۵ راهکار برای اقتدار مدیر مالی در برابر حسابدار

0
1383

upeer.ir_upeer.ir_chess-pawns-1920x1080

اقتدار یک مدیرمالی به محبوس کردن استعدادهای کارمندان نیست!

میثم حاجی محمدی / کارشناس ارشد حسابداری 

به نام خدا و سلام ، برخی از دوستان عزیزم اتقادی از نوشته ها داشتند که البته حق می دهم . نقد آنها این بود چرا انقدر طرفدار حسابداران شده ایم و قالب پرشین حساب پر از مقالات جهت موفقیت حسابدار و نحوه کارآموزی،شروع به کار وحتی نحوه جذب پروژه ها به حسابداران آموزش داده می شود در حالی که هیچگونه مطلبی درراستای راهکار برای مدیران مالی ارائه نشده است.برخی دیگر هم نقد شدیدتری داشته اند و اینطور بیان کرده اند که سایت حرفه ای نبوده و با هدف کمک به حسابداران نوپا راه اندازی شده است.

من در همین پست از یکایک این دوستان گلم تشکر می کنم چرا که برای دنبال کردن مطالب وقت صرف می کنند و ایرادات را گوشزد می کنند. باید عرض کنم قبول دارم که مطالب کاربردی در حوزه مدیران کمتر است ولی هدف ما رشد در بازار کار است فرقی نمی کند حسابدار، مدیرمالی یا حسابرس.امروز برای شما مدیر مالی گرانقدر ، ۵ راهکار طلایی را خدمتتان ارائه می کنم تا با مدنظر قرار دادن آن بتوانید در جایگاهی که حضور دارید بیشتر بدرخشید.نکته مهمی که قبل از توضیحات باید عرض کنم مخاطب ما بیشتر مدیران مالی ثابت هستند نه پاره وقت.

 

سال ۹۹ یک سال پر درآمد برای حسابدارهاست! اگر بخواهید سهمتون رو از این بازار بدست می آورید ؛ ویدئو رو ببینید:

اگر توجه کرده باشید در این چند سال اخیر سمت سرپرست حسابداری خیلی مرسوم شده و تا حدودی شباهت زیادی با سمت مدیرمالی پیدا کرده است. شرکتها یک سرپرست حسابداری ثابت دارند و شاید به یک مدیرمالی با سرکشی هفتگی بسنده کنند.در صورتی که جایگاه مدیرمالی بسیار متفاوت و تاثیر گذار می باشد.

راهکار اول

هیچگاه حسابدار را یک نیروی ضعیف تصور نکنید

این مطلب را هم بخوانید:  تاثیر اشتباهات حسابداری بر استهلاک انباشته

اشتباه خطرناکی که بیشتر مدیران مالی مرتکب می شوند و توجهی به آن ندارند، دست کم گرفتن توانمندی حسابداران است . تصور اشتباه از اینجا آغاز می شود که فکر می کنند حسابدا همیشه در یک جایگاه ثابت قرار دارد و رمقی برای پیشرفت پیدا نمی کند.صرفاً با محدودیت اجرایی توان حرکتی را از او سلب می کنند. اتفاقاتی نظیر جایگزینی حسابدار بجای مدیرمالی از این نقطه نشات می گیرد.حسابداربه قدری با انگیزه ظاهر می شود که کارفرما را به این نقطه نظر می رساند حسابدارش پتانسیل مدیرت مجموعه را بهتر از مدیرمالی خواهد داشت. یک مدیرمالی باید به اطلاعت خود اکتفا نکند و هر روز نکته جدیدتری را جستجو کرده و آموزش ببیند تا برتری جایگاه خود را حفظ کند.

راهکار دوم

مراقب رفتار حرفه ای خود با حسابدار آقا و خانم باشید 

واژه زیرپا خالی کردن هم در موسسات و شرکتها بسیار زیاد دیده می شود. متاسفانه کارفرما هم خیلی باسیاست عمل نمی کند و مانند بادهای موسمی تصمیم گیری می کنند که منجر به برکناری مدیرمالی با تجربه می شود. مدیر مالی آقا باید مراقب رفتار خود با یک همکار حسابدار خانم باشد تا مثلا حسابدار آقا تصور بی توجهی پیدا نکند و برعکس. همه همکاران خود را با یک دید نگاه کند و همه باید بدانند که فرقی در کمک رسانی نیست.

راهکار سوم

گزارشات نهایی را حتما خودتان کنترل و بررسی نمایید 

سرشلوغی هم باعث کم رنگ شدن مسئولیت پذیری مدیران مالی می شود. مدیرمالی مسئول تهیه گزارشات مالی است و اشتباه هات حسابدار را توجیه تلقی نماید. اگ حسابدار هم برکنار شود بازهم کارفرما مقصر اصلی را او می داند. پس برای کوچکترین گزارشات وقت بگذارید و امضا نهایی را حتما خودتان انجام دهید.

این مطلب را هم بخوانید:  حسابدار ایرانی که در 23 سالگی میلیونر شد

راهکار چهارم

ایرادات حسابدار را به خودش گوشزد کنید نه کارفرما 

من منکر چشم پوشی از اشتباهات نیستم ولی باید کمی حرفه ای تر عمل کنید، یعنی اگر حسابدار اشتباهی هم مرتکب می شود ضمن گوشزد به خودش سعی در برطرف کردن مشکل داشته باشید از طرف دیگر با ارائه یک گزارش زیرساختی به مدیریت توانمندی و تلاش خودتان را به رخ بکشید. مثلاً جافتادن یک رویداد توسط حسابدار می تواند با یک کنترل مغایرت بانکی پوشش پیدا کند.

راهکار پنجم 

نیروهای با استعداد را برای کار شخصی شناسایی کنید 

من همیشه به دوستان حسابدار عرض می کنم مدیرمالی اگر احساس کند شما کارش را راه می اندازید اطمینان بیشتری به شما خواهد داشت. حال به شما مدیر عزیز هم عرض می کنم اگر احساس کردید نیروی با انگیزه و قوی است بدانید یک سرمایه است و با همکاری او می توانید پروژه هایی بیرون از مجموعه را پیش ببرید.

 

برای تمامی مدیران مالی آرزوی سربلندی دارم / میثم حاجی محمدی

مطالب مرتبط با این پست راهم حتما بخوانید

کنترل های الزامی دایره حقوق و دستمزد(ویژه مدیران مالی)

چگونه کارمند خوب استخدام کنیم؟(مناسب برای مدیران مالی)

قراردادهای کاربردی و مورد نیاز حسابداران و مدیران مالی

۷ اشتباه فاحش در استخدام نیروی حسابداری (ویژه مدیران)

مقاله جنجالی : با ترساندن افراد از مالیات کسب درآمد نکنید!

 

دوست گرامی! هرگونه انتشار این پست در دیگر وبلاگ ها، گروه ها و کانال ها صرفا با معرفی منبع سایت persianhesab.com یا آدرس کانال telegram.me/persianhesab مانعی ندارد در غیر اینصورت سرقت اطلاعات است و پیگرد قانونی خواهد داشت

ارسال نظر و سوال

دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here