چگونه کسب درآمد از حسابداری داشته باشم؟

کسب درآمد از حسابداری

مثل خیلی از افراد آرزوی تهران آمدن نداشت و علاقمند به کسب درآمد از رشته تحصیلیش حسابداری در شهر خودش بود. اطراف کرج زندگی میکرد و خیلی مصمم و با اراده مطالب سایت را دنبال میکرد. نه نخبه بود و نه پارتی داشت و جالب تر اینکه گلایه ای هم نداشت. مثل همه کارمندان کارمند یکی از شهرکهای صنعتی بود. بعد از مدتی که بیشتر با سایت ما آشنا شد به مرور اقدام به خرید تمامی محصولات کرد و گه گاهی هم ایمیل تشکر از او دریافت میکردیم. تا اینکه بعد از مدتی یک ایمیل متفاوت از او دریافت کردم که نوشته بود درآمد خود را به مبلغ ۴.۵ میلیون تومان در ماه رسانده است.متن کامل ایمیل اینگونه بود :

واقعاً خوشحال شدم نه بخاطر اینکه از ما محصول خریده و موفق شده، بلکه از این جهت که جرقه ای باید در ذهن و باورش میخورد بالاخره بوجود آمد و در مدت زمان کوتاهی او را در مسیر حرفه ای اش قرار داد.

سلام دوست خوبم من میثم حاجی محمدی هستم مدرس و مشاور مالیاتی و بنیانگذار پرشین حساب

در این نوشته می خواهم نکاتی را پیرامون چگونگی کسب درآمد از حسابداری خدمت شما ارائه کنم؟ در همین ابتدا لازم است بدانید منظور ما از کسب درآمد از حسابداری، یعنی راه اندازی یک کسب و کار مستقل از کار حسابداری که منجر به درآمد میلیونی البته بیش از ۵ میلیون در ماه برسد. چون افرادی که در رشته حسابداری تحصیل کرده اند و یا دوره آموزشی پشت سر گذاشته اند هم از حسابداری کسب درآمد میکنند و حقوق دریافت میکنند. در صورتی که کسب درآمد وقتی دلچسب است که همه کنترل ها در دستان خودتان باشد انتخاب نوع کار ، تعیین حق الزحمه و حتی محلی که دوست دارید آنجا کار کنید.

اگر پاسخ قانع کننده ای برای سوالات زیر پیدا کنید یعنی شما علاقه و انگیزه لازم برای راه اندازی کسب و کار موفق را خواهید داشت.

آیا با پیاده سازی برنامه ریزی،برخی از کارها به فردا موکول میشود و این فردا هم چند روز و هفته طول میکشد و شاید….؟

آیا کتابهای خیلی خوبی خریداری کرده اید و میدانید عالی هستند ولی هنوز یا چند صفحه خوانده اید یا اصلاً ….؟

آیا در جذب پروژه های حسابداری دقیقاً نمی دانید چگونه قیمت دهید؟ کم بگویید صرف نمی کند و یا زیاد هم پیشنهاد دهید مشتری…..؟

حتی لینک های خیلی خوبی را می شناسید ولی فقط می شناسید و نمی توانید ارتباط منجر به پول برقرار کنید؟

آیا در شهرستان و کلان شهر خود چند پروژه را منجر به قرارداد کرده اید ولی دیگر نتوانستید تعداد آن را افزایش دهید ؟

آیا پروژه را چند جلسه پرزنت کردید و کارفرما هم تمایل کامل دارد و لی در عین ناباوری قرارداد با شما منعقد نمی شود بنا بر دلایل نامشخص ؟

آیا وقتی پیشنهاد تولیدی دارید بازرگانی بلد هستید و یا برعکس بالاخره شانس هم ندارید؟

آیا در تیرماه همه شرکتها و اشخاص را می بینید که چند تا چند تا پروژه اظهارنامه مالیاتی تیرماه  دارند ولی شما هنوز حتی …..؟

احتمالا شما بی تقصیر هستید کارخانه ها دارند نیروهای خودشان را تعدیل می کنند و وضعیت رکود اقتصادی، شده علت عدم موفقیت شما ؟

شما زحمت و تلاش تخصصی زیادی پیاده می کنید ولی کارفرما خیلی مبلغ ناچیزی در نظر گرفته است؟

احتمالا به قدری با فشار عدم پرداخت از سوی کارفرما مواجه شده اید که به این نتیجه رسیده اید که رها کنید و بروید؟

این مطلب را هم بخوانید:  از آگهی همشهری تا ترمینال بیهقی !

کارت ویزیت خودتان را به خیلی ها ارائه داده اید ولی یک نفر هم تا بحال با شما تماس تلفنی نگرفته است؟

انقدر تعداد شرکت و موسسه حسابداری زیاد شده که کار جذب پروژه خیلی کمتر شده است؟

در پرزنت احساس کم آوردن به شما دست می دهد و طرف مقابل را خیلی قدرتمند در فنون بیان می بینید؟

————————————————————————————————————————————————-

حالا چند حالت برای شما اتفاق می افتد : 

حالت اول : برخی سوالات بله و برخی خیر پاسخ داده شده

حالت دوم : پاسخ همه سوالات بله است

حالت سوم : پاسخ همه سوالات خیر است

شما در کدام حالت هستید؟ خیلی مهم است چون روند درآمدزایی شما به نحوه پاسخ دادن به همین چند سوال مشخص می شود. برای درک بهتر این موضوع حالتها را خدمت شما تشریح میکنم

حالت اول : حکایت افرادی است که درآمد بدی ندارند ولی اشتیاق زیادی برای کسب درآمد بیشتر در چهره آنان دیده می شود.

حالت دوم : حکایت افرادی است که کاملا چهره ناامید دارند و تقریبا خودشان را بازنده می دانند.

حالت سوم : افراد حرفه ای هستند که گاهاً به میزان درآمد خیلی خوبی رسیده اند ولی به قدری ترافیک کاری پیدا کرده اند که فرصتی برای استفاده از درآمدخیلی خوب ندارند.

نکته ای که خیلی مهم است،عدم توجه شدید یا ضعیف به راهکارهایی است که خیلی پیچیده نیست ولی در هر حالت مورد توجه و اجرا قرار نمی گیرد. من در همایش کسب و کار موفق اولین اسلاید را  با موضوع ثروتمند شدن شروع کردم : هوشمندانه ثروتمند شوید. رسیدن به این جایگاه برای کارهای خدماتی به مراتب سریعتر از امور بازرگانی است. شما در امور بازرگانی باید حتما کالا یا دیگر مواد را خریداری کنید و با تمرکز بر روی فروش باید در بازار کسب درآمد کنید. ولی در حسابداری کار خدماتی است شما کالایی نمی خرید و ماند پزشکان از تخصص خود درآمد زایی می کنید. این توضیح دلیلی نمی شود که یک حسابدار یا مدیر مالی برای خرید آموزش سرمایه گذاری نکند. در اینجا خریدن کتاب سرمایه گذاری محسوب نمی شود ولی هنگامی که شما برای مطالعه یک کتاب یا منبع امانتی زمان می گذارید تا آنرا مطالعه کنید در حقیقت برای بروزرسانی تخصص خود سرمایه گذاری می کنید.

من به شخصه به این نتیجه رسیدم که هم دانش و هم تجربه به ثروت رساندن علاقمندان در حسابداری یعنی رشته تخصصی خودم را دارم و جدیداً دوره های را با همین عنوان راه اندازی کرده ام که سرفصل های کلی آن شامل این موارد است :

یکی از مشکلات حسابداران و مدیران مالی در بازار کار کسب درآمد ضعیف است ، بنا بر درخواست شرکت کنندگان ، اگر چه تمام کنترل ها انجام شده ولی با این حال هنوز نمی توانند خوش بدرخشند و در همین بازار پر نیاز به خدمات حسابداری و مالیاتی ناموفق هستند.یعنی کانال های خوبی دارند و حتی زیرمجموعه هم ایجاد کرده اند ولی دقیقا نمی دانند چگونه درآمد خود را بالا ببرند.

هوشمندانه ثروتمند شوید

16

در یکی از همایش ها که سخنران آن بودم شروع آموزش با بررسی نکات ظریف بسیار آغاز شد. نکاتی که شاید اگر بشنوید فکر نمی کنید منجر به درآمدزایی خیلی خوب شود.من از همه شرکت کنندگان درخواست کردم بایستند و به نفر پشت سر، خودشان را معرفی کنند.پرزنت آسانسوری یادتان هست؟ یکی از پستهای پر بازدید که مورد استقبال کاربران قرار گرفت. همین کار بصورت عملی در این همایش اجرا شد.نفرات باید بصورت ایستاده در ۲ دقیقه خودشان را به نفر پشت سر معرفی میکردند. آیا منظور معرفی نام و مشخصات بود؟ خیر

این مطلب را هم بخوانید:  با آمادگی کامل به استقبال ممیزین مالیاتی بروید!

پست روبرو حتماً دنبال کنید: در۲ دقیقه چگونه خودتان را معرفی می کنید؟

DSC_2300DSC_2267DSC_2265

هنوز چند دقیقه ای از برگزاری نگذشته بود که از افراد درخواست کردم  بصورت داوطلب بیایند و نحوه معرفی خود را در ۲ دقیقه تشریح کنند.برخی از نفرات انتخاب شده بر روی صحنه آمدند و طبق همان چیزی که پیش بینی میشد صرفا خودشان و شغلشان را معرفی کردند در صورتی که از تنها فرصت بوجود آمده استفاده نکردند.

نشانه گیری فرصت

اولین ویژگی افراد ثروتمند استفاده از فرصتهای ایجاد شده به بهترین شکل ممکن است. شما باید بتوانید در پرزنت یک پروژه مالی و مالیاتی در کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را کنید چرا که ممکن است فرصت زیادی به شما داده نشود و کارفرما خیلی زمان صرف این موضوع نکند.

راهکاراول : شما باید با یک سوال چالشی وارد میدان شوید نه معرفی کامل خودتان مثلا محمدی هستم مدیر مالی: میخواستم بپرسم آیا کنتورهای پولشویی در سیستم مالی شما متصل شده است؟ سوال را توجه کنید ! بقدری چالشی و بحث برانگیز است که دیگر لازم نیست فرصت صحبت کردن ایجاد کنید حالا طرف مقابل شروع به سوال کردن میکند: کنتورهای پولشویی چیست؟ نحوه اتصال به سیستم مالی چگونه است؟ قانون پولشویی دقیقاً به چه موضوعاتی اشاره میکند؟ یا نهایتا شماره تلفن شما را دریافت می کند که اگر شما طرف مقابل را جذب نکنید بی فایده است.

پس طوری از زمان و فرصت استفاده کنید که طرف مقابل به حضور چند دقیقه ای شما نیازمند شود 

هدفگذاری

دومین ویژگی افراد ثروتمند این است هدفگذاری خود را مانند خوردن تیر به هدف در نظر می گیرند. فرض کنید از فردی که می خواهد در کنکور دانشگاه شرکت کند هدفش را می پرسید؟ پاسخ قبولی در کنکور است و اگر دقیق تر پاسخ دهد مثلا در دانشگاه …..با رتبه ….بازهم دقیقا هدفش مشخص نیست، چون وقتی روند درآمدزایی را می پرسیم پاسخ می دهد پزشک ،وکیل ،مدیرمالی و …. اصلا روند جامعه ، اشباع شدن شغلی ، میزان خلاقیت و رقبا را درنظر نمی گیرد پس هدفگذاری درستی در نظر نگرفته است چون به تنها چیزی که فکر میکند صرفا قبولی در دانشگاه است نه درآمدزایی از موقعیت.

