مراقب باشید به جای یک حسابدار ، خدمتکار نشوید…

0
1281

حسابدار
حسابدار

زمانی که به عنوان یک حسابدار در واحدی مشغول به فعالت میشوید باید اعتماد به نفس یک بازیگر یا مجری تلویزیون را داشته باشید. بازیگران سینما زمانی موفق میشوند که باور کنند توانایی بازی در مقابل عده زیادی از هنرمندان را دارند. وقتی به توانایی هایتان ایمان داشته باشید دیگران هم شما را باور خواهند کرد.
در سال های قبل که در شرکتی برای اولین تجربه مشغول به فعالیت بودم و حسابداری آن را بر عهده داشتم با وجود تلاش های بسیار زیادم و صرف زمان زیادی در آن شرکت، باز هم به چشم یک حسابدار کارآمد به من نگاه نمیشد.

 

حسابدار

بارها شده بود که بعد از محاسبه سود و گرفتن تراز و ارائه گزارش آن به مدیریت نگرانی اش از اینکه آیا این محاسبات درست است یا خیر را از نگاه مضطربش میدیدم. اوایل قدرت و اعتماد بنفس دفاع از عملکرد خوب خود را نداشتم و همین باعث شد تا رفته رفته این رفتار مدیریت به یک عادت بد رفتاری تبدیل شود. شاید در سالهای بعد به عنوان حسابدار ، اعتماد به نفس لازم را کسب کردم ولی دیگر زمینه نشان دادن قابلیت هایم به رده های بالاتر از خودم مهیا نبود. من دیر به این موضوع رسیدم که وقتی گزارش عملکرد شرکت را تهیه و ارائه میکنم باید با قدرت نه با ترس و نگرانی از محاسباتم دفاع کنم. دیر متوجه شدم و زمان برای برداشتن واژه ” نه این که به دست آوردی اشتباهه…” سپری شده بود.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

 

اوایل هدفم فقط پیداکردن شغل مناسب و نگهداری از آن جایگاه بود. برای رسیدن به این هدف ابتدایی تلاش های زیادی انجام میدادم. اولین نفری که وارد شرکت میشد من بودم و بعد از همه از شرکت میرفتم. در زمان اداری با اینکه مسولیت من فقط حسابداری بود ولی منشی تلفنی، مسول فروش محصولات و مدیر اداری هم بودم. و بدون گرفتن اضافه کاری در بعداز وقت اداری کار اصلی خودم را انجام میدادم. معتقد بودم همه کارها باید دست خودم باشد تا درست انجام شود و این باور بسیار غلط بود.
همه این ها دلیلی شده بود تا من به جای یک حسابدار، یک کارمند جزء باشم که حتی به محاسباتم اعتماد نداشتند.

این مطلب را هم بخوانید:  آیا میدانستید خودتان نحوه تشخیص مالیات را رقم می زنید نه ممیز؟

ولی همه اینها تجربه شد و به این نتیجه رسیدم که بهترین بودن در یک حرفه بهتر از  دخالت در همه زمینه هاست آن هم صرفا برای حضور داشتن. درواقع بهترین بودن بهتر از پرکارترین بودن است و این یک راه موفقیت در حسابداری است.

 

حسابدار

حسابداران  باید سعی کنند که علاوه بر یادگیری ویژگی های محیط کار و سازگاری با آن، اعتمادبه نفس خود را به گونه ایی منطقی بالا ببرند. منظور از منطقی بودن این است که جسورانه برخورد نشود. این جسارت در بیان برای صحبت با مدیران آن هم در یک محیط کار قطعا تنش زا خواهد بود . مودبانه صحبت کردن با بیان جسورانه متفاوت است.

یکی دیگر از نکات منفی موجود در روابط بین کارمند و کارفرما ، ” چشم گفتن ” است. این واژه شاید در ابتدا استفاده از آن موجب رضایت در رفتار دو طرف میشود ولی رفته رفته و با استفاده نامتعارف از آن نه تنها جذابیت ندارد بلکه باعث ناراحتی هرکدام از طرفین خواهد شد. کارمندان یا کارفرمایانی که صرفا برای برطرف کردن مورد پیش آمده در لحظه، از چشم گفتن استفاده میکنند مراقب باشند که این تایید است و باید انجام شود. بهتر است به جای آن از واژه های بررسی میشود ، باید منتظر بمانید ، سر فرصت مناسب و مشابه آن استفاده شود.

به طور کلی کسب تجربه در محیط کار به همراه داشتن اطلاعات علمی بالا ( در هر تخصصی نه فقط شغل حسابدار )، باید همراه با تکنیک های موفقیت شغلی مانند الگوهای رفتاری مناسب باشد. مطالب منتشر شده در سایت ما به شما کمک میکند تا در شغل حسابداری موفقیت های لازم را کسب نمایید و حتی راه های کسب درآمد بیشتر راهم برای شما بیان خواهد کرد. در زیر برخی از این مطالب مرتبط قرار داده شده است.همچنین راه های کسب درآمد بیشتر از شغل حسابداری در مجموعه ایی برای شما قرار داده شده است.

این مطلب را هم بخوانید:  جدیدترین دوره آموزش غیر حضوری مالیات

 

هدف موفقیت و سربلندی شما عزیزان است. سربلند باشید

 

https://persianhesab.com/amoozesh/income-accounting/

 

۷باید و نباید مهم در شغل حسابداری

 

دانلود رایگان فایل صوتی ورود به شغل حسابداری

 

 

“ادعا”در حسابداری پیمانکاری چه کاربردی دارد؟

 

مصاحبه :موفقیت در حسابرسی متفاوت از حسابداری است!

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here