بابت ۲ ماه کار چقدر حقوق پاره وقت میگیرید؟(صوتی)

حقوق پاره وقت

یکی از مشکلات جدید که اسمش را زرنگ بازی می گذارم پاسخ به این سوال است؟ بابت دو ماه کار چقدر میگیرید؟

تصمیم دارم در این پست نکات مهمی درباره قیمت گذاری بر روی پروژه ها خدمت شما توضیح دهم. این اتفاق معمولا با توجه به نزدیک شدن به پایان سال در بازار کار پروژه های حسابداری رخ می دهد.خیلی سریع سر اصل موضوع می روم و حاشیه چینی نمی کنم. تعداد ایمیل هایی که از سراسر کشور از طرف دوستان عزیزم و کاربران گرامی دریافت می کنم در رابطه با این موضوع زیاد شده است. متن تمامی ایمیل ها تقریبا نشان دهنده یک محتوی است. برخی از مدیران شرکتها و کارفرمایان احساس می کنند با یک پیشنهاد خوب می توانند هزینه های خدمات مالی و مالیاتی را پایین بیاورند. البته شاید این اقدام ناخواسته باشد ولی به هر حال نادیده گرفتن زحمات حسابداران و پایین آمدن میزان حق الزحمه است.

هوشیار باشید

متاسفانه برخی از حسابداران و فعالان حوزه مالی و مالیاتی هم دفاع قابل قبولی در رابطه با این موضوع ندارند. اگر بخواهم موضوع را بیشتر برای شما باز کنم به این صورت خواهد بود. فرض کنید مدیر یک شرکت با شما تماس می گیرید و از شما می خواهد با توجه به نزدیک شدن به پایان سال کنترلی بر روی امور مالی انجام دهید. شما به احتمال خیلی قوی با یکی از حالت های زیر مواجه میشوید:

حالت ۱-سیستم منظم است و تمامی اسناد به روز ثبت شده و فقط کنترل و گزارش از سیستم باقی مانده است

این مطلب را هم بخوانید:  نشریه 113 سازمان حسابرسی

حالت۲- سیستم حسابداری به روز است ولی حسابداری انبار به روز نیست و شما باید کنترل انبار را انجام داده و با حسابداری سینک کنید

حالت۳- سیستم کاملا خانوادگی است یعنی یا خود مدیر و یا پسر و دخترش کار حسابداری میکرده و فقط یک حرکاتی انحام داده اند نه بروزرسانی حسابداری

حالت ۴- سیستم فاقد هرگونه فعالیت مستمر حسابداری بوده و نیاز به پیاده سازی سیستم مالی دارد.

حالت۵- سیستم حسابداری به روز است ولی مالیاتی خیر

حالت ۶- سیستم منظم و به روز بوده و فقط حسابدار مجموعه نیاز به یک بالا سری بعنوان  دارد

حالت ۷- سیستم پیمانکاری است و مقطعی کنترل حسابداری دارد.

حالا شما با ۷ حالت اصلی مواجه شده اید . برای پیشنهاد قیمت شما باید اول حالت را در نظر بگیرید چون در اینصورت حجم کار تقریبا مشخص می شود. راه سریعتر برای رسیدن به حجم هم از تعداد سند ها خواهد بود. ما خیلی مشکلی با حالت ۱ و ۲ و ۵ نداریم . یعنی می توانیم به سوال کارفرما پاسخ خوبی دهیم . بابت ۲ ماه کار یک مبلغ کلی در نظر میگیریم و پیشنهاد می دهیم مثلا ۳ میلیون – ۶ میلیون – ۱۰ و الی آخر بستگی به همان حجم دارد.

ولی در مورد حالتهای دیگر کاملا اشتباه است که کارفرما فکر میکند کار در ۲ ماه زمان معیار پرداخت حق الزحمه است. چرا که برای کنترل و نتیجه گیری می بایست تمامی موارد را از ابتدا زیر نظر بگیرید حالا فرض کنید تعداد ۵ هزار سند حسابداری صادر شده و شما اگر هم با روش کنترل تراز کل و معین شروع کنید بازهم می بایست برای کنترل پیوست ها و مدارک شما وقت و زمان بیشتی صرف کنید. ممکن است کار به ظاهر در ۲ ماه آخر سال با صرف زمان بیشتر به اتمام برسد ولی این پایان کار نیست شما در تیرماه سال بعد هم اظهارنامه و روکش کردن اسناد به همراه ارایه دفاتر قانونی را پیش رو دارید و احتمالا دفاع در برابر برگ تشخیص که حتی ممکن است در سال بعدی رقم بخورد.

این مطلب را هم بخوانید:  طرح نظام جامع مالیاتی چیست؟

در اینجا کارفرما باید متوجه پشتیبانی ماه ها و حتی سال آینده قرار بگیرد چون شما به عنوان مجری می بایست در این مراحل هم او را همراهی کنید اگر واقعا قیمت را کمتر در نظر بگیرد شما هم می توانید خدمات پشتیبانی و نظارت را لغو کنید. حالا این سوال برای شما پیش می آید که چگونه قیمت گذاری کنید در این مورد باید نقاط ضعف را نشانه بگیرید و از بررسی چالش ها شروع کنید در مطالب مرتبط زیر براحتی می توانید ادامه بحث را دنبال کنید

ضمن آرزوی موفقیت برای شما از شما دعوت میکنم به فایل صوتی که در همین رابطه برای شما آماده کرده ام گوش دهید. میثم حاجی محمدی(کارشناس ارشد حسابداری)

دانلود فایل صوتی بابت ۲ ماه چقدر میگیرید؟ 

مقاله ایست: مذاکره حسابداران با بقیه تفاوت می کند!

آموزش فنون مذاکره (وِیژه حسابداران)

سوالات چالشی این بار برای کارفرمایان(ویژه مدیران مالی)

۷باید و نباید مهم در شغل حسابداری

حساب شده = کلید طلایی بازار کار حسابداری

اصول و فنون کنترل داخلی

 

نیازی به شماره تماس نیست با ورود به لینک زیر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید هماهنگی با شماره : ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰

صفحه مشاوره کاربران 

 

هرگونه کپی برداری از مطلب بالا سرقت اطلاعات محسوب شده و به سازمان مقررات رادیویی گزارش می شود

4 پاسخ

  1. بنام خداباسلام وخسته نباشید خدمت دوستان پرشین حساب

    وظیفه خودم دونستم بیام اینجا واز راهنمایی های استادعزیزم اقای حاجی محمدی تشکرفراوان کنم بعدازچندین ماه بیکاری وسردرگمی طی ملاقاتی که باجناب اقای حاجی محمدی داشتم ایشان بااحترام وهم چون استادی دلسوز راهنماییم کردن خوشبختانه باراهنمایی ودل گرمی ایشان مشغول بکارشدم ازایشان وسایت خوبشون بسیار ممنونم وخیلی خوشحالم که بااین سایت واقای حاجی محمدی اشنا شدم امیدوارم بتونم زحمات ایشان راجبران کنم

    1. سلام خدمت شما سرکار خانم شفیعی، از لطف و بزرگواری شمابسیار ممنونم . از اینکه توانسته ایم کمکی به شما کنیم بسیار خرسند هستیم. امیدوارم در تمام عرصه های زندگی موفق و پیروز باشید. همچنان ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره مند سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بنر همکاری با ما
بنر اینستاگرام
بنر سوالات تخصصی
دانلود رایگان کتاب چگونه از حسابداری در مسیر تهران اصفهان به ۸ میلیون تومان درآمد رسیدم؟
بنر دانلود رایگان فیلم‌های آموزشی
بنر دانلود رایگان جدیدترین جدول حقوق و دستمزد
بنر تولید محتوا
بنر کانال تلگرام