11

حسابداران ثروت آفرین افرادی هستند که درآمد خیلی خوبی دارند دقیقا بازار هدف، زمان ممکن ، نوع تبلیغات، نحوه رقابت، کانال زدن با تیم های حرفه ای و جزئیات بیشتر را در نظر می گیرند این یعنی هدفگذاری

روابط عمومی مالی

10

شباهت یک حسابدار با یک وکیل در روابط عمومی است. یک وکیل را در نظر بگیرید اگر نتواند بیان خوبی داشته باشد عملا نه پرونده ای جذب میکند ونه عملکرد خوبی برای پروژه ها خواهد داشت. یک حسابدار هم اگر حتی ۲ مورد بالا را در پرزنت پروژه ها در نظر نگیرد با مشکلات جدی در جذب پروژه ها مواجه میشود. در حال حاضر پاسخ همان سوال بالا اینجا مصداق پیدا میکند افرادی که هم با تجربه و متخصص ولی به خوبی نمی توانند از این موقعیت ها کسب درآمد کنند. علت اصی فن بیان و سخنوری قابل قبول است. بنده خودم در دوره های فن بیان و سخنوری سایت متمم شرکت کردم و مطالعات زیادی از این منابع داشتم،پیشنهاد میکنم شما هم از منابع خیلی خوب بهره ببرید تا بتوانید پرزنت حرفه ای داشته باشید. فراموش نکنید اگر نتوانید تریبون خوبی داشته باشید از درآمد خیلی خوب با رعایت دیگر موارد خبری نمی شود!

این مطلب را هم بخوانید:  نحوه محاسبه عیدی و سنوات کارگران در سال 98 با مثال

آب یا نوشابه ؟ 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

یکی از مهمترین نکات این است که شما همیشه باید تشنگی بازار را ببینید نه زرق و برق آن را. مثلا اگر برای رفع تشنگی شما نوشابه یا آب را پیشنهاد دهید همه از نوشیدن آب استقبال می کنند. شما در بازار کار حسابداری باید ببینید آب به درد چه کسانی میخورد نه اینکه دنبال علاقمندان نوشابه باشید چون این گروه دیگر تشنه نیستند بلکه می خواهند یک نوشیدنی تفریحی میل کنند. ولی اشخاص تشنه نیاز به اّب دارند بیشتر دوستان حسابدار و حتی حسابرس  با انتخاب بازار خاص که مشکلات خاصی دارد باید آب را در قالب بسته پیشنهادی خوب به آنها برسانند. مثلا الان بیشتر حوزه های کشاورزی با مشکلات لغو معافیت مواجه هستند و حتی توهم جرائم ارزش افزوده آنها را تهدید میکند فردی که میخواهد ناجی شود باید تمامی اشکالات را در این واحدهای شغلی بررسی کند تا با ایجاد نکات چالشی توجه کارما را به جذب پروژه نزدیک کند.

شناسایی رقبا 

بررسی-لینک-ورودی-رقبا

 

لطفا توجه کنید! رقیب شما دشمن شما نیست بلکه می تواند ایده های خیلی خوبی به شما دهد. اشتباهی که خیلی از فعالان حوزه مالی و مالیاتی مرتکب می شوند و چشم خود را بر وری این موضوع می بندند. منظور من استفاده از حباب های خیلی خطرناک رقبا نیست.بلکه از حرکتهای خوب آنها ایده بگیرید نه تقلید. مثلا اگر رقیب شما به جای جذب پروژه طرح مشاوره رایگان حضوری پیاده می کند شما می توانید طرح مشاوره الکترونیکی را برای راحتی بیشتر رایگان پیاده سازی کنید. بازار رقبا فکر شما را برای سبقت گرفتن و کسب درآمد بیشتر بالا می برد. من در همایش عملکرد خانم فاطمه مقیمی را مثال زدم . این خانم هم اکنون ثروتمندترین زن ایرانی است . ابتدا خانه دار بود، طی اتفاقاتی که باعث ایجاد انگیزه شد وارد بازار حمل و نقل شد حوزه های که هیچ زنی شاید وارد نشود . در طی زمان کمتری به موفقیت چشمگیری رسید من در سخنرانی برای دوستان نحوه شناسایی رقبا را توسط ایشان تشریح کردم که چگونه با شناسایی رفتارهای اشتباه توانست پیشنهادات خوب را جایگزین کند با این روش توانست مشتریان رقبا را به راحتی سمت خودش جذب کند.

لیست مشتریان و تبلیغات 

17

قبلا هم در پستهایی خدمت کاربران عرض کردم یک شرکت حسابداری یا یک فرد وقتی می تواند به فکر راه اندازی یک مجموعه یا محل باشد که مشتریانی را برای خود آماده کرده است. یعنی ایجاد یک بانک اطلاعاتی . اگر کاری غیر ممکن به نظر میرسد پس کسب درآمد خوب هم تبدیل به خیالات می شود.چون اگر شما طرفداران خوبی در حوزه حتی یک مدل بازار نداشته باشید نمی توانید دام خود را حفظ کنید. اگر یک بانک خوب از مشتریان داشته باشید به خوبی می توانید با رقبایی که کارشان تقلید است مقابله کنید.من در همایش به دوستان عرض کردم که از چه کانال هایی می توانید بانک اطلاعاتی را تکمیل کنید و نکته مهمتر اینکه افراد موفق هر روز این لیست را تقویت و افزایش می دهند.

شما برای رسیدن و دستیابی به این مرحله با قدرت اجرایی و باصطلاح تجربه تخصصی خود را نیز تجربه کنید و راهکارش کلیک بر روی دکمه زیر است، امیدوارم موفق و پیروز شوید.

 

16 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید استاد گرامی
  من ارشد حسابداری دارم و اما سابقه کارم در حد تحصیلاتم نیست همیشه دوست داشتم در جای بزرگی مشغول شم که بتونم پیشرفت داشته باشم اما هیچکس بی سابقه و البته بدون پارتی در جاهای بزرگ قبول نمیکنه متاسفانه!بنابراین از جایگاه حرفه ایم اصلا راضی نیستم.شما پیشنهادتون چیه؟چجوری میتونم از هزینه پکهای اموزشیتون مطلع شم؟و اینکه چیزای راجب راه اندازی کسب و کار مستقل حسابداری شنیدم راهکارش چیه؟ممنون میشم جواب بدید

 2. سلام من حدود ۲۲سال سابقه حسابداری دارم میخواهم یه شرکت حسابداری بزنم لطفا راهنمایی کنید که ایا میتونم در این شرکت درآمد خوبی داشته باشم و

 3. با سلام به پرشین حساب من خیلی این سایت رو مطالعه میکنم فقط یک سوال دارم من تخصص دارم چندتا کارم با وساطت گرفتم چطوری خودم پروژه هارو جذب کنم با شما هم تماس گرفتم ولی شماگفتین باید یه بسته خرید کنین که بعد از اموزش کار حسابداری بهتون یاد میده چطور پروژه جذب کنید سوال من این بود دوره ای ندارین مبنی براینکه چطور پروژه جذب کنیم/

  1. سلام دوست عزیز. دوره های حسابداری و کسب درآمد از حسابداری منوط به این است که افراد شرکت کننده در آن اطلاعات اولیه و اصول اصلی حسابداری و مالیات و حتی قوانین کار را مطلع باشند. در انتهای دوره ای که اطلاع دارید این موارد در شرایطی آموزش داده می شود که اطمینان از سطح اطلاعاتی افراد دوره حاصل شده است. شما میتوانید با شرکت در جلسه مصاحبه اطلاعاتی حسابداری با استاد میثم حاجی محمدی در صورت دارابودن سطح منظور، از جلسات جذب پروژه استفاده نمایید. لطفا با تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ داخلی ۵ تماس حاصل نمایید.

