بهترین وقت شرکت حسابداری زدن….؟

19
2259

در سالهایی که کلی صبح و شب در تلاش بودم یک حرکتی در شغل حسابداری انجام دهم و نه پول خوبی نصیبم میشد و نه موقعیت خوبی ، یک آرزو همیشه در ذهنم تداعی میشد، اینکه، کی میتونم یک شرکت حسابداری مجهز با نیروهای خوب و پروژه های خوب داشته باشم؟ اصلا شدنی هست یا نه؟ شاید راه اندازی یک شرکت مستقل و بزرگ با کارمندان بسیار زیاد رویای الان شما باشد. زمانی که این تفکر در ذهن شما نهفته باشد قطعا نمی توانید تواناییهای خودتان را دست کم بگیرید و هر روز در جهت ارتقا آنها گام موثری بردارید. تاسیس شرکت حسابداری و انجام مراحل قانونی ان در چند روز و چند هفته امکان پذیر است و با سرمایه کمی شما میتوانید یک محل کوچک با تجهیزات نسبتاً کمی کار خود را شروع کنید، پس این نمی تواند یک آرزو باشد و من شخصا می توانستم بعد از ۱۰ سال این حرکت را پیاده سازی کنم ولی میخواهم تجربیاتم را در اختیار شما قرار بدهم و علت راه اندازی شرکتم پس از ۱۷ سال را بیشتر توضیح بدهم.

اشتباه اول من و خیلی ها 

در نوشته امروزم کمی از توصیه و پند و اندرز فاصله میگیرم و بیشتر بر روی نکات حساس و کلیدی تمرکز میکنم تا توجه شما به مواردی جلب شود که شاید برای اولین بار به گوشتان می رسد و یا اگر هم آشنا هستید تجربه زیادی در موردش ندارید! خیلی از ما حسابداران تصور میکنیم بعد از راه اندازی شرکت حسابداری باید به دنبال جذب نیروی فعال و با تجربه باشیم تا وزن شرکت ما در بازار و بین رقبا بیشتر و بیشتر شود. در صورتی که کاملا اشتباه است و با این حرکت یک مانع بزرگ در مسیر رشد و پیشرفت  برای خود ایجاد کرده ایم و بجای تمرکز بر روی درآمدزایی و باصطلاح جذب پروژه ها، با بر روی اجاره دفتر و حقوق پایان ماده کارکنان و دیگر هزینه ها متمرکز شویم.به زبان ساده کار میکنیم که هزینه هایی که برای خودمان چاق کرده ایم را پوشش دهیم و حالت خوب داستان بتوانیم یک مقدار هزینه ها را کمتر کنیم تا بیشتر سود کنیم. حرکت درست در این مسیر عکس این قضیه است! یعنی من باید آنقدر درآمد داشته باشم که برای افزایش آن، از ابزارهایی مانند یک دفتر کار یا شرکت حسابداری و چند همکار و نیروی خوب کمک بگیرم.

این مطلب را هم بخوانید:  لیست حقوق 5نفره دو ماه مهلت ارسال دارد

بهترین و اصولی ترین قدم برای شروع فعالیت یک شرکت قبل از هر چیز کشف نقطه امن بازار کار است . بازاری که شاید در شرایط عادی و طبق روال بقیه کمی مشکل بوده و نیازمند زمان زیادی باشد. بنابراین قبل از اینکه به فکر محل دفتر و خوش جا بودن آن باشید و یا اینکه چه تجهیزاتی لازم دارید باید برای دفتر کار خود یک شرایط ویزه ایجاد کنید. پس اولین تمرکز بر روی بازار موردعلاقه ای ست که تخصص و تجربه داخل آن، از طرف شما موج بزند.

خودم چیکاره ام؟ 

نکته مهم دیگر هم خودم هستم! من خودم چند چندم؟ در کجا؟ در همان بازار کلیدی که انتخاب کرده ام . مثلا خانمی در یکی از کلاس ها ادعا میکرد در مزون عروس کار کرده و صفرتاصد اجرا و انجام این شغل را میداند و حالا میخواهد در واحد مالی این مشاغل، توسعه پیدا کند! برای اینکه متوجه شوید خودتان چیکاره اید، ابتدا باید ببینید توانایی شما برای به عهده گرفتن یک یا چند پروِه و اجرا بصورت کاملا مستقل چگونه است؟ سطح علمی خوب + سطح تجربی بالا+حوصله زیاد+تلاش بدون خستگی، می تواند یک رزومه مناسبی را برای شما رقم بزند.منظورم از رزومه طی کردن ۱۵ یا ۲۰ سال سابقه کاری نیست.منظور نحوه حرکت شما در حل مشکلات مالی و مالیاتی پیش آمده در آن شغل و نحوه اجرا کار حسابداری با بهترین کیفیت ممکن است که این مسئله می تواند بعد از گذشت ۳ سال از دوره فارغ التحصیلی هم بوجود بیاید. مهم خود شما و توانایی شماست .

این مطلب را هم بخوانید:  آشنایی با تعدادی از قانون های کاربردی مالیاتهای مستقیم ( بخش اول )

ارتباط موثر در حسابداری هم موثر است!

ارتباط موثر کلامی یکی از فنونی است که پیشنهاد میکنم حتما برای یادگیری ان وقت بگذارید و دوره های آموزشی مرتبط با آن ثبت نام کنید در سالهایی که کلی ما باید بدون دلیل خجالت میکشیدیم و یا نمیدانستیم دقیقا با یک حرفه ای چگونه وارد مذاکره شویم و چگونه منافع خودمان را در نظر بگیریم ؟ الان آموزش تمامی این فنون و کلا فنون ارتباطی در کشور بشدت افزایش یافته و واقعا یک فرصت خیلی خوب برای علاقمندان به رشد اجتماعی فراهم گردیده است!در حال حاضر در بیشتر استانهای کشور شرکت های حسابداری و حسابرسی فعال کم نیست و برخی از این شرکتها تا حدی مراجعه کننده و درخواست کننده دارند که نمی توانند حتی با جذب نیروی زیاد و کارآموز پاسخگو باشند کما اینکه کیفیت ارائه خدمات هم برای آنها مهم است . شما به عنوان موسس یک شرکت حسابداری می توانید با معرفی خود و سوابق کاریتان به این شرکتها ، پیشنهاد همکاری خود را با حق الزحمه کمی مطرح نمایید. معمولا در این پیشنهادات باید حتما یک ضمانت هم وجود داشته باشد ضمانت اینکه شما پس از آموزش موسسه و شرکت حسابداری را رها نمیکنید. چون این ضمانت وجود ندارد و یا مطرح نمی شود معمولا شرکت های حسابداری کمتر حاضر به همکاری هدفمند می شودند!!

امیدوارم با شایستگی و توانایی مثال زدنی بتوانید خیلی زود و هدفمند، دارنده شرکت حسابداری با درآمدهای خیلی خوبی شوید!

19 دیدگاه ها

          ارسال نظر و سوال

          دیدگاه خود را وارد کنید
          Please enter your name here