حسابداران هم قورباغه را ببوسند لطفاً

0
1143

IMG08451863

سلام دوست خوبم

برای پیشرفت در هر کاری علاوه بر داشتن عملکرد خوب و مهارت شروط دیگری نیز لازم است.

حسابداران هم برای عملکرد مطلوبتر و به تبع ارتقا سطح دانش خود نیازمند راهکارهایی هستند که علاوه بر کسب تجربه و دانش تخصصی، بتوانند در راستای پیشرفت خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

همه ما دنبال پیشرفت در حرفه خود و کسب مقام ها و موقعیت های بالاتری هستیم. زیرا این پیشرفت و ارتقا نه تنها درآمد بیشتری به همراه دارد بلکه گویای این است که در محل کار عملکرد خوبی داشتیم و حاکی از رضایت مدیریت از عملکرد و کار ماست تا جایی که ما را شایسته پیشرفت در رده شغلی دانسته است.

 

این تابستون، شب عید حسابدارهاست! اگر می‌خواهید سهمتون رو از این بازار بگیرید، حتما این ویدئو رو ببینید:

اما بسنده کردن به عملکرد خوب شرط کافی نیست و باید یک سری اقدامات دیگر نیز در موازات این شرط انجام و رعایت شود که این عدم توجه به این نکات باعث اصطکاک ارتقای شغلی شما می شود.

۱- باور به توانمندی 

عملکرد عالی شما تا زمانی که نمایان نشود به پیشرفت شما کمکی نخواهد کرد.به همین دلیل شما باید توانایی ها و دستاوردهای خود را به مدیریت نشان دهید و او را از راه حل ها و اقداماتی که جهت حل مشکلات و انجام بهتر کارها بکار می برید مطلع سازید.همبن قدر که به خودتان باور داشته باشید که میتوانید برای رسیدن به خواسته هایتان کافی است.

این مطلب را هم بخوانید:  با 252 و وظایف و اختیارات آن بیشتر آشنا شوید


۲-انتقاد پذیری 

سعی کنید انتقادپذیر باشید و نسبت به برخوردهای دیگران در مورد عملکردتان انعطاف بکار ببرید و از آن در جهت بهبود کارتان استفاده کنید، در غیر اینصورت در همان موقعیت و شغل باقی می مانید و چه بسا موجب پسرفت شما نیز بشود.پذیرش انتقاد و روبرو شدن با برخوردهای دیگران موجب آگاهی شما از نقاط ضعفتان و تلاش برای بهبود و ارتقای شما می شود.


۳- منطق تصمیم 

سعی کنید همیشه با مطالعه و بررسی تصمیم گیری کنید و عواقب ناشی از آن را چه بر روی زندگی و چه در محیط کاری بسنجید. با اخذ تصمیم عجولانه با رویای ارتقای شغلی فاصله می گیرید.در حسابداری بارها این اتفاق افتاده تصمیم گیری عجولانه ، به خسارات سنگین ختم خواهد شد.

۴- همرنگ جماعت نبودن 

وقتی در مورد موضوعی با نظر مدیریت موافق نیستید، با اظهار نظر و ارائه راهکار مفیدی که باعث انجام بهتر کار شود می توانید توجه مدیریت را به خود جلب نمایید. مدیران همیشه از شنیدن جواب بله و چشم و موافقت درباره نظراتشان احساس رضایت نمی کنند. زیرا این مطیع بودن موجب عدم خلاقیت و پیشرفت کارکنان می شود. روسایی که به بهبود امور اهمیت می دهند از شنیدن نظرات جدید استقبال خواهند کرد. اداره دارایی محلی است که حسابداران نباید شنونده باشند.

۵-نگاه تاثیر گذار 

سعی کنید همیشه به جنبه های منفی کار نگاه نکنید و بجای اظهار نارضایتی و شکایت از آن به دنبال رفع این مشکلات و بهبود امور شوید. و با ایجاد انرزی مثبت فضای خوبی را برای خود و همکارانتان ایجاد کنید.دید مثبت نگاه شما را متفاوت می کند. در مشکلات کاری دیدتان به این شکل باشد .

این مطلب را هم بخوانید:  حسابداری وکلا


۶- راستگویی 

همیشه در هر شرایطی سعی کنبد واقعیت را بگویید، زیرا برملا شدن حتی یک دروغ کوچک نیز باعث خواهد شد تا اعتبار شما در محیط کار به شدت آسیب ببیند، آسیبی که جبران آن بسیار سخت خواهد بود. حتی اگر پس از آن هرگز دروغ نگویید بازهم اعتماد کردن به شما بسیار سخت خواهد بود.اصل صداقت یکی از اصول تاثیر گذار در بازاریابی حوزه رشته حسابداری است .

۷- تبادل همکاری 

همیشه ترس از پیش گرفتن دیگران از ما باعث می شود بسیاری از مذاکرات مخفی بماند و یا نتوانیم از نقطه نظرات استفاده کنیم . شما باید بتوانید بدون ترس حتی با رقبای خود به راحتی صحبت کنید و از نظرات انها به بهرتین شکل ممکن استفاده کنید.

موفق و سربلند باشید

بزودی کلیپ انرژیک پرشین حساب منتشر خواهد شد ….

همایش رایگان موفقیت در حسابداری هم در حال نامنویسی است اطلاعات بیشتر  

لینک های مرتبط:

انجام مصاحبه تخصصی موفق و حرکت در مسیر موفقیت های شغلی

توصیه ها و نکاتی برای پیشرفت در شغل و ارتقای شغلی

دوره آموزشی حسابداران پولساز 

۹ گام مهم برای موفقیت در محیط کار

یک مصاحبه: توصیه دکتر دارابی برای موفقیت و حرفه ای شدن در حسابداری

ابزارهای موفقیت کدامند؟ ( بخش اول )

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here