 4. من یک میلیون و ششصد هزار بعنوان مدیر مالی یک شرکت به نام میگرفتم در حال حاضر در یکی از آموزشگاه های حسابداری تدریس میکنم حدود دو میلیون و سیصد هزار حقوقمه ولی آموزشگاه با تبلیغ اینکه افراد در ماه ۵ میلیون درامد داشته باشن میکنه و این به من مربوط نیس و چیزی که آزارم میده که اینه که به من گفتن باید بگم از حسابداری بالای ۱۰ میلیون درآمد دارم و تنها محض علاقه تدریس میکنم این در حالیکه من اصلا دیگه حتی حسابداری کار نمیکنم

  1. بله شما مجبور نیستید تبلیغ دروغ انجام دهید من جای شما بودم اول برای خودم یک درآمد شیرین رقم میزدم و بعد به شاگردان نحوه دستیابی به آن را آموزش میدانم و با نتیجه گیری شاگردانم وجدانم‌را خوشحال تر میکردم

 5. با ۶ سال سابقه کار و سرپرست حسابداری حقوق ۱.۵ میلیون داشتم به این نتیجه رسیدم حسابداری رو کنار بذارم و مسافر کشی کنم درامدم در مسافرکشی ۳ میلیون است
  واقعا جوک قشنگی بود…

 6. سلام وقت بخیر
  من ده سال سابقه حسابداری دارم ولی واقعا نمی دونم چه جوری درآمدم و افزایش بدم یعنی نمی دونم چگونه و از کجا مشتری بدست بیارم ؟
  و اینکه می خواستم بپرسم جایی را می شناسید که من نحوه پرزنت کردن صحیح و یاد بگیرم؟
  متشکرم

  1. سلام دوست عزیز. ضمن سپاس از همراهی شما. پاسخ به سوال شما موردیست که معمولا برای بیشتر حسابداران مطرح می شود نیاز به صحبت تلفنی یا حتی الامکان حضوری هست. این موردی که بیان نمودید با ارائه راهکارهای مناسب مسیری ایجاد خواهد شد تا درآمد را افزایش داده و از طرفی پیشرفت در این مسیر بسیار چشم گیر خواهد بود. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و راهنمایی لازم است تا از راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید. سلام کاربر عزیز لطفا از راه های ارتباطی زیر با مسئولین مربوطه در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند:
   https://t.me/persianhesab3
   ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۸
   @persianhesab5
   @persianhesab4

  1. لطفا مراتب تخصص های خود را به صورت ارتباط تلفنی با تیم پرشین حساب عنوان کنید تا بتوانید راهنمایی های بیشتری دریافت فرمایید. با تشکر
   تلفن تماس ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱

 7. سلام و خسته نباشید.من تقریبا هرروز یسر ب سایت شما میزنم.جناب محمدی لطف بفرمایید بگید چطور میشه مشتری رو بصورت واقعی پیدا کرد . خب این حوزه هایی ک نام بردید درست . ولی چطور ازشون استفاده کنم. مثلا برم دم کافینت بگم کارای حسابداریتو بده من انجام بدم؟؟ یا بگم دفترمالیاتیتو بده من بنویسم؟؟ یا رستوران که حسابداری نداره اونم ایا باید دفتر مالیاتی و تحویل بده ؟؟من پرسیدم حتی نمیدونست چیه صاحب رستورانه . من پروفرم زدن-ثبت سفارش گمرک -اظهارنامه مالیاتی- دفترنویسی – ثبت سند – رو مسلطم ولی چطور بازاریابی کنم ک کار بگیرم؟؟؟؟ لطفا خاهشا جواب منو ب ایمیلم بفرستید. سپاسگذارم

  1. سلام دوست خوب. مهارت و تخصص خوب شما در زمینه حسابداری قابل تحسین است برای مشاوره در این خصوص لطفا با شماره تلفن ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ تماس حاصل فرمایید تا بتوان راحت تر ارتباط برقرار کرد و به نتایج خوبی رسید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام