصیلی تنها در یک سطح تعریف می شد ولی برنامه نویسان امکان تعریف کد تفصیلی برای سطوح بیشتری را نیز در سیستم های حسابداری فراهم نمودند. هر سیستمی که کد تفصیلی بیشتری ثبت نماید کارایی بهتری خواهد داشت.

حتما بخوانید:  کاربر گرامی:اعتبار شما طی 72 ساعت آینده منقضی می گردد

با بهره گیری از این  فایلها و لینکهای زیر که در سایت پرشین حساب و کانال حسابداران ایران گردآوری شده است نگرانی های شما برای ایجاد یک سیستم مناسب و کارآمد حسابداری برطرف خواهد شد.

جامعترین کدینگ پیمانکاری

کدینگ حسابداری

کدینگ حسابداری۳

کدینگ حسابداری۲

کدینگ پیمانکاری

آیا تا به حال به تنهایی کدینگ حسابداری آن هم از نوع پیمانکاری نوشته اید ؟؟؟

طراحی دیجیتالی با کدینگ استاندارد حسابداری

آموزش حسابداری ویدئویی:درس چهارم(بروزرسانی و بستن حساب ها)

آرزومند سالی پر از شادی برای شما

آموزش مالیات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید