۵ نرم‌افزار کاربردی که چالش حسابداری استارتاپ‌ را حل می‌کنند!

از همان روزهای آغازین، هرگز اهمیت اجرای استانداردهای حسابداری استارتاپ را دست کم نگیرید و از نرم‌افزار کاربردی استفاده کنید!

احتمالا وقتی کلمه حسابداری یا Bookkeeping را می‌شنوید یاد دفاتر خاک خورده و کهنه می‌افتید اما به نرم‌افزار کاربردی فکر نمی‌کنید! لازم به یادآوری نیست که تا چه اندازه مهم است که از همان ابتدا استانداردهای طلایی حسابداری استارتاپ را رعایت کنید!

درواقع عدم مدیریت مناسب حسابداری، دلیل شکست خیلی از استارتاپ‌ها است! یک مطالعه معتبر که توسط CB Insights انجام شد به این نتیجه رسید که مدیریت گردش نقدی نامناسب دلیل دومی است که کسب‌وکارهای کوچک موفق نمی‌شوند و فقط به این دلیل در رتبه دوم قرار دارد که استارتاپ‌ها ابتدا به دلیل فروش محصولی که بازاری ندارد، شکست می‌خورند!

پس فرقی نمی‌کند که یک استارتاپ bootstrapped هستید یا منابع مالی موردنیازتان را تامین کرده‌اید، باید توجه دقیقی به مدیریت گردش نقدی کسب‌وکارتان بکنید که زیاد بالا و پایین خواهد شد! این نوع توجه فعالانه برای موفقیت کوتاه‌مدت و بلندمدت هر استارتاپی ضروری است.

خوشبختانه اجرای استانداردهای حسابداری استارتاپ‌ دیگر مثل سابق سخت و وقت‌گیر نیست برای اینکه کمک‌های مقرون‌به‌صرفه زیادی در دسترس است. به‌عنوان یک موسس استارتاپ باید بدانید که نرم‌افزار کاربردی زیادی برای کمک وجود دارد تا تمرکزتان را روی سود و زیان نگه دارید.

در این مقاله، ۵ نرم‌افزار کاربردی را معرفی می‌کنیم که چالش حسابداری استارتاپ را حل می‌کنند تا امور مالی کسب‌وکارتان را به‌روز و شفاف نگه دارید.

نرم‌افزارهای معرفی‌شده:

  • Siftery
  • Humanity
  • Quickbooks
  • Expensify
  • Fundbox

Siftery– سیفتری برای جستجوی نرم‌افزار خدماتی SaaS و کنترل هزینه خریدشان

بسیاری از کسب‌وکارها به اپلیکیشن‌های زیادی وابسته هستند تا روند کارشان را راحت و شفاف کنند. جای تعجب نیست که تعداد بی‌شماری نرم‌افزار کاربردی برای استارتاپ‌ها در بازار وجود دارد. باوجودی که بسیاری از این نرم‌افزارهای SaaS ارزش هزینه اشتراک ماهانه را دارند اما پس‌ازاینکه استارتاپ‌تان توسعه پیدا می‌کند، ردیابی و ارزیابی هزینه خرید نرم‌افزارهای متفاوت سخت‌تر می‌شود.

این مطلب را هم بخوانید:  سوالات چالشی این بار برای کارفرمایان(ویژه مدیران مالی)

سیفتری خدمات بسیار خوبی برای کنترل هزینه‌ها ارائه می‌دهد که محاسبه و بهینه‌سازی پرداختی‌های ماهانه و سالانه را آسان می‌کند. امکان یکپارچه‌سازی نرم‌افزار مالی را هم فراهم می‌کند که روند کنترل را بی‌دردسر می‌کند.

البته این ابزار فقط برای کنترل پرداختی بابت نرم‌افزارها نیست بلکه به گفته مدیر بازاریابی، سیفتری بیش از ۴۲۰۰۰ اپلیکیشن را ردیابی می‌کند و ۸۴۰ هزار شرکت از موتور جستجوی این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

این اپلیکیشن پیدا کردن نرم‌افزارهای خدماتی را آسان می‌کند تا به شما کمک کند تجارتان را پیش ببرید و با دریافت تخفیف برای کاربرانش در پولتان هم صرفه‌جویی می‌کند! درواقع سیفتری به راه‌های مختلف کمک می‌کند تا بیشترین بهره را از پول پرداخت شده بابت نرم‌افزارهای خدماتی ببرید.

Humanity– هیومنیتی برای مدیریت تایم شیت کارکنان

یک چالش بزرگ برای هر کارآفرینی محاسبه هزینه نقدی و زمانی تیمش است مخصوصا اعضایی که فریلنس کار می‌کنند. هیومنیتی یک‌ راه‌حل زمان‌بندی برای کارکنان است که روند آزاردهنده سنتی تایم شیت را اتوماسیون می‌کند.

اعضای تیم می‌توانند از هر کجایی که هستند لاگین کنند و برنامه کاریشان را ببینند و حتی شیفت کاریشان را با همکارها جابه‌جا کنند. این رابط هوشمند و ابری یک تقویم کاری برای مدیران و کارکنان فراهم می‌کند تا مشکل سیستم‌های پیچیده قبلی را حل کند و اندازه‌گیری و ردیابی زمان کار و هزینه کارکنان دورکار را آسان کند.

از دیدگاه حسابداری، این نرم‌افزار کمک می‌کند تایم شیت کارکنان دقیق باشد و شما بیش‌ازاندازه‌ای که لازم است روی حقوق و دستمزد هزینه نکنید. قابلیت یکپارچه‌سازی نرم‌افزار حسابداری ابری استارتاپ را هم ارائه می‌دهد تا مدیریت نیروی انسانی آسان‌تر شود و با دفاتر حسابداری ترکیب شود.

این مطلب را هم بخوانید:  چگونه کارمند خوب استخدام کنیم؟(مناسب برای مدیران مالی)

Quickbooks– کوئیک بوکز برای نرم‌افزار جامع حسابداری

در بازار ۲ ابزار کاربردی مهم وجود دارند که به همه استارتاپ‌ها پیشنهاد می‌شوند: اولی Google Analytics است که ترافیک سایت و منبعش را نشان می‌دهد و عملکرد سایت را اندازه‌گیری می‌کند. دومین کوئیک بوکز است که نرم‌افزار جامع حسابداری است.

باوجودی که گزینه‌های نرم‌افزار جامع حسابداری زیادی در بازار وجود دارد اما هیچ‌کدام نمی‌تواند ویژگی‌ها و سازگاری این ابزار را شکست دهد. این نرم‌افزار جامع حسابداری ابری به استاندارد صنعت مالی برای حسابداری استارتاپ‌ تبدیل شده است و دلایل خوبی هم برایش وجود دارد. یک دلیل مهم این است که بدون دردسر با حساب‌های بانکی‌تان یکپارچه می‌شود و در نتیجه کار ردیابی تراکنش‌های بانکی را آسان می‌کند. این نرم‌افزار حسابداری ابری است در نتیجه از هر مکان و هر دیوایسی به دفاتر حسابداری دسترسی دارید.

ویژگی‌های گزارش‌گیری و مدیریت گردش نقدی هم یک اسنپ شات از عملکرد مالی استارتاپ نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا هزینه‌های غیرمترقبه را پیش‌بینی کنید و با برنامه‌ریزی آماده شوید. اگر هم مجبور شدید کسب‌وکارتان را بفروشید یا منابع مالی جدیدی جذب کنید، دفاتر مالی قوی و شفاف این ابزار کمکتان می‌کند تا معامله خوبی انجام دهید.

از همان روزهای آغازین، هرگز اهمیت اجرای استانداردهای حسابداری استارتاپ را دست کم نگیرید و از نرم‌افزار کاربردی استفاده کنید!Expensify– اکسپنسیفای برای ثبت تصویری فاکتورهای هزینه

خوشبختانه روزهای نگهداری فاکتورهای هزینه‌ در جعبه کفش برای اظهارنامه مالیاتی دیگر تمام شده است! با این نرم‌افزار که یکپارچه‌سازی نرم‌افزارهای مالی را هم دارد می‌توانید به‌سادگی از رسید هزینه‌ها در گوشی هوشمند خود عکس بگیرید و کدبندی کنید. این عکس‌ها به‌صورت اتوماتیک به نرم‌افزار کوئیک بوکز آپلود می‌شوند.

اگر اعضای تیم باید فاکتور هزینه‌های انجام‌شده‌شان را واگذار کنند، این نرم‌افزار بسیار مفید است و رسیدهای تکراری را تشخیص می‌دهد. حتی نرخ تبدیل ارزهای متفاوت برای کارکنان خارجی را محاسبه می‌کند و دقت هر تراکنش را هم تضمین می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید:  4 درس مهم که حسابدارها باید از بحران کرونا یاد بگیرند

Fundbox– فاندباکس برای دریافت وام‌های کم‌بهره فوری

فرقی نمی‌کند که تا چه اندازه حسابداری استارتاپ‌ را برنامه‌ریزی و ثبت می‌کنید، احتمال اینکه هرازگاهی با مشکل مدیریت گردش نقدی مواجه شوید زیاد است. در این موقعیت نرم‌افزار فاندباکس به کمکتان می‌آید!

این ابزار کاربردی با نرم‌افزارهای مالی یکپارچه می‌شود تا اعتبار مالی استارتاپ‌تان را ارزیابی کند و گزینه‌های تامین منابع مالی پیشنهاد دهد. این گزینه‌ها حتی شامل تامین منابع مالی بابت فاکتورهای عقب‌افتاده‌ای است که مشتری‌ها به شما پرداخت نکرده‌اند!

اقساط به همراه کارمزدشان به‌صورت هفتگی از حساب بانکی‌تان کم می‌شوند. ۲ مزیت مهم این نرم‌افزار پایین بودن بهره وام‌های دریافتی است که از نرخ بهره کارت اعتباری یا وام بانکی کمتر است و درعین‌حال زمان انتظار زیادی هم ندارد و کاغذبازی هم انجام نمی‌شود!

فقط کافی است حساب بانکی‌تان را به فاندباکس بدهید و پس از ۳ دقیقه تصمیم آن‌ها را دریافت کنید! اگر تایید شده باشید، منابع مالی در روز بعد در دسترستان است!

کلام پایانی

فرقی نمی‌کند که چه نوع استارتاپی هستید، هرگز اهمیت اجرای استانداردهای حسابداری استارتاپ از همان روزهای آغازین را دست کم نگیرید!

شاید در مراحل ابتدایی راه‌اندازی کسب‌وکار نگران امور حسابداری نباشید اما همین‌که کارتان توسعه پیدا کند و زمان بیشتری از شما بگیرد، داشتن یک ساختار محکم حسابداری و مدیریت گردش نقدی مانند نرم‌افزار حسابداری ابری برای امکان مقیاس‌پذیری استارتاپ ضروری می‌شود.

از هر نرم‌افزار کاربردی که مناسب نیازهای کسب‌وکارتان است استفاده کنید تا در چالش حسابداری استارتاپ موفق شوید.

شما از چه نرم‌افزار کاربردی برای حسابداری استارتاپ‌ استفاده می‌کنید؟

منبع: entